Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:47:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lednica - Kościół podskakujący.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Lednica - Kościół podskakujący.  (Przeczytany 6043 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« dnia: Czerwca 08, 2014, 09:15:46 am »

To bardzo dobrze, to bardzo ładnie, że w naszym zlaicyzowanym i ateistycznym świecie młodzież gromadzi się, modli się i chwali Pana,
jednak ta forma podskakiwania, hopsasa, hopsasa, rączki w górę, obrót w lewo i hyc, hyc, hyc ..... nie przemawia do mnie. To nie mój Kościół.

Wiem, że temat Lednicy wielokrotnie tu na forum już występował, ale nowi użytkownicy dołączają,więc może jakieś świeższe spojrzenie młodych
wyprowadziłoby mnie z błędu nie akceptacji tej formy wyznawania wiary.

Ja wiem, że "chwalcie Pana na cytrze, grajcie mu na lutni...itp" , ale jakoś to hopsasa, hopsasa nie znajduje u mnie aprobaty.
Apostołowie a potem inni święci w ciągu następnych wieków też tak podrygiwali?

http://www.youtube.com/watch?v=oXWFGitOyDs

 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 08, 2014, 11:58:46 am »

To taka całodobowa chrześcijańska dyskoteka.

Tak jakoś połączymy, żeby i w starsze wątki można było zaglądnąć:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4478.msg168306.html

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7695.msg168162.html

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4517.msg92871.html
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 08, 2014, 21:18:34 pm »

Re Anna M.

Ex quo sequitur -  z czego wynika, że wszystko już na ten temat powiedziano.
Przepraszam za zaśmiecanie forum już zaistniałym tematem.
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 08, 2014, 21:41:18 pm »

Proszę zatem zaproponować i zorganizować własną, tradycyjną ewangelizację młodych i nie tylko młodych.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 08, 2014, 22:05:29 pm »

Wszystko jest fajnie dopóki nie zaczyna się Msza Św. Poza Mszą można sobie poskakać, potańczyć itd... gorzej jeżeli robi się to w czasie celebry. Najczęściej ma to miejsce po Komunii Św. I kolejna sprawa to zachowanie duchownych. Najczęściej chodzą rozgogoleni, koncelebrują w jakiś "szmatkach" spowiadają w podkoszulkach itd... ale generalnie mysle, że cała impreza jest in plus.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 08, 2014, 22:34:38 pm »

Proszę zatem zaproponować i zorganizować własną, tradycyjną ewangelizację młodych i nie tylko młodych.

Już proponuję i organizuję, mianowicie - nic nie robić. Zachować status quo, taki jaki był do SWII!
Brakowało czegoś? Kościoły pustoszały? Św. Jan Paweł II fikał koziołki i hopsasał? Św. Teresa podskakiwała?
Łatwo sprawdzić jaka była forma ewangelizacji młodych do SWII.
I jak była wówczas młodzież? Jaki był stan KRK?
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 08, 2014, 22:38:42 pm »

.. ale generalnie mysle, że cała impreza jest in plus.

Adekwatnego określenia pan użył - impreza!!!.

Wysokie forum - ja nie mam więcej pytań.  :)
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 08, 2014, 22:43:49 pm »

.. ale generalnie mysle, że cała impreza jest in plus.

Adekwatnego określenia pan użył - impreza!!!.

Wysokie forum - ja nie mam więcej pytań.  :)

To są takie "jasełka", które co najwyżej mogą wpłynąć na perystaltykę jelit, ale na pewno nie na wzrost religijności.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 08, 2014, 22:58:20 pm »

To są takie "jasełka", które co najwyżej mogą wpłynąć na perystaltykę jelit, ale na pewno nie na wzrost religijności.

Bardzo słusznie. Acute dicta.  Nie zaszkodzi, najwyżej przeczyści, ale prześcieradła szkoda.  :)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 08, 2014, 23:31:15 pm »

Re Anna M.

Ex quo sequitur -  z czego wynika, że wszystko już na ten temat powiedziano.
Przepraszam za zaśmiecanie forum już zaistniałym tematem.


