Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:54:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: tragedia lotnicza - powód do refleksji
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: tragedia lotnicza - powód do refleksji  (Przeczytany 9445 razy)
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 01, 2009, 21:44:13 pm »

czytając Państwa wypowiedzi uświadamiam sobie jak głęboko zakorzenione jest myślenie "posoborowe" - jaki tam znak, prawa fizyki, ot co...
Gratuluję walki z ciemnotą  ;)

To proszę mi powiedzieć, jaki znak jest w wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami, którzy wracali z pielgrzymki.
Dziękuję z góry za kolejnego minusa. :)
a może tak "Wierni Kościołą Posoborowego"...
Proszę Państwa o wyrozumiałość i nie stawianie minusów... :-\
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 01, 2009, 21:46:31 pm »

a może tak "Wierni Kościołą Posoborowego"...

Sugeruje Pan, że Bóg karze śmiercią katolików wracających z pielgrzymki, bo nie uczęszczali na Tridentinę?
Nie chce mi się nawet tego komentować.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 01, 2009, 21:49:49 pm »


Sugeruje Pan, że Bóg karze śmiercią katolików wracających z pielgrzymki, bo nie uczęszczali na Tridentinę?
Nie chce mi się nawet tego komentować.
[/quote]
to niech Pan nie komentuje.. Pogarda wystarczy - rozumiem
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 01, 2009, 22:02:02 pm »

Pogarda wystarczy - rozumiem

Nie pogarda, a współczucie. Żal mi ludzi, którzy wierzą w "boga" karzącego pielgrzymów śmiercią za to, że uczestniczyli w NOMie.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 01, 2009, 22:02:51 pm »

zastanówmy się też może nad masowością antykoncepcji, współżycia bez ślubu u "porządnych" ludzi...
I to u ludzi dla których największym autorytetem jest, a jakże - Jan Paweł II!
To uwielbienie tego Papieża i jednoczesne deptanie podstawowych praw Bożych jest zastanwiajace...
Wyczytałem kiedyś w którymś z numerów "Zawsze Wiernych" wypowiedź pewnego kapłana - antykoncepcja jest gorszym grzechem niż aborcja.
W pierwszej chwili nieco szokująca wypowiedź, ale myślę, że głęboka...
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 01, 2009, 22:05:09 pm »

Pogarda wystarczy - rozumiem

Nie pogarda, a współczucie. Żal mi ludzi, którzy wierzą w "boga" karzącego pielgrzymów śmiercią za to, że uczestniczyli w NOMie.
Pana wypowiedź jest niegrzeczna i obelżywa - proszę zostawić swoje żale tym, którzy ich potrzebują, albo dla odprężenia "porozmawiać" z kimś na forum "wybiórczej"....
Zapisane
ja_bydgoszcz
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 01, 2009, 22:08:21 pm »

Z tego co mi się wydaję, wątek miał dotyczyć tragedii samolotu, a nie polemiki, takiej polemiki...
O tragedii nie ma słowa, a tylko przepychanki i udowadnianie sobie racji. To chyba nie jest odpowiedni wątek.
Panie marekkoc, niech Pan nie odpowiada jadem na słowa wypowiadane przez innych forumowiczów i nie wkłada w ich usta słów, których nie wypowiedzieli (napisali)...
Nikt nie mówił o pogardzie, nikt nie mówił o tym, że jest Pan złą osobą, która nie współczuje, a Pan słowa innych odbiera jak atak i próbuje się bronić.
Jeszcze raz zaapeluję o modlitwę za dusze osób, które zginęły (zaginęły) i za ich rodziny...
I proszę, zakończmy te waśnie, przynajmniej w tym wątku.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 01, 2009, 22:11:13 pm »

Z tego co mi się wydaję, wątek miał dotyczyć tragedii samolotu, a nie polemiki, takiej polemiki...
O tragedii nie ma słowa, a tylko przepychanki i udowadnianie sobie racji. To chyba nie jest odpowiedni wątek.
Panie marekkoc, niech Pan nie odpowiada jadem na słowa wypowiadane przez innych forumowiczów i nie wkłada w ich usta słów, których nie wypowiedzieli (napisali)...
Nikt nie mówił o pogardzie, nikt nie mówił o tym, że jest Pan złą osobą, która nie współczuje, a Pan słowa innych odbiera jak atak i próbuje się bronić.
Jeszcze raz zaapeluję o modlitwę za dusze osób, które zginęły (zaginęły) i za ich rodziny...
I proszę, zakończmy te waśnie, przynajmniej w tym wątku.
proszę Pana nie jest wężem ani żmiją - nie mam jadu. Tak dla porządku
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 01, 2009, 22:20:19 pm »

Wszyