Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:59:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: List Przełożonego Dystryktu FSSPX we Francji do przeorów
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: List Przełożonego Dystryktu FSSPX we Francji do przeorów  (Przeczytany 4080 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #30 dnia: Maja 19, 2014, 10:11:25 am »

Czyli Dominikanie założyli nowy klasztor i piusacy przejęli, czy odwrotnie?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #31 dnia: Maja 19, 2014, 10:24:25 am »

Proszę poprosić autorkę wątku, żeby przetłumaczyła tekst, skoro zamieściła, ktoś wcześniej też o tym pisał.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #32 dnia: Maja 19, 2014, 10:48:16 am »

W linkowanym tekście nie ma na ten temat informacji. Co sam wiem, napisałem wyżej. Więcej wie p. Fons Blaudi, ale pewnie nie powie, bo i po co. Tak już jest na tym świecie, że co jednych martwi i skłania do modlitwy, u innych wywołuje ślinotok i pragnienie poznania pikantnych szczegółów.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #33 dnia: Maja 19, 2014, 11:15:24 am »

Dlaczego ? Myślę, że jak Pan Kefasz poprosi, to Pan FB na pewno mu odpowie, bo to wszak przecież bardzo miły, grzeczny i sympatyczny oraz łagodny człowiek jest...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #34 dnia: Maja 19, 2014, 12:06:42 pm »

Nie nie panowie, ja chcę usłyszeć tylko jawne informacje, bo chcę sobie pouporządkować. Nie śledzę za bardzo tego co na zachodzie się dzieję, ale jeśli jest to tak ważne by o tym tyle w taki sposób pisać, to chciałbym wiedzieć o co chodzi.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #35 dnia: Maja 19, 2014, 12:10:40 pm »

O sprawie "domu" to tutaj był jeden post raptem... ja wiem czy to tak wiele ? 
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #36 dnia: Maja 20, 2014, 16:46:34 pm »

Mała uwaga, pisze się "skolko ugodno" ( Сколько угодно ).

Nie nie panowie, ja chcę usłyszeć tylko jawne informacje, bo chcę sobie pouporządkować. Nie śledzę za bardzo tego co na zachodzie się dzieję, ale jeśli jest to tak ważne by o tym tyle w taki sposób pisać, to chciałbym wiedzieć o co chodzi.
Najgorsze jest nic nie wiedzieć, jeśli rozsiane są same ploty. Wtedy one stają się wiedzą. Jedna baba drugiej babie... i to gdzie? Na FK, wstyd!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #37 dnia: Maja 21, 2014, 09:55:42 am »

Najgorsze jest nic nie wiedzieć, jeśli rozsiane są same ploty. Wtedy one stają się wiedzą. Jedna baba drugiej babie... i to gdzie? Na FK, wstyd!

To był zapis "fonetyczny" w cudzysłowiu...;) Eee no nie ....żadna tam "jedna baba drugiej babie".. wszystko jest dość klarownie wyjaśnione w tym linku, o kwestii zaś "domu" pisał nam Szanowny Pan FB, a to przecież żadna, ani żaden "baba" nie jest...:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #38 dnia: Maja 21, 2014, 13:28:00 pm »

Czyli Dominikanie założyli nowy klasztor i piusacy przejęli, czy odwrotnie?

Wygląda na to, że dominikanie z Avrille zaczęli głosić jakieś modernistyczne herezje albo zapragnęli być w "pełnej łączności", bo zniknęli ze strony francuskiego dystryktu FSSPX. Innej możliwości nie widzę. Albo.... musiała zaistnieć jakaś sprzeczność pomiędzy koniecznością przestrzegania reguły zakonnej a innym jakowymś posłuszeństwem.  Do klasztoru została przemieszczona część dominikanów z Avrille, więc chyba nowy klasztor założono...
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #39 dnia: Maja 22, 2014, 00:53:26 am »

Do klasztoru została przemieszczona część dominikanów z Avrille

Normalnie deportacja   :D
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #40 dnia: Maja 22, 2014, 10:23:44 am »

Dominikanie zdaje się są w dużo bardziej komfortowej sytuacji własnościowej niż "księża bezdomni"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #41 dnia: Maja 22, 2014, 22:54:29 pm »

W super komfortowej. I wlasnie dlatego pewnie prosza via Bractwo o szczodre datki na nowa fundacje ich siostr, he, he.

No, chyba, ze uznac na wzor rozmaitych stron www zatroskanych i ruchu oporu, ze rodzony brat milionera de Kergolay ma forsy jak lodu.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #42 dnia: Maja 23, 2014, 06:53:49 am »

Tak, to być może...lecz przyznać trzeba, że dominikanom przynajmniej deszcz na tonsury nie pada, a i lokalni pobożni prostaczkowie, zapewne zawsze jakowąś kurę i jajka przyniosą od czasu do czasu. Trudno jest mi wyrokować w czyich wieściach jest więcej prawdy, czy w tych "zatroskanych" (jak Pan to wdzięcznie ujmuje), którzy wszędzie wietrzą "zdradę" i odlatują coraz bardziej w samotność eklkuzywistycznej rzeczywistości apokaliptycznej, niczym Mojżesz wspinający się na górę Synaj, czy też może w wieściach tych "martwiących się i modlących" (wyborne, choć zapewne przypadkowe określenie Pana Bolta), którzy wykazują się wobec swych bliźnich, braci katolików, a zwłaszcza tych pierwszych wymienionych arcygorliwą "czułością piranhii"....przy okazji powodując jeszcze większy "odlot" tych pierwszych...

Bez względu na to jednak jak z tymi wieściami jest naprawdę, całość gdy idzie o rzeczywistość eklezjalną, widziana z zewnątrz, wygląda dość groteskowo. Nie pamiętam (proszę mi ewentualnie łaskawie przypomnieć), kto ostatnio się tak dzielił i wzajem pożerał ...."kalwiny"... ? Tak zatem przy pozakanoniczności oraz postępującym rozdrobnieniu poszczególnych struktur tudzież kuriozalności argumentacji stron się nawzajem pożerających, całościowy obraz sytuacji jawi się przyznam dość ponuro.
Pan Bóg na szczęście jednak kocha mimo wszystko jednych i drugich, a także wszystkich pozostałych, zatem można mieć nadzieję, że kiedyś kiedy miną eony eonów lat wszelkie te spory nie będą już miały żadnego znaczenia....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #43 dnia: Maja 23, 2014, 09:13:46 am »

Zapewniam, ze internet ma dzialanie wyolbrzymiajace. Burza w szklance wody ogladana przez mikroskop wyglada jak Götterdämmerung.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #44 dnia: Maja 23, 2014, 09:40:54 am »

Zapewniam, ze internet ma dzialanie wyolbrzymiajace. Burza w szklance wody ogladana przez mikroskop wyglada jak Götterdämmerung.

Z tym się zgodzę. Ogólnie całość wygląda trochę jak bójka dzieciaków w kałuży...a nie burza tam jakaś...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: List Przełożonego Dystryktu FSSPX we Francji do przeorów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!