Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:03:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem  (Przeczytany 70268 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #135 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:27:43 pm »

I co z tego.
Jestem monarchistą, a monarchii też nie było na świecie kiedy sie narodziłem.

Pięknie popieram to już duży plusik dla Pana :) W takim razie niech Pan nie pisze o "dyktatorskich zapędach" Księdza Biskupa, bo to się ze soba "kłóci".;)

Kosciół ma ustrój monarchistyczny i na jego czele na ziemi stoi papież, a nie przełozony FSSPX, który rosci sobie takowe prawa.

Żaden przełożony FSSPX sobie nigdy nie rościł takiego prawa. Papiez faktyczie stoi na czele Kośicoła, tylko chwilowo stoi na czele "Kościoła który ma ustrój republikański lub ostro doń ewoluujący " i nie korzysta ze swych monrchicznych uprawnień, świadomnie bądź nieświadomie Jego wola. W związku z tym Przełożony FSSPX musi stać na straży powierzonej mu przez Boga społeczności którą jest FSSPX. Pprzynajmniej dopóty , dopóki Kościołem "rządzi" Papież który nie jest koronowany ( vide Pana zdanie powyżej ).

Co do IBP to raz Pan piszę, aby ich nie wspierać, bo ich nie ma. A teraz to Pan się cieszy, że gdzieś tam sobie są.

Jedno nie stoi w sprzeczności z drugim. Pisałem pytając jak mamy wspierać IBP w Polsce, skoro według słów osoby najbardziej kompetentnej, czyli jak dotąd jedynego kapłana IBP X.Abenadara "IBP w Polsce nie ma". Co następnie zostało wyjaśnione, że oficjalnie nie jest IBP w Polsce w żaden sposób "oficjalnie ukonstytuowane" jako struktura, a jedynie Ks.Grzegorz studiuje i gościnnie pomieszkuje. Być może ta sytuacja ulegnie zmianie czego IBP szczerze życzę. Tak jak życzę szczerze dobrze każdemu kapłanowi, który zechce, zapragnie ise do Tradycji przyłączyć i zaangażować tak w FSSPX, jak w IBP, FSSP, , samotnie w diecezji, czy też może założy jakowyś klasztor, zakon, zgromadzenie, albo poójdzie w "sedevacante" ( co akurat tu mnie dość znacząco różni od wielu osób dla których sedevante to "obrzydliwość do nieba śmierdząca" ). Rzecz najistotniejsza by taki kapłan przylgnął do całej Katolickiej Tradycji a nie jedynie do liturgii, bo to trąci rozdwojeniem jażni po prostu.

Ja żadnej działalności indultowej nie uprawiam. Jeżeli Pan nie wiem czym się zajmuję to niech Pan nie wypisuje głupot o tym co ja robię. Ja o Panu takowych rzeczy nie wypisuję. jak widzę lubi Pan bajdurzyć.

Jak to nie? A kto się chwalił swą działalnością w oraganizowaniu "grupy" w Szczecinie? Może ja coś pomyliłem, ale dałbym głowę, że pisał Pan że ma swój w tym udział. O "rozczarowniu"
FSSPX też Pan pisał, zaś o "skłonnościach sedewakantystycznych" to można przecież przeczytac choćby w tym wątku w Pana wypowiedziach na temat X.Cekady. Więc wybaczy Pan mi to moje "bajdurzenie" ale w kazdej baśni jest coś mądrego:)

Nie wchiodzę z Panem w dalszą polemikę gdyz Pan za bardzo daży uczuciem FSSPX. A po zatym ktoś mi imputował, że każdy temat potrafię rozwalić bo piszę o FSSPX. Ale jak widzę to zawsze Pan próbuje moderować w tym kierunku dyskusję.

