Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:55:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem  (Przeczytany 70215 razy)
best
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:00:53 pm »

Panie Bogumile muszę się z Panem zgodzić  :)

Bramy Piekła nie przemogą Kościoła Świętego
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:02:28 pm »

Czy leci z nami moderator?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:05:26 pm »

Czy leci z nami moderator?
Leci. O co panu chodzi ???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:08:56 pm »

Gdzie Pan szanowny dostrzega to świadectwo? W socjalizmie, ekologizmie, feminizmie i konformizmie tego, co kościół posoborowy głosi?
Jaki "kosciól posoborowy" głosi "socjalizm" czy "feminizm"??? (Ekologizm -dobrze rozumiany- Kościół głosił zawsze. )


Pan naprawdę myli Kościół Rzymski z kościołem posoborowym, a to dwie skrajnie różne religie.
Tak??? Proszę to wykazać - ową "skrajność" różnic.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
best
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:11:04 pm »

Czy leci z nami moderator?
Leci. O co panu chodzi ???

Albo mi się wydaje albo Pan tkiller próbuje coś na Panu wymusić  :-X
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:17:21 pm »

Czy leci z nami moderator?
Leci. O co panu chodzi ???

Jak leci to niema problemu.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:19:19 pm »

Dla mnie niestety są bliżsi sedecy którzy są poza Kościołem niż NEO które teoretycznie w tym Kościele jest. Ale nie popieram ani jednych ani drugich.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:19:22 pm »

Czy leci z nami moderator?
Leci. O co panu chodzi ???

Albo mi się wydaje albo Pan tkiller próbuje coś na Panu wymusić  :-X
;D ciekawe co ;D

@ jp7 & p. Brzeziński i wszyscy inni
Słowo "ekologia" ma całkowicie inne znaczenie, niz to, które mu sie przypisuje. Ekologia to szeroko rozumiane stosunki przyrodnicze, bez udziału człowieka. Działanie człowieka w naturze nazywa się SOZOLOGIA. Proszę o tym pamietac i nie robic z siebie ignorantów tak jak to robią media.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:22:03 pm »

Proszę o tym pamietac i nie robic z siebie ignorantów tak jak to robią media.
Nie robie z siebie ignoranta - jestem nim. Pan mi to dopiero pokazał. Dzięki serdeczne.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
best
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:31:29 pm »

... sedecy którzy są poza Kościołem...

A to ciekawe niezmiernie. To jakaś nowa teologia posoborowa ? Według katolickiego nauczania poza Kościołem jest osoba ochrzczona, która zaprzecza jakiejś zdefiniowanej prawdzie katolickiej. Proszę zatem wykazać jaki katolicki dogmat podważam ?
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:40:14 pm »

... sedecy którzy są poza Kościołem...

A to ciekawe niezmiernie. To jakaś nowa teologia posoborowa ? Według katolickiego nauczania poza Kościołem jest osoba ochrzczona, która zaprzecza jakiejś zdefiniowanej prawdzie katolickiej. Proszę zatem wykazać jaki katolicki dogmat podważam ?

czy można być w jedności z Kościołem nie będąc w jedności z papieżem rzymskim? "Ubi Petrus ibi ecclesia"
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:44:25 pm »

Czy można być w jedności z Kościołem Katolickim mówiąc, że Kościół Katolicki to już nie Kościół Katolickia jedynie "kościół posoborowy", "kościół modernistyczny", chociaż myślę, że wielu sedewakantystów może być po prostu zagubionych w dzisiejszych czasach.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 04, 2009, 19:58:29 pm »

