Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 18:47:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31 Drukuj
Autor Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014  (Przeczytany 93255 razy)
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #195 dnia: Października 25, 2014, 20:41:40 pm »

"Rodzina chrześcijańska, małżeństwo, nigdy nie były tak atakowane, jak teraz. Atakowane bezpośrednio, atakowane konkretnie. 

no to wreszcie jak to jest z Franciszkiem???

Mam takie uwagi.

1. Franciszek perfekcyjnie dopasowuje treść, a raczej wydźwięk. Nie lubi chyba zaskakiwać konkretnego słuchacza wypowiadaniem niemiłych mu tez.
2. W tym tekście nie wskazuje, kim, czym jest owo sprawcze destrukcyjne "się" (się bije).
3. Ani słowa o kryzysie kościoła i duszpasterzy winnych fałszywemu aggiornamento...
4. Znów nie podoba mu się "prozelityzm", czyli nawracanie kogokolwiek, gdyby je zauważył,  spowodowałoby to chyba odwiezienie go na sygnale na OJOM...
5. Skoro tak go ciągnie wędrówka na "peryferia", a tymczasem to właśnie będąca w samym centrum Bożego Planu rodzina wymaga natychmiastowego ratunku, więc coś chyba z nawigacją i hierarchią wartości ma nie halo:-)

6. Gadanie o "marnowaniu czasu" nie odbieram humorystycznie, a pejoratywnie.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2014, 22:53:11 pm wysłana przez vita.romana » Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #196 dnia: Października 26, 2014, 01:26:20 am »

Cytuj
W sumie ten żałosny synodalny bajzel może przynieść sporo "plusów dodatnich", przynajmniej część pobożnych NOMowców zaczyna oczy otwierać i wreszcie rozumieć co im się tutaj za kościół lepi (nie powiem z czego)

Niestety Panie Gnomie. Nie ma Pan racji.
Teraz po małym szoku, nie tylko NOMowcy ale i Tradiindultowcy tłumaczą sobie, że wszystko jest ok i ze "jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było".[...]

Niekoniecznie, rozmawiałem kilka dni temu z bratem, który ma solidne zasady moralne, ale raczej nie czuje potrzeby do powrotu do Mszy Trydenckiej, w świetle ostatnich wydarzeń synodalnych, stwierdził jasno i konkretnie, że z Kościołem, który zaczynają mu proponować, nie chce mieć nic wspólnego. Dla wielu to może być poważny problem.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #197 dnia: Października 26, 2014, 03:16:56 am »

[6. Gadanie o "marnowaniu czasu" nie odbieram humorystycznie, a pejoratywnie.

Osobiście nie potrafię czytać wypowiedzi papieża bez zażenowania. Chyba lepiej nie czytać.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #198 dnia: Października 26, 2014, 07:36:34 am »


... w świetle ostatnich wydarzeń synodalnych, stwierdził jasno i konkretnie, że z Kościołem, który zaczynają mu proponować, nie chce mieć nic wspólnego. Dla wielu to może być poważny problem.

Mam identyczny problem i te same dylematy.
Mniejsza o to, że głosowanie wyszło "na nasze" póki co.
Najgorsze jest to, że sprawy oczywiste w ogóle poddaje się pod głosowanie, i to budzi największe wątpliwości i godzi w podstawy wiary.
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #199 dnia: Października 26, 2014, 10:23:56 am »


... w świetle ostatnich wydarzeń synodalnych, stwierdził jasno i konkretnie, że z Kościołem, który zaczynają mu proponować, nie chce mieć nic wspólnego. Dla wielu to może być poważny problem.

Mam identyczny problem i te same dylematy.
Mniejsza o to, że głosowanie wyszło "na nasze" póki co.
Najgorsze jest to, że sprawy oczywiste w ogóle poddaje się pod głosowanie, i to budzi największe wątpliwości i godzi w podstawy wiary.