Pan się nie frustruje tym "co ktoś Panu imputował" Panie Radku. Proszę swobodnie byc sobą, Pan tu przecież nie pisze dla popularności czy przychylności poszczególnych "trabantów poprawności" tylko bierze udział w dyskusji. Nie ma się czego wstydzić, każdy ma swoje wnioski i przemyślenia i ma prawo o nich napisać. Po to jest to forum. Dziwnym byłoby, gdyby na tradycyjnym forum wątki typu FSSPX, IBP, "sedevacante" były jakimścik tabu. Bez obawy Panie Radku.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2009, 13:32:19 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #136 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:32:05 pm »

Zwolennikom dogmatu o zlym y przebrzydlym Fellayu, co to z rzymskimi antychrystami uparcie gadac nie chce uprzejmie donosze, ze J. E. goscil w ubiegly piatek w Kongregacji Doktryny Wiary kard. Cañizaresa
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #137 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:41:07 pm »

Cytuj
To Pan raczej czegoś nie rozumie.
Od kiedy ma pan kontakt z FSSPX i ilu księży z Bractwa pan zna?

Pierwsze moje "zetknięcia" to połowa lat dziewiećdziesiątych" , uwazam, że nie znam żadnego dobrze, bowiem nie utrzymuję az tak zażyłych osobistych kontaktów.
Bardziej znam księży z wykładów, kazań, publikacji niż kontaktu stricte osobistego. Co to ma jednak do rzeczy? Mam także bliskie kontakty z wieloma innymi ksieżmi, którzy nie sa z FSSPX ba mało nawet o Bractwie wiedzą. Co ma jedno wspólnego z drugim? Moja wiara opiera się na Jezusie Chrystusie i Kościele z jego Nieomylnym Magisterium, nie zaś na takich czy innych zachowaniach poszczególnych kapłanów z FSSPX czy też spoza. Każdy jest tylko człowiekiem Drogi Panie, kazdy z nas jest grzeszny, każdy popełnia błędy i ma defekt w postaci wielu wad. Pan zapewne chciałby przedstawić tu paskudny obraz poszczególnych kapłanów FSSPX JE.Ks. Bp Fellaya oraz "tyrańskich stosunków" w ramach społeczności seminarium. Panie Drogi, jak się idzie do seminarium to obowiazywac musi dyscyplina i posłuszeństwo jak w armii, jak ktoś jest "pięknoduchem' i 'wolnomyślicielem" to powinien sobie poszukac szkoły plastycznej lubo muzycznej. To nie jest droga dla "laliusiów" tylko twarda kuźnia Rycerzy Chrystusa nieraz szorstka, nieraz trudna. To droga dla męższczyzn.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #138 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:50:11 pm »

Pięknie popieram to już duży plusik dla Pana :)

Mam nadzieje, że nie kliknął Pan na "brawo". Ta zabawa z reputacją jest dobra dla demokratów i innych takich, a nie monarchistów.

Radek Buczynski

Ja swoją opinię o tym "pomyśle osobliwym" już przedstawiłem, ale od czasu do czasu klikam a to temu, że tu ktoś próbował robic sobie na tym "publicity" i to uznałem za rzecz której należy się oprzeć. Skoro "rewolucjoniści" strzelają to my też musimy umiec strzelać - proste;) Tak więc "oberwał" Pan plusem po raz pierwszy:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #139 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:52:41 pm »

Wojna trwa w kontekście walki duchowej Królestwa Chrystusa z Kólestwem szatana i tyle. Ten Pan tego kompletnie nie rozumie. Ostatni "wstępniak" Księdza Karola Stehlina to "Scandalum crucis" piękny tekst o pielgrzymce Benedykta XVI i jej skutkach oraz analiza wypowiedzi i postępownia Papieża. Także przsybliżenie nauki katolickiej na temat tego np.jak mógłby zpaanować prawdziwy Pokój w Ziemi Świętej. Nie ma to odniesienia w kontekstach sugerowanych przez człeka, który prawdopodobnie nie zadał sobie trudu przeczytania i zrozumienia tekstu.
Przyznaję, ze nie czytałem. Tekst starałem się interpretować w kontekście tej dyskusji - przez co nie przyszło mi do głowy, że ks.Stehlin użył takiego tytułu na sprawę oczywistą. Do tego - tytuł sugeruje - że ta wojna się kiedyś może skończyć - bo jeśli przyjmiemy, że nie skończy się na tym świecie - po co informować, ze trwa???