A to ciekawe niezmiernie. To jakaś nowa teologia posoborowa ? Według katolickiego nauczania poza Kościołem jest osoba ochrzczona, która zaprzecza jakiejś zdefiniowanej prawdzie katolickiej. Proszę zatem wykazać jaki katolicki dogmat podważam ?
Panie Best kompromituje się Pan. Poza kosciołem jest sie popełniając czyn, za który dostaje się karę ekskomuniki. Moca samego prawa grozi to za:
Cytuj
1. znieważenie postaci eucharystycznych (Kan. 1367),
2. użycie siły fizycznej wobec papieża (Kan. 1370 § 1),
3. rozgrzeszenie przez kapłana wspólnika grzechu nieczystości (Kan. 1378 § 1),
4. udzielenie i przyjęcie sakry biskupiej bez zgody papieża (Kan. 1382),
5. naruszenie tajemnicy konklawe przez personel pomocniczy (Universi Dominici Gregis art. 58),
6. symonię przy wyborze papieża (Universi Dominici Gregis art. 78) jak również za inne wykroczenia naruszające konklawe: uleganie wpływom zewnętrznym (ibidem art. 80), zmowy między elektorami (ibidem art. 81),
7. bezpośrednie naruszenie tajemnicy spowiedzi (Kan. 1388 § 1),
8. przeprowadzenie lub dobrowolne poddanie się aborcji (Kan. 1398),
9. apostazję (Kan. 1364 § 1),
10. herezję formalną (Kan. 1364 § 1),
11. schizmę (Kan. 1364 § 1).
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 04, 2009, 20:27:31 pm »

Cytat: Bogumił M. Brzeziński
Pan naprawdę myli Kościół Rzymski z kościołem posoborowym, a to dwie skrajnie różne religie.
Bardzo proszę moderację o zareagowanie na podobne wypowiedzi, które są sprzeczne z regulaminem. Bądźmy konsekwentni! Skoro Pani Klarcia została usunięta za to, że promowała herezje, to tak samo domagam się reakcji na sedeckie pitolenie i opluwanie Kościoła Katolickiego.

Cytat: Best
P.S Myślę, ze dla pana też nie ma antidotum. A do katolickiego kapłana prosze się zwracać z szacunkiem. Ma ważna święcenia i nie jest z panem na "ty".
Kapłan z niego taki jak z Lutra, a duchowny z niego taki jak ja - nie rozumiem Pańskiego oburzenia...

A ekologia, to nauka o domu :D

EDIT: Biorąc pod uwagę wypowiedzi "x." Trytka ośmieszające wszystkich ludzi, którzy są przeciwni zboczeniom - faktycznie (w odróźnieniu np. od większości użytkowników tego forum) można go nazwać homofobem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2009, 20:35:25 pm wysłana przez Kalistrat » Zapisane
best
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 04, 2009, 20:32:50 pm »

A to ciekawe niezmiernie. To jakaś nowa teologia posoborowa ? Według katolickiego nauczania poza Kościołem jest osoba ochrzczona, która zaprzecza jakiejś zdefiniowanej prawdzie katolickiej. Proszę zatem wykazać jaki katolicki dogmat podważam ?
Panie Best kompromituje się Pan. Poza kosciołem jest sie popełniając czyn, za który dostaje się karę ekskomuniki. Moca samego prawa grozi to za:
Cytuj
1. znieważenie postaci eucharystycznych (Kan. 1367),
2. użycie siły fizycznej wobec papieża (Kan. 1370 § 1),
3. rozgrzeszenie przez kapłana wspólnika grzechu nieczystości (Kan. 1378 § 1),
4. udzielenie i przyjęcie sakry biskupiej bez zgody papieża (Kan. 1382),
5. naruszenie tajemnicy konklawe przez personel pomocniczy (Universi Dominici Gregis art. 58),
6. symonię przy wyborze papieża (Universi Dominici Gregis art. 78) jak również za inne wykroczenia naruszające konklawe: uleganie wpływom zewnętrznym (ibidem art. 80), zmowy między elektorami (ibidem art. 81),
7. bezpośrednie naruszenie tajemnicy spowiedzi (Kan. 1388 § 1),
8. przeprowadzenie lub dobrowolne poddanie się aborcji (Kan. 1398),
9. apostazję (Kan. 1364 § 1),
10. herezję formalną (Kan. 1364 § 1),
11. schizmę (Kan. 1364 § 1).



Dlaczego Pan uważa, że sie kompromituję  :) Czy napisałem, że tylko zaprzeczając dogmatom katolik jest poza Kościołem ? Doskonale wiem, że za znieważenie Ciała pańskiego czy zamordowanie nienarodzonego dziecka jest przewidziana ekskomunika. Mimo to dziękuje bo o punkcie 5,6 nie wiedziałem
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rafał Trytek idzie na wojnę z Watykanem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!