Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:40:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat - podwątek matrymonialny
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat - podwątek matrymonialny  (Przeczytany 17582 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #30 dnia: Czerwca 25, 2014, 11:51:46 am »

Da się żyć. Panie, ale co to za życie?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 25, 2014, 11:56:59 am »

Polecam poemat o dzielnej niewieście:

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=569&slowa=niewiast%EA%20dzieln%B1

I wszystko jasne. O pomyślność i zasobność domu powinni troszczyć się obaj małżonkowie. Obserwując rodziny żyjące ubożuchno w DN zastanawiałem się czy dzieci z takich rodzin nie uprzedzą się przez to do religii.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 25, 2014, 14:22:33 pm »


Reasumując da się żyć mając kilkoro dzieci otrzymując 1500 zł . Znam osoby które żyją z mniejszym dochodem  na rodzinę.
NIe dziwie się, że u neonów małżeństwo to "droga krzyżowa" w takim razie.

@p. Major - mnie Pan Bóg postanowił dziwnie trzymać "tam gdzie jestem". Jak żona nie pracowała - miałem 2 a nawet 3 roboty (w tym własna firma). Jak dobrze pracowała-  mi zostawała 1 albo nawet to nie. Zawsze jest tak, że na wszystko starczy,ale już nie ma tak, by coś więcej odłożyć. Jak znalazłem lepszą robotę - żona super pechowo traciła...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #33 dnia: Czerwca 25, 2014, 14:31:20 pm »

NIe dziwie się, że u neonów małżeństwo to "droga krzyżowa" w takim razie.

Nie tylko u neonów ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 25, 2014, 19:29:42 pm »

Super dzieciństwo chce Pan, Panie Tkiller, zgotować dzieciom w takich wielodzietnych rodzinach za pozostałe 500 zł.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 25, 2014, 21:18:58 pm »

Szanuję Pana. I cieszę się, że się Panu udało, z pewnością mogło to być efektem wylania łask Bożych. Ja jednak jestem z kolei mocno wyczulony na przeróżne prywatne "proroctwa" i skrajny egocentryzm(nie mówię tu o Panu absolutnie), który wywodzi się z protestantyzmu. Chodzi o przeświadczenie człowieka, że wszystko kręci się wokół niego i dla Pana Boga jest tak ważny, że praktycznie wszystkie okoliczności są szyfrem przeznaczonym specjalnie dla niego. Mówi o tym ks. prof. Guz. Oczywiście propagowano to w neokatechumenacie, gdy tam uczęszczałem.
Miałem podobne doświadczenia z OdWDŚw. :) I w pewnym momencie byłem już chyba na skraju choroby psychicznej.
Tu chodzi o taką sprawę, że Łaska bazuje na naturze. WSZYSTKO co jest wokół nas to dzieje się za zgodą i wiedzą Bożą, jednak znakomita większość tego ma pochodzenie naturalne - już wcześniej zamyślane przez Boga. A Ten często dają nam wolną wolę. I cokolwiek robimy, a co nie jest wbrew Jego Woli, podoba mu się i nas w tym wspiera.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 25, 2014, 22:52:04 pm »

Super dzieciństwo chce Pan, Panie Tkiller, zgotować dzieciom w takich wielodzietnych rodzinach za pozostałe 500 zł.
Pozatym dzieci może nie zawsze to okazują ale mają wysoko rozwinięte poczucie niestosowności, sztuczności i absurdu, to też musi pogłębiać poczucie frustracji, które w dalszej perspektywie prowadzić może do ochłodzenia w sprawach wiary.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 26, 2014, 11:13:31 am »

Super dzieciństwo chce Pan, Panie Tkiller, zgotować dzieciom w takich wielodzietnych rodzinach za pozostałe 500 zł.
Proszę  pana ja nikomu takiej sytuacji nie życzę co nie zmienia sytuacji ze znam takie.



Pewnie chodzi o "pielgrzymki" neokatechumenatu, ...


Jak panu się wszystko z Neo kojarzy.

Reasumując: tak, jest to możliwe, że pan tkiller zarabiając 1500zł  jeździ co roku na zagraniczne wycieczki. ;D

Nie wiem skąd pan wywnioskował ze to ja tyle zarabiam ?

Ponadto mówiłem  o wczasach nie wycieczkach.


U mnie tak samo... Wieczna frustracja, mieszanie rzeczywistości z fikcją(czyli zafiksowaniem na punkcie szukania, "co mi Pan Bóg chce przez to powiedzieć, jakie rozwiązanie znaleźć"). W końcu wręcz przeczucie, że Pan Bóg mnie nienawidzi albo robi mi na złość.
Koleżanka, która też już nie należy do neo, mówiła mi, że miała podobnie.

Dziwne wyobrażenie Boga?