Owszem ale warunki przecież nie są normalne wiemy o tym dobrze. Księża też.
Owszem. Zatem nienormalność warunków być może likwiduje obowiązek. Ale czy bp. Fellay próbował w ogóle "ustawić" gdzieś buntowników?

Nie no bez żartów. Pan przecież dobrze wie, że oficjalna hierarchia posoborowego Kośicoła ma "gdzieś" JE.Ks.Bp.Fellaya i całe FSSPX ( zresztą Tradycję Katolicką też na ogól ) stąd nie ma Przełożony faktycznie możliwości dokonania takiego typu "przeniesienia" czy tez "załatwienia" tekiej sprawy, czterech "bintowszczików"  z późniejszego IBP dobrze otym wiedziało, co do tego to nie mam złudzeń.
Szanowny Panie  - najpierw pisze Pan "zgromadzeń, diecezji, czy stowarzyszeń mieszczących się w oficjalnych strukturach Kościoła.[literówki poprawiłem]" (czyli m.in. FSSP i Campos)- teraz pisze o Hierarchii  mającej ich gdzieś - albo się Pan pogubił, albo próbuje się Pan wykręcić. O ile - mało który Ordynariusz byłby ich przyjął, o tyle Administratura Campos czy FSSP - z całą pewnością. Ergo - możliwości były.

To Pan uważa, że kapituła nie może dokonać zmian w statucie FSSPX? "Statut" jeden ten sam i na wieki ??? To niech Pan popatrzy na kapituły zgromadzeń "posoborowia".
Nie w tej sytuacji. Statut FSSPX oficjalnie utracił ważność w latach 70 (był ad experimentum na okres 5 lub 6 lat). W takich okolicznośćiach zmiana statuutu nie leży w kompetencjach zgromadzenia, a "organu zatwierdzającego".

To nie było tak,że "wyrazili niezadowolenie" tylko jak tu było przytoczone wprost X.Laguerie "rozesłał krytykę formacji kapłańskiej prowadzonej w seminariach FSSPX po Bractwie" zatem przyczyny były zgoła inne. Próba zorganizowania "rewolty" evidement.
Drogi Panie - ja też chowałem się za komuny - wtedy też każda krytyka władzy uznawana była za "rewolty" evidement. (na szczęście czasy taw. Stalina kiedy to za taką krytykę dostawało się kulkę w tył głowy minęły). Krytyka może mieć różne cele - choćby poprawę sytuacji.

Nie zgodzę się z tym zarzutem. Proponowano "buntowszczikom" pozostanie w FSSPX ( co prawda Meksyk mógł się Księdzu Laguerie nie podobać, ale propozycja była ), w diecezji posoborowej, tez biskup może wysłać kapłana do Psiej Wólki i też może mu się to 'nie podobać" ale jaką ma alternatywę? Nie było innej możliwości "zagospodarownia" rzeczonych "buntowszczików" jak w ramach pozostania w FSSPX, poza Bractwem nie ma Przełożony wpływu, ale jak wiadomo nie zechcieli w nim pozostać, nie zechcieli się także podporządkowac, nie zechcieli jako mniemam zostać na ten przykład kapucynami tradycyjnymi, no to jakie zostały inne drogi?
O drogach już pisałem. Nie należy nigdy podwładnego duchownego pozostawiać samych sobie. Zwłaszcza, jeżeli zależy komuś na zachowaniu choćby pozorów legalności działań. Wciąż uważam, ze decyzja o likwidacji Bractwa była bezprawiem, więc bunt wobec bezprawia (a więc trwanie w "nieuregulowanej sytuacji kanonicznej") był uzasadniony. Gestami tego typu bp. Fellay daje do zrozumienia, że on w to nie wierzy...
Rozumie Pan już dlaczego takie zachowanie mi się nie podobało?

