Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 08:24:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Młody ateista na rozdrożu.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Młody ateista na rozdrożu.  (Przeczytany 3471 razy)
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #30 dnia: Października 26, 2014, 21:58:06 pm »

@ Fideliss

W ateizm się nie wierzy. Ateistą się jest bo się wie. Tu jest zasadnicza różnica. Dla Pana moje ateistyczne postrzeganie jest bezsensem, dla mnie Pańskie "wierzę" jest naiwnością. Ale zarówno ja, jak i Pan mamy ugruntowane postrzeganie tego tematu. Ktoś, kto jest na Rozdrożu jest naszej pewności pozbawiony a tym samym jest łakomym kąskiem dla niekoniecznie uczciwych. Dla Pana Stary Testament, a zapewne i Nowy nie jest "bezwarunkowo niezbędny" ALE Pan oczytał się w nim i zna je dogłębnie, prawda? Dlaczego odmawia Pan tej wiedzy innym? Wystarczy jeśli będzie ona tylko w jednym języku. I myślę, że nie chodzi wcale o skrupulatne studiowanie. To przecież domena protestantów a mowa o zachęceniu Poszukiwacza do katolicyzmu. JAK przekonać kogoś, kto jest jeszcze na tyle mało uformowany i kto wie czy nie zrażony do formy katolicyzmu, jaką zna, do  Waszego "wierzę w Kościół"? Bo tak naprawdę w tym jest przysłowiowy sęk, prawda?
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #31 dnia: Października 26, 2014, 22:46:57 pm »

@ Fideliss

W ateizm się nie wierzy. Ateistą się jest bo się wie.

I to mi wystarczy. Co się wie? Fecalium się wie. I tu pani intelektualna wpadka.Co się wie???

Wie się, że po naszej śmierci następuje absolutna anihilacja, nicość, czerń i pustka. I nasze życie wraz z naszą świadomością kończy się tak jak życie osła, krowy, szympansa i innych naczelnych, nie mówiąc już o wróbelku i akwariowym gupiku.
Życie kapo, sadysty z Auschwitz kończy sie tak samo jak życie Maksymiliana Kolbe. ???
A skąd się to wie?
Proszę mnie nie rozśmieszać. A przy okazji polecam;
http://lewandowski.apologetyka.info/ateizm/najczestsze-bedy-logiczne-u-racjonalistow-i-ateistow,253.htm
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #32 dnia: Października 26, 2014, 23:17:59 pm »

@ Fideliss

W ateizm się nie wierzy. Ateistą się jest bo się wie.

I to mi wystarczy. Co się wie? Fecalium się wie. I tu pani intelektualna wpadka.Co się wie???

Wie się, że po naszej śmierci następuje absolutna anihilacja, nicość, czerń i pustka. I nasze życie wraz z naszą świadomością kończy się tak jak życie osła, krowy, szympansa i innych naczelnych, nie mówiąc już o wróbelku i akwariowym gupiku.
Życie kapo, sadysty z Auschwitz kończy sie tak samo jak życie Maksymiliana Kolbe. ???
A skąd się to wie?
Proszę mnie nie rozśmieszać. A przy okazji polecam;
http://lewandowski.apologetyka.info/ateizm/najczestsze-bedy-logiczne-u-racjonalistow-i-ateistow,253.htm

Znów potwierdza się, że na przeciwległym krańcu wiary nie jest niewiara, ale ... ZABOBON.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #33 dnia: Października 26, 2014, 23:32:21 pm »

Cytat: vita.romana link=topic=8733.msg192532#msg192532 date=1414361879


[i
Znów potwierdza się, że na przeciwległym krańcu wiary nie jest niewiara, ale ... ZABOBON.[/i]

Nie rozumiem. Could you elaborate on it? Mógłby pan jaśniej?

Aha. Ten zabobon to u mnie czy u pani anire?
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2014, 23:37:09 pm wysłana przez Fideliss » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #34 dnia: Października 27, 2014, 17:58:44 pm »

Rozbawił mnie Pan tym Proustem. A wie Pan, że ja próbowałem w młodości swej i to w oryginale, tak dla szpanu, dla szlifowania francuskiego. Chciałem być tres inteligent et sage.

Podobno wielu krytyków, którzy wychwalali tę książkę pod niebiosa, też jej nie przeczytało, a w recenzjach z lat dwudziestych można znaleźć wiele świadczących o tym błędów rzeczowych.  :)

Z Ulisesem, przypuszczam, jest podobnie. Na http://thegreatestbooks.org mają algorytm, który tworzy ranking dzieł literackich na podstawie całej masy "list najlepszych książek", jakich pełno w internecie. Tam Ulises jest numerem 1, gdy tymczasem Bracia Karamazow są nr 10, a Iliada zaledwie nr 20  ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #35 dnia: Października 27, 2014, 18:43:46 pm »

Cytat: vita.romana link=topic=8733.msg192532#msg192532 date=1414361879


[i
Znów potwierdza się, że na przeciwległym krańcu wiary nie jest niewiara, ale ... ZABOBON.[/i]

Nie rozumiem. Could you elaborate on it? Mógłby pan jaśniej?

Aha. Ten zabobon to u mnie czy u pani anire?

Panie Fideliss, przecież Pan NIE jest ateistą:-))
Mam na myśli ludzi odrzucających wiarę - myślę, że ateizm w czystej postaci jest bardzo rzadki...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #36 dnia: Października 27, 2014, 20:00:21 pm »

Nie wątpię, że są jeszcze młodzi ludzie, którzy czytają książki, może nawet tacy, co to potrafią przeczytać À la recherche du temps perdu:)

 ;D Rozbawił mnie Pan tym Proustem. A wie Pan, że ja próbowałem w młodości swej i to w oryginale, tak dla szpanu, dla szlifowania francuskiego. Chciałem być
tres inteligent et sage.
Przypomina mi to też "Ulissese'a"  Joyce'a i kolejki przed księgarniami w latach 70-tych kiedy wyszedł polski przekład, bo ten "strumień świadomości" był taki modny wtedy. Po kilku tygodniach było tego Ulissesa pełno w antykwariatach.

a ja przeczytałem ze 2 tomy (po polsku) i bardzo ale to bardzo mi się podobały.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #37 dnia: Października 28, 2014, 00:47:17 am »

a ja przeczytałem ze 2 tomy (po polsku) i bardzo ale to bardzo mi się podobały.

No, to jeszcze tylko pięć i będzie Pan tres inteligent et sage ;)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #38 dnia: Października 28, 2014, 11:43:20 am »

a ja przeczytałem ze 2 tomy (po polsku) i bardzo ale to bardzo mi się podobały.

No, to jeszcze tylko pięć i będzie Pan tres inteligent et sage ;)

one są w pewien sposób odmienne i dlatego przeczytałem tylko dwa. A ja po francusku ani, ani,...
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Młody ateista na rozdrożu. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!