Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 04:27:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kryzys powołań w Polskim Kościele
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: Kryzys powołań w Polskim Kościele  (Przeczytany 67007 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 11, 2009, 13:46:58 pm »

Tak mogę dodać za ks. Paulussem że niepewność jest najgorsza. Ja przynajmniej wiedziałem dlaczego mnie nie lubią i za co na mnie polują. Jak mnie jeden z wykładowców z równał z ziemią za Tradycję i jak musiałem pisać oświadczenia że uznaję Jana Pawła II jako papieża i że Sobór Watykański II był soborem. Więc ja byłem przygotowany.
Na pożegnanie dostałem zapewnienie że dostanę taką opinię że nigdzie mnie nie przyjmą. Ale jeśli chodzi o mnie to wszystko było jasne.
Ale też muszę przyznać że niektóre wyloty nie były jasne. Może dlatego że przełozeni wiedzieli wiecej niż my?
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 11, 2009, 14:14:24 pm »

W czasach PRL-u mój kuzyn po dwóch latach w seminarium został wyrzucony. Bał się pójść do wojska, wiedział jak będzie traktowany w wojsku. Musiał pracować w kopalni węgla aby nie iść do wojska. Były straszne czasy jakie musiał przeżywać. Do dziś ma ręce zniszczone.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 11, 2009, 16:18:21 pm »

http://www.ibproma.com/film.html

To ten sam film, ktory wkleilem wyzej. Jak widac ci seminarzysci nie sa skoszarowani i studiuja na uniwersytecie razem ze swieckimi i nawet z kobietami. Poruszaja sie takze po miescie w roznych sprawach. Jest natomiast zasadnicza roznica pomiedzy ich sytuacja a sytuacja klerykow z przytoczonego wyzej paszkwila. Ci klerycy wszedzie nosza sutanny. Wydaje mi sie, ze polaczenie otwarcia na zycie zewnetrzne z jednej strony a z drugiiej strony z ochrona w postaci obowiazkowego noszenia sutanny jest jakims zdrowym srodkiem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2009, 16:29:05 pm wysłana przez Jarod » Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 11, 2009, 16:23:20 pm »

Ale robienie mielonych w sutannie i białej koszuli wydaje mi się co najmniej dziwne ;)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 11, 2009, 16:28:35 pm »

W Zaitzkofen w sutannach grają w piłkę:-)
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 11, 2009, 17:10:35 pm »

A w Courtalain w siatkę grają w sutannach ;)

Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Thomas
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 11, 2009, 17:52:43 pm »

Dobra, kolej na mnie ;-)
Przez jakiś czas obserwowałem od wewnątrz seminarium (praca)

krótko:
1. pobudka 5.20, jak w zasadniczej sł. wojsk. - tyle że w woju chyba była 5.30;-)
2. zimą - zimno jak w psiarni.
3. jedzenie: śniadanie - kiełbasa kartofle chleb, obiad jakaś zupa, coś mięsopodobne kartofle, kolacja- kiełbasa kartofle chleb. Owoców i warzyw nie było.
4. Napoje-"ta nasza madras, którą socjalna nalewa nam z wiadra"
5. nikt z kleryków nie chciał spowiadać się u Ojca Duchownego - mówili wprost, że nie mają zaufania.
6. było kilku kleryków, którzy otarli się o seminaria na Zachodzie. Jeden wspominał tak: (Francja-początek zajęć 9.00, rano była kawa i rozmowa z kolegami i przełożonym, po zakończeniu nauki- 1 rok pracy w świecie: szkola, biuro, administracja itp. Po roku praktyki w świecie - decyzja i święcenia.)
7. stosunki -feudalne,( były jakieś afery z relegowaniem...ale nic o tym nie wiem.)
8. kobiety - izolowane szczelnie, eskortowane do drzwi (kuchnia, dostawcy, faktury itp) - dlatego widząc kleryków IBP w Rzymie jadących tramwajem w sutannie ze studentkami różnych fakultetów na zajęcia - jestem przekonany, że to znakomity pomysł. A to gotowanie - rewelacja, tak powinno być (tylko u diabła w fartuchach i z podwiniętymi rękawami - w tej sprawie chyba napiszę do przełożonego IBP - to jedyna rzecz jaka mi się nie podoba). W "moim seminarium" kleryk jedzenie otrzymywał albo na stół, albo w okienku ;-)
Jeżeli przebywając w świecie kleryk - utwierdzi się w powołaniu kapłańskim, to wiem że jest z nim wszystko ok.
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 11, 2009, 18:39:41 pm »

Na tej stronie jest przepis na placek 3 Króli!!! Rewelacja!!!
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 11, 2009, 20:04:38 pm »

To w Obrze było znacznie lepiej Panie Thomas. Nikt kobiet od nas nie izolował ani my nie byliśmy izolowani od świata o czym świadczą liczne posługi duszpasterskie w których brali udział klerycy.
Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 12, 2009, 08:12:27 am »

3 francuskich kleryków z FSSPX z Econe zginęło wczoraj w lawinie śniegu w Szwajcarii. Czwarty jest w poważnym stanie.

http://angelqueen.org/forum/viewtopic.php?p=290500#290500
Zapisane
Rafał Maślanka
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 12, 2009, 08:17:48 am »

+

Requiescant in pace
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 12, 2009, 09:19:34 am »

+++

Wielka strata, tak bardzo potrzeba tradycyjnych księży.
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 12, 2009, 10:02:02 am »

3 francuskich kleryków z FSSPX z Econe zginęło wczoraj w lawinie śniegu w Szwajcarii. Czwarty jest w poważnym stanie.

http://angelqueen.org/forum/viewtopic.php?p=290500#290500
+++
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 12, 2009, 10:06:34 am »

+
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 12, 2009, 10:19:26 am »

Ave Maria.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kryzys powołań w Polskim Kościele « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!