Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 10:52:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem  (Przeczytany 70384 razy)
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #180 dnia: Czerwca 16, 2009, 09:18:18 am »

Nie pierwszy raz to słyszę ale jest pytanie czy rzeczywiście zerwał. Niektórzy też uważają, że zerwał ale mimo wszystko to Kościół Katolicki. Pan mi się wydaje próbować łączyć stanowisko FSSPX ze stanowiskiem sedewakantystycznym, bo raz powołuje się Pan na Bractwo ale dalej mówi Pan to co sedewakantyści. Jeśli Kościół to już nie Kościół to chyba jednocześnie stojący na jego czele papież nie byłby papieżem, dlaczego więc FSSPX go uznaje?

Nie próbuję łączyć stanowiska FSSPX ze stanowiskiem sedewakantystycznym. FSSPX uznaje papieża, ale odrzuca jego błędy, których akceptować nie może. Papież jest głową Kościoła, ale jeśli głosi błędną naukę np. fałszywy ekumenizm, nie reprezentuje nauczania swoich poprzedników, tylko wprowadza nauczanie wynikające z Vaticanum II, a więc przewodząc Kościołowi, uczestniczy równocześnie w tworzeniu nowej religii.

Tak, jak mówił abp Lefebvre  ''Kościół Soborowy jest Kościołem schizmatyckim, ponieważ oddalił się od Kościoła katolickiego, który istniał zawsze. Ma on swoje własne, nowe dogmaty, swoje nowe kapłaństwo, swe nowe instytucje, swój nowy kult, wszystkie te rzeczy były już potępione przez Kościół w wielu oficjalnych i ostatecznych dokumentach.
Ten Soborowy Kościół nie jest zatem katolicki. W jakimkolwiek stopniu papież, biskupi, księża lub wierni przynależą do tego Nowego Kościoła, w takim oddzielają się sami od Kościoła katolickiego.''
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2915

« Odpowiedz #181 dnia: Czerwca 16, 2009, 11:33:56 am »

Cytuj
Nie próbuję łączyć stanowiska FSSPX ze stanowiskiem sedewakantystycznym. FSSPX uznaje papieża, ale odrzuca jego błędy, których akceptować nie może. Papież jest głową Kościoła, ale jeśli głosi błędną naukę np. fałszywy ekumenizm, nie reprezentuje nauczania swoich poprzedników, tylko wprowadza nauczanie wynikające z Vaticanum II, a więc przewodząc Kościołowi, uczestniczy równocześnie w tworzeniu nowej religii.

Tak, jak mówił abp Lefebvre  ''Kościół Soborowy jest Kościołem schizmatyckim, ponieważ oddalił się od Kościoła katolickiego, który istniał zawsze. Ma on swoje własne, nowe dogmaty, swoje nowe kapłaństwo, swe nowe instytucje, swój nowy kult, wszystkie te rzeczy były już potępione przez Kościół w wielu oficjalnych i ostatecznych dokumentach.
Ten Soborowy Kościół nie jest zatem katolicki. W jakimkolwiek stopniu papież, biskupi, księża lub wierni przynależą do tego Nowego Kościoła, w takim oddzielają się sami od Kościoła katolickiego.''
Na co kard. Ratzinger odpowiedział,  że nie ma żadnego "Kościoła Soborowego", potem jako papież to podpisał w dokumencie KNW "Odpowiedzi na pytania", poza tym mimo wszystko abp Lefebvre nie popadł w sedewakantyzm, jest tu pewna sprzeczność jak dla mnie bo jak papież może stać na czele nie-Kościoła i być dalej papieżem. Dzisiaj właśnie raczej w FSSPX już takich zdań nie słyszałem, w korespondencji z abpem Gocłowskim ks. Karol zdawał się zapewniać, że jednak to ten sam Kościół i że uznają go jako biskupa, tak to w każdym razie zrozumiałem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #182 dnia: Czerwca 16, 2009, 14:10:08 pm »

