Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 20:15:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231967 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31 Drukuj
Autor Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014  (Przeczytany 93382 razy)
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #180 dnia: Października 22, 2014, 21:09:34 pm »

Abp Chaput: "Zamieszanie pochodzi od złego, a publicznym wizerunkiem, jaki wyłaniał się z synodu było właśnie zamieszanie".

http://pl.radiovaticana.va/news/2014/10/22/abp_chaput_zaniepokojony_synodem:_niech_si%C4%99_odezw%C4%85_chrze%C5%9Bcija%C5%84skie/pol-832476
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #181 dnia: Października 23, 2014, 09:26:35 am »

Bardzo ciekawy głos z Christianitas:

http://christianitas.org/news/faryzeizm-ducha-choroba-postchrzescijanska/
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #182 dnia: Października 23, 2014, 11:02:28 am »

W duchu dialogu i miłosierdzia A Riccardi proponuje oczyścić kurię z "odchylenia prawicowo-tradycjonalistycznego". Żeby nie wpadł na pomysł utworzenia jakiejś nuncjatury
przy kalifacie dla wrogów ludu.
http://pl.radiovaticana.va/news/2014/10/22/andrea_riccardi_nawo%C5%82uje_do_zmian_w_kierownictwie_kurii_rzymskiej/pol-832479

Kolejna osoba której się coś "wymskło" o poglądach papieża, choć przecież papież "nic jeszcze nie powiedział".
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #183 dnia: Października 23, 2014, 11:50:02 am »

Bardzo ciekawy głos z Christianitas:

http://christianitas.org/news/faryzeizm-ducha-choroba-postchrzescijanska/

pseudo-intelektualny bełkot

Ktoś to rozumie?  ;)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #184 dnia: Października 23, 2014, 13:35:17 pm »

Ja nie zrozumiałem.
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #185 dnia: Października 23, 2014, 14:34:16 pm »

Bardzo ciekawy głos z Christianitas:

http://christianitas.org/news/faryzeizm-ducha-choroba-postchrzescijanska/

pseudo-intelektualny bełkot

Ktoś to rozumie?  ;)

Tak to już jest, jak wypadałoby skrytykować a nie wypada. Powstaje bełkot. ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #186 dnia: Października 23, 2014, 15:07:39 pm »

Nie jestem miłośnikiem (czasopisma) Christianitas, ale gdy dziś wpadł mi przed oczy ten artykulik to uznałem go za bardzo celny. Proszę wskazać zdanie, które jest bełkotem.

Może sam termin "faryzeim ducha" nie jest zbyt fortunny i mógłby być lepszy ale sama analiza wydaje mi się bardzo sensowna. 

Idea, że liberalni biskupi synodowi tworzą złudzenie, "że litera jest duchem, że Ducha można zamknąć w literze" jest świetna. A wskazanie konsekwencji jaka z takiego podejścia płynie jest jeszcze lepsze. A konsekwencją tą jest podstawienie w miejsce prawdziwego, opartego na prawdzie miłosierdzia - "pseudo-miłosierdzia".

Przypomina mi się anegdota o ojcu Krąpcu OP, który podobno na jednym ze zlotów ekumenicznych, gdy ktoś zaproponował szukanie raczej wzajemnej miłości niż prawdy odpowiedział, że on jej nie musi szukać bo wie, gdzie jest miłość bez prawdy - w burdelu. 
Zapisane
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #187 dnia: Października 24, 2014, 17:30:47 pm »

Też uważam, że to bełkot.

Nie jestem miłośnikiem (czasopisma) Christianitas, ale gdy dziś wpadł mi przed oczy ten artykulik to uznałem go za bardzo celny. Proszę wskazać zdanie, które jest bełkotem.
Oto np ten akapit:

Cytuj
Natura tego złudzenia jest bardzo prosta i tylko długotrwałe działanie pewnej choroby ducha może wyjaśnić, dlaczego pozostaje przez wielu niezauważona, a zauważy ją każdy, kto rozumie słowo "duch" i wie, że "duch" nie jest i nie może być "literą". Chorobą tą jest współczesna - w istocie postchrześcijańska - forma faryzeizmu, czyli właśnie faryzeizm ducha.

żeby go zrozumieć należy przeczytać książkę Lema "Doskonała próżnia".
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #188 dnia: Października 24, 2014, 18:30:42 pm »

 [...] "Mamy wyjątkową sposobność jaką daje nam Synod aby potwierdzić i zastosować w praktyce to w co Kościół zawsze i wszędzie wierzył na temat rodziny. Wymaga to od nas obrony prawdy oraz dzieci Bożych przed tymi którzy je atakują. Sytuacja jest bardzo poważna i nie jestem pierwszym, który zwrócił uwagę na fakt, iż nieszczęśliwie stoimy w obliczu wielkiej schizmy o której mówili nasz Pan oraz Jego Najświętsza Matka w uznanych przez Kościół objawieniach.

