Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:50:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17 Drukuj
Autor Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem  (Przeczytany 70206 razy)
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #195 dnia: Czerwca 17, 2009, 23:20:37 pm »

   banda forumowych malkontentów skłonnych do przesady.

Aż przysiadłem z wrażenia.   :o
Ja tak samo.

...
Tylko dlaczego w takim razie pan Kalistrat ma tyle minusów?

Tyle minusów ma
Bo z niego kawał....... (jak by tu zrymować?) :)
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #196 dnia: Czerwca 18, 2009, 11:27:28 am »

Cytuj
Cytuj
Na co kard. Ratzinger odpowiedział,  że nie ma żadnego "Kościoła Soborowego", potem jako papież to podpisał w dokumencie KNW "Odpowiedzi na pytania",
Tyle, że nie jest to odpowiedź dana abp. Lefebrowi, tylko oszołomom, którzy każdą wygłoszoną głupotę "okraszają" słowem -soborowy/posoborowy.
I tak mamy u oszołomów: Sakramenty K. Posoborowego, Prawdy w Duchu Soboru, oczywiście Kościół Soborowy, Mszę posoborową itd.

Zatem adresatami słów Benedykta XVI są wszyscy członkowie Otwartego Soborowego Kościoła.
@P. Thomas
Racja, ale uważał też, że właśnie przez nich abp Lefebvre tak to wszystko postrzegał.

@P. Hyacinthus
Cytuj
Cytuj
Na co kard. Ratzinger odpowiedział,  że nie ma żadnego "Kościoła Soborowego", potem jako papież to podpisał w dokumencie KNW "Odpowiedzi na pytania", poza tym mimo wszystko abp Lefebvre nie popadł w sedewakantyzm, jest tu pewna sprzeczność jak dla mnie bo jak papież może stać na czele nie-Kościoła i być dalej papieżem. Dzisiaj właśnie raczej w FSSPX już takich zdań nie słyszałem, w korespondencji z abpem Gocłowskim ks. Karol zdawał się zapewniać, że jednak to ten sam Kościół i że uznają go jako biskupa, tak to w każdym razie zrozumiałem.

Zgodnie z zasadą, że Kościół nie może popaść w błąd nie mogę uznawać Kościoła posoborowego (pełnego błędów) za część Kościoła Katolickiego.

Abp Lefebvre nie popadł w sedewakantyzm bo doskonale rozumiał, że o ile papież głosi katolicką naukę jest wierny misji mu powierzonej, zaś jeśli wprowadza  fałszywy ekumenizm i modernizm, nie można okazywać ślepego posłuszeństwa. Uznajemy papieża głową Kościoła, ale opieramy się błędom, które wprowadza.
Wiem, że nie popadł, ale wydaje mi się tutaj pewna niespójność co do tego, że Kościół Katolicki miałby już nim nie być.

@P. Giovanni_23
A wierzy Pan w coś takiego jak asystencja Ducha Świętego w Kościele?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #197 dnia: Czerwca 18, 2009, 12:47:06 pm »

Cytuj
Abp Lefebvre nie popadł w sedewakantyzm bo doskonale rozumiał, że o ile papież głosi katolicką naukę jest wierny misji mu powierzonej, zaś jeśli wprowadza  fałszywy ekumenizm i modernizm, nie można okazywać ślepego posłuszeństwa. Uznajemy papieża głową Kościoła, ale opieramy się błędom, które wprowadza.
Modernizm jest potępioną herezją. "Fałszywy irenizm" = "fałszywy ekumenizm" został potępiony (no, przesadzam - wskazany jako obcy Kościołowi) nawet przez Vat II.

A wierzy Pan w coś takiego jak asystencja Ducha Świętego w Kościele?
A czym się ta asystencja objawia, poza gwarancją nieomylności?
(i jak mam się do Szanownego Aqeba zwracać - "Pan" czy Ksiądz"???)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #198 dnia: Czerwca 18, 2009, 15:35:27 pm »

Cytuj
A czym się ta asystencja objawia, poza gwarancją nieomylności?
Chyba w tym, że Kościół nie mógłby w coś takiego popaść jak np. koniec z hierarchią, "prezydent" na czele Kościoła, "święcenia" kobiet i te wszystkie inne rzeczy (oprócz zniesienia celibatu chociaż raczej też się na szczęście nie zapowiada), które byłyby odwróceniem o 180 stopni tego co było dotychczas.

