Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 10:55:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Drukuj
Autor Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza  (Przeczytany 30570 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #90 dnia: Czerwca 04, 2009, 11:42:58 am »

Dodatkowo ocztiście polecam gorąco wszelkie prace Abp.Marcell'a Lefebvre, ale zwłaszcza moim zdaniem najlepszą i fundamentalną i na prawdę ogrmnie cenną duchowo pracę :
Abp Marcel Lefebvre "Przeciw herezjom" omawiającą encykliki Papieży przeciw masonerii, liberalizmowi, wolności religijnej, ekumenizmowi modernizmowi i wskazująca ogrom zagrożeń oraz wspaniałe środki zaradcze przeciwko tymże błędom którymi są przytaczane sokumenty Papieskie - do nabycia:
http://www.tedeum.pl/tytul/440,Przeciw-herezjom

Zaś co do walki duchowej jaką toczymy to polecam dzieło wspaniałe "Wawrzyniec Scupoli Walka duchowa" :
http://www.tedeum.pl/tytul/822,Walka-duchowa

Polecam serdecznie Wszystkim Katolikom. :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #91 dnia: Czerwca 10, 2009, 13:56:54 pm »

Molestowanie i tuszowanie
ks.T.Isakowicz-Zaleski

Dr Wanda Półtawska przerwała milczenie i udzieliła wywiadu "Tygodnikowi Powszechnemu". Tekst przeczytałem od deski do deski, więc moge powiedzieć, że w całości potwierdza on to, co o sprawie tuszowaniu afery z abpem Juliuszem Paetzem wiem od dłuższego czasu tak z kwerendy w archiwach, jak i z relacji różnych osób z Poznania i Łomży.

Nie wiedząc o planowanym wywiadzie pani Półtawskiej złożyłem do redakcji "Gazety Polskiej" swój felieton w tej sprawie, który pod tytułem "Nie pod dywan" publikowany jest w najnowszym numerze oraz na niniejszej stronie w dziale "Moje artykuły". Oto tylko jeden  akapit, w którym po raz pierwszy cytuję fragmenty listów.

Wiem o tym dużo, bo po opublikowaniu książki "Księża wobec bezpieki", w której opisałem inne postępowanie abp. Paetza, zarejestrowanego w aktach bezpieki jako KI "Fermo", dostaję wiele listów z Łomży i Poznania. Niektóre relacje są wstrząsające. Jeden z ekskleryków napisał: "Do tej pory nie mogę się przełamać, aby przystąpić do spowiedzi i komunii św.". Z kolei młody ksiądz napisał: "Jako chrześcijanin, który latami żył życiem duszpasterstwa przy podpoznańskiej parafii, nie mogłem i do dziś nie potrafię zrozumieć, jak bardzo TEN poznański i polski Kościół, który jest "domem" i "opoką" nie potrafił jasno powiedzieć, co jest prawdą, a co nie. Bo jak szukać z Nim siły, skoro sam nie potrafi opowiedzieć się za prawdą". I kto tu działa na niekorzyść Kościoła? Ci, którzy przez lata walili głową w mur, aby bronić młodych ludzi, czy ci, którzy to wszystko tuszowali i tuszują nadal?

Z kolei warto też przeczytać fragment wspomnianego wywiadu. Przy okazji musze zaznaczyć, że w historii Kościoła bezprecedensowa jest sytuacja, że rektor seminarium duchownego w obronie molestowanych kandydatów do kapłaństwa bezpośrednio pisze do papieża, a pomocy szuka u świeckiej kobiety, gdyż wszystkie struktur kościelne, łącznie z nuncjuszem w Warszawie, kompletnie zawodzą.

I jak w takiej sytuacja ks. Kazimierz Sowa nie wstydzi się pisać swoich tekstów, rozmydlających cały dramat.

Ks. Adam Boniecki: Jednym z krytyków był kard. Stanisław Dziwisz...

