Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 16:47:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: 5 milionów katolików w Korei
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: 5 milionów katolików w Korei  (Przeczytany 976 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« dnia: Sierpnia 17, 2014, 10:17:05 am »


Właśnie słucham, że za czasów JP2 było ich tylko 1 milion.

Skąd się wziął ten bezprecedensowy sukces posoborowia? Może wystarczy duszpasterskie metody koreańskie do Polski/Europy przeszczepić...
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 18, 2014, 21:17:13 pm »

Skąd się wziął ten bezprecedensowy sukces posoborowia?

Ponoć  "katolicyzm Korea zawdzięcza nie księżom czy zakonnikom misjonarzom, ale ludziom świeckim":

http://www.idziemy.pl/kosciol/korea-potrzebuje-boga/
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 18, 2014, 22:51:23 pm »

Tak mi przyszło do głowy: być może objawienia w Naju przyczyniły się do pobudzenia wiary
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 19, 2014, 09:05:04 am »

Tak mi przyszło do głowy: być może objawienia w Naju przyczyniły się do pobudzenia wiary

Kolejne dość dziwne objawienia... Nie wiem co o tym myśleć.

Wczasie nabożeństwa Świętej Godziny mój mąż zasugerował, aby udać się w rejon Krzyża na górze Calvary, gdzie Matka Boża kiedyś sprawiła cud, zsyłając z Nieba swoje matczyne mleko. (...) Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, rozejrzeliśmy się wokoło i ujrzeliśmy mnóstwo śladów mleka wewnątrz  akrylowej osłony, zamontowanej na około Jezusowego Oblicza na górze Calvary. Kiedy patrzyliśmy, w wielu miejscach wewnątrz akrylowej osłony pojawił się także aromatyczny, pachnący olej. Widząc to, księża, nasi pomocnicy i Ja krzyczeliśmy z radości i zdumienia: „Oh, ja też to widzę”, „Oh, tu też to jest”.

http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/04/16/oredzie-przekazane-przez-julie-kim-w-naju-w-korei-otrzymane-od-pana-i-od-maryi-na-dzien-przed-tragedia-w-japonii/

Nie uważam się za osobę zbyt religijną i może stąd się bierze nieufność wobec tego typu zjawisk?

http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/02/07/atak-demona-na-julie-kim-w-watykanie-w-dn-2010-03-02/
Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 19, 2014, 21:04:17 pm »

Tak mi przyszło do głowy: być może objawienia w Naju przyczyniły się do pobudzenia wiary

Wiara katolicka nie jest depozytem jednego narodu, a jednak w pierwszej kolejności to Żydom dane było poznać prawdę o Zbawicielu (i kto ją przyjął został zbawiony), w dalszej kolejności szeroko pojęty świat ludów Europy (i kto ją przyjął został zbawiony).
W obecnym czasie w sytuacji powszechnej apostazji naszego kontynentu Ewangelia głoszona ludziom w dalekich geograficznie (od kolebki Kościoła Katolickiego) miejscach, pada widocznie na ziemię żyzną. I trzeba przyznać, że rodzi piękne owoce.
Serce rośnie na widok księży wiernych Tradycji z krajów o katolickiej mniejszości!
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: 5 milionów katolików w Korei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!