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #140 dnia: Czerwca 09, 2009, 14:12:17 pm »

O drogach już pisałem. Nie należy nigdy podwładnego duchownego pozostawiać samych sobie. Zwłaszcza, jeżeli zależy komuś na zachowaniu choćby pozorów legalności działań. Wciąż uważam, ze decyzja o likwidacji Bractwa była bezprawiem, więc bunt wobec bezprawia (a więc trwanie w "nieuregulowanej sytuacji kanonicznej") był uzasadniony. Gestami tego typu bp. Fellay daje do zrozumienia, że on w to nie wierzy...
Rozumie Pan już dlaczego takie zachowanie mi się nie podobało?

Rozumiem, tylko proszę zauważyc, że sprawa ta nie jest taka oczywista. Bowiem nie znamy dokładnie tego jak wyglądała ta sytuacja, mamy dwie opinie przeciwne : "Buntowszczików" ( to porszę traktowac jako humorystyczne a nie złośliwe określenie Księży ;) ) oraz FSSPX. Myślę, że to nie było tak, że zostali wydaleni i teraz całą winę przypisuje się Jego Ekscelencji a "buntowszczicy" to wogóle wzór pokory, anioły, po prostu "miód malina". Myślę, że skoro nie zechcieli Meksyku, to Campos odpadało również bezdyskusyjnie. FSSP widac tez, bo przecież nie poszli do FSSP. Natomiast co do ich "rewolty -  "Prima aprilis nie udałsia...":)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #141 dnia: Czerwca 09, 2009, 14:31:51 pm »

Rozumiem, tylko proszę zauważyc, że sprawa ta nie jest taka oczywista. Bowiem nie znamy dokładnie tego jak wyglądała ta sytuacja, mamy dwie opinie przeciwne : "Buntowszczików" ( to porszę traktowac jako humorystyczne a nie złośliwe określenie Księży ;) ) oraz FSSPX. Myślę, że to nie było tak, że zostali wydaleni i teraz całą winę przypisuje się Jego Ekscelencji a "buntowszczicy" to wogóle wzór pokory, anioły, po prostu "miód malina". Myślę, że skoro nie zechcieli Meksyku, to Campos odpadało również bezdyskusyjnie. FSSP widac tez, bo przecież nie poszli do FSSP. Natomiast co do ich "rewolty -  "Prima aprilis nie udałsia...":)

Panie Tato - nie przypisuje winy, bo nie mam sprawy. Przełożony ma prawo ukarać - np. poprzez wydalenie z instytutu, ale musi zadbać o inkardynację. Ponieważ FSSPX wierzy, ze istnieje oficjalnie - winno zatem zadbać i o ten szczegół - chętni by się znaleźli.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #142 dnia: Czerwca 09, 2009, 15:02:42 pm »

Panie Tato - nie przypisuje winy, bo nie mam sprawy. Przełożony ma prawo ukarać - np. poprzez wydalenie z instytutu, ale musi zadbać o inkardynację. Ponieważ FSSPX wierzy, ze istnieje oficjalnie - winno zatem zadbać i o ten szczegół - chętni by się znaleźli.

Sytuacja jest szczególna. Trudno orzec czy by się znaleźli czy nie. Sam Pan o tym dobrze wie. Wydalenie zaś to wydalenie , nie ma się czym szczycić, jak się w lesie wdepnie w "papierzaka", to nie ma co udawac partyzanta:) . Wiem cos o tym bom sam był wydalony, co prawda przełozony dał mi 6 miesięcy czasu na upamiętanie a poprawę oraz zastanowienie, ale ja mu ucciwie od razu powiediałem że "z tego nie będzie nic, bo mnie do babów skusiło!". Trzymał mnie jeszcze te pół roku na wikcie i utrzymniu Biedaczysko, niechaj za to Pan Bóg Miłosoerny Nieba mu przychyli...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #143 dnia: Czerwca 09, 2009, 18:56:53 pm »

Tak, jasny, ale wnioski głupie.