Sprzeciwiając się tym którzy dążą do „przemodelowania” prawa i manipulują statystykami, jakgdyby ludzie Boga byli w mocy je narzucić nadużywając władzy, przypominamy, iż prawo Kościoła nie jest definiowane poprzez opinie ludzi oraz przykłady życia charakterystyczne dla zmieniających się czasów, lecz pochodzi prosto ust Bożych. Historia schizmy narzuconej katolikom w Anglii oraz świadectwa pozostawione przez świętych Jana Fischera oraz Tomasza Morusa są w tym momencie warte przypomnienia.

Módlmy się z papieża, kardynałów i biskupów, abyśmy jeżeli zajdzie potrzeba byli gotowi do przelania swojej krwi w obronie rodziny, chroniąc ją przed nawałnicą oszustwa oraz bałwochwalczej wolności seksualnej. Nie oszukujmy samych siebie, nie dajmy odwieść się od wiary oraz moralności, której nauczył nas Chrystus.

Wiemy, iż świat nienawidzi naszego Pana. Sługa nie może być większy od swego pana. Świat będzie nas prześladował i będzie to robił oszukańczo nawet w imieniu Boga. A przywódcy Kościoła, którzy mówią tak jak chce świat, którzy chętnie go słuchają, którzy są przez niego oklaskiwani będą przez niego kochani, ponieważ są z tego świata a nie od Boga."

Bp. Rogelio Livieres Plano

Całość tu: http://eponymousflower.blogspot.se/2014/10/hope-despite-danger-of-schism-bishop.html

Tłumaczenie u Maruchy:

http://marucha.wordpress.com/2014/10/24/nadzieja-w-obliczu-niebezpieczenstwa-schizmy/#more-45961
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #189 dnia: Października 24, 2014, 18:37:33 pm »


Bp. Rogelio Livieres Plano

Całość tu: http://eponymousflower.blogspot.se/2014/10/hope-despite-danger-of-schism-bishop.html



http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8701.msg192012.html#msg192012
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #190 dnia: Października 24, 2014, 20:15:09 pm »

To jak z wahadłem, JŚw. Benedykt XVI był dal części kardynałów "zbyt" tradycyjny, to na jego następce wybrano JŚw. Franciszka I.
W sumie ten żałosny synodalny bajzel może przynieść sporo "plusów dodatnich", przynajmniej część pobożnych NOMowców zaczyna oczy otwierać i wreszcie rozumieć co im się tutaj za kościół lepi (nie powiem z czego).
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #191 dnia: Października 24, 2014, 22:44:20 pm »

 

Tez tak myślę, lepiej, ze maski spadają, najgorsze jest konserwowanie modernizmu:-)
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #192 dnia: Października 25, 2014, 12:54:42 pm »

Ten nadzwyczajny Synod to tylko preludium do synodu zwyczajnego. Teraz media zaczynają urabianko.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #193 dnia: Października 25, 2014, 15:04:02 pm »

Cytuj
W sumie ten żałosny synodalny bajzel może przynieść sporo "plusów dodatnich", przynajmniej część pobożnych NOMowców zaczyna oczy otwierać i wreszcie rozumieć co im się tutaj za kościół lepi (nie powiem z czego)

Niestety Panie Gnomie. Nie ma Pan racji.
Teraz po małym szoku, nie tylko NOMowcy ale i Tradiindultowcy tłumaczą sobie, że wszystko jest ok i ze "jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było".
"Kościół" z tego co ma Pan na myśli a czego nie powie, lepiony jest od wielu lat. Do smrodu wszyscy się już przyzwyczaili. Niektórzy mówią, ze to zapach kadzidła.

Christianitas, abp.miejsca, neo, dusztradłacie już zaczynają pis-ać, że jest byczo. Zawsze było byczo: po kopaniu grup MP w pupę, po pokazie mody w kościele, po liście z nr-pesel do wniosku o mszę, itd.

Niech mi Pan pokaże jeden moment kiedy indultowiec wykazał się posiadaniem jaj. Nawet za B16 bali się skrobnąć pisma bo posada państwowa, koledzy i "wogle".

Ps
Byl bym zapomnial
"Duszkillerzy" juz pracuja na kazaniach, ze jest git, a bedzie bardziej git. :)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2014, 15:07:12 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #194 dnia: Października 25, 2014, 20:08:04 pm »

"Rodzina chrześcijańska, małżeństwo, nigdy nie były tak atakowane, jak teraz. Atakowane bezpośrednio, atakowane konkretnie. Być może się mylę, mogą powiedzieć o tym historycy Kościoła. Ale rodzina jest bita. W rodzinę się bije, rodzinę się niszczy, jakby to był jakiś kolejny rodzaj stowarzyszenia. Można nazwać rodziną wszystko. A ponadto ile mamy rodzin poranionych, ile małżeństw rozbitych, ileż relatywizmu w pojmowaniu sakramentu małżeństwa!"

http://wpolityce.pl/kosciol/219535-franciszek-rodzina-jest-bita-rodzine-sie-atakuje-niszczy-jakby-to-byl-jakis-kolejny-rodzaj-stowarzyszenia

no to wreszcie jak to jest z Franciszkiem???
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Synod biskupów 5-19 października 2014 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!