Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwiecień 14, 2021, 10:15:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
222163 wiadomości w 6424 wątkach, wysłana przez 1600 użytkowników
Najnowszy użytkownik: widelec
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Fatima padła ofiarą islamskich wandali
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Fatima padła ofiarą islamskich wandali  (Przeczytany 1275 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1167


sługa Boży Pius XII

« dnia: Styczeń 12, 2010, 19:51:08 pm »

Sanktuarium w Fatimie padło ofiara ataku wandali. Treść aktu wandalizmu wskazuje islamistów, a może jest to jakaś prowokacja.


Pomazany farbą pomnik Jana Pawła II w Fatimie


Zwyrodnialcy zrobili sobie zabawę mażąc farbą po pomnikach
Usuwanie napisów było pracochłonne


Niektóre napisy powiązane były z islamemCytuj
Nieznani sprawcy zbezcześcili sanktuarium maryjne w Fatimie – donosi KAI. W nocy z 10 na 11 stycznia wiele pomników na placu kościelnym pomalowano sprayem i umieszczono napisy: „muzułmanie”, „meczet”, „słońce”, „wyspa” i „księżyc” – poinformowała 11 stycznia portugalska agencja „Ecclesia”.

Cztery posągi przedstawiające papieży: Piusa XII, Pawła VI, Jana Pawła II oraz biskupa José Alvesa Correię da Silva, który przyczynił się do uznania objawień Matki Bożej Fatimskiej z 1917 roku, stojące na dziedzińcu przed kościołem Najświętszej Trójcy, a także sam kościół zostały pomalowane czarną farbą – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Od rana usuwano farbę z zabrudzonych pomników. Nie wiadomo, kto był autorem tych napisów i jakie motywy nim kierowały. Policja portugalska prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Benedykt XVI podczas wizyty w Portugalii ma odwiedzić Fatimę 13 maja br. W maryjnym sanktuarium papież odprawi Mszę św.

Do Fatimy odległej o 130 km od Lizbony przybywają rokrocznie setki tysięcy pielgrzymów. 13 maja 1917 r. rozpoczęły się tam objawienia maryjne. Matka Boża ukazała się trojgu pastuszkom Łucji Dos Santos oraz Hiacyncie i Franciszkowi Marto. W 1930 r. Fatima została uznana jako miejsce objawień maryjnych.
http://www.piotrskarga.pl/ps,4686,2,0,1,I,informacje.html


Cytuj
Wandale-grafficiarze uszkodzili sanktuarium maryjne w Fatimie w środkowej Portugalii - poinformowała w komunikacie dyrekcja sanktuarium.

W niedzielę rano cztery posągi stojące na dziedzińcu przed Kościołem Najświętszej Trójcy oraz sam kościół zostały pomalowane czarną farbą. Obecnie trwa czyszczenie posągów i świątyni z graffiti.

W sprawie zniszczeń miejscowa żandarmeria wszczęła śledztwo. - Chodzi o odosobniony akt, a nie zorganizowane działanie; nie ma on nic wspólnego z jakąkolwiek organizacją - powiedział komendant Duarte da Graca, cytowany przez portugalską agencję informacyjną Lusa. Żandarmeria dysponuje nagraniami wideo.

Jak pisze agencja AFP, uszkodzeniu uległy posągi przedstawiające papieża Piusa XII, Pawła VI, Jana Pawła II oraz biskupa Jose Alvesa Correię de Silvę, który przyczynił się do uznania objawień Matki Bożej Fatimskiej z 1917 roku.

Sanktuarium w Fatimie, do którego przybywają co roku setki tysięcy pielgrzymów z całego świata, odwiedzi 12-14 maja Benedykt XVI. Papież będzie tam celebrował 13 maja uroczystości upamiętniające objawienia Matki Bożej Fatimskiej trojgu małych pasterzy.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wandale-uszkodzili-sanktuarium-w-Fatimie,wid,11847431,wiadomosc.html?ticaid=19734&_ticrsn=5

Cytuj
Dla niektórych po prostu nie ma nic świętego! Im ważniejsze i budzące powszechny szacunek miejsce, tym większa pokusa, aby je zbezcześcić. Tak musieli myśleć wandale, którzy pomazali ściany kościoła i posągi w sanktuarium fatimskim. Napisy, które zostawili, odwołują się do islamu.Są to portugalskie wyrazy: księżyc, słońce, muzułmanin, meczet, islam.
Do aktu wandalizmu doszło w nocy w niedzieli na poniedziałek. Portugalska żandarmeria natychmiast wszczęła śledztwo.  - Chodzi o odosobniony akt, a nie o zorganizowane działanie. Nie ma to nic wspólnego z żadną organizacją - twierdzi komendant żandarmerii Duarte da Graca. Mają to potwierdzać nagrania z monitoringu. Dzięki nim jest duża szansa na ujęcie sprawców tego haniebnego czynu.
Pomalowane zostały cztery posągi: papieża Jana Pawła II, Piusa XII i Pawła VI oraz biskupa Jose Alvesa Correię de Silvę, który przyczynił się do uznania matki Bożej fatimskiej z 1917 r. Napisy znalazły się również na ścianach Kościoła Najświętszej Trójcy. Wandale nie dotarli natomiast to bazyliki Matki Bożej.
Sanktuarium fatimskie co roku odwiedzają setki tysięcy pielgrzymów. W dniach 12- 14 maja zaplanowana jest wizyta papieża Benedykta XVI. Ojciec Święty weźmie udział w uroczystościach upamiętniających objawienia Matki Bożej trójce pastuszków.
http://www.efakt.pl/Profanacja-w-Fatimie-,artykuly,61667,1.html

Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Fatima padła ofiarą islamskich wandali « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!