Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:58:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 Drukuj
Autor Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem  (Przeczytany 70263 razy)
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #225 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:11:51 pm »


Lepiej nie ryzykować.

a czy uczestnictwo w NOM niesie ryzyko?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #226 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:16:37 pm »

Mniejsze, choć również może prowadzić do sedewakantyzmu.
Oczywiście rozumiem, że łatwo jest pisać komuś kto ma na tradycyjną Mszę w miarę blisko.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #227 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:18:20 pm »

Mniejsze, choć również może prowadzić do sedewakantyzmu.
Oczywiście rozumiem, że łatwo jest pisać komuś kto ma na tradycyjną Mszę w miarę blisko.
no niestety, do sierpnia będzie daleko  :(  :(  :(. Przerwa
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #228 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:21:42 pm »

ale zaraz, zaraz -  na "msza.net" stoi, że jeszcze 28. 06 będzie w Zielonce. Więc już nie jestem pewien...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #229 dnia: Czerwca 22, 2009, 22:15:37 pm »

Mniejsze, choć również może prowadzić do sedewakantyzmu.
Oczywiście rozumiem, że łatwo jest pisać komuś kto ma na tradycyjną Mszę w miarę blisko.

uzytkownik Zygmunt ma bardzo dziwnego ducha:
- u niego NOM prowadzi do sedewakantyzmu,
- sedewakantyzm poza Kościół katolicki.

Pan Zygmunt bardzo lubi FSSPX, ale jezdzi na Mszę do św. Benona, do kapłana, którego - jak widać z jego wypowiedzi - specjalnie nie lubi
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #230 dnia: Czerwca 22, 2009, 22:18:17 pm »


Tak ( ja to zdanie podzielam ) ale trzeba Panie Kolego Drogi rozważyć jak sprawa się ma dla katolika, który jest "una cum" a chce iśc na taką Mszę Świętą, jak to wygląda względem legalizmu jego sumienia, stanowiska Kośicoła, bo chyba tu już jest problem, o ile np. Ecclesia Dei dała interpretację, że w Mszy Świętej FSSPX można uczestniczyć "o ile nie ma sie intencji zerwania z Ojcem Świętym" ( toż akurat absurdalne było w tym oświadczeniu względem FSSPX ) o tyle, zdaje się, że już udział w Mszy Świętej bez "una cum" jest w Kośicele postrzegany jako "akt schizmatydcki"... Choć mogę się mylić.


zapewne tak; podobnie jak Kościół uznaje zasadniczo nieważność sakramentów pokuty i małżeństwa, jesli ich nie udziela / nie asystuje przy nich kapłan mający jurysdykcję zwyczajną.

Nikogo nie wysyłamy na siłę na Mszę czy do spowiedzi do x Rafała, ale i nie widzę tu grzechu. W rozumieniu przedsoborowym tego pojęcia ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #231 dnia: Czerwca 22, 2009, 22:27:05 pm »

zapewne tak; podobnie jak Kościół uznaje zasadniczo nieważność sakramentów pokuty i małżeństwa, jesli ich nie udziela / nie asystuje przy nich kapłan mający jurysdykcję zwyczajną.
Nikogo nie wysyłamy na siłę na Mszę czy do spowiedzi do x Rafała, ale i nie widzę tu grzechu. W rozumieniu przedsoborowym tego pojęcia ;)

Ja również nie widzę. Nie mniej osoba, która jest "silnie związana w sumieniu" np. reprezentuje jednoznaczną "postindultową" ( nie lubię tego słowa na określanie naszych braci tradycjonalistów )   orientację, bedzie w sumieniu raczej musiała wyznać tego typu uczestnictwo podczas Sakramentu Pokuty o ile się na takie uczestnictwo "skusi". Ja dla przykładu nie widzę w tym nic złego bowem uwazam braci sedewakantystów za naszych braci ergo katolików jak my, więc nawet chętnie się na Mszę Księdza Rafała Trytka wybiorę jak będzie we Wrocławiu a czas mi pozwoli. Z tym ,że wówczas ciekawa rzecz ... spełnia się czy nie obowiązek niedizelny? Czy tez trzeba isć drugi raz na Mszę Świętą dajmy na to na Piasek...? Ot ciekawostka. :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #232 dnia: Czerwca 22, 2009, 22:39:10 pm »

