Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:42:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Moda" na egzorcyzymy?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: "Moda" na egzorcyzymy?  (Przeczytany 9121 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 26, 2014, 13:56:46 pm »

x.Sergiusz Orzeszko dawniej IDP powinno byc.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 26, 2014, 15:50:26 pm »

Jestem nieco przerażony Paniną wizją świata, widoczną w tej i w innych wypowiedziach. Ale po kolei,

Egzorcyzmy powinny być przeprowadzane w ściśle określonych sytuacjach. Pierwszą spośród nich winien być sakrament chrztu. Tak zaś nie jest w przypadku chrztu posoborowego - nie uważam modlitwy nazywanej egzorcyzmem za faktyczny egzorcyzm. Posoborowy chrzest kapłana w praktyce nie różni się od chrztu z wody, którego udziela niekapłan. Kościół zalecał warunkowe powtarzanie i uzupełnianie takich wybrakowanych chrztów. Powinniśmy o tym mówić głośniej, bo sprawa dotyczy reszty życia nowochrzczonego.

Kultura masowa faktycznie jest coraz gorsza i coraz bardziej mroczna, ale proszę nie wpierać w nas, że kazdy symbol czaszki ma konotacje satanistyczne. Bo to jest po prostu bardzo niemądre.

Problemem współczesnych, posoborowych egzorcystów jest ich duchowość ukształtowana w sektach charyzmatycznych. Ci ludzie zwykle widzą zagrożenia nie do końca tam, gdzie powinni. Analogicznie z lekarstwami, jakie aplikują.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 26, 2014, 16:40:06 pm »

x.Sergiusz Orzeszko dawniej IDP powinno byc.
Po co takie brnięcie w niepotrzebne szczegóły? Żeby się popisać? Czym?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 26, 2014, 17:10:35 pm »

Uscislic tylko chcialem. Po co taki agresywny ton Panie JWK w stosunku do mnie? Ja Pana nie atakuje.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 26, 2014, 21:52:40 pm »

Cytuj
ale proszę nie wpierać w nas, że kazdy symbol czaszki ma konotacje satanistyczne. Bo to jest po prostu bardzo niemądre.

Cytuj
trupie czaszki i inne symbole satanistyczne

Christianity. It's darker than you think.





Zapisane
Filomena
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 27, 2014, 20:40:51 pm »

Jestem nieco przerażony Paniną wizją świata, widoczną w tej i w innych wypowiedziach. Ale po kolei,

Dlaczego jest pan przerazony??? Swiat jest coraz bardziej przerazajacy i nie mozna tego nie zauwazyc.

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 28, 2014, 19:37:14 pm »

Naprawdę nie jest dobrze, jeśli katolicy dostosowują się do najbardziej prymitywnych stereotypów na własny temat. Odradzam Pani takie postępowanie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Filomena
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 29, 2014, 14:02:42 pm »

Naprawdę nie jest dobrze, jeśli katolicy dostosowują się do najbardziej prymitywnych stereotypów na własny temat. Odradzam Pani takie postępowanie.

Prawda jest wazniejsza od obawy przyporzadkowania do jakichstam stereotypow. Stereotypy tworza ludzie dla swoich celow i nie mnie w to wnikac. Tworzy sie mity a potem nimi straszy.
Mysle, ze nie jest pan w stanie spojrzec prawdzie w oczy, bo to wymagaloby za duzych zmian. Niech pan zostanie w swoim swiecie uludy. Byla kiedys taka piosenka "po co babcie denerwowac, niech sie babcia cieszy".
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 29, 2014, 14:42:16 pm »

Uscislic tylko chcialem. Po co taki agresywny ton Panie JWK w stosunku do mnie? Ja Pana nie atakuje.
Przepraszam Pana; tym niemniej takie uściślenia na publicznych forach uważam za niepotrzebne.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 29, 2014, 15:41:20 pm »

Naprawdę nie jest dobrze, jeśli katolicy dostosowują się do najbardziej prymitywnych stereotypów na własny temat. Odradzam Pani takie postępowanie.

Prawda jest wazniejsza od obawy przyporzadkowania do jakichstam stereotypow. Stereotypy tworza ludzie dla swoich celow i nie mnie w to wnikac. Tworzy sie mity a potem nimi straszy.
Mysle, ze nie jest pan w stanie spojrzec prawdzie w oczy, bo to wymagaloby za duzych zmian. Niech pan zostanie w swoim swiecie uludy. Byla kiedys taka piosenka "po co babcie denerwowac, niech sie babcia cieszy".


Proszę łaskawie nie usiłować mnie obrażać.

Pani podejście jest charakterystyczne dla neofitów, czyli osób które dużo więcej chcą niż wiedzą o świecie. Neofityzm ma pewne plusy, ale nie powinien jednak przesłaniać rzeczywistości.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 10, 2015, 20:35:26 pm »

Swoją drogą, jest dość ciekawe, że w Polsce - czy ogólnie Europie - jest cała masa ludzi dość mocno zaangażowanych w okultyzm, albo bardzo wrogich religii czy Kościołowi, albo maniaków black-metalu czy trance, albo obwieszających się różnymi dziwnymi znaczkami, albo radykalnych ateuszy, albo sodomitów itd. - i żyją sobie na ogół całkiem spokojnie, o ile np. nie przesadzą z ćpaniem, nie złapią AIDS albo nie przyjdzie im do głowy popełnić samobójstwa rytualnego czy czegoś w tym rodzaju. W każdym razie nie plują ogniem przechodząc obok Kościoła itd. Sam przecież takich ludzi znam, każdy z nas zna.

A z drugiej strony: jest przyjazd jakiegoś egzorcysty w klimatach Odnowy, z tymi wszystkimi wylaniami, modlitwami o uwolnienie, omdleniami - przychodzi paręset ludzi, na ogół pobożnych, normalnych katolików - i nagle się okazuje, że co rusz któryś jest opętany przez Szatana, bo trzy lata temu przeczytał horoskop w gazecie, albo siostrzeniec przywiózł mu "namodloną figurkę" z Kenii. I nagle zaczyna tę poczciwą gospodynię telepać, trząść i nie wiadomo co jeszcze, i się dowiaduje, że się kiedyś "otworzyła" itd. Albo chłop się dowiaduje, że jego pociąg do kieliszka to też nawiedzenie demoniczne itd.

No, upraszczam, ale jak tak czytam o tych masowych akcjach (vide omawiany tu przed chwilą x. Cielecki - w sąsiednim wątku), o jakichś rekolekcjach z omdleniami itd., to taka refleksja człowieka nachodzi. Nie twierdzę przy tym, że w tym nie ma wymiaru nadprzyrodzonego... Ale być może to jakaś podwójna czy potrójna gra tychże złych sił... Wahałbym się orzekać, jaka dokładnie. Ale można sobie wyobrazić, że jeśli katolicy zaczną wszędzie widzieć Szatana i wmawiać sobie, że sami są na potęgę dręczeni i opętani, to... no cóż, niekiedy terroryści przypisują sobie zamachy, których nie dokonali. Proste i skuteczne z ich punktu widzenia.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Moda" na egzorcyzymy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!