Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:23:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: List Przełożonego Dystryktu FSSPX we Francji do przeorów
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: List Przełożonego Dystryktu FSSPX we Francji do przeorów  (Przeczytany 4077 razy)
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #15 dnia: Maja 18, 2014, 16:48:23 pm »

Słyszałem coś o założeniu nowego domu przez kilku ojców, którzy odeszli z Avrille. O tym Pan pisze?
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #16 dnia: Maja 18, 2014, 17:33:32 pm »

Panie Tato, czy Pan jest przeorem francuskiego dystryktu FSSPX?
Ależ, czy ja opublikowałem wiadomość o rzeczonym zakazie ???
Czy się mylę, uznając, że bardzo Pana ta publikacja podnieciła i ucieszyła?

Nawet wczoraj mówiłem do kogoś: będzie cisza w wątku, dopóki pan Tato nie wróci z... miasta. No i wykrakałem.

A ja pomyślałam, że jak zjawi się Pan FB to nam wszystko składnie objaśni  ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #17 dnia: Maja 18, 2014, 20:06:29 pm »

Czy się mylę, uznając, że bardzo Pana ta publikacja podnieciła i ucieszyła?

Cóż...nie wiem jak jest z tym u Pana, ale mnie osobiście ogólnie rzecz biorąc "nasze tradycyjne środowiska" mówiąc wprost nie podniecają wcale a wcale.
W tym bowiem względzie, proszę mi wierzyć, jest w świecie dużo więcej i dużo bardziej atrakcyjnych obiektów, choć rozumiem, że komuś może się to wydawać wręcz niemożliwe czy nieprawdopodobne...radzę jednak mimo wszystko przynajmniej spróbować i sprawdzić...:)
Co zaś do uciechy jako takiej...nie bardzo widzę do takowej powody. Dla mnie to bowiem wiadomość dosyć neutralna, która biorąc pod uwagę sytuację ogólną od ostatniej Kapituły Generalnej, nie jest żadną nowiną czy powodem do szukania sensacji czy odczuwania większych zdziwień... Dlatego właśnie dziwi mnie Pana dość nerwowa reakcja i opowieść o jakiś tam "przeciekach". Nie ma w tej informacji bowiem niczego specjalnego, co może ją klasyfikować choć w połowie do tego typu grupy nowin...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #18 dnia: Maja 18, 2014, 20:53:43 pm »

Słyszałem coś o założeniu nowego domu przez kilku ojców, którzy odeszli z Avrille. O tym Pan pisze?

O przejeciu osrodka w Steffeshausen, gdzie proboszczem przez lata byl ks. Schoonbroodt. Nie wiem tylko czy to bylo przejecie z "dobrodziejstwem" intwentarza. Jesli tak, to szczerze wspolczuje.

Co do atakow dominikanow na Bractwo, to zapewne duzo w tych plotkach wyolbrzymien i elementu ludzkiego, ale tacy np. kapucyni potrafili sprawe naprostowac grzecznie i po katolicku, kiedy internetowi wojownicy i pieniacze postanowili uzyc kazania ktoregos z nich jako paly na bpa Felleya i jego "modernistyczna klike z Menzingen".
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #19 dnia: Maja 18, 2014, 21:06:21 pm »

Szkoda, że nie pozostał Pan przy „kontemplacji” tych „bardziej interesujących obiektów”, tylko wlazł tu i znowu „rozsiewa” specyficzny zapach „zatroskania”.

Podobno zresztą nic Pana nie dziwi od czasów „deklaracji”. To właśnie stanowi deklarację Pańskiego „stanowiska”. Choćby bp Fellay został sedewakantystą, to i tak już na zawsze będzie „zdrajcą” „prawdziwych ideałów” FSSPX, które zresztą Pana nie obchodzi, jak sam Pan pisze. Uważam to zresztą za mało prawdopodobne, gdyż w każdym wątku dotyczącym FSSPX pozostawia Pan obsesyjnie swoje „ślady” -- notabene w przeciwieństwie do mnie, co łatwo sprawdzić.

Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #20 dnia: Maja 18, 2014, 21:11:15 pm »

O przejeciu osrodka w Steffeshausen, gdzie proboszczem przez lata byl ks. Schoonbroodt.
Prawdopodobnie konwent w Avrille odebrał to jako atak na swoją pozycję, pewnie to się przyczyniło do rozdmuchania nikomu niepotrzebnej afery.

A upublicznianie skutków przez Avrille to wielki błąd. Zresztą nerwowe ruchy widać z obu stron.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #21 dnia: Maja 18, 2014, 21:22:42 pm »

Szkoda, że nie pozostał Pan przy „kontemplacji” tych „bardziej interesujących obiektów”, tylko wlazł tu i znowu „rozsiewa” specyficzny zapach „zatroskania”.

Podobno zresztą nic Pana nie dziwi od czasów „deklaracji”. To właśnie stanowi deklarację Pańskiego „stanowiska”. Choćby bp Fellay został sedewakantystą, to i tak już na zawsze będzie „zdrajcą” „prawdziwych ideałów” FSSPX, które zresztą Pana nie obchodzi, jak sam Pan pisze. Uważam to zresztą za mało prawdopodobne, gdyż w każdym wątku dotyczącym FSSPX pozostawia Pan obsesyjnie swoje „ślady” -- notabene w przeciwieństwie do mnie, co łatwo sprawdzić.

Pan też tu jakimś cudem "wlazł" i ja też na to nic nie poradzę. Taki life... moje i Pana prawo. Z tą różnicą, że mnie to nie dziwi, a Pana jak widać boli. Pańska rzecz.
Jakiej "deklaracji"??? Ja o żadnej "deklaracji" nie pisałem Drogi Panie. Szczerze powiem, że mało mnie obchodzi czy Bp. Fellay zostanie "sedewakantystą", "zdrajcą prawdziwych ideałów", pilotem odrzutowca, czy fakirem... wolna droga. Nie zamierzam wobec postaw Jego Ekscelencji zajmować żadnego "stanowiska", nie jestem księdzem ani bratem FSSPX, nie jest to mój przełożony, nie jest to także mój problem. Co do "pozostawiania śladów" to po to jest widzi Pan forum dyskusyjne, (wiem, że może to być dla Pana trudne), ale każdy jego uczestnik może się wypowiedzieć w każdym wątku, nawet jeśli pozostałym dyskutantom wydaje się że prawo to przysługuje im wyłącznie....Dla mnie Pan może sobie pisać "skolko godno" ile i gdzie Pan chce, nie jestem w takich sprawach sfrustrowanym zamordystą...
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2014, 21:25:47 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #22 dnia: Maja 18, 2014, 21:54:16 pm »

"Skolko godno" to wyrażenie w jakim języku? Wyluzowanych liberałów?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #23 dnia: Maja 18, 2014, 21:55:13 pm »

"Skolko godno" to wyrażenie w jakim języku? Wyluzowanych liberałów?

W Suahili ...a też Pana obraża ?;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #24 dnia: Maja 18, 2014, 22:00:50 pm »

Nie, tylko tak pytam dla podtrzymania miłej rozmowy z inteligentnym człowiekiem.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #25 dnia: Maja 18, 2014, 22:17:38 pm »

Nie, tylko tak pytam dla podtrzymania miłej rozmowy z inteligentnym człowiekiem.

To lepiej bardzo proszę mi wyjaśnić, jaką do "deklarację" konkretnie miał Pan na myśli, próbując jej się doszukać w mojej uprzedniej wypowiedzi ?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #26 dnia: Maja 18, 2014, 22:36:52 pm »

O rety, napisałem "deklaracja"? To straszne, teraz dopiero będzie przeciek!
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #27 dnia: Maja 18, 2014, 22:45:33 pm »

Panowie, zamieńcie się awatarami!
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #28 dnia: Maja 18, 2014, 23:30:41 pm »

Celna uwaga!
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #29 dnia: Maja 19, 2014, 00:18:14 am »

O rety, napisałem "deklaracja"? To straszne, teraz dopiero będzie przeciek!

Skąd nie ma problemu. Po prostu przez chwilę, znając Pana inteligencję, zastanawiałem czy rzecz nie miała,  jak to się mówi "drugiego dna" ot i wszystko. Jeśli nie, przyjmuję, że miał Pan na myśli Kapitułę o której wspomniałem.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: List Przełożonego Dystryktu FSSPX we Francji do przeorów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!