Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:31:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Anioł stróż
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Anioł stróż  (Przeczytany 2478 razy)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« dnia: Czerwca 03, 2009, 00:13:50 am »

Jak to właściwie z nimi jest? Czy według Kościoła przez całe życie towarzyszy nam ten sam Anioł Stróż czy też zmieniają się, w zależności od naszego wieku, sytuacji itp?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 03, 2009, 00:16:51 am »

Od subdiakonatu dostaje sie drugiego :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 03, 2009, 00:19:14 am »

Ale świeccy zawsze mają jednego i tego samego, tak? Mogę poprosić o jakieś źródło?
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 03, 2009, 00:20:05 am »

http://www.youtube.com/watch?v=9BEdoOElv0I

Coś z tradycyjnej duchowości...
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 03, 2009, 00:26:42 am »

Ale raczej nie o to mi chodziło. Będę wdzięczny za trochę informacji (nie piosenek :) ) odnośnie aniołów stróżów. Skąd informacja, że przy święceniach "dostaje się" jeszcze jednego? Natknąłem się również na informacje właśnie o tym, że stosownie do naszego wieku, sytuacji, dotajemy różnych aniołów stróżów. Czyli nie jeden i ten sam przez całe życie, ale więcej.

Będę wdzięczny za wyjaśnienie tej kwestii.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 03, 2009, 00:43:40 am »

Jestem święcie przekonany o tem, że mam jednego, konkretnego, osobowego Anioła Stróża. Mimo, że nie znam - tak jak i Pan - oficjalnych dokumentów mówiących o Nim cokolwiek.
Polecam jednak trochę treści, które są w sieci nt. obcowania z aniołami św. Ojca Pio. Przeczytałem nawet książkę na ten temat. Zawsze jasno powiedziane o jednym Aniele Stróżu.
http://www.padrepio.catholicwebservices.com/POLSKA/Guardian_Angel_Polska.htm
http://www.kapucyni.ofm.pl/archiwum/glos5g-2000.htm
Co do subdiakonatu... Może św. Ojciec Pio nie miał tego święcenia, stąd pozostał przy jednym Aniele Stróżu. ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2009, 00:52:25 am wysłana przez Sebastianus » Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 03, 2009, 00:52:56 am »

Jestem święcie przekonany o tem, że mam jednego, konkretnego, osobowego Anioła Stróża. Mimo, że nie znam - tak jak i Pan - oficjalnych dokumentów mówiących o Nim cokolwiek.

No właśnie też byłem o tym przekonany. Ale pojawiają się tego typu informacje, że księża czy biskupi mają więcej aniołów i że jak byliśmy dziećmi to mieliśmy innego anioła a teraz mamy innego...  Co o tym sądzić?
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 03, 2009, 00:56:23 am »

Jestem święcie przekonany o tem, że mam jednego, konkretnego, osobowego Anioła Stróża. Mimo, że nie znam - tak jak i Pan - oficjalnych dokumentów mówiących o Nim cokolwiek.

No właśnie też byłem o tym przekonany. Ale pojawiają się tego typu informacje, że księża czy biskupi mają więcej aniołów i że jak byliśmy dziećmi to mieliśmy innego anioła a teraz mamy innego...  Co o tym sądzić?

Wpuścić jednym, wypuścić drugim uchem.
Katechizm o Aniele Stróżu (w domyśle jednym, niezmiennym jak sądzę): http://www.piusx.org.pl/katechizm/3#c1a3
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 03, 2009, 00:58:50 am »

Dzięki.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 03, 2009, 09:27:02 am »

W wydawnictwie Te Deum jest  książeczka o. Paual O'Sullivana OP
"Wszystko o aniołach"

Ta pełna uroku książka ukazuje nam, jak anioły towarzyszyły ludziom na liczne sposoby w przeszłości i jak nadal nam pomagają, a także jak mogłyby nas wspierać, gdybyśmy tylko je o to częściej prosili. Tradycja katolicka uczy, że Bóg dał każdemu w chwili narodzin własnego anioła stróża, którego miłość może być porównywana jedynie z miłością macierzyńską. Autor ukazuje też, jak anioły pomimo całej swej potęgi i majestatu, są nadzwyczaj uprzejme, wierne i hojne, a nawet wdzięczne za naszą skromną miłość, za którą odpłacają się niezwykłą szczodrobliwością.
Może powinien się Pan z nią zapoznać.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
padalec
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 03, 2009, 10:31:54 am »

A narody?
W Fatimie dzieciom ukazał się Anioł Stróż Portugalii
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 03, 2009, 20:51:33 pm »

Dla znających hiszpański jest cały wątek na ten temat w:

http://www.foros.catholic.net/viewtopic.php?t=46460&highlight=

(Oczywiście zaprezentowałem tam naszego polskiego Anioła Stróża)
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Anioł stróż « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!