Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:49:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Wasz codzienny zestaw modlitw
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Wasz codzienny zestaw modlitw  (Przeczytany 12335 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 05, 2009, 13:13:32 pm »

Pięknie Księże Drogi pięknie :) ja zas zapomniałem dodać obowiazkowo 3x Gloria, i fatimską modlitwę do Tórcy Przenajświętszej wzbogaconą o osobiste zwroty.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Eremita
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 05, 2009, 20:22:25 pm »

ja codziennie mówię dwie litanie do Serca Jezusowego i do Najświętszej Krwi, raz w tygodniu odmawiam tak jak Kartuzi całe oficjum za zmarłych i dwie dziesiątki różańca za alkoholików to jest grupa SOS i za nienarodzone dziecko, które jest zagrożone aborcją. Do tego dochodzi jeszcze jutrznia , godzina czytań, nieszpory, kompleta.

+++
Nie mogłem na to patrzeć na błąd w tym słowie
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 20:09:33 pm wysłana przez Eremita » Zapisane
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 06, 2009, 08:49:14 am »

jutrznia, dziesiątka rózańca, medytacja biblijna.,  Msza świeta - to rano
Wieczorem - nieszpory, kompleta z ignacjańskim rachunkiem sumienia.
"Panie Jezu Chryste Synu Bozy, zmiłuj sie na de mną grzesznym" - zawsze kiedy mi sie przypomni
Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 06, 2009, 21:15:29 pm »

ja codziennie mówię dwie litanie do Serca Jezusowego i do Najświętrzej Krwi

Szanowni Państwo - proszę nie robić rażących błędów ortograficznych w tak ważnych słowach, warto korzystać ze spellcheckera.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 06, 2009, 21:29:12 pm »

Skorzystałem z uprawnień "małpy z nożyczkami" i poprawiłem.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 07, 2009, 07:54:44 am »

Ks. Abenadar przypomniał mi pacierz z dzieciństwa. Teraz staram się odmówić prymę i kompletę a w niedzielę laudesy. Do tego częś różańca w ciągu dnia.
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 07, 2009, 15:38:02 pm »

Rano Ojcze Nasz, Zdrowaś, Pod Twą Obronę, Modlitwa przed i po nauce, Spowiadam się, Bądź Miłościw 3X, wezwania do Świętych (NMP, Andrzej, Jan Chrzciciel, Franciszek,  Michał Archanioł, Józef, Ignacy, Augustyn, Izydor, Faustyna i Paweł w zasadzie zawsze, czasem inni), modlitwy osobiste, na koniec Ojcze Nasz po polsku z jak największa uwagą, Ojcze Nasz w jakimś innym języku (najczęściej łacina, chociaż znam w innych) i Zdrowaś Maryjo.
Wieczorem to samo tylko zamiast Pod Twą Obronę mówię Witaj Królowo i za zmarłych.
Codziennie też czytam Pismo Święte (po kolei Nowy Testament rozdział dziennie, Stary różnie, obecnie czytam Księgę Izajasza.
Czasem Dziesiątek Różańca, w dalszej podróży cały Różaniec. Msza Święta niestety nie codziennie, ale przynajmniej kilka razy w tygodniu staram się chociaż na chwilę wstąpić do kościoła.
Aha no i Psalm Pokutny (51, 38 lub 102) oraz jakiś inny Psalm.
Czasem Modlitwa do Św. Michała i Św. Józefa.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 07, 2009, 21:33:52 pm »

Czasem Modlitwa do Św. Michała i Św. Józefa.

A u mnie codziennie, mój zestaw po prostu wygląda nieco inaczej.

@jp7 - dziękuję.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 08, 2009, 12:46:20 pm »

Rano: Signum Sanctae Crucis, Gloria Patri..., Pater Noster, Ave Maria, "Najlitościwszy Jezu...", Wieczny odpoczynek; wszystko w czasie drogi do pracy.
Wieczór: Signum Sanctae Crucis, "Mała koronka" po łacinie, Gloria Patri..., "Najlitościwszy Jezu...", Wieczny odpoczynek, Symbol (jeszcze po polsku), Pod Twoją obronę, Święty Michale, Aniele Boży, Akt ofiarowania NMP.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:22:59 pm »

Rano: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, Akty wiary, nadziei, miłości i żalu, Dobra intencja (Boże mój Ojcze i Panie,...), Do Anioła stróża(mojego i innych), Za zmarłych(bliskich i w ogóle), wezwania do świętych patronów, czasem też do patronów dnia i innych, na końcu do NMP Nieust. Pom., Pod twoją obronę, Sancte Michael Archangele, Angele Dei, Cor Iesu Ss...miserere nobis(3x), na sam koniec zawsze 3x Gloria Patri... (pomiędzy modlitwami często akt strzelisty w postaci: Kyrie eleison, Christe eleison, Kyrie eleison)

Czasami też rano odmawiałem różaniec w drodze do szkoły(jak się wyjątkowo trudny dzień szykował)

Wieczorem zasadniczo to samo oprócz Aktów wiary,nadziei,miłości i żalu, za to jest Confiteor( o ile nie odmawiałem już w Komplecie). Do niedawna był jeszcze hymn do Ducha Świętego.