Ja nic takiego nie napisałam, że wszystko już na ten temat powiedziano. To że podałam linki do wcześniejszych wypowiedzi z 3-4 lat wstecz, to tez nie świadczy o tym co Pan napisał o zaśmiecaniu forum już zaistniałym tematem. Mogą służyć do porówniania, czy się coś zmienia czy nie, co inni mówili, których juz tu nie ma na forum. Ot i wszystko. :) Napisałam czym to jest dla mnie. Np. moja córka parę lat wstecz pojechała tam tylko raz i więcej nie chciała tam jechać.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 09, 2014, 02:21:06 am »

Ja się nie dziwię, że taką imprezę się organizuje: jest to niejako uosobienie  mentalności posoborowej.

Natomiast nie mogę się nadziwic, że w tym uczestniczy aż tyle ludzi.  Ciekawe, czy to jest naprawdę szczere zaangażowanie?

 Bo dla mnie cały spektakl jest dość żenujący: to podskakiwanie, tańce, infantylne śpiewy, przechodzenie pod rybą - gdybym był w ich wieku, to bym uznał że to obciach. No i "duch" takich imprez - po angielsku to się nazywa "effeminate", czyli "zniewieściały". Co męska młodzież w tym widzi?


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 09, 2014, 11:30:02 am »

Już proponuję i organizuję, mianowicie - nic nie robić. Zachować status quo, taki jaki był do SWII!
Brakowało czegoś? Kościoły pustoszały? Św. Jan Paweł II fikał koziołki i hopsasał? Św. Teresa podskakiwała?
Łatwo sprawdzić jaka była forma ewangelizacji młodych do SWII.
I jak była wówczas młodzież? Jaki był stan KRK?

Tylko, że obecnie 90% tych ludzi NIE WIE jak było przed SWII. Skąd mają się dowiedzieć? Z pyskówek na portalach, gdzie trudno znaleźć właściwą drogę, bo w jednym temacie wypowie się grono od ultrasedeka do ultrapapisty, a jakość katolicyzmu odmierza się stażem uczęszczania na KRR?

Nawet ja nie wiem wielu rzeczy, większości dowiaduję się z internetu, co trzeba jeszcze zbadać i zweryfikować, bo wariatów w sieci jest wielu. Ale skoro ludzie nie wiedzą, to tym bardziej postawa: "zamknijmy się w swoim małym świecie" jest przeciwna do Ewangelii. Po domach chodzą neoni i świadkowie jehowy (jeszcze nas wyprzedzą do Królestwa Niebieskiego), bo cały Kościół uznał, że ewangelizować już nie trzeba, poza resztkami trzeciego świata - bo tam jest najłatwiej.

Lepiej, że ta młodzież jedzie na Lednicę niż Woodstock czy inne wariactwa.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 09, 2014, 11:36:13 am »

To taka całodobowa chrześcijańska dyskoteka.
... niestety ze wszystkimi dyskotekowymi konsekwencjami, może w nie takim stopniu jak na dyskotekach świeckich ale jednak tak.


... jakość katolicyzmu odmierza się stażem uczęszczania na KRR ...
A to jest raczej kryterium oceny pochodzące z posoborowych ruchów odnowy przedsoborowych herezji ...
Znają Państwo te "świadectwa" - jak byłem zwyczajnym katolikiem to [tu miejsce na coś niefajnego] jak wstąpiłem do [wymienić co najmniej jeden z posoborowych ruchów odnowy przedsoborowych herezji] to [jakiś egzaltowany tekst sprowadzający się do tego, że Pana Boga dopiero tam za Nogi złapał(a)].
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2014, 11:49:44 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 09, 2014, 12:02:52 pm »

A skąd młodzi w Polsce mają znać KRR, skoro celebracji w naszym kraju jest tyle co kot napłakał?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 09, 2014, 12:06:32 pm »

A skąd młodzi w Polsce mają znać KRR, skoro celebracji w naszym kraju jest tyle co kot napłakał?
W strefie niemieckojęzycznej mają o wiele więcej, widać trzeba jeszcze niżej upaść, żeby zacząć się na dobre podnosić.

P.S. A dziś pielgrzymka dochodzi do Chartres ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lednica - Kościół podskakujący. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!