Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:06:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: CZĘSTOCHOWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: CZĘSTOCHOWA  (Przeczytany 25245 razy)
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 10, 2009, 17:58:56 pm »

W Zawierciu chyba prężnie działają wszystkie posoborowe ruchy, młodzi księża tam trafiają. Bynajmniej ja takie odnoszę wrażenie. Może nie ma potrzeby?
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
karlista
adept
*
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 10, 2009, 19:27:28 pm »

ps. swoją drogą szkoda, że Zawiercie nie ma ambicji na tridentinę. To większe miasto od Wielunia, od Lublińca. Dziwne i szkoda.

Zawiercie to typowe skomunizowane miasto. Konglomerat ludności napływowej z terenów mało lub nie-katolickich (jak Kielecczyzna). Bardzo silne podłoże robotnicze o socjalistoczno-ateistycznym wydźwięku. Chociażby przypadek podpalenia kaplicy p.w. Św. Jana Chrzciciela i Św. Pawła Apostoła (inna sprawa że nikt jej tam nie chciał). Inteligentne osobniki emigrują do większych miast. Sądzę że byłoby cieżko o jakąś większą stałą grupę wiernych na tridentinę. Miałem się w to zaangażować w zeszłym roku, ale z racji pracy przeniosłem się na stałe do Krakowa.

Cytat: wiridiana
W Zawierciu chyba prężnie działają wszystkie posoborowe ruchy, młodzi księża tam trafiają. Bynajmniej ja takie odnoszę wrażenie. Może nie ma potrzeby?

Przynajmniej w mojej parafii nie było oaz,neonów itp. i dobrze. To raczej konserwatywne posoborowie (komunia na klęcząco to standard).


Zapisane
ratzinger.pl
adept
*
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 27, 2009, 23:04:09 pm »

hmmmm sam pochodze z zawiercia czy to jest tak zkomunizowane miasto to bym sie kłocił,fakt jest duży napływ ludnosci z ziemi kileckiej ale ludnosci wiejskiej dodajmy jak wiemy ludnosc wiejska jest bardziej tradycyjna od ludnosci miejskiej,zgodze sie ze stwierdzeniem ze jest ateizm wsród ludnosci ale pamietajmy ze czasy sie zmieniają,a po drógie to ze  przychodzą do nas młodzi ksieza i ze wszystko musi byc odrazu neo to ne prawda tak było na początku  XXI wieku teraz tak nie jest  młodzi ks którzy przychodzą nie są juz az tak nastawieni neo,po trzecie ks o którym jest mowa ten który miał byodprawiac msze tradycyjną jest w mojej parafi ja takze naleze do zwoleników tradycji ale pamietajmy nie az ultra skarjnej bardziej konserwatynie do tego wszystkiego podchodze ale był bym chętny do uczestnictwa w te ze oto mszy.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 06, 2009, 23:30:45 pm »

Coś mi się przypomniało. W ub. roku ks. Steczkowski udzielał ślubu w Mstowie (oczywiście w wiadomym rycie) - a wiec tam może byliby też zainteresowani.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 12, 2009, 10:50:34 am »

14 sierpnia spotkanie organizacyjne w Częstochowie. Zainteresowanych proszę o kontakt na priva bądź gg
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 16, 2009, 17:54:34 pm »

10. września (czwartek) w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze Mszę Świętą będą mieli Kanonicy Regularni św. Jana Kantego z Chicago. Okazją do celebracji będzie ich pielgrzymka do Polski w dniach 8–18 września. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to Msza Święta sprawowana w KRR. Mieszkańcom Częstochowy polecam kontakt z ks. Dennisem Kolińskim SJC (z parafii św Piotro w Volo, w Archidiecezji Chicago http://www.stpetervolo.org/), przewodnikiem pielgrzymki, w celu ustalenia przewidywanej godziny celebracji i czy aby na pewno będzie to KRR.
Zapisane
Katol Christian Drugi
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #21 dnia: Października 01, 2009, 20:20:09 pm »

Zaczął się październik więc mógłby ktoś wreszcie powiedzieć kiedy będą odprawiane Msze Święte Wszechczasów w tym "Świętym mieście, grzesznych ludzi"!