Pozatym dzieci może nie zawsze to okazują ale mają wysoko rozwinięte poczucie niestosowności, sztuczności i absurdu, to też musi pogłębiać poczucie frustracji, które w dalszej perspektywie prowadzić może do ochłodzenia w sprawach wiary.

Jak mawiają z pustego i salonom nie na leje.  Ubóstwo prowadzi według pana do ochłodzenia w sprawach wiary ? Według mnie bardziej bogactwo.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2014, 11:17:10 am wysłana przez tkiller » Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 26, 2014, 12:24:17 pm »

Pamiętam klimaty odnowowe i rozeznawanie, jaką fryzurę wybrać u fryzjera, albo czy Bogu bardziej spodoba się telefon na kartę, czy na abonament. To nie trolling, serio - widziałem i słyszałem takie prośby.
--
Jeśli ktoś był neonem w diecezji siedleckiej, to miał wielkie szanse pojechać i na konwiwencję w Ziemi Świętej. Do tej pory jest nie jasne, jak finansowano neo w diecezji. Księża twierdzą, że szła na to kasa z diecezji. Zresztą bp Kiernikowski (nadal siedzi w Siedlcach, choć w najbliższą sobotę ma Ingres w Legnicy, ale ponoć jeszcze po Ingresie przez kawałek lipca siedzieć w starym miejscu) na swoim blogu tłumaczył pewnej pani, że skoro chce bardzo pojechać do Ziemi Świętej, to jeśli wstąpi do neo, to na pewno się to ziści. Bo nie ma możliwości, żeby wtedy nie pojechać i nie trzeba się martwić o koszt wyjazdu.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 26, 2014, 18:50:46 pm »

Widać więc że dzieci w wielodzietnych rodzinach neońskich, których rodzice nie są zamożni, nie mają najlepiej.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 26, 2014, 19:28:09 pm »

Widać więc że dzieci w wielodzietnych rodzinach neońskich, których rodzice nie są zamożni, nie mają najlepiej.

Słyszałem ze ludzie którzy nie są zamożni nie maja najlepiej. Widzę że temat zbacza z wątku matrymonialnego na kwestie zamożności.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #41 dnia: Czerwca 27, 2014, 17:42:07 pm »

Pozatym dzieci może nie zawsze to okazują ale mają wysoko rozwinięte poczucie niestosowności, sztuczności i absurdu, to też musi pogłębiać poczucie frustracji, które w dalszej perspektywie prowadzić może do ochłodzenia w sprawach wiary.
Jak mawiają z pustego i salonom nie na leje.  Ubóstwo prowadzi według pana do ochłodzenia w sprawach wiary ? Według mnie bardziej bogactwo.
Gdybyś był pan zdolnym czytać ze zrozumieniem nie byłbyś pan w tej sekcie. Sens był taki: natrętne religianctwo sekty prowadzi do antyreligijnego nastawienia tych, co muszą to oglądać z bliska.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #42 dnia: Czerwca 27, 2014, 19:34:43 pm »

...Sens był taki: natrętne religianctwo sekty prowadzi do antyreligijnego nastawienia tych, co muszą to oglądać z bliska.

Tego jak rozumiem doświadczył  pan na własnej skórze.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #43 dnia: Czerwca 28, 2014, 07:38:45 am »

Ciekawi mnie dlaczego na siłę chcą wiązać pary, które nie są w stanie utrzymać rodzin. Ba nawet siebie nawzajem.
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #44 dnia: Czerwca 28, 2014, 11:36:34 am »

Przypuszczam, że głównie chodzi o przyspawanie takiego małżeństwa do DN. Młode małżeństwo z kilkorgiem dzieci zastanowi się dziesięć razy zanim porzuci DN: bo zawsze z "woreczka" wspólnotowego będzie można coś wyjąć w razie kłopotów. Zresztą to jest ich główne źródło nowych adeptów: dzieci neonów, wnuki neonów. Mało jest osób całkowicie spoza DN.
To zadaje kłam neońskiej propagandzie, że ich "duszpasterstwo" przeznaczone jest dla ludzi, którzy odeszli od Kościoła, do których nie dociera już – jak to oni mówią - duszpasterstwo sakramentów. Tym tłumaczą swoje neometody ewangelizacyjne. Ale przecież katechezy głoszą tylko w parafiach katolickich, na mszach niedzielnych, czyli dla tych katolików, którzy mniej czy bardziej uczestniczą w życiu swej parafii. Neoni nie chodzą do lutrów, synagog czy meczetów.  Czasem wylezą na place i ulice, popiłują na gitarkach, odtańcują kółko graniaste, ale sieci swojej neoewangelizacji zarzucają na katolików. Nie można wykluczyć, że neońska troska o wielodzietność, podyktowana jest przede wszystkim dbałością o liczebność DN.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat - podwątek matrymonialny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!