Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:32:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] Drukuj
Autor Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza  (Przeczytany 30385 razy)
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #105 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:51:15 pm »

nie jestem zagorzałym fanem śp. Jana Pawła II, ale nigdy mi przez głowę nie przeszła myśl, by w tej przyjaźni mogło być coś niewłaściwego.

natomiast być może zazdrość kard. Dziwisza coś opóźni / utrudni w planach beatyfikacji ...

... przed którą powinny być przebadane wszystkie pisma zmarłego
mi chodzi jedynie o ten ogromny pośpiech "subito!", "inne religie też chcą beatyfikacji" (było coś takiego!). Absolutnie nie doszukuję się dziwnych podtekstów w tej znajomości.
Kard. Dziwisz poświęcił dzwon „Świętego Jana Pawła II Wielkiego” – http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-46581.html
ma już pomnik wspólny z Janem Pawłem II - http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,5178547.html

przyznaję, że mnie to przerosło -  nie wiem jak tu jeszcze można skomentować...
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #106 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:53:31 pm »

Trzeci wątek o dr Półtawskiej idzie. Czepiam się, ale potem robi się tak, że dyskusja o tym samym w iluś wątkach jest. Nie można było podczepić pod istniejący? Przecież to kontynuacja tego samego...
wiem, wiem. Więcej na razie nie założę "w tym temacie"

Wywłątki sklejono.
  -- Moderacja
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 18:03:44 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #107 dnia: Czerwca 22, 2009, 20:39:19 pm »

Jeśli chodzi o moralność to Jan Paweł II jest wzorem i dla mnie w tej kwestii nie ma dyskusji.
A Eminencja chyba ma problem że nie jest jedynym przyjacielem Jana Pawła II w całym wszechświecie. On wielki sekretarz.

Ma Pan oczywiście na myśli sprawy cielesne?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #108 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:23:51 pm »

Tak te sprawy mam na myśli. Mogę się domyślać że nie złamał ślubów celibatu.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #109 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:30:26 pm »

Panowie, więcej powagi (z tymi sprawami cielesnymi)  bo się magiel robi.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #110 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:33:50 pm »

Tu nikt nie żartuje Panie Fidelisie.

...a niechęć do publikowania prywatnych listów Jana Pawła II jest zadziwiająca. Jeśli ich właściciele wyrażają na to zgodę to dobrze czynią.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 21:36:40 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #111 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:43:38 pm »

Nie, nie, nie. Nie zgadzam się. Rozumiem, że można (w maglu) na temat, że ten ksiądz z gosposią itd, ale w przypadku wiadomej osoby. Nie jest to poważne i na miejscu. Co więcej, nawet nie do pomyślenia. Kurtyna w dół. 
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #112 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:51:55 pm »

To ja się tylko zapytam o "którą to osobę " chodzi? BO ja zrozumiałem że o słynnego pod wieloma względami "kardynała-sekretarza"? Bo nie podejrzewam naet intencji w tym "maglu" co do jakiejś innej Osoby...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #113 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:58:15 pm »

Nie, nie, nie. Nie zgadzam się. Rozumiem, że można (w maglu) na temat, że ten ksiądz z gosposią itd, ale w przypadku wiadomej osoby. Nie jest to poważne i na miejscu. Co więcej, nawet nie do pomyślenia. Kurtyna w dół. 

Ależ co Panu do głowy przyszło. Rzecz w tym, że chyba można odnieść wrażenie, że Pan Major moralność do tych spraw sprowadził.

A ja przyznaję się, że mam wątpliwości co do potraktowania arcybiskupa Lefebvra.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #114 dnia: Czerwca 22, 2009, 22:05:03 pm »

No to już rozmowa głuchych albo zabawne qui pro quo. Sie nam narobiło. W moim rozumieniu chodziło o podejrzenia w stosunku do tej Wielkiej osoby.
A co do tego ma potraktowanie arcybiskupa. Już całkiem głupi jestem.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #115 dnia: Czerwca 22, 2009, 22:07:54 pm »

Bo to też należy do moralności.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #116 dnia: Czerwca 22, 2009, 22:21:14 pm »

No to już rozmowa głuchych albo zabawne qui pro quo. Sie nam narobiło. W moim rozumieniu chodziło o podejrzenia w stosunku do tej Wielkiej osoby.
A co do tego ma potraktowanie arcybiskupa. Już całkiem głupi jestem.

Ja zaś właśnie zrozumiałem inaczej ... ale faktycznie narobiło się, a wszystko przez Tą Panią "Dusię"...oraz metodę "jedwabnej dymisji" poprzez awans, jaką stosuje się w Watykanie by pozbyć się person nie mile widzianech :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 6 7 [8] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!