Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 09:06:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czy sedewakantysci to tytani intelektu?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Czy sedewakantysci to tytani intelektu?  (Przeczytany 3788 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 31, 2014, 15:34:02 pm »

Cytuj
.  Ale jeśli nie FSSPX to co??

No właśnie. Jeżeli za jedno z głównych źródeł kryzysu w Kościele uznamy (za Benedyktem i abp.Lefebvrem) odejście od Mszy św na rzecz NOM, to "piotrusie" odpadają.
Nie mówiąc już o zaproponowanym przez p. Krusejdera "ekumeniczno-tradycjonalistycznym" Froncie Jedności Narodu.
W skład takiego FJN-u wejdą pewnie "stronnictwa sojusznicze": OD, piotrusie, Christianitas-zwalczające ks prof Gherardiniego, no i oczywiście miejsce znajdzie się także dla abp.Michalika, który "ekskomunikował" wszystkich chodzących do fsspx. Czyli np. p. Fidelissa  :)

Z mojej strony warunkiem formalnym jest pełna tolerancja dla działalności x. Trytka i FSSPX. Jeśli ktoś ma wonty do ww. - do sensu ich posługi i działalności, a nie do jakichś szczegółów, to nie przyjmuję do FJNu jak Giertych Dmowskiego do LPR.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 31, 2014, 16:28:42 pm »

Cytuj
Z mojej strony warunkiem formalnym jest pełna tolerancja dla działalności x. Trytka i FSSPX. Jeśli ktoś ma wonty do ww. - do sensu ich posługi i działalności, a nie do jakichś szczegółów, to nie przyjmuję do FJNu jak Giertych Dmowskiego do LPR.
Swego czasu próbowałem wejść w dobre relacje będąc wiernym FSSPX z sedewakantystami z KINR (wspomniani wcześniej gliwiccy sedecy, którzy nie dają swoim matkom spać po nocy). I bardzo szybko machnąłem na to ręką :) Jak ktoś w rozmowie używa epitetów "te pierdo...ne Bractwo" to raczej dobrych relacji między nami nie będzie.   ;)
Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 31, 2014, 16:42:18 pm »

Z mojej strony warunkiem formalnym jest pełna tolerancja dla działalności x. Trytka i FSSPX. Jeśli ktoś ma wonty do ww. - do sensu ich posługi i działalności, a nie do jakichś szczegółów, to nie przyjmuję do FJNu


A zatem kapłanów dusztradłaciów bi, z warszawskim na czele odsyłamy do domu.
Osoby lekko zagubione, szukające porady duszpasterskiej dowiadywały się w cztery oczy tego samego co abp. Michalik miał czelnosc napisać w swoim "duszpasterskim" liście :)
Bardzo słuszne kryteria Pan stosuje, popieram Pana.
Tylko co powie na to unacum ? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2014, 16:50:27 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 31, 2014, 16:50:46 pm »

Są różne unacumy, w tem takie, co coś kumają.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 31, 2014, 16:58:07 pm »

Są różne unacumy, w tem takie, co coś kumają.

Muszą być bardzo ale to bardzo głęboko zakonspirowani ;D
(Bo na pozór to tylko zwykli funkcjonariusze rzuceni na ten odcinek frontu społecznego w bardzo skomplikowanych czasach)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 31, 2014, 21:52:12 pm »

(wspomniani wcześniej gliwiccy sedecy, którzy nie dają swoim matkom spać po nocy).
Wspomniany wyżej gliwicki sedewakantysta (mający problemy z przejsciem z klasy do klasy) jest (był) też użyszkodnikiem naszego forum.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 31, 2014, 21:53:03 pm »

(wspomniani wcześniej gliwiccy sedecy, którzy nie dają swoim matkom spać po nocy).
Wspomniany wyżej gliwicki sedewakantysta (mający problemy z przejsciem z klasy do klasy) jest (był) też użyszkodnikiem naszego forum.
Dokładnie ten człek Panie Porys :) Pomijając dodatkowo, ze p.MM przebył juz przez wszystkie organizacje narodowe (i w żadnej na długo nie zasadził zadka) i formy tradycjonalizmu. No i oczywiście po każdym transferze obowiązkowo oświadczenie :-) Ale ok, nie obrabiajmy tu nikomu tyłka, chodzi mi bardziej o przestrzeżenie w wchodzenie z owym osobnikiem podobnym do p.Klucznika w dyskusje na fb.
Osobiście do sedewakantyzmu, gdy miałem jakieś wątpliwości co do obecnej kondycji Kościoła zniechęcili mnie sami sedewakantysci :-)
Żeby nie bylo - nie spycham mojej oceny o sedewakantystach do dwóch szurów z Gliwic.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2014, 00:35:28 am wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #22 dnia: Września 01, 2014, 08:51:14 am »

Panowie dajcież spokój człowiekowi, połowa postów w wątku to ad-persona ...
Z jednej strony sedecy to niezwykli szkodnicy, jak sądzę przez złego skierowani w celu siania jeszcze większego zamętu wśród wiernych (jakby jeszcze ktoś się w tym dzisiejszym bajzlu miał odnaleźć); z drugiej strony, mam niestety przeczucie (obserwując chociażby aktualny pontyfikat i obawiając się kolejnego - demokratycznego, kadencyjnego, podlegającego impeachmentowi, ... ), że Pan Krusejder ma rację - za jakiś czas wszyscy będziemy sedekami.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #23 dnia: Września 01, 2014, 11:18:25 am »

umiarkowanymi sedekami  ;D

poziom nienawiści do FSSPX wśród panów sede jest wyznacznikiem osobistych animozji, a nie kryteriów teologicznych. To dość ciekawy schemat, są to ludzie z jakimiś zaburzeniami, którym FSSPX nie dało się wodzić za nos. Przykład pelagianina o pseudonimie Pelagiusz. Ciekawe, że wśród elektoratu tego towarzystwa są panowie wierzący w ideologię narodno"bolszewicką" coś takiego pomiędzy kultem PRLu a fascynacją Putinem, berlingowco-porębiacy, tęskniący za socjalizmem w PAX-owskim wydaniu. 
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #24 dnia: Września 02, 2014, 20:35:53 pm »

Swego czasu próbowałem wejść w dobre relacje będąc wiernym FSSPX z sedewakantystami z KINR (wspomniani wcześniej gliwiccy sedecy, którzy nie dają swoim matkom spać po nocy).
Co to jest KINR?

p. Karol ze szwagrem i były brat Krzysztof to już 3ch. A kogoś jeszcze mogli zwieść
Z bratem Krzysztofem co przez x lat był u peixów warsiaskich? Został bezpopowcem? Nie zwąchał się z x. Rafałem?

Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Września 02, 2014, 21:17:25 pm »

tym samym
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #26 dnia: Września 02, 2014, 21:51:15 pm »

Co to jest KINR?

https://www.facebook.com/kinrchristusrex

http://kin-rchristusrex.blogspot.com

Ale ostrzegam - weź chusteczkę - bo zaplujesz ze śmiechu monitor :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
kamilek
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Września 02, 2014, 21:55:22 pm »

.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #28 dnia: Września 02, 2014, 22:11:04 pm »

FIK! ;D ;D ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kamilek
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Września 02, 2014, 22:17:53 pm »

.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czy sedewakantysci to tytani intelektu? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!