Dla katolika tylko katolickie magisterium jest prawdziwe, dlatego odrzuca błędy Vaticanum II. Kościół posoborowy jest schizmatyckim, ponieważ zerwał z Tradycją Kościoła Katolickiego.
Tyle, że jedyną  autorytatywną wykładnią magisterium jest ta, którą daje papież...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Thomas
Gość
« Odpowiedz #183 dnia: Czerwca 16, 2009, 14:19:19 pm »

Cytuj
Na co kard. Ratzinger odpowiedział,  że nie ma żadnego "Kościoła Soborowego", potem jako papież to podpisał w dokumencie KNW "Odpowiedzi na pytania",
Tyle, że nie jest to odpowiedź dana abp. Lefebrowi, tylko oszołomom, którzy każdą wygłoszoną głupotę "okraszają" słowem -soborowy/posoborowy.
I tak mamy u oszołomów: Sakramenty K. Posoborowego, Prawdy w Duchu Soboru, oczywiście Kościół Soborowy, Mszę posoborową itd.

Zatem adresatami słów Benedykta XVI są wszyscy członkowie Otwartego Soborowego Kościoła.
Zapisane
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #184 dnia: Czerwca 17, 2009, 14:35:12 pm »

Na co kard. Ratzinger odpowiedział,  że nie ma żadnego "Kościoła Soborowego", potem jako papież to podpisał w dokumencie KNW "Odpowiedzi na pytania", poza tym mimo wszystko abp Lefebvre nie popadł w sedewakantyzm, jest tu pewna sprzeczność jak dla mnie bo jak papież może stać na czele nie-Kościoła i być dalej papieżem. Dzisiaj właśnie raczej w FSSPX już takich zdań nie słyszałem, w korespondencji z abpem Gocłowskim ks. Karol zdawał się zapewniać, że jednak to ten sam Kościół i że uznają go jako biskupa, tak to w każdym razie zrozumiałem.

Zgodnie z zasadą, że Kościół nie może popaść w błąd nie mogę uznawać Kościoła posoborowego (pełnego błędów) za część Kościoła Katolickiego. 

Abp Lefebvre nie popadł w sedewakantyzm bo doskonale rozumiał, że o ile papież głosi katolicką naukę jest wierny misji mu powierzonej, zaś jeśli wprowadza  fałszywy ekumenizm i modernizm, nie można okazywać ślepego posłuszeństwa. Uznajemy papieża głową Kościoła, ale opieramy się błędom, które wprowadza.
 
Zapisane
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #185 dnia: Czerwca 17, 2009, 14:46:11 pm »

Tyle, że jedyną  autorytatywną wykładnią magisterium jest ta, którą daje papież...

Papież nie może głosić magisterium sprzecznego z Tradycją.

„Albowiem następcom Piotra Duch Święty został obiecany nie w tym celu, by na podstawie Jego objawienia podawali nową naukę, lecz aby przy Jego pomocy święcie zachowywali i wiernie wyjaśniali otrzymane przez Apostołów Objawienie, tzn. depozyt wiary” Pastor Aeternus
Zapisane
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #186 dnia: Czerwca 17, 2009, 14:52:11 pm »

Ja myślę, że tak naprawdę Sobór Watykański II i wszystkie jego postanowienia oraz posoborowe wypaczenia, które same w sobie nie wynikają z postanowień V2 (vide NOM) może znieść dopiero następny Sobór Watykański III ,którego bardzo potrzebujemy, mam ogromną nadzieję, że za następnego papieża będziemy mieli Sobór.
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #187 dnia: Czerwca 17, 2009, 15:08:44 pm »

A mnie się zdaje, że byłoby lepiej, żeby jeszcze dłuuugo nie było żadnego soboru. Strach pomyśleć co by uchwalono ;)