Oprócz ww. modlitw mówionych "z głowy" staram się codziennie odmówić przynajmniej Laudę, Nonę, Nieszpory i Kompletę z brewiarza(na razie tylko internetowego) - ale z tym potrafi być różnie...
Jak nie odmawiałem brewiarza to czasem korzystam z modlitw porannej i wieczornej z książeczki.
Zapisane
Canis
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:27:02 pm »

Codzienny standard: w domu - jutrznia i/lub nieszpory; w drodze - "10" Różańca.
Poza tym: różne - w zależności od uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych.
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 09, 2009, 00:00:45 am »

Liturgia Godzin (na początku tylko jutrznia i nieszpory, od roku i już myślę że do końca życia - całość)
różaniec (po łacinie)
koronka do miłosierdzia
reqiem, angele Dei...

a tak to zależy od okresu liturgicznego, wspominanych świąt czy świętych, intencji itd. :>

No, i Msza codzienie, a przed nią do Michała Archanioła :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2009, 00:02:41 am wysłana przez Sivis Amariama » Zapisane
zotanna
adept
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 09, 2009, 15:11:15 pm »

Rano-Ojcze Nasz i egzorcyzm poranny..

Przed snem..bądź jeśli mam potrzebę..czytam piękną modlitwę duszy rozmiłowanej od Św.Jana od Krzyża...

Jeżeli jeszcze pamiętasz o mych grzechach, aby nie spełnić tego, o co Cię proszę, niech się dzieje Twa wola, gdyż tę kocham ponad wszystko. Okaż swoją dobroć i miłosierdzie, abyś był w nich poznany.
A jeśli, o Panie, czekasz na moje czyny, by przez nie spełnić me prośby, daj mi je, działaj je we mnie, daj również cierpienia, jakich pragniesz i niech się dzieje Twa wola!
Jeśli zaś nie czekasz na me czyny, czego oczekujesz, najmiłościwszy Boże, czemu zwlekasz?
Gdy bowiem łaska ta, o którą Cię proszę, jest tylko z Twego miłosierdzia weź nicość moją, której pragniesz, a daj mi skarby, których również pragniesz dla mnie.
Któż może się uwolnić ze swej nędzy i nicości, jeśli go Ty nie podniesiesz do siebie czystością Twej miłości, o Boże mój?
Jakże się może podnieść do Ciebie człowiek zrodzony z nędzy, jeśli go Ty nie podniesiesz tą ręką, którą go stworzyłeś?
Nie pozbawisz mię, o Boże mój, tego, coś mi dał w Twym Synu, Jezusie Chrystusie, w którym mi dałeś wszystko, czego pragnę; dlatego się weselę, bo nie zawiedziesz mej ufności!
Czemu więc, duszo moja, jeszcze się ociągasz, gdy już teraz możesz kochać swym sercem swego Boga?
Moje są niebiosa i moja jest ziemia, moje są narody, moi grzesznicy i sprawiedliwi! Aniołowie są moi, Matka Boża jest moja, wszystkie rzeczy są moje, i sam Bóg jest moim i dla mnie, gdyż Chrystus jest mój i wszystek dla mnie! (por. l Kor 3, 22-23). Czegóż więc pragniesz, duszo moja? Wszystko jest twoje i wszystko dla ciebie. Nie zadowalaj się małym i nie szukaj odrobin, które spadają ze stołu Ojca twego (por. Mt 15, 26-27; Mk 7, 27- 28).
Lecz wyszedłszy z siebie, wejdź do pełności i ciesz się w twojej chwale! Ukryj się w niej i raduj się, a zaspokoisz pragnienie serca swego.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 10, 2009, 20:03:32 pm »

Rano: Jedynie, Chwała Ojcu... na więcej nie mam czasu, wieczorem: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, Pod Twą Obronę, Aniele Boży, Wieczny odpoczynek, Egzorcyzm Prywatny, kilka modlitw z modlitewnika dla młodzieży (całkiem porządny:)) w ciągu dnia często koronke, rzadziej Anioł Pański.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 20:13:16 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Lublinitzer
bywalec
**
Wiadomości: 60


Traditio+Familia+Proprietas

« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:08:32 pm »

Zestaw przedśniadaniowy
Otwieramy oczy i od razu ciach Znak krzyża,
Wstajemy,
Nucimy pieśń nabożną - różnie to bywa - rano mózg nie pracuje, rzadko potrafię sobie przypomnieć o tak barbarzyńskiej porze cały tekst...
Ojcze nasz,
Ofiarowanie Najświętszej Panience:
O Pani moja, o Matko moja, ja cały się Tobie ofiaruję, a na dowód tego żem cały Twój, przyjmij proszę oczy moje, uszy moje, usta moje, serce moje.
 Gdy przeto cały Twój jestem racz mnie jako swojej rzeczy strzec i od grzechu zachować. Amen

Zdrowaś Maryjo,
Powierzenie stałych intencji,
Wybiegamy na Mszę św. ( w ostatniej chwili)
Po drodze do Kościoła - Część Radosna Różańca św.
Msza św.
:)
A.M.D.G.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 21:11:56 pm wysłana przez Lublinitzer » Zapisane
La Virgen Maria es nuestra protectora con tal defensora ya no hay que temer!
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Wasz codzienny zestaw modlitw « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!