Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:11:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31 Drukuj
Autor Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014  (Przeczytany 92725 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #240 dnia: Października 30, 2014, 11:35:50 am »

Cytuj
a czy małżeńskie, powiedzmy, pięciokąty (też między gatunkowe) można odrzucić? Z jakiej pozycji?
Takie "małżeństwa" przeżywają swoje trudności, ale zwykłe też mają swoje..

A miłość fizyczną jaką okazuje małżonek swojej zmarłej żonie? To też "dary" jakie otrzymuje Kościół od związku nekrofilskiego - ileż w tym czułości, oddania i to po śmierci! A ilu to mężów opuszcza swoje żony za życia?

Miłość nie zna granic a drogą "Kościoła" jest człowiek i jego ekspresja miłości, Amen. Wyznajmy teraz nasza nowa wiare...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #241 dnia: Października 30, 2014, 11:40:09 am »

wklejam z Breviarium:

Nicolás Gómez Dávila (1913-1994)
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #242 dnia: Października 30, 2014, 14:30:14 pm »

Panowie, starczy tych przykładów  :D
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #243 dnia: Października 30, 2014, 15:04:09 pm »

jeszcze  jeden:

http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136156,16889764,Tim_Cook_po_raz_pierwszy_przyznaje___Powiem_wprost_.html#BoxSlotI3img



Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #244 dnia: Października 30, 2014, 15:40:11 pm »

Cytuj
a czy małżeńskie, powiedzmy, pięciokąty (też między gatunkowe) można odrzucić? Z jakiej pozycji?
Takie "małżeństwa" przeżywają swoje trudności, ale zwykłe też mają swoje..

A miłość fizyczną jaką okazuje małżonek swojej zmarłej żonie? To też "dary" jakie otrzymuje Kościół od związku nekrofilskiego - ileż w tym czułości, oddania i to po śmierci! A ilu to mężów opuszcza swoje żony za życia?

Miłość nie zna granic a drogą "Kościoła" jest człowiek i jego ekspresja miłości, Amen. Wyznajmy teraz nasza nowa wiare...

Ten przykład oddaje istotę Synodu.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #245 dnia: Października 30, 2014, 17:43:32 pm »

Panowie, na litosc Boska, niektorzy forumowicze dzisiaj jedli obiad, i przypadkiem to moga czytac. Co wam sie sie na takie obrzydliwstwo zebralo? :o
Zapisane
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #246 dnia: Października 30, 2014, 20:52:36 pm »

Panowie, na litosc Boska, niektorzy forumowicze dzisiaj jedli obiad, i przypadkiem to moga czytac. Co wam sie sie na takie obrzydliwstwo zebralo? :o

trzeba było pościć ;)
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #247 dnia: Października 31, 2014, 11:27:33 am »

Panowie, starczy tych przykładów  :D
A to przykład dla cierpliwych - niby prosta mowa, ale ... ciekawe myśli można wyłowić:

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/inauguracja-roku-akademickiego-wsksim-wyklad-inauguracyjny-ks-abp-bruno-forte/

Ale również komentarze dotyczące inauguracji roku akademickiego w WSKSiM, zamieszczone w innych redemptorystowskich mediach są bardzo delikatne.
A co z tą mową, co powinna być: "tak - tak, nie - nie"? (por. Mt 5,37)

Czy takie teksty to nie jest zwykła, choć inteligentna, racjonalizacja?
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2014, 11:37:31 am wysłana przez ratio » Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #248 dnia: Listopada 01, 2014, 01:13:11 am »

jeszcze  jeden:

http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136156,16889764,Tim_Cook_po_raz_pierwszy_przyznaje___Powiem_wprost_.html#BoxSlotI3img

Ile akcje zdrożały?

Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #249 dnia: Listopada 01, 2014, 02:58:42 am »

Zawsze miałem jakąś wewnętrzną niechęć do produktow Apple. Nigdy nie dałem im zarobić ani centa - ani nie dam.

Ale ciekawy jestem, jak ta rewelacja wpłynie na sprzeaż i-czegoś tam w Rosji, Chinach, albo Arabii Saudyjskiej. Albo czy Iran pozwoli importować i-junk gdy już Amerykanie zniosą sankcje.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #250 dnia: Listopada 01, 2014, 09:48:58 am »

Czemu ma wplynac? Apple robi solidne produkty trafiajace w potrzeby odbiorcow. Dopoki bedzie kontynuowac, to ich prezio moze byc nawet zoofilem.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #251 dnia: Listopada 01, 2014, 11:10:30 am »

Trochę bokotematycznie - ale zauważyłem, że od zakończenia wspomnianego synodu, tradsi są w polskim Kościele traktowani jakoś lepiej. Może to jakaś nieistotna koincydencja, albo też błąd mojej percepcji - ale w ciągu ost. 2 tygodni doświadczyłem kilku takich przykładów - o których wcześniej zupełnie bym się nie spodziewał.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
kamilek
Gość
« Odpowiedz #252 dnia: Listopada 01, 2014, 11:18:17 am »

.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #253 dnia: Listopada 01, 2014, 12:16:03 pm »

@porys
O to, to!
Ja właśnie też taka mam :)

Generalnie masowe (dla katolików oczywiście a nie udających katolików) staje się zaniepokojenie.
Wczoraj byłem w odwiedzinach i usłyszałem, że coś złego się dzieje z Kościołem i to chyba trwa od dłuższego czasu itd itp
Byliśmy naprawdę zdziwieni z żoną słuchając tego!
Niestety dalej okazało się, że o tym wszystkim mówi taki xiądz, taki co ma pustelnie ....
No to mówię - Natanek?
Tak, tak Natanek właśnie!

Część katolików zaczyna zauważać, że jest kryzys i teraz tylko ważne, żeby na tyle ile damy rade wskazywać im rozwiązanie prawdziwe a nie fałszywe.
Jak sądzę coraz więcej będzie się pojawiało "wybawców" w najbliższym czasie - jest popyt jest podaż!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #254 dnia: Listopada 01, 2014, 16:22:18 pm »

Abp. Forte, który gościł na występach w Toruniu u o.Rydzyka ( piszą o tym na KNO) był jak wiadomo autorem kontrowersyjnych słów o darach homo dla Kościoła (podczas synodu). Przedstawia się go jako pomagiera Kaspera i Marxa.
Tymczasem Forte to nie byle jaka figura. Zaliczany był do grupy najbardziej progresistowskich biskupów ( minn tych którzy twierdzili, ze wniebowstapienie to zbiorowa halucynacja).
Potem, za Benedykta, Forte zrobił nieoczekiwaną woltę i poparł poprawianie tłumaczeń mszałów promowane przez B16. La Stampa (?) napisała wówczas "nawrócenie arcybiskupa". A teraz mamy "swiadectwo" Nycza dla TP, ze tez moglby wypowiedziec to zdanie o darach homosi dla Kosciola.

@Porys
A jakie to wyrazy sympatii Tradsi odczuwaja po synodzie na Pana terenie?

Ciekawe, ze 6 lat temu, pewien ks. Gdy dowiedzial sie ze uczęszczam na msze do parafii ks Grefkowicza, wycedził przez zęby: "protestancka sekta...."
Po 6 latach mówi, ze pisma i encykliki papieży, w tym Benedykta, są psu na budę, bo nikt tego nie czyta i nie rozumie. Jest zachwycony Franciszkiem.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!