Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 18:29:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Drukuj
Autor Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza  (Przeczytany 30575 razy)
best
Gość
« Odpowiedz #75 dnia: Czerwca 03, 2009, 14:02:43 pm »

Trzeba tylko znać włoski :(
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #76 dnia: Czerwca 03, 2009, 14:05:35 pm »

Dziękuję. Tyle, że pisząc o jednych artykułach, że lepiej w nie nie wierzyć inne mi Panowie bezkrytycznie podają. Wychodzi na to, że wiarygodność bierze się dla nas jedynie z obranego przez nas punktu widzenia rzeczywistości. Niezbyt to jak dla mnie zbieżne z prawdą w klasycznej definicji bo tak zaczynamy uprawiać chciejstwo. Sam nie jestem od tego całkowicie wolny bo też podpieram się wiarą, nie mogę wszystkiego na raz przeczytać i sprawdzić, alej jestem w stanie przy tym stwierdzić, że rzekome świadectwa demonów tutaj przytaczane mogą być również fałszywe. Nie mogę też więc tak z góry przyjmować prawdziwości wszystkiego co tutaj jest przytaczane.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #77 dnia: Czerwca 03, 2009, 14:13:41 pm »

Dziękuję. Tyle, że pisząc o jednych artykułach, że lepiej w nie nie wierzyć inne mi Panowie bezkrytycznie podają. Wychodzi na to, że wiarygodność bierze się dla nas jedynie z obranego przez nas punktu widzenia rzeczywistości. Niezbyt to jak dla mnie zbieżne z prawdą w klasycznej definicji bo tak zaczynamy uprawiać chciejstwo. Sam nie jestem od tego całkowicie wolny bo też podpieram się wiarą, nie mogę wszystkiego na raz przeczytać i sprawdzić, alej jestem w stanie przy tym stwierdzić, że rzekome świadectwa demonów tutaj przytaczane mogą być również fałszywe. Nie mogę też więc tak z góry przyjmować prawdziwości wszystkiego co tutaj jest przytaczane.

Nikt Księdzu bezkrytycznie niczego nie chce podawać:). Kontrowersyjność o której wspomniałem nie sugeruje braku merytorycznej uczciwiści autora tylko jego perturbacji życiowych. Oczywiście sami jesteśmy zdani na weryfikację podawanych wiadomości, takie czasy niestety. Natomiast wiedza nie jest czymś czego należy unikać. Pozdawiam serdecznie Pasjonistów:)
Z Panem Bogiem
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #78 dnia: Czerwca 03, 2009, 14:54:50 pm »

Bóg zapłać!
Nie chodzi mi tutaj konkretnie o tego autora (nawet o nim wiele nie wiem) ale ogólnie o przytaczane artykuły. Nie chodzi mi też o unikanie wiedzy, ale o to, że nie mogę czegoś przyjąć od razu jako prawdziwe.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #79 dnia: Czerwca 03, 2009, 15:21:54 pm »

Bóg zapłać!
Nie chodzi mi tutaj konkretnie o tego autora (nawet o nim wiele nie wiem) ale ogólnie o przytaczane artykuły. Nie chodzi mi też o unikanie wiedzy, ale o to, że nie mogę czegoś przyjąć od razu jako prawdziwe.

Mamy wskazówki w postaci nauczania nieomylnego Magisterium Kościoła do Ojca Świętego Piusa XII włącznie, które jest z całą pewnością katolickie, z całą pewnością nieomylne i z całą pewnością prawdziwe. To Bogu dzięki bardzo ważny drogowskaz i Światło na te czasy zamętu w których żyjemy, mamy Matkę Bożą i jej objawienia z Fatimy, La Salette, Lourdes, Quito, mamy niemal dwa tysiąclecia niemylnej i katolickiej nauki, więc nie ma co narzekać na brak możliwości rozeznania, możemy czerpać z tych Skatbów z pewną ufnością oraz porównac dokłądnie obecne postawy poszczególnych osób nam współczesnych z tymi Skarbami. Wówczas bedziemy mieli rozeznanie co do tego gdzie i kto pisze prawdę a gdzie i w czym jest niedomówienie, zniekształcenie, relatywizowanie czy też jawny błąd, herezja lub kłamstwo świadome. Nie jest więc tak na szczęście zupełnie źle.:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2009, 15:28:43 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #80 dnia: Czerwca 03, 2009, 15:34:01 pm »

Alice von Hildebrand - Dlaczego Jan XXIII zapłakałby dziś? - http://pastorbonus.pl/uploads/Hildeband_Czy%20Jan%20XXIII%20zaplakalby%20dzis.pdf
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2009, 16:00:31 pm wysłana przez Tomasz » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #81 dnia: Czerwca 03, 2009, 15:42:11 pm »

Alice von Hildebrand - Dlaczego Jan XXIII zapłakałby dziś? - www.bibula.com/19/janxxiii.pdf


Oj coś się nie otwiera ten link...może Pan powtórzyć?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #82 dnia: Czerwca 03, 2009, 15:57:44 pm »