Podejrzewam, że tak zdolne grono Organizatorów tak poważnego przedsięwzięcia potrafiło przed lub w trakcie dokonać symulacji wyników, a nawet delikatnie wspierać te bardziej pożądane, poprzez dyplomatyczne rozmowy, obietnice, sugestie - no sposoby na pewno są:-)
Łudzeniem się jest chyba traktowanie tego wyniku jako zaskoczenie, zwycięstwo odwiecznej doktryny itp.
Jest prawdopodobnie tak, jak na tym etapie miało być - dla uspokojenia i oduraczenia, i zamknięcia ust sceptykom, którzy jednak są na tyle zdyscyplinowani, że te usta na razie zamkną... A nawet głośno będą wskazywać na aspekty pozytywne...
Ponieważ Bergolio kazał nam się szykować na "niespodzianki", więc módlmy się za wszystkich rotarian, którzy przejęli kierowanie trzodą, a mają ją raczej za bydło rzeźne...
W głowie mi się nie mieści, że kumple czcigodnego Battisto Ricci mogą tak wiele, są tak potężni, a masy są wobec nich bezwolne i bezradne:-(

Miłej niedzieli:-)
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #200 dnia: Października 26, 2014, 16:50:38 pm »

@ Tadeusz
Cytuj
Niekoniecznie, rozmawiałem kilka dni temu z bratem, który ma solidne zasady moralne, ale raczej nie czuje potrzeby do powrotu do Mszy Trydenckiej, w świetle ostatnich wydarzeń synodalnych, stwierdził jasno i konkretnie, że z Kościołem, który zaczynają mu proponować, nie chce mieć nic wspólnego. Dla wielu to może być poważny problem.

Ciekawe to może być "studium przypadku". Proszę informować o ewolucji postawy.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #201 dnia: Października 26, 2014, 17:31:42 pm »

No właśnie ja też mam podobne oznaki.
To oczywiście jeszcze nie "masowe nawrócenie" ale z kilku miejsc z których bym się raczej nie spodziewał dostałem ostatnio bardzo pozytywnie zaskakujące komentarze.
Kolega (mocno NOMowy) na Mszę pontyfikalną się wybrał ni stąd ni zowąd. Inny mówi, że miał co do JŚw. duże wątpliwości które po synodzie bardzo się pogłębiły i że ... wszyscy jeszcze skończymy u "Lefebrystów".
Niby nic a cieszy :)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #202 dnia: Października 26, 2014, 19:20:25 pm »

No właśnie ja też mam podobne oznaki.
To oczywiście jeszcze nie "masowe nawrócenie" ale z kilku miejsc z których bym się raczej nie spodziewał dostałem ostatnio bardzo pozytywnie zaskakujące komentarze.
Kolega (mocno NOMowy) na Mszę pontyfikalną się wybrał ni stąd ni zowąd. Inny mówi, że miał co do JŚw. duże wątpliwości które po synodzie bardzo się pogłębiły i że ... wszyscy jeszcze skończymy u "Lefebrystów".
Niby nic a cieszy :)

Biblijna to jest przecież RESZTA, a nie te masy idące szeroką drogą i ignorujące "ciasną bramę"...

Inteligentni ludzie po prostu starali się jeszcze po rezygnacji Benedykta milczeć, by nie złamać tabu krytyki, za którym rzekomo zaczyna się już protestantyzm.
Mamy problem dwóch lojalności: wobec Samego Chrystusa i Jego Reprezentacji.
Kwadratura koła.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #203 dnia: Października 26, 2014, 21:26:45 pm »

A ja dziś wracałem z Mszy Św. z Przeoratu wraz z sympatykami RM, którzy chyba już któryś raz byli na Tridentinie. Mówili, że mają już dość TV Trwam, bo emituje protestanckie filmy!
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #204 dnia: Października 26, 2014, 22:17:27 pm »

A ja dziś wracałem z Mszy Św. z Przeoratu wraz z sympatykami RM, którzy chyba już któryś raz byli na Tridentinie. Mówili, że mają już dość TV Trwam, bo emituje protestanckie filmy!

