Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:51:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Warszawa Ślub Ryt Trydencki
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Warszawa Ślub Ryt Trydencki  (Przeczytany 5324 razy)
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« dnia: Czerwca 28, 2014, 16:14:16 pm »

Witam,

Pomijając Garncarską i Karolkową czy da się załatwić ślub w rycie trydenckim w innych parafiach? Oczywiście nie robi to problemu żeby odprawiał go ksiądz z FSSPX, IBP czy z Karolkowej x.Krzysztof. Bardzo mi na tym zależy. Czy ma ktoś namiary na parafie w Warszawie lub pod, które patrzą na księży odprawiających "starusa" bardziej przystępnie i da się z nimi dogadać?
Swego czasu słyszałem o sytuacji gdzie ksiądz Karol z FSSPX odprawiał ślub w lokalnej parafii novusowej. Czy są takie miejsca w Stolicy?

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2014, 16:16:28 pm wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 28, 2014, 17:06:15 pm »

.
Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 28, 2014, 17:25:15 pm »

A coś bliżej podwarszawskich miejscowości Piaseczno, Józefów? Lub Warszawa ale nie Centrum tylko bardziej na obrzeżach.
Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 28, 2014, 18:41:31 pm »

Zasadniczo nie powinno być problemu z załatwieniem ślubu w starym rycie w dowolnej parafii i zaproszeniem księdza z zewnątrz (oczywiście z FSSPX byłyby problemy). Ja załatwiałem chrzest dzieci w dwóch parafiach Archidiecezji Warszawskiej i nie było problemu. Przyjechał ksiądz z IBP, ochrzcił, Mszę odprawił. W razie problemów sugeruję sprawę w AW przedstawić biskupowi Górzyńskiemu. On jest liturgistą i zna doskonale prawo związane ze starą Mszą. Teraz w obu warszawskich diecezjach są księża diecezjalni, którzy mogą to zrobić, więc nawet nie ma problemu, że ksiądz z zewnątrz przybędzie.

Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 28, 2014, 19:16:01 pm »

Dziękuję za odpowiedź :) zastanawiam się czy najpierw "załatwiać" księdza czy miejsce :)
Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 28, 2014, 22:08:13 pm »

Aktualnie jest tylu kapłanów celebrujących w KRR w okolicach W-wy, że na Pańskim miejscu zacząłbym od terminu / parafii / restauracji i orkiestry ;)
A tak poważnie - trzeba od początku uprzedzać, że się chce wziąć ślub przed Mszą w KRR, żeby nie było nieporozumień.

Wybierałbym między Zielonką, Józefowem a Brwinowem
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 28, 2014, 22:16:12 pm »

A czy państwo młodzi są obeznani z Rytem Trydenckim, czy to taka fantazja?
Bo ostatnio pojawiła się taka moda na śluby z Mszą Trydencką. Z autopsji wiem, że wygląda to przezabawnie, jak cała rodzina łącznie z młodymi ani be, ani me nie potrafi z siebie wykrztusić, o siadaniu, wstawaniu i klekaniu nie wspomnę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 28, 2014, 22:32:27 pm »

Gdzież te czasy, gdy w Łodzi się dało z godnością, czego Kol. Krusejder doświadczył, a mnie grać było dane...  ;)
Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 28, 2014, 22:34:33 pm »

Osobiście uczęszczam tylko i wyłącznie od 6 lat na KRR. Narzeczona otarła się, nie ma nic przeciwko.

Panie szkielet, z autopsji wiem że ludzie chodzący nawet na ślub w NOM nie otworzą ust bo wolą poplotkować czy siedzieć cicho. Więc jakoś specjalnie mnie to nie przejmuje. Niektórzy stoją pod kościołem i są bardziej przejęci weselem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2014, 22:47:18 pm wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 28, 2014, 22:45:37 pm »

Osobiście uczęszczam tylko i wyłącznie od 6 lat na KRR. Narzeczona otarła się, nie ma nic przeciwko.

Panie szkielet, z autopsji wiem że ludzie chodzący nawet na ślub w NOM nie otworzą ust bo wolą poplotkować czy siedzieć cicho. Więc jakoś specjalnie mnie to nie przejmuje. Niektórzy stoją pod kościołem i są bardziej przejęci weselem.
I git. Po prostu zapytałem z ciekawości.
Dobrze jest wydrukować broszurkę z czytaniami i POSTAWĄ wiernych i dać każdemu uczestniczącemu we Mszy. To rozwiązuje wiele problemów. Informacja, ze wierni mają robić to co ministranci jest bez sensu.
Wszystkiego najlepszego życzę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 28, 2014, 22:49:58 pm »

Osobiście uczęszczam tylko i wyłącznie od 6 lat na KRR. Narzeczona otarła się, nie ma nic przeciwko.

Panie szkielet, z autopsji wiem że ludzie chodzący nawet na ślub w NOM nie otworzą ust bo wolą poplotkować czy siedzieć cicho. Więc jakoś specjalnie mnie to nie przejmuje. Niektórzy stoją pod kościołem i są bardziej przejęci weselem.
I git. Po prostu zapytałem z ciekawości.
Dobrze jest wydrukować broszurkę z czytaniami i POSTAWĄ wiernych i dać każdemu uczestniczącemu we Mszy. To rozwiązuje wiele problemów. Informacja, ze wierni mają robić to co ministranci jest bez sensu.
Wszystkiego najlepszego życzę.

Nie ma problemu :) Część obecnych moich dobrych znajomych to osoby które chodzą do fsspx/sp więc raczej "narzucenie" postaw nie będzie problemem. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że 70%(rodzina i większość znajomych) pewnie będzie pierwszy raz na KRR i nawet nie otworzy ust. No ale co zrobisz? Nic nie zrobisz :) Dla mnie to jednak marzenie mieć sakrament małżeństwa w KRR. A jak marzenie realne to trzeba je spełnić :)
Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 28, 2014, 22:52:27 pm »

[A jak marzenie realne to trzeba je spełnić :)
Słuszna linia :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 29, 2014, 00:06:14 am »

U Wizytek kilka lat temu byłem na ślubie Macieja Gnyszki. Nie pamiętam celebransa (ks. Śniadoch?)
x. Podstawka z Lublina.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 29, 2014, 00:23:32 am »

akurat z celebransem nie ma problemu jest ich teraz tylu że to najmniejszy problem.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 29, 2014, 09:25:35 am »

.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2014, 09:34:15 am wysłana przez kamilek » Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Warszawa Ślub Ryt Trydencki « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!