Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:35:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ice Bucket Challenge
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Ice Bucket Challenge  (Przeczytany 718 razy)
discipulushumilis
adept
*
Wiadomości: 15

« dnia: Września 08, 2014, 20:21:04 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=y8WaMAllTh4

Pod powyższym linkiem mamy filmik z udziałem jezuitów odnoszących się do akcji  Ice Bucket Challenge. Czy używanie kropidła dla "żartu", naśladowanie aspersji, choćby w zbożnym celu to dobry pomysł? Czasami jestem nadwrażliwy i takie gesty mnie denerwują. Z drugiej strony nie mieli złej woli, w sumie przesłanie całości jest jak najbardziej pozytywne. Jakie macie zdanie?
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #1 dnia: Września 08, 2014, 21:03:57 pm »

gorzej, że zza ojczulków jak dyjabeł z pudełka wyskakuje pani Ochojska... którą ja osobiście postrzegam, może niesprawiedliwie, jako jedną z rzeczników Nowego Światowego Ładu.
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #2 dnia: Września 08, 2014, 23:19:19 pm »

Intronizatorzy wyczytali że niedzielna tridentina bez aspersji jest bez sensu bo pokropienie wygania szatana z kościoła. :) Oczywiście skoczono na mnie czemu nie ma pokropienia kiedyś tam.
Wodę święconą używało się kiedyś litrami nie tylko do aspersji, błogosławienia i poświęcenia rzeczy etc. W każdym domu była i na trzaskanie okna od razu się kropiło.
 Woda święcona to nasza katolicka broń taka jak różaniec.
Podobało mi się to pokropienie i może my to uważamy za wygłupy, ale oni będąc jezuitami wspięli się na (swoje) wyżyny ortodoksji.
Zresztą te pasy unoszone przez wiatr.. <3
Gratis ciekawa wypowiedź jednego ojca z OP http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,1611,czy-pan-bog-lubi-jazz.html
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ice Bucket Challenge « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!