Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 23:09:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: tragedia lotnicza - powód do refleksji
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: tragedia lotnicza - powód do refleksji  (Przeczytany 9475 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #30 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:28:48 pm »

to pokazuje, że w każdej chwili możemy być powołani przed oblicze Boga. I nie pomogą pieniądze, technika...
Jakimś trafem przytrafia się to samolotowi z  Francji... kraju wyjątkowo bezbożnego...

Przede wszystkim kraju znanego z niedbalstwa jeśli idzie o technikę. Dlatego Air France ma takie tanie bilety. Ale za to jeść dają w miarę przyzwoicie.


Zapisane
best
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:34:37 pm »

Codziennie w Polsce gine pare osób tylko w wypadkach samochodowych. Na świecie dziennie tylko z tej jednej przyczyny pewnie pare tysięcy. I co ? "Dramaturgia" śmierci tych osób wg mediów polega pewnie tylko na tym, ze zginęło równiczesnie tylu ludzi i w ten sposób. Gdyby zgineli oddzielnie w odstepach np minutowych w róznych miejscach globu nikt by sie tym nie przejał. Zostawmy opłakiwanie zmarłych rodzinom.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 02, 2009, 00:17:29 am »

"Znak", zeby byl znakiem w sensie apologetycznym lub pedagogicznym, musi byc wyrazny i zrozumialy dla przecietnego obserwatora. Takiego znaku mozna ewentualnie dopatrywac sie w tsunami sprzed kilku lat (dla przecietnego telewidza Pattaya = pedofilia+turystyka seksualna). Wypowiedz bpa Wagnera o Nowym Orleanie tez ma pewnien fundament - konkretne wskazanie na pewna ilosc klinik aborcyjnych. Ale w tym wypadku ? Ot, samolot wpadl do morza, usterka techniczna - tak to odbierze kazdy widz dziennika.
Nie jest niemozliwe, ze kazda rodzina wszystkich tragicznie zmarlych w tym wypadku bedzie mogla jakos powiazac smierc bliskiej osoby z jej badz ich wlasnym zyciem. Byc moze. Bylby to wtedy znak "indywidualny", ale na pewno nie zbiorowy. Ale my, postronni obestawtorzy ich zycia nie znamy i wyciaganie wnioskow o znaku jest bezsasadne.
Co innego, gdyby tym samolotem podrozowal Klub Gejow-Chrzescijan albo delegacja Wir Sind Kirche.



- Dzis Pan dal mi znak.
- Jaki ?
- Ocalil mnie od smierci.
- ?
- Schodzilem po schodach i nie zabilem sie. A przeciez moglem.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #33 dnia: Czerwca 02, 2009, 00:27:38 am »

Nie wszyscy.Niektórzy doczekają Paruzji i Sądu Ostatecznego i nie pomrą :)

No nie wiem, nie wiem.
Nie ma jednego zdania na ten temat. Niektórzy teologowie mówią, że skoro śmierć jest karą za grzech, to nie ominie ona nikogo, nawet tych którzy doczekają się powtórnego przyjścia naszego Pana. Umrą oni i odrazu zostaną wskrzeszeni na sąd. Św. Paweł mówi, że "nie wszyscy pomrzemy, ale zostaniemy w jednym mgnieniu odmienieni".

Wprawdzie bokotemat wyglądal już na zakończony, ale pozwolę sobie go choć na chwilkę "odgrzać"...

Co w takim razie znaczą słowa: "Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych"? Zawsze odbierałem je jednoznacznie i dosłownie, tzn., że jednak niektórzy nie umrą...
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 02, 2009, 01:02:31 am »

Bardzo to ciekawe. Całe życie mówiłem te slowa, będąc przekonanym, że je rozumiem. W końcu to po polsku...  ;D
Zapisane
+katolik
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 02, 2009, 07:02:10 am »

W sprawie dyskusji, która ma tutaj miejsce, pozwólcie poddać sobie pod rozwagę dwa fragmenty Biblii

1) Odnośnie "zawinienia" wypadków - moim zdaniem nie mamy dość wiedzy, aby przesądzać
Cytuj
Łuk 13:1-4  (1) W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. (2) Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? (3)  Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. (4) Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy?

Albo inny:

Cytuj
Jan. 9:2-3 (2) Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?» (3) Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże.

Myślę, że nigdy nie odgadniemy powodów wszystkich nieszczęść, ale jest pewne, że żadne z nich nie dzieje się bez wiedzy i woli Boga:

Cytuj
Mat 10:29  (29) Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię.

2) Odnośnie przyjścia Pana Jezusa w chwale - tak, ci z wierzących, którzy nie umrą do tego momentu, będą przemienieni:

Cytuj
1 Kor 15:51-54   (51)  Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. (52) W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni. (53) Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność. (54) A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć.

Myślę, że ta przemiana będzie taką "przyspieszoną" śmiercią - stare ciało zaniknie, umrze, zostaniemy obleczeni w nowe, uwielbione ciało podobne temu, które posiada Pan Jezus.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 07:08:13 am wysłana przez +katolik » Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:14:57 am »

Pana wypowiedź jest niegrzeczna i obelżywa
 dla odprężenia "porozmawiać" z kimś na forum "wybiórczej"....

