Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 07:17:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Klebark Wielki: warsztaty chorału gregoriańskiego
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Klebark Wielki: warsztaty chorału gregoriańskiego  (Przeczytany 8143 razy)
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« dnia: Czerwca 30, 2014, 23:18:06 pm »

 Sanktuarium Krzyża Świętego zaprasza na warsztaty chorału gregoriańskiego, które odbędą się w dniach 19-21 września 2014 r. w Klebarku Wielkim k. Olsztyna (archidiecezja warmińska). Warsztaty rozpoczną się w piątek, 19 września po południu i zakończą się w niedzielę, 21 września po parafialnej sumie o 11.00.

Ideą warsztatów jest przygotowanie śpiewów na tę niedzielę (XV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego) oraz mszy Orbis Factor oraz wykonanie tych śpiewów na sumie, odprawionej w klasycznym rycie rzymskim przez ks. Jacka Bałembę. Oprócz tego w programie warsztatów znajdą się rozmaite nabożeństwa (Droga Krzyżowa, różaniec, godzinki), śpiewy na różne okazje (np. hymn Vexilla Regis podczas adoracji relikwii Krzyża Świętego, które znajdują się w Sanktuarium), a także konferencje tematyczne prowadzone przez kapłanów. Szczegółowy plan warsztatów zostanie podany wkrótce.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Makarewicz-Sternicka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, doświadczona w prowadzeniu warsztatów liturgiczno-muzycznych. Koszt udziału wynosi 30 złotych od osoby. Istnieje możliwość noclegu w sanktuaryjnym Domu Pielgrzyma - koszt za jedną noc wynosi 10 zł od osoby.

Zainteresowani udziałem proszeni są o kontakt na e-mail warsztatyklebark@wp.pl.

http://www.unacum.pl/2014/06/klebark-wielki-warsztaty-chorau.html
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3905


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 01, 2014, 14:07:01 pm »

Tylko kim jest Magdalena Makarewicz-Sternicka i co robi i co zrobiła?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
makarenka
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 01, 2014, 16:26:26 pm »

Tylko kim jest Magdalena Makarewicz-Sternicka i co robi i co zrobiła?
doprawdy mam nadzieję że nie zrobiłam jeszcze nikomu krzywdy jeśli chodzi o muzykę :)
nie mam wielkich "osiagów" jak liderzy chorałowi w Polsce, raczej jestem muzykiem praktykiem nawróconym na Tradycję :)
Ufam że zainteresowani chorałem wyjadą z warsztatów oczekując kolejnych lub co najważniejsze zasilą naszą Tradycyjną Trzodę :)
Zapisane
Ecce ego quia vocasti me
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 01, 2014, 22:03:05 pm »

Panie Kefaszu, ja tam się nie znam, ale na moje ucho to Magdalena Makarewicz-Sternicka wspaniale uczy śpiewu, jest zawodowym muzykiem a i doświadczenie w prowadzeniu chóru ma - zapyta pan Internetu o pikantne szczegóły ;)
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 01, 2014, 22:16:15 pm »

A na forumie można znaleźć nawet relację z warsztatów w Koninie

Cytuj
Wybrałem się na te warsztaty, wyglądały one następująco.
Prowadzili o. Tomasz Grabowski OP, Paweł Bębenek, Daniel Synowiec, Magdalena Makarewicz-Sternicka, Jakub Tomalak i Elwira Chojnacka

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=5711.0
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5767


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 01, 2014, 22:21:57 pm »

Proszę Państwa, nie ma się co obruszać. Pan Kefasz jest NAJLEPSZYM śpiewakiem jeśli chodzi o chorał. Co widać, słychać i czuć.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 01, 2014, 22:35:22 pm »

Proszę Państwa, nie ma się co obruszać. Pan Kefasz jest NAJLEPSZYM śpiewakiem jeśli chodzi o chorał. Co widać, słychać i czuć.

