Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:32:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem  (Przeczytany 70261 razy)
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #165 dnia: Czerwca 12, 2009, 21:37:12 pm »

Zgodziłbym się z Panią,  ale czy nie do naszych czasów pasują słowa Matki Bożej z La Salette ''Rzym straci Wiarę i stanie się i stanie się siedzibą Antychrysta.''?

To z apokryfu. Matka Boża tego nie powiedziała.
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #166 dnia: Czerwca 13, 2009, 20:09:43 pm »

Serce Kościoła bije w Rzymie.
Amen!
Zapisane
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #167 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:42:34 pm »

Zgodziłbym się z Panią,  ale czy nie do naszych czasów pasują słowa Matki Bożej z La Salette ''Rzym straci Wiarę i stanie się i stanie się siedzibą Antychrysta.''?

To z apokryfu. Matka Boża tego nie powiedziała.
Mógłby Pan Pjo rozwinąć?


już wszystko jasne
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2009, 22:07:37 pm wysłana przez Leszek » Zapisane
+++
best
Gość
« Odpowiedz #168 dnia: Czerwca 13, 2009, 22:16:12 pm »

Panie Pjo a słowa Matki Bożej " Jestem Niepokalane Poczęcie" to też apokryf ? Może Maryja też tych słów nie powiedziała ? Skąd pańska pewność, że słowa Bogarodzicy z Lourdes to prawda a z La Salette to apokryf ?
Zapisane
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #169 dnia: Czerwca 14, 2009, 20:16:12 pm »

Kościół Katolicki nie może popaść w błąd, dlatego nie może być utożsamiany z modernistycznym Neokościołem.
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #170 dnia: Czerwca 14, 2009, 20:27:26 pm »

Panie Pjo a słowa Matki Bożej " Jestem Niepokalane Poczęcie" to też apokryf ? Może Maryja też tych słów nie powiedziała ? Skąd pańska pewność, że słowa Bogarodzicy z Lourdes to prawda a z La Salette to apokryf ?
Akurat słowa o zbłądzeniu Rzymu to apokryf. Sedewakantyści używają odpowiednio przerobionego Orędzia z La Salette. Kiedyś też miałem podobny dylemat. Proszę pisać do saletynów. Oni dokładnie wyjaśnią Panu sprawę.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2009, 20:29:15 pm wysłana przez siloam » Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
best
Gość
« Odpowiedz #171 dnia: Czerwca 14, 2009, 21:54:31 pm »

Akurat słowa o zbłądzeniu Rzymu to apokryf. Sedewakantyści używają odpowiednio przerobionego Orędzia z La Salette. Kiedyś też miałem podobny dylemat. Proszę pisać do saletynów. Oni dokładnie wyjaśnią Panu sprawę.

Tylko sedewakantyści używaja tego "apokryfu" ? Pan rozumiem pisał do OO. Saletynów.
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #172 dnia: Czerwca 14, 2009, 22:05:22 pm »

Tylko sedewakantyści używaja tego "apokryfu" ? Pan rozumiem pisał do OO. Saletynów.
Tak, do OO. Saletynów. Nie tylko sedewakantyści. W necie tekst zmodyfikowanego orędzia jest niestety rozpowszechniony.

Upiększone o różne fałszywe dodatki orędzie zostało rozpowszechnione przez sektę melanistów: http://saletyni.pl/dzialalnosc/listy-religijne-2005-11
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2009, 22:16:51 pm wysłana przez siloam » Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #173 dnia: Czerwca 14, 2009, 22:10:44 pm »

Cytuj
Kościół Katolicki nie może popaść w błąd, dlatego nie może być utożsamiany z modernistycznym Neokościołem.
Właśnie to brzmi bardziej sedewakantystycznie niż FSSPX-owo.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #174 dnia: Czerwca 15, 2009, 09:10:18 am »

Cytuj
Kościół Katolicki nie może popaść w błąd, dlatego nie może być utożsamiany z modernistycznym Neokościołem.
Właśnie to brzmi bardziej sedewakantystycznie niż FSSPX-owo.