Też się zastanawiałem nieraz nad tymi filmami... Tak najogólniej to są one religijne, wzruszające, pobożne. Ale to inna wiara przecież...
Tak jak kołysanie się taneczne w świątyni katolickiej, te dziwaczne songi z popisami wokalnymi, ten power, który chyba niewiele ma wspólnego z pokorą i prostotą, a nawet z pięknem:-)

Najbardziej mnie mnie razi, mówąc off topic..., to nieustanne gadanie o swoich "dziełach"...
Brzmi to co najmniej dwuznacznie...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #205 dnia: Października 27, 2014, 00:50:43 am »

@ Tadeusz
Cytuj
Niekoniecznie, rozmawiałem kilka dni temu z bratem, który ma solidne zasady moralne, ale raczej nie czuje potrzeby do powrotu do Mszy Trydenckiej, w świetle ostatnich wydarzeń synodalnych, stwierdził jasno i konkretnie, że z Kościołem, który zaczynają mu proponować, nie chce mieć nic wspólnego. Dla wielu to może być poważny problem.

Ciekawe to może być "studium przypadku". Proszę informować o ewolucji postawy.

Będę pamiętał
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #206 dnia: Października 27, 2014, 10:10:24 am »

Weszłam na De(m)ona i oto co zobaczyłam ::)
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1812,wrazliwy-kosciol.html
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #207 dnia: Października 27, 2014, 10:21:03 am »

Niekoniecznie, rozmawiałem kilka dni temu z bratem, który ma solidne zasady moralne, ale raczej nie czuje potrzeby do powrotu do Mszy Trydenckiej, w świetle ostatnich wydarzeń synodalnych, stwierdził jasno i konkretnie, że z Kościołem, który zaczynają mu proponować, nie chce mieć nic wspólnego. Dla wielu to może być poważny problem.
Ale czy to nie jest wymowka? Nie twierdze, ze w przypadku Panskiego brata, ale w niektorych przypadkach to moze byc piekne uzasadnienie swojego lenistwa czy argument za tym, ze Pana Boga trzeba miec w sercu, nie trzeba zadnego Kosciola (ktory jest taki albo inny - i kazdy sobie wybiera, co chce: chroni pedofilow, dopuszcza przekrety finansowe, jest zbyt konserwatywny, zbyt liberalny etc.), wiec mozna zyc po swojemu.
Osobiście nie potrafię czytać wypowiedzi papieża bez zażenowania. Chyba lepiej nie czytać.
Hahaha, zabrzmi to strasznie, ale ja nie czytam i nie slucham zadnych przemowien ani kazan, i nie ogladam zadnych transmisji od 19 marca 2013 r.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #208 dnia: Października 27, 2014, 10:27:37 am »

Niby nic a cieszy :)
Cieszy? Wolał bym, żeby mainstream w CAŁOŚCIU uznał że FSSPX miało rację. Papa Francesko spraw, ze część słuchając go - odpadnie, część pójdzie za nim, część powróci do ortodoksji. Kolejny rozłam de facto.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #209 dnia: Października 27, 2014, 11:26:57 am »

Weszłam na De(m)ona i oto co zobaczyłam ::)
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1812,wrazliwy-kosciol.html
O matko! Znowu rozwodnicy z łamiącym się głosem i STRASZNI tradycjonaliści którzy osądzają Ją! Osądzają. A przecież jest uśmiechnięta. I ma synka roześmianego. Na dodatek.

Niby nic a cieszy :)
Cieszy? Wolał bym, żeby mainstream w CAŁOŚCIU uznał że FSSPX miało rację. Papa Francesko spraw, ze część słuchając go - odpadnie, część pójdzie za nim, część powróci do ortodoksji. Kolejny rozłam de facto.
Ja też bym wolał, tylko obawiam się, że nikogo nie obchodzi co ja bym wolał :)
Powiedzmy tak - ci co odpadną to już na JŚw. sumienie. Ci co za nim pójdą to i tak byli dla ortodoksji straceni a ci co dotrą do ortodoksji ... no cóż witamy serdecznie!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!