 :D :D :D Poczucie humoru dopisuje, no i dobrze.
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 01, 2014, 23:18:28 pm »

Pan Kefasz śpiewa wyjątkowo.
Jak ktoś chce go usłyszeć to w niedzielę o 11 na Imielinie jest Msza gdzie jest kantorem.
da się przeżyć
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5767


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 01, 2014, 23:19:48 pm »

Pan Kefasz śpiewa wyjątkowo.
Jak ktoś chce go usłyszeć to w niedzielę o 11 na Imielinie jest Msza gdzie jest kantorem.
da się przeżyć
ROTFL ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 01, 2014, 23:43:23 pm »

Mam nadzieję że ks. Jacek douczy się Mszy śpiewanej.
Zapisane
makarenka
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 02, 2014, 09:41:39 am »

chętnie posłuchałabym pana Kefasza, ale póki co nie mam okazji do wyjazdu

a my tez mamy wyjątkowego kantora w naszej kaplicy :)

a jeśli chodzi o warsztatowy śpiew naszym celem jest po prostu nauczenie ludzi śpiewania kyriale i "oswojenie" tego zupełnie nieznanego dla niektórych tematu
Raczej nie będziemy studiować traktatów i zagłębiać się w tajniki muzykologiczne
Oczywiście konieczne będzie przybliżenie skal czy rytmiki ale w wymiarze przyswajalnym dla przeciętnego zjadacza chleba który może przyjść z ciekawości :)

ale oczywiście wszystko wyjdzie w praniu :)
Zapisane
Ecce ego quia vocasti me
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3905


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 02, 2014, 12:16:53 pm »

Panie Szkielecie;
Proszę Państwa, nie ma się co obruszać. Pan Kefasz jest NAJLEPSZYM śpiewakiem jeśli chodzi o chorał. Co widać, słychać i czuć.
że zacytuję pana Bolta:



Mili państwo, czy ja chociaż raz sam o sobie jako o wzorze śpiewaka pisałem? Nie przypominam sobie.
Dlatego pana Szkieleta tudzież innych poczuwających się proszę o spięcie portek.


Pani Magdaleno, państwo dyskutańci - dlatego zapytałem o panią, bo do tej pory nic o pani nie słyszałem. Kto nie wie, ten pyta, prawda? ;)
Póki co wywiedziałem się, że pani co kwartał prowadzi warsztaty muzyki liturgicznej.

P.S. Panie Konzebie, są dużo lepsze powody by przyjść na Imielin. Są to wysłuchanie katolickiego kazania i doświadczenie śpiewu starego kapłana. Xiądz prałat jedzie jeszcze na "starym paliwie".
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2014, 14:27:34 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
makarenka
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 02, 2014, 12:59:49 pm »

odkąd "rzuciłam" NOM to już nie prowadzę warsztatów
więc te cokwartalne działania nieaktualne ;)
od jakiś chyba 2 lat nie prowadziłam
a kiedyś i owszem i z P.Pałką, i H.Kowalskim, P.Bebenkiem, K.Tomalakiem D.Synowcem itp, nabyłam sporego doświadczenia

nie jest tajemnica że miałam epizod z zespołem uwielbieniowym
tym bardziej teraz "gorliwość pożera mnie" gdy moje przeczucia, obawy i nieustanne pytania znalazły odpowiedź

jestem mamą to moja najważniejsza kariera
a jeśli mogę pomóc w czytaniu nut czy neum to pomagam :)
po latach bycia odpowiedzialnym teraz chętniej działam jako muzyk ( śpiewając czy grając na skrzypcach) w zespole:)
Zapisane
Ecce ego quia vocasti me
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5767


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 02, 2014, 15:51:14 pm »

Panie Kefasz. Ostrzegam Pana po raz OSTATNI. Albo Pan powściągniesz swój język w wypowiedziach na FK, albo się pożegnamy, aż Pan dojrzejesz.
Następnego ostrzeżenia nie bedzie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3905


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 02, 2014, 16:32:14 pm »

Panie Szkielet, ja zacytowałem obrazek wcześniej użyty wobec mnie przez pana Bolta pt. "Czep się pan tramwaju". Po co pan mnie zaczepia?

Na zgodę proponuję wyjść do parku. Właśnie w pracy przygotowuję listę odpowiednich miejsc. Tutaj na przykład jest źródłowy dla mnie artykuł o 10 w Warszawie. http://warszawa.naszemiasto.pl/galeria/opis/pikniki-w-warszawie-10-miejsc-gdzie-warto-piknikowac-zdjecia,2192854,galeria,t,id,tm.html Miasto ćwiczyć sarkazm na forumowiczach można się przejść.

Jacy szczęśliwi ludzie!*


*może dlatego że nie są trydentami? (dziewczątka w spodniach) a może dlatego że nie piszą na forach? (są na spacerze)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Klebark Wielki: warsztaty chorału gregoriańskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!