Nie ukrywam, że wolałbym rozmawiać z kimś na forum wybiórczej niż z człowiekiem, wg którego Bóg doprowadza do śmiertelnego wypadku pielgrzymów dlatego, bo uczestniczyli w NOMie.
Po braku protestów widzę, że nie jest Pan w tym chorym poglądzie osamotniony. Przykro mi, ale grzeczniej na takie bzdury odpowiedzieć nie potrafię.
użyłem słowa MOŻE w luźny sposób odpowiadając na pana jak mi się wydaje podstępne pytanie. Wiem pan co znaczy to słowo?
Jeżeli stać pana już tylko na teksty w rodzaju "chorym poglądzie", "bzdury" to proszę dać sobie spokój z odpowiadaniem, bo argumenty zastępuje pan prymitywnymi epitetami. Jak już pan odpdowiada to proszę się wysilić i napisać coś merytorycznego.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:17:40 am »

W sprawie dyskusji, która ma tutaj miejsce, pozwólcie poddać sobie pod rozwagę dwa fragmenty Biblii

1) Odnośnie "zawinienia" wypadków - moim zdaniem nie mamy dość wiedzy, aby przesądzać
Cytuj
Łuk 13:1-4  (1) W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. (2) Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? (3)  Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. (4) Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy?

Albo inny:

Cytuj
Jan. 9:2-3 (2) Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?» (3) Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże.

Myślę, że nigdy nie odgadniemy powodów wszystkich nieszczęść, ale jest pewne, że żadne z nich nie dzieje się bez wiedzy i woli Boga:

Cytuj
Mat 10:29  (29) Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię.


dobrze, że jednak ktoś zrozumiał moje intencje. To satysfakcja warta 100 "preczów"
Zapisane
+katolik
Gość
« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:36:18 am »

Przy okazji dotknęliśmy zagadnienia powrotu Pana Jezusa na ziemię. Temat dobrze mi znany, bo strasznie zniekształcony przez protestantów. Część z nich (adwentyści, świadkowie) zaczęła wyliczać daty przyjścia Pana, pomimo oczywistej niemożności:

Cytuj
Mt 24:36
36. Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec.

Cytuj
Dz 1:6-8
6. Zapytywali Go zebrani: Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?
7. Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą,
8. ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.

Na skutek kilku niespełnionych dat przyjścia, protestanci wymyślili historyjkę o "pochwyceniu", czego popularnym odbiciem jest serial "Pozostawieni". Oznacza to, że rzekomo przed przyjściem widzialnym, w Chwale, Pan Jezus w tajemnicy "pochwyci" wierzących, którzy po prostu znikną z ziemi. No i oczywiście zaczęli głosić, że już za chwileczkę, już za momencik... Ale dla bezpieczeństwa nie podawali daty  ;) I znowu pomyłka, bo Apostoł Piotr napisał:

Cytuj
2 Ptr 3:8-12,14-15
8. Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.
9. Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia.
10. Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione.
11. Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności,
12. gdy oczekujecie i staracie się przyśpieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią.
    ...
14. Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby /On/ was zastał bez plamy i skazy - w pokoju,
15. a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was,

A zatem Pan może przyjść tak naprawdę bardzo szybko, ale równie dobrze i za tysiąc lat. Stąd konieczność czujności, która zawsze jest potrzebna, bo za naszego życia Pan może nie przyjść, ale w każdej chwili my możemy pójść do Pana  ;) Nieprzygotowanych dzień ten zaskoczy jak złodziej, przygotowanych jedynie uraduje.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:53:20 am »

Mysle,ze nawet uzycie slowa moze w momencie jak ktos jedzie na MSZE jest niewlasciwe Panie Marku...
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:05:42 pm »

Mysle,ze nawet uzycie slowa moze w momencie jak ktos jedzie na MSZE jest niewlasciwe Panie Marku...
ok. rozumiem pana krytykę, ale proszę zwrócić uwagę, że może  ;) lekko prowokacyjnie odpowiedziałem na jak sądzę obłudne i prowokacyjne pytanie. Chodzi o to żeby dyskutować ale "jak ludzie".
Bo jak ktoś zaczyna wypisywać o "jadzie", "chorych poglądach", "żałowaniu kogoś", to niepotrzebnie obniża to wysoki poziom tego forum.
Ale ok. widzę, że "tradsować" można do pewnego pułapu, a dalej "po łapach"  :)
Tak nawiasem mówiąc może kiedyś przytoczę teksty z modlitewnika sprzed może nawet ponad 100 lat, którego nie mam akurat w dyspozycji i wtedy zobaczymy co znaczą "hard teksty"  ;)
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #41 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:54:49 pm »

Na pokladzie samolotu byl czlonek rodziny cesarskiej, Pedro Luis Orléans-Braganza, trzeci w kolejnosci kandydat do tronu Brazylii. Sympatycy TFP na pewno znaja jego dwu wujkow, mono zaangazowanych w ta organizacje, aktualnego pretendenta Dom Luisa i jego brata Bertranda.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #42 dnia: Czerwca 02, 2009, 22:21:56 pm »

własnie przeczytalem, że zginął ów bratanek Jego Cesarskiej Mości ...

KYRIE ELEISON ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #43 dnia: Czerwca 02, 2009, 22:32:45 pm »

... po kiego grzyba ten wątek?

Halucynogennego ... ?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #44 dnia: Czerwca 03, 2009, 11:23:49 am »

http://www.planecrashinfo.com/lastwords.htm

http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=kabacki&sll=52.025459,19.204102&sspn=10.702537,28.564453&ie=UTF8&ll=52.113058,21.046768&spn=0.002556,0.006974&t=h&z=18 do dzisiaj jest ślad.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: tragedia lotnicza - powód do refleksji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!