Cytuj
Mamy wskazówki w postaci nauczania nieomylnego Magisterium Kościoła do Ojca Świętego Piusa XII włącznie, które jest z całą pewnością katolickie, z całą pewnością nieomylne i z całą pewnością prawdziwe. To Bogu dzięki bardzo ważny drogowskaz i Światło na te czasy zamętu w których żyjemy, mamy Matkę Bożą i jej objawienia z Fatimy, La Salette, Lourdes, Quito, mamy niemal dwa tysiąclecia niemylnej i katolickiej nauki, więc nie ma co narzekać na brak możliwości rozeznania, możemy czerpać z tych Skatbów z pewną ufnością oraz porównac dokłądnie obecne postawy poszczególnych osób nam współczesnych z tymi Skarbami. Wówczas bedziemy mieli rozeznanie co do tego gdzie i kto pisze prawdę a gdzie i w czym jest niedomówienie, zniekształcenie, relatywizowanie czy też jawny błąd, herezja lub kłamstwo świadome. Nie jest więc tak na szczęście zupełnie źle.Uśmiech
Ani Magisterium ani objawienia Matki Bożej nie mówią o kontaktach Jana XXIII i Pawła VI z masonami czy komunistami, nie mogę się więc na tym oprzeć, żeby uznać prawdomówność tych artykułów.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #83 dnia: Czerwca 03, 2009, 16:02:21 pm »

Ani Magisterium ani objawienia Matki Bożej nie mówią o kontaktach Jana XXIII i Pawła VI z masonami czy komunistami, nie mogę się więc na tym oprzeć, żeby uznać prawdomówność tych artykułów.

To inie są na szczęście jedyne opracowania. Można poszukać i książeki artykułów więcej temat jest dość obszernie omawiany w katolickim świecie. Choć przyznam mógłby być obszerniej znacznie.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #84 dnia: Czerwca 03, 2009, 16:31:10 pm »

A może wrócimy do tematu wątku?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #85 dnia: Czerwca 03, 2009, 16:35:46 pm »

A może wrócimy do tematu wątku?

Wątek ten wyraźnie "zewoluował" w zasadzie mógłby zmienić temat ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #86 dnia: Czerwca 03, 2009, 16:55:39 pm »

A może wrócimy do tematu wątku?
A po co skoro jest ciekawie?

Jak osoba niszcząca Kościoł może mieć "potencjalna osobistą świętość" ???
Dobre intencje i głupie pomysły + źli doradcy.

A mówiąc poważnie Jan XXIII to przebiegły rewolucjonista. W krótkim czasie zdołał dokonać ogromnych zniszczeń w Kościele
A jakieś konkrety?

O bywaniu Jana XXIII w loży w ogóle pierwsze słyszę (o kręceniu ks. Montiniego z komunistami też, za coś takiego chyba nie mianuje się arcybiskupem, a już szczególnie za Piusa XII).
Tu z kolei - nie do przecenienia jest rola kard. Bea - spowiednika Piusa XII :-/

Patrzmy na tlo tych wydarzen - na lata 60., ktore przyniosly fale nieposluszenstwa przeciwko wszelkiego rodzaju autorytetom - ktokolwiek bylby papiezem, nie zdolalby tego zahamowac.
Dziś i tak nie dowiemy sie - czy "rewolucja 1968" to przyczyna, czy skutek zmian w Kościele. Zapomina ksiądz, że Kościół był momentami jedynym filarem który podtrzymywał świat przed stoczeniem się w przepaść "postępu"
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #87 dnia: Czerwca 04, 2009, 10:19:17 am »

Cytuj
To inie są na szczęście jedyne opracowania. Można poszukać i książeki artykułów więcej temat jest dość obszernie omawiany w katolickim świecie. Choć przyznam mógłby być obszerniej znacznie.
Wiem, że jest tego dużo, szczególnie na temat Pawła VI, ale dużo też jest np. artykułów na temat abpa Lefebvre i wiadomo, że nie są prawdomówne. Na każdego można coś napisać.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #88 dnia: Czerwca 04, 2009, 10:37:40 am »

Bibliografia na temat kryzysu posoborowego z pozycji tradycjonalistycznych liczy około 1000 pozycji. Jest zatem w czym wybierać.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2009, 10:43:13 am wysłana przez Tomasz » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #89 dnia: Czerwca 04, 2009, 11:12:12 am »

Wiem, że jest tego dużo, szczególnie na temat Pawła VI, ale dużo też jest np. artykułów na temat abpa Lefebvre i wiadomo, że nie są prawdomówne. Na każdego można coś napisać.

Szczerze polecam Wszystkim Kapłanom i katolikom wogóle bardzo dobre opracowania zwłaszcza gdy idzie o kwestie FSSPX . stanu wyższej konieczności, epikii,posłuszeństwa, niemylności papieskiej, analizy porównawczej NOM i KRR,dzieła i wydarzeń wokół Abp. Lefebvre'a, roli i zadań FSSPX, a także kryzysuu w Kośiciele książkę Ks.Karola Stehlina "W obronie prawdy katolickiej" do nabycia :
http://www.tedeum.pl/tytul/16,W-obronie-Prawdy-katolickiej-Dzielo-abpa-Lefebvre

Także zaś bardzo ciekawe opracowanie dr.Marcina Karasa "Z dziejów Kościoła. Ciągłość i zmiana w Kościele rzymskokatolickim w XIX i XX wieku" do nabycia:
http://www.tedeum.pl/tytul/811,Z-dziejow-Kosciola-Ciaglosc-i-zmiana-w-Kosciele-rzymskokatolickim-w-XIX-i-XX-wieku
wydane przez Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz,

Myślę, że bez względu na to czy ktoś podziela czy nie stanowisko FSSPX, sedewakantystyczne, tradycyjne postindultowe, lektury te są podstawowe dla zrozumienia bardzo wielu zagadnień związanych z Tradycją Katolicką.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!