Tak przy okazji w sobotę 24 października odbędzie się VI Pielgrzymka Środowisk Liturgii Łacińskiej na Jasną Górę. O 14.30 zostanie odprawiona Msza Święta Wszechczasów w Kaplicy Cudownego Obrazu, o godz. 16.00 będzie miała miejsce Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Jakby ktoś nie wiedział ;)
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem." Nicolás Gómez Dávila
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 29, 2009, 18:48:06 pm »

Częstochowianie - póki nie macie Mszy u siebie - to nawiedźcie Mszę w Dąbrowie Górniczej - chodzi o to aby na początek frekwencja była jak najlepsza, a we Mszy uczestniczyło jaknaj wiecej wiedzących "o co kaman" ludzi. Macie ciut dalej niż do Bytomia, ale za to bezposredni pociąg (a od dworca PKP 2 przystanki tramwajem).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
drizzt
bywalec
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 29, 2009, 20:08:12 pm »

Z dworca PKP to spokojnie w niecałe 10 minut się dojdzie idąc spacerem dołaczam się do apelu środowisko w Dąbrowie Górniczej dopiero się tworzy i brakuje jeszcze obycia, wierni którzy już byli wielokrotnie na Mszy Trydenckiej  mogliby pomóc na początku.
Zapisane
Antoniusz
uczestnik
***
Wiadomości: 117

Nie lękajcie się... Bóg jest tradycjonalistą ;)

« Odpowiedz #24 dnia: Listopada 30, 2009, 19:35:05 pm »

:)

Popieram, jeśli będę tylko mógł to się zjawię :)
Liczę na podobny zryw do Częstochowy na 13 grudnia AD 2009.

pzdr. ;)
Zapisane
com napisał, napisałem, a jeśli w czymś zbłądziłem zostawiam do poprawy Świętemu Kościołowi
________________

tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #25 dnia: Listopada 30, 2009, 21:39:24 pm »

:)

Popieram, jeśli będę tylko mógł to się zjawię :)
Liczę na podobny zryw do Częstochowy na 13 grudnia AD 2009.

pzdr. ;)
Czy mam rozumieć, że 13 grudnia inauguracja w Częstochowie?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Antoniusz
uczestnik
***
Wiadomości: 117

Nie lękajcie się... Bóg jest tradycjonalistą ;)

« Odpowiedz #26 dnia: Listopada 30, 2009, 22:44:23 pm »

Tak, jak najbardziej

parafia akademicka św. Ireneusza BM, Kilińskiego 132

godzina 17:30, wprowadzenie do Mszy
18:00 Msza cicha, choć możliwy udział sióstr, które chcą śpiewać.



___________

na prośbę ks. Proboszcza nie będziemy robić wielkiego rozgłosu. Ale mówcie komu się da i liczę na delegację :)

Zapisane
com napisał, napisałem, a jeśli w czymś zbłądziłem zostawiam do poprawy Świętemu Kościołowi
________________

tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 28, 2011, 23:31:18 pm »

https://www.facebook.com/pages/Cz%C4%99stochowskie-%C5%9Arodowisko-Wiernych-Tradycji-%C5%81aci%C5%84skiej/154333261308171?sk=wall
Zapisane
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 03, 2011, 23:07:31 pm »

Blog Częstochowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej

http://tridentina-czestochowa.blogspot.com/
Zapisane
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 03, 2011, 21:57:59 pm »

W sobotę 5 listopada b.r. na zaproszenie Rycerzy Jasnogórskich x. Wojciech Grygiel FSSP będzie celebrował mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego tzw. trydencką dla ich gości z Niemiec (kazanie będzie w języku niemieckim) w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze o godz. 8.oo rano. Serdecznie zapraszamy.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: CZĘSTOCHOWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!