Pewno zniesienie celibatu,pozwolenie kobietom dostępować stanu kapłańskiego następnie zniesienie wiary w Sukcesję Apostolską,zniesienie hierarchii Kościelnej (kardynalskiej,arcybiskupiej i biskupiej) zniesienie prymatu papieża i zreformowaniem władzy papieskiej jedynie do funkcji prezesa lub prezydenta Kościoła podobnie jak u Mormonów,dalej pewno by znieśli obowiązek niedzielny i świąteczny czyli samo Novus Ordo tłumacząc to tym, że skoro Bóg jest wszędzie to nie ma sensu ażeby ludziska przychodzili do jakichś tam budynków,a przy tym argumentując ,że i tak coraz mniej ludzi przychodzi do kościołów to podtrzymywanie dalej tego nie miało by sensu,następnie uchwalono by superhipermagdogmat pt "My jesteśmy Kościołem"..... Rzeczywiście taka wizja nowego Soboru jest straszna ale niestety całkiem realna zważywszy, że postulaty zniesienia celibatu,prymatu papieskiego,hierarchii Kościelnej, dopuszczenie kobiet do święceń są coraz śmielej i buńczuczniej wysuwane przez "katolików" austriackich,francuskich i niemieckich a w mniejszym stopniu także i amerykańskich.
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #188 dnia: Czerwca 17, 2009, 16:54:44 pm »

@ Giovanni 23

Pańska wizja soboru jest nie tylko nierealna, ale i idiotyczna...
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #189 dnia: Czerwca 17, 2009, 17:05:24 pm »

Strach pomyśleć co by uchwalono ;)
Niektórzy już się nad tym zastanawiali: http://wydawnictwo.fronda.pl/arch/07/079.htm
Śmieszne i przerażające zarazem.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #190 dnia: Czerwca 17, 2009, 17:05:40 pm »

@ Giovanni 23

Pańska wizja soboru jest nie tylko nierealna, ale i idiotyczna...
Trochę dystansu, panie Kalistrat :)
Zapisane
+++
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #191 dnia: Czerwca 17, 2009, 17:37:59 pm »

@ Giovanni 23

Pańska wizja soboru jest nie tylko nierealna, ale i idiotyczna...

Szanowny Panie nigdy nie mów nigdy, dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych, może Pan ma jakąś lepszą alternatywę odnośnie V3 ?
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #192 dnia: Czerwca 17, 2009, 18:32:38 pm »

Proszę Pana ja nie zwykłem gdybać tylko patrzeć na to co jest, nie mniej jednak najprawdopodobniej napisał Pan to: "pozwolenie kobietom dostępować stanu kapłańskiego następnie zniesienie wiary w Sukcesję Apostolską,zniesienie hierarchii Kościelnej (kardynalskiej,arcybiskupiej i biskupiej) zniesienie prymatu papieża i zreformowaniem władzy papieskiej jedynie do funkcji prezesa lub prezydenta Kościoła podobnie jak u Mormonów,dalej pewno by znieśli obowiązek niedzielny i świąteczny" aby przyklasnęła Panu banda forumowych malkontentów skłonnych do przesady. Dla mnie taka zaprezentowana przez Pana wizja to zwykła głupizna i tyle. W moim sercu jest wiele nadziei - o którą radzę Panu modlić się gorąco. Jedni starają się coś robić dla Kościoła, a inni tylko biadolą i narzekają - jak Pan.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #193 dnia: Czerwca 17, 2009, 22:53:58 pm »

   banda forumowych malkontentów skłonnych do przesady.

Aż przysiadłem z wrażenia.   :o
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #194 dnia: Czerwca 17, 2009, 23:08:34 pm »

   banda forumowych malkontentów skłonnych do przesady.

Aż przysiadłem z wrażenia.   :o
Ja tak samo.

...
Tylko dlaczego w takim razie pan Kalistrat ma tyle minusów?
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!