Cytuj
(i jak mam się do Szanownego Aqeba zwracać - "Pan" czy Ksiądz"Co?)
Jak Pan chce, żadnych Święceń jeszcze nie mam.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #199 dnia: Czerwca 18, 2009, 17:44:59 pm »

Jak Pan chce
Zostane przy "Pan", choć o zmianach proszę mnie informować - najlepiej z wyprzedzeniem (zwłaszcza, gdy trzeba się będzie zwracać "ekscelencjo" czy "eminencjo" ;D)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #200 dnia: Czerwca 18, 2009, 19:47:09 pm »

[...] zwłaszcza, gdy trzeba się będzie zwracać "ekscelencjo" czy "eminencjo" ;D)

Idąc dalej za tym tokiem myślenia - który bardzo mi się podoba - zapomniał Pan o jeszcze jednym tytule ...
"Nie stawiajmy granic Bożemu Miłosierdziu" - miał podobno powiedzieć Leon XIII u schyłku swego żywota.  ;-))
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #201 dnia: Czerwca 18, 2009, 19:58:58 pm »

Idąc dalej za tym tokiem myślenia - który bardzo mi się podoba - zapomniał Pan o jeszcze jednym tytule ...
Sądzę, że taki fakt to nawet ja bym zauważył ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #202 dnia: Czerwca 18, 2009, 21:05:23 pm »

Wiem, że nie popadł, ale wydaje mi się tutaj pewna niespójność co do tego, że Kościół Katolicki miałby już nim nie być.

Anna Katarzyna Emmerich podaje, że Kościół przetrwa nawet jeśli zostanie tylko jeden katolik. Bo nawet gdyby zabrakło papieża i katolickiej hierarchii, Kościół przetrwa w osobach wiernych Bogu. Nie żyjemy aż w tak dramatycznych czasach, ale nie możemy Kościoła posoborowego utożsamiać z Kościołem Katolickim bo jest to próba pogodzenia fałszywego tworu, nowej religii Vaticanum II  z katolickim magisterium. Jedno wyklucza drugie.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #203 dnia: Czerwca 18, 2009, 21:15:23 pm »

Pan się uparł przy tej "nowej religii", ja jednak tego nie widzę a jeśli to linia FSSPX to i odpowiedzi ks. Karola do abpa Gocłowskiego powinny być inne. To co Pan napisał o braku papieża też bardziej jak dla mnie pod sedewakantyzm podchodzi bo FSSPX właśnie uważa, że papieża nie zabrakło.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Thomas
Gość
« Odpowiedz #204 dnia: Czerwca 18, 2009, 23:20:34 pm »

Cytuj
Pewno zniesienie celibatu,pozwolenie kobietom dostępować stanu kapłańskiego następnie zniesienie wiary w Sukcesję Apostolską,zniesienie hierarchii Kościelnej (kardynalskiej,arcybiskupiej i biskupiej) zniesienie prymatu papieża i zreformowaniem władzy papieskiej jedynie do funkcji prezesa lub prezydenta Kościoła podobnie jak u Mormonów,dalej pewno by znieśli obowiązek niedzielny i świąteczny czyli samo Novus Ordo tłumacząc to tym, że skoro Bóg jest wszędzie to nie ma sensu ażeby ludziska przychodzili do jakichś tam budynków,a przy tym argumentując ,że i tak coraz mniej ludzi przychodzi do kościołów to podtrzymywanie dalej tego nie miało by sensu,następnie uchwalono by superhipermagdogmat pt "My jesteśmy Kościołem"..... Rzeczywiście taka wizja nowego Soboru jest straszna ale niestety całkiem realna zważywszy, że postulaty zniesienia celibatu,prymatu papieskiego,hierarchii Kościelnej, dopuszczenie kobiet do święceń są coraz śmielej i buńczuczniej wysuwane przez "katolików" austriackich,francuskich i niemieckich a w mniejszym stopniu także i amerykańskich.

