Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 17:42:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ta wstrętna seksualność,
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] Drukuj
Autor Wątek: Ta wstrętna seksualność,  (Przeczytany 28149 razy)
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #135 dnia: Października 11, 2014, 00:21:42 am »

@BMK: Szczególnie gdy kobieta ma nieregularny okres to trudno trafić na dni niepłodne. Tym bardziej, że kalendarzyki często oszukują a okres może się spóźniać przez np. stres.
Zresztą takie podejście jest sprzeczne bynajmniej z celem seksu i jest to stary sposób antykoncepcji w czasach gdy nie znano prezerwatyw albo tabletek ;-) I weź tu zrozum katolicyzm :-P

Nie jest sprzeczne z celem aktu małżeńskiego, ponieważ nie narusza jego istoty.
Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #136 dnia: Października 11, 2014, 00:33:06 am »

W takim razie jak prezerwatywa narusza ową istotę?
No bo prochy to rozumiem.  Chemia, czasem zły wpływ na zachodzenie w ciążę itd.
Ale w takiej sytuacji nie rozumiem co jest złego w gumce.
Sposób, który Pan opisuje to stara szkoła antykoncepcji i nie ma co tutaj się oszukiwać.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2014, 00:34:50 am wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #137 dnia: Października 11, 2014, 10:55:06 am »

Ja tylko napisze w skrocie, co juz kiedys pisalem: trudne to wszystko jest i czesto nie zazdroszcze katolickim malzonkom, ktorzy chca zyc zgodnie z nauczaniem Kosciola, tych wszystkich dylematow, trudnych decyzji i watpliwosci, co mozna a co nie i dlaczego.

Z powyzszej/ponizszej dyskusji nad tymi bardzo istotnymi sprawami wyplywa jeszcze jeden wniosek: nawet dla naprawde gorliwych katolikow (nie jakichs tam formalnych, ktorzy nie maja nic wspolnego z Kosciolem i zadnych dylematow nie musza rozwiazywac, bo ich po prostu nie maja i nie interesuje ich to) nauczanie Kosciola w tej sferze jest trudne i moze nawet dobrze, ze potrafia powiedziec/napisac, jak to wyglada z ich perspektywy albo ze sami pewnych rzeczy nie rozumieja. Jezeli chodzi o antykoncepcje, to mnie samego nie przekonuja wzniosle slowa o tym, jak wszyscy maja byc idealni, czasowo rezygnowac ze wspolzycia (malzenskiego oczywiscie - bo o pozamalzenskim nie ma czego pisac tak naprawde) dla wyzszych celow itd itd. Mam wrazenie, ze to jest tylko teoria pisana przez ludzi, ktorzy nie maja pojecia o pewnych mechanizmach, ktore kieruja czlowiekiem. Podkresle raz jeszcze, ze w zadnym wypadku nie chce bronic rozpasania seksualnego, ale mysle o zwyklych katolickich malzonkach, ktorzy nie maja swojej wiary gdzies. Tez byloby zle, gdyby seks byl glownym powodem obojetnienia w wierze.

Fujj, ale sie we mnie liberalizm odezwal ;D. Powinienem zostac zbanowany ;D.

Pan Fideliss chyba juz troche zaczyna przeginac z tymi swoimi obrazowymi przykladami :-\. Sam sie zaczynam glupio czuc przy czytaniu tego...
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #138 dnia: Października 11, 2014, 13:07:00 pm »

Gumka uciska ......

 ;D   No to gratuluję! Niektórzy narzekają, że im się obsuwa i "spadywuje."   :)
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #139 dnia: Października 11, 2014, 13:23:22 pm »

Proponuję reakcję moderacji na język używany w tym wątku. Zaczyna mi brzmieć wulgarnie.  Albo można też zamknąć wątek
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #140 dnia: Października 11, 2014, 13:23:56 pm »



Pan Fideliss chyba juz troche zaczyna przeginac z tymi swoimi obrazowymi przykladami :-\.

Z czym przeginam? Że proponuję wywieszenie nad łóżkiem małżonków regulaminu?
Si non e vero e ben trovatto.  :)

Można przecież desipere in loco - żartować we właściwym miejscu. Z humorem, panowie, z humorem.  :)
Gdyby nie moje poczucie humoru, marne byłoby moje na tym łez padole  bytowanie.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #141 dnia: Października 11, 2014, 13:30:35 pm »

Proponuję reakcję moderacji na język używany w tym wątku. Zaczyna mi brzmieć wulgarnie.  Albo można też zamknąć wątek

Jedyny wulgaryzm jaki tu znalazłem to ten użyty we wczorajszym wpisie przez pana Jacka Rządkowskiego.

A wątek zamknąć można jak najbardziej. Nic nowego już tu wymyślimy.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #142 dnia: Października 11, 2014, 13:42:44 pm »

Wątek został zamknięty.

   ---  Moderacja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 8 9 [10] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ta wstrętna seksualność, « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!