skoro wg Kolegi to nie grzech, to automatycznie jest to wypełnienie obowiązku niedzielnego

innej opcji nie widzę
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #233 dnia: Czerwca 22, 2009, 22:43:29 pm »

skoro wg Kolegi to nie grzech, to automatycznie jest to wypełnienie obowiązku niedzielnego

innej opcji nie widzę

Zgadza się. U mnie tak, ale pytała nas "duszyczka" która wyraźnie sugerowała iż roztrząsa kwestię grzechu. Zakłądając więc wierność absolutną "orietacji postindultowej", o ile nawet nie zakwalifikuje tego taka osoba jako grzechu w sumieniu ( np. będzie się modlić w czasie Mszy "una cum", wówczas może się zastanawiać o ile spełniła lub nie obowiązek niedizelny. Choc chyba dywaguję zbyr daleko...bowiem faktycznie proste jest roziwazanie: grzech - nie ma obowiązku spełnionego, nie ma grzechu - obowiązek spełniony.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #234 dnia: Czerwca 30, 2009, 20:05:47 pm »

Sedewakantyzm to pułapka zastawiona przez diabła na katolików. Pokazuje tu swój spryt. W nagance są moderniści. Z modernizmem trzeba walczyć, a nie uciekać.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #235 dnia: Czerwca 30, 2009, 20:31:00 pm »

Sedewakantyzm to pułapka zastawiona przez diabła na katolików. Pokazuje tu swój spryt.

M mi się zdaję, że to lefebryzm jest pułapką zastawioną przez diabła na  katolików.


Dobrze Pan to ujął, ale Pana poglądy to już chyba wszyscy na tym Forum znają.

To właśnie Bractwo nie "dialoguje" i nie ucieka, lecz walczy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2009, 20:32:56 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #236 dnia: Czerwca 30, 2009, 20:41:04 pm »

Pan myli "dialogowanie" z polemiką, bo tak to raczej trzeba nazwać.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #237 dnia: Czerwca 30, 2009, 20:49:18 pm »

Polemika prowadzić może do przekonania. Wątpię w to, że Bractwo chce zawrzeć jakieś porozumienie z modernistami.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #238 dnia: Lipca 01, 2009, 10:44:13 am »

Panie Radku, Bractwu zależy na uzdrowieniu Kościoła, nie na "porozumieniu z modernistami", proszę pamiętać że w tym Kosciiele, który sedewakantyści określają "neo-kościołem" i go wystawiają poza nawias, pozostało nie z własnej winy ponad miliard katolików, wiernych, księży, zakonników i zakonnic, którzy posiadali i posiadają wiarę często gorliwą i silną, nie mają jednak rozeznania idąc po prostu za swymi pasterzami posłusznie jak owieczki. Najwyższy Autorytet Papież jest dla nich przewodnikiem. Pan uważa, że jest ok, tak po porstu się "urwać" i ich pozostawić samym sobie? Nie spróbowac różnymi metodami walki o Kośicoł ? Tu każda droga o ile intencja pozostaje czystą jest dobra i ta którą explicite wyraża FSSPX i ta którą implicite stosuje IBP i FSSP, a także ta która poprzez jawne odrzucenie sugeruje swą postawą niewłaściwość obecnej stuacji. Jednak to ostatnia acz nie piszę że zła nie przynosi zbyt wiele skutków.Tu liczy się każdy przekonany na nowo do Wiary kapłan, każdy uratowany wierny, walka trwa o każdą jedną duszę...o cały świat.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #239 dnia: Lipca 01, 2009, 10:49:59 am »

Sedewakantyzm to pułapka zastawiona przez diabła na katolików. Pokazuje tu swój spryt.

M mi się zdaję, że to lefebryzm jest pułapką zastawioną przez diabła na  katolików.


jak widać można odpisać na kosmiczną bzdurę bzdurą jeszcze większą ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!