Pan Giovannini23 przedstawił (z braku miejsca) podstawowy szkic zmian ;D.
Myślę, że jeżeli niesoborowo myślący, "czegoś" ofensywnego nie zrobią, to taki SVIII mamy jak w banku. (Bogdan mówi bankowo)
Zapisane
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #205 dnia: Czerwca 18, 2009, 23:22:02 pm »

Pan się uparł przy tej "nowej religii", ja jednak tego nie widzę a jeśli to linia FSSPX to i odpowiedzi ks. Karola do abpa Gocłowskiego powinny być inne. To co Pan napisał o braku papieża też bardziej jak dla mnie pod sedewakantyzm podchodzi bo FSSPX właśnie uważa, że papieża nie zabrakło.

Wolność religijna, cały ten fałszywy ekumenizm, twierdzenie, że nie trzeba nawracać innowierców, czy tego zawsze Kościół nauczał? Nie. Od 40 lat zamiast katolickiej doktryny naucza się nowej fałszywej nauki, która z religią katolicką nie ma nic wspólnego. Ks Karol napisał tak jak powinien i nie widzę w tym nic dziwnego, że szanuje godność biskupią.  Przytoczyłem tylko słowa Anny Katarzyny Emmerich, co nie znaczy, że mam je odnosić do obecnej sytuacji, bo dobrze wiemy, że Kościołowi przewodzi Benedykt XVI.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #206 dnia: Czerwca 18, 2009, 23:25:46 pm »

Cytuj
Wolność religijna, cały ten fałszywy ekumenizm, twierdzenie, że nie trzeba nawracać innowierców, czy tego zawsze Kościół nauczał? Nie.
Kościół nie naucza, że nie trzeba nawracać innowierców. Znowu Pan wpadł w tą pułapkę progresistów, którzy ze swoich chorych teorii i z twierdzeń ks. Rahnera chcą zrobić naukę Kościoła.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #207 dnia: Czerwca 19, 2009, 08:54:39 am »

Kościół nie naucza, że nie trzeba nawracać innowierców. Znowu Pan wpadł w tą pułapkę progresistów, którzy ze swoich chorych teorii i z twierdzeń ks. Rahnera chcą zrobić naukę Kościoła.

W Kościele posoborowym zamiast dążyć do nawrócenia innowierców, urządza się z nimi wspólne modlitwy a sami papieże od Jana XXIII począwszy są wyrazicielami nowej religii zapoczątkowanej na Vaticanum II.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #208 dnia: Czerwca 19, 2009, 13:46:22 pm »

trzeba przyznać, że W poglądach x Trytka jest żelazna konsekwencja i spójność. I za to Go szanuję. Tej spójności jakby troszkę, niestety brakowało w FSSPX (sam x Trytek na to, bodaj, wskazał). Bractwo jak najbardziej uznaje obecnego Papieża. Ale jak uznaje  - wszyscy widzą  ;)
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #209 dnia: Czerwca 19, 2009, 14:03:01 pm »

Cytuj
Cytuj
Kościół nie naucza, że nie trzeba nawracać innowierców. Znowu Pan wpadł w tą pułapkę progresistów, którzy ze swoich chorych teorii i z twierdzeń ks. Rahnera chcą zrobić naukę Kościoła.
W Kościele posoborowym zamiast dążyć do nawrócenia innowierców, urządza się z nimi wspólne modlitwy a sami papieże od Jana XXIII począwszy są wyrazicielami nowej religii zapoczątkowanej na Vaticanum II.
Te wspólne modlitwy właśnie wbrew temu co chcieli różni postępowcy a część tradycjonalistów za nimi przejęła nie mają negować nawracania. Chociaż jako tako też nie jestem ich zwolennikiem. Co do nowej religii - jak wyżej.


@P. Marekkoc
Nie wiem jak z poglądami samego ks. Trytka ale właśnie wydaje mi się, że sedewakantyści (np. strona ultramontes.net) nie są tacy konsekwentni - jak coś nie pasuje w reformach Piusa XII to dorabia się ideologię, że nie wiedział co podpisuje, był nieświadomy itp, jak Jan XXIII wydał jakiś dokument nie pasujący do jego wizji jaką mają progresiści i wtórnie wielu tradycjonalistów to dorabia się ideologię, że to dla kamuflażu... Była już o tym dyskusja nie wiem czy w tym wątku czy w podobnym.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!