To proszę ich nie wyciągać.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #144 dnia: Czerwca 09, 2009, 22:02:48 pm »

@P. Thomas
Cytuj
Chrześcijaństwa bez krzyża nie ma.
Ale... nie tylko u mnie w parafii, w moim dekanacie ale (przykro mi) nigdzie poza KRR krzyża w centrum, na ołtarzu nie widziałem.
Czyli chodzi Panu o krzyż na środku ołtarza, brzmiało jakby chodziło o krzyż w ogólności.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #145 dnia: Czerwca 10, 2009, 09:32:59 am »

Z przezywaniem biskupa Oravca to Pan, mówiąc kolokwialnie przegiął. To, że bp. Oravec jest z wykształcenia dentysta to nie znaczy, że można się z niego nabijać.

Panie Radku, przecież to jedynie krotochwila, bez przesady:) Taką JE.Ks.Bp ma "ksywkę" w tym wśród wielu duchownych także nawet własnych z tego co wiem:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #146 dnia: Czerwca 10, 2009, 09:49:33 am »

Panie Radku, przecież to jedynie krotochwila, bez przesady:) Taką JE.Ks.Bp ma "ksywkę" w tym wśród wielu duchownych także nawet własnych z tego co wiem:)

A mnie sie to wydaje nad wyraz nie stosowne.
Przecież ktoś mógłby sie ponabijać z bp. Galarety Nie było by ro zapewne trudne. Nadać mu xywkę i mówić, że niektórzy duchowni też tak mówią.

Radek Buczyński

Z JE.X. Bp."Galarety' tez sobie ucinamy dowcipasy spokojnie zupełnie :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #147 dnia: Czerwca 10, 2009, 10:11:32 am »

Wywiad z ks. Rafałem Trytkiem o którym z takim oburzeniem pisze dziennikarzyna żydo-niemieckiej gazety dla Polaków, jest dostępny w internecie od dawna. Widać autor obraźliwego wobec księdza tekstu, słabo śledzi internet.

Osobiście wywiad polecam i choć tekst artykułu jest nieprzychylny ks Rafałowi, to jest reklamą wywiadu, a dzięki temu  zwykły odbiorca gazety może wysłuchać słów katolickiego kapłana o modernistycznym Neokościele.
Zapisane
best
Gość
« Odpowiedz #148 dnia: Czerwca 10, 2009, 12:28:24 pm »

Osobiście wywiad polecam i choć tekst artykułu jest nieprzychylny ks Rafałowi, to jest reklamą wywiadu, a dzięki temu  zwykły odbiorca gazety może wysłuchać słów katolickiego kapłana o modernistycznym Neokościele.

Nie wiem czy pan słyszał wypowiedź księdzą Nęcka z krakowskiej Kurii, że katolik który chce być WIERNY nauce Kościoła NIE MOŻE głosowac na partie postulujące między innymi KARĘ ŚMIERCI

http://www.rp.pl/artykul/266075,311777_Czego_nie_wolno_wiekszosci_.html
Zapisane
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #149 dnia: Czerwca 10, 2009, 12:45:36 pm »

Nie wiem czy pan słyszał wypowiedź księdzą Nęcka z krakowskiej Kurii, że katolik który chce być WIERNY nauce Kościoła NIE MOŻE głosowac na partie postulujące między innymi KARĘ ŚMIERCI

http://www.rp.pl/artykul/266075,311777_Czego_nie_wolno_wiekszosci_.html

Nie słyszałem bo i Rzepy nie czytam. Ale dziękuję za info. Kościół posoborowy w swoim nauczaniu opowiada się przeciw karze śmierci, więc słowa te można interpretować, że kto chce być wiernym temu Kościołowi Modernistycznemu nie powinien głosować na partie opowiadające się za karą śmierci.

Katolik wierny nauczaniu Kościoła Katolickiego może popierać te partie, które są za karą śmierci i moralnością chrześcijańską.  Ale cóż ks Nęcek nie jest katolickim kapłanem i nie jest tu żadnym autorytetem.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!