Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 21:58:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pius X Polakiem?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Pius X Polakiem?  (Przeczytany 5711 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 26, 2009, 10:41:31 am »

Nie, to był zmartwychwstaniec.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 27, 2009, 11:58:31 am »

też nieźle ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #17 dnia: Października 23, 2014, 01:28:45 am »

Witam,

Co drodzy forumowicze sądzą o tym, że pierwszym Papieżem Polakiem był jednak wspaniały św.Pius X, a nie Wojtyła?
Plotka czy fakt? No właśnie - jestem ciekaw.
Z chęcią posłucham opinii drogich forumowiczów na ten temat :). Z tego co wiem powstała nawet książka na ten temat jednak nie mogę przypomnieć sobie tytułu.

Pozdrawiam!
Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #18 dnia: Października 23, 2014, 11:33:54 am »

Proszę przeszukać FK, bo tu już o tym sporo było. Między innymi stąd o pochodzeniu Piusa X wiem.  :)
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #19 dnia: Października 23, 2014, 11:54:26 am »

Z relacji pracowników Archiwum Państwowego (Rafała Górnego, Bernadety Gurbierz i Anety Malik), opierających się na dokumentach urzędu stanu cywilnego, przechowywanych w tymże Archiwum, wynika, że nazwisko Krawiec jest bardzo rozpowszechnione na Górnym Śląsku, jednak ma dowodów, by ktoś o tym nazwisku wyemigrował do Wenecji Euganejskiej. Tym samym upada mocny argument przemawiający za rzekomym polskim pochodzeniem Piusa X. Jeszcze bardziej przekonująca była relacja Quirina Bortolata, uczonego zajmującego się dziejami rodziny i genealogią tego papieża; wykazał on, pokazując kopie odpowiednich aktów urzędowych, że rodzina Giuseppe Sarta i wszyscy jego przodkowie (ojciec, dziadek, pradziadek, prapradziadek) urodzili się i żyli w Wenecji Euganejskiej, zmieniając miejsca zamieszkania w różnych miejscowościach, aż ostatecznie osiedlili się w Riese (obecnie Riese Pio X) w prowincji Treviso, gdzie właśnie urodził się przyszły papież.

http://www.osservatoreromano.va/pl/news/zdementowano-polskie-pochodzenie-piusa-x
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Października 23, 2014, 12:10:49 pm »

Również w tym wątku:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=7838.0

... jest wspomnienie o tym.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pius X Polakiem? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!