To brzmi logicznie, bo jak wolność religijną, fałszywy ekumenizm i całe to nauczanie Kościoła posoborowego można pogodzić z tym co zawsze głosił Kościół Katolicki???
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #175 dnia: Czerwca 15, 2009, 11:31:28 am »

Panie Pjo a słowa Matki Bożej " Jestem Niepokalane Poczęcie" to też apokryf ? Może Maryja też tych słów nie powiedziała ? Skąd pańska pewność, że słowa Bogarodzicy z Lourdes to prawda a z La Salette to apokryf ?

Zacytuje sam siebie:
Zgodziłbym się z Panią,  ale czy nie do naszych czasów pasują słowa Matki Bożej z La Salette ''Rzym straci Wiarę i stanie się i stanie się siedzibą Antychrysta.''?
Które to słowa dodano do Orędzia z La Salette już po otrzymaniu imprimatur...
( http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,121.0.html )
Tu było o tym sporo:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,121.0.html
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #176 dnia: Czerwca 15, 2009, 19:45:33 pm »

Cytuj
Cytuj
Cytuj
Kościół Katolicki nie może popaść w błąd, dlatego nie może być utożsamiany z modernistycznym Neokościołem.
Właśnie to brzmi bardziej sedewakantystycznie niż FSSPX-owo.
To brzmi logicznie, bo jak wolność religijną, fałszywy ekumenizm i całe to nauczanie Kościoła posoborowego można pogodzić z tym co zawsze głosił Kościół Katolicki???
Jedni mówią, że można, inni, że nie można, sam się w to nie jestem na razie w stanie do końca wgłębić.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #177 dnia: Czerwca 15, 2009, 20:55:08 pm »

Cytuj
Cytuj
Cytuj
Kościół Katolicki nie może popaść w błąd, dlatego nie może być utożsamiany z modernistycznym Neokościołem.
Właśnie to brzmi bardziej sedewakantystycznie niż FSSPX-owo.
To brzmi logicznie, bo jak wolność religijną, fałszywy ekumenizm i całe to nauczanie Kościoła posoborowego można pogodzić z tym co zawsze głosił Kościół Katolicki???
Jedni mówią, że można, inni, że nie można, sam się w to nie jestem na razie w stanie do końca wgłębić.

Dla katolika tylko katolickie magisterium jest prawdziwe, dlatego odrzuca błędy Vaticanum II. Kościół posoborowy jest schizmatyckim, ponieważ zerwał z Tradycją Kościoła Katolickiego.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #178 dnia: Czerwca 15, 2009, 21:17:29 pm »

Nie pierwszy raz to słyszę ale jest pytanie czy rzeczywiście zerwał. Niektórzy też uważają, że zerwał ale mimo wszystko to Kościół Katolicki. Pan mi się wydaje próbować łączyć stanowisko FSSPX ze stanowiskiem sedewakantystycznym, bo raz powołuje się Pan na Bractwo ale dalej mówi Pan to co sedewakantyści. Jeśli Kościół to już nie Kościół to chyba jednocześnie stojący na jego czele papież nie byłby papieżem, dlaczego więc FSSPX go uznaje?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #179 dnia: Czerwca 15, 2009, 21:22:06 pm »

Nie pierwszy raz to słyszę ale jest pytanie czy rzeczywiście zerwał. Niektórzy też uważają, że zerwał ale mimo wszystko to Kościół Katolicki. Pan mi się wydaje próbować łączyć stanowisko FSSPX ze stanowiskiem sedewakantystycznym, bo raz powołuje się Pan na Bractwo ale dalej mówi Pan to co sedewakantyści. Jeśli Kościół to już nie Kościół to chyba jednocześnie stojący na jego czele papież nie byłby papieżem, dlaczego więc FSSPX go uznaje?

Z przekory Drogi Księże , Jedynie z przekory ... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!