Wanda Półtawska: Fakt, że Ksiądz Kardynał wysunął zastrzeżenia co do mojej książki, nie zdziwił mnie: żaden rozsądny autor nie spodziewa się, że jego książka spodoba się wszystkim, zresztą ja sama miałam zastrzeżenia co do książki Kardynała „Świadectwo” – z tym, że nie publikowałam tego w prasie.

W prasie pojawiły się opinie, że Pani Doktor niekiedy wpływała na decyzje Papieża w sprawach personalnych. Tak podobno miało być np. w przypadku sprawy abp. Paetza...

Tak, to jest prawda. Ale ja byłam listonoszem i niczym więcej. Niczym więcej. Ani nie rozmawiałam z Paetzem, ani z nikim. Był tylko list, który doręczył mi rektor seminarium w Poznaniu i który oddałam do rąk własnych, ponieważ wytłumaczyli mi, że pisali do różnych kościelnych urzędów i nic z tego nie wynikło. Dopiero kiedy zaniosłam list.

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=1834&PHPSESSID=a4d1dafc1435b5535043eb325a0918d6
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #92 dnia: Czerwca 10, 2009, 14:08:31 pm »

Cytuj
Myślę, że bez względu na to czy ktoś podziela czy nie stanowisko FSSPX, sedewakantystyczne, tradycyjne postindultowe, lektury te są podstawowe dla zrozumienia bardzo wielu zagadnień związanych z Tradycją Katolicką.


Świetnie powiedziane! W tradilandzie - mniej wzajemnego potępienia, więcej zrozumienia!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 14:10:26 pm wysłana przez Edi » Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #93 dnia: Czerwca 14, 2009, 14:02:13 pm »

   Wracając do głównego (tytułowego) wątku: Cały problem z tym, że kardynał Dziwisz nagle został okrzyczany autorytetem. A kim by on był, gdyby nie pełnił roli sekretarza papieża? Słuchając jego wypowiedzi... (tu nie dokończę, bo mógłbym kogoś urazić). Jak można próbować naginać (jakie by one nie były) procedury kanonizacji, tylko dlatego, że znał dobrze papieża?
   Czy cały problem z 'santo subito' nie wynika z emocjonalizmu, o którym pisała p. Wiridiana (http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,879.msg28131.html#msg28131)?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #94 dnia: Czerwca 14, 2009, 14:23:12 pm »

Ja i ks. Pauluss dawno stwierdziliśmy że gdyby bp. Wojtyła nie wyłowił obecnego kardynała na swego kapelana czy też sekretarza to obecny kardynał prawdopodobnie byłby jakimś kanonikiem jakich w Polsce wielu czy może kapelanem Jego Świątobliwości(najniższy stopień prałatury).
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #95 dnia: Czerwca 14, 2009, 21:06:51 pm »

Ja nie chcę atakować kardynała Dziwisza, tym bardziej, że nie śledzę jego działalności i wypowiedzi. Tyle, że raz słuchałem co mówił po powrocie do Polski po śmierci Jana Pawła II. Kompletne głupoty... Myślałem, że wynika to z tego, że długo był poza Polską (a rzecz dotyczyła jakiś spraw krajowych, nie pamiętam już dokładnie czego). Ale potem następna wypowiedź i następna...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #96 dnia: Czerwca 14, 2009, 23:31:57 pm »

Przepraszam, że tak " z innej beczki" :)a wiecie Państwo może co ze sprawą "Proroka"? Czy Ks.Isakowicz już opublikował kto kryje się pod rzeczoną jakże znamienna ksywka?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #97 dnia: Czerwca 15, 2009, 13:59:11 pm »

Przepraszam, że tak " z innej beczki" :)a wiecie Państwo może co ze sprawą "Proroka"? Czy Ks.Isakowicz już opublikował kto kryje się pod rzeczoną jakże znamienna ksywka?
założyłem o tym wątek na forum ogólnym i wręcz natarczywie dopytywałem się o to. Odzew był minimalny...
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #98 dnia: Czerwca 19, 2009, 20:35:21 pm »

Pozwalam sobie poniżej zacytować ze strony Pani Wiridiany  http://wiridiana.blogspot.com/ :

"Jakże cierpię teraz, gdy we wspaniałych kościołach szukam, gdzie właściwie jest tabernakulum - wyrzucone z centralnego miejsca nie wiadomo gdzie. Nie, nie zgodziłam się nigdy z tą decyzją Kościoła, żeby ksiądz w czasie Mszy św. stawał twarzą do ludu ani z tym, żeby tabernakulum wobec tego umieścić gdzieś z boku. W moim pojęciu ksiądz w czasie Podniesienia ma być w kontakcie z Nim, z Bogiem, i świat ma mu zniknąć z oczu, a zostać ma tylko Ten, który w jego ręce schodzi z nieba. A ludzie mają oglądać nie księdza, ale biały Opłatek, wzniesiony wysoko w kapłańskich rękach.

Wanda Półtawska"

Mój komentarz:
i tu się p. Półtawska nie zgadzała z Kard. Karolem Wojtyłą, który chyba był zdecydowanie za tym aby ksiądz stał twarzą do ludu. Ba, bardzo wyprzedził w tym zresztą SWII (Turbacz !!!). Ciekawe czy poruszali ten temat w rozmowach...
A w ogóle to polecam wywiad z p. Półtawską w jednym z ostatnich numerów, jak to się pisze, "katolickiego pisma  społeczno- kulturalnego"
http://tygodnik.onet.pl/32,0,28246,zostalam_znim_do_konca,artykul.html
Polecam zwłaszcza wątek abp Paetza, który pokazuje w jaki sposób ważne informacje docierały(?) do Papieża. Nasuwa się pytanie, kto blokował. I po co?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2009, 20:37:14 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #99 dnia: Czerwca 22, 2009, 10:33:14 am »

Pozwalam sobie poniżej zacytować ze strony Pani Wiridiany  http://wiridiana.blogspot.com/ :

A cytat jest z tego forum. Poadawał któryś z użytkowników ;)

Dziś w GW jest o niezwykłej znajomości Pani Wandy i Papieża.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #100 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:15:58 pm »

Pozwalam sobie poniżej zacytować ze strony Pani Wiridiany  http://wiridiana.blogspot.com/ :

A cytat jest z tego forum. Poadawał któryś z użytkowników ;)

Dziś w GW jest o niezwykłej znajomości Pani Wandy i Papieża.
ale zapętlenie! No, ale to Pani nie podała źródła w takim razie... ;)
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #101 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:35:10 pm »

a ja dalej mój ulubiony temat:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article403005/To_tylko_znajoma_Jana_Pawla_II.html

wydaje mi się, że . Półtawska po prostu, zwyczajnie piszę prawdę. Pozostałe rzeczy są jak dla mnie, delikatnie mówiąc, trochę niezrozumiałe...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #102 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:42:51 pm »

nie jestem zagorzałym fanem śp. Jana Pawła II, ale nigdy mi przez głowę nie przeszła myśl, by w tej przyjaźni mogło być coś niewłaściwego.

natomiast być może zazdrość kard. Dziwisza coś opóźni / utrudni w planach beatyfikacji ...

... przed którą powinny być przebadane wszystkie pisma zmarłego
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #103 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:45:28 pm »

Trzeci wątek o dr Półtawskiej idzie. Czepiam się, ale potem robi się tak, że dyskusja o tym samym w iluś wątkach jest. Nie można było podczepić pod istniejący? Przecież to kontynuacja tego samego...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #104 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:48:22 pm »

Jeśli chodzi o moralność to Jan Paweł II jest wzorem i dla mnie w tej kwestii nie ma dyskusji.
A Eminencja chyba ma problem że nie jest jedynym przyjacielem Jana Pawła II w całym wszechświecie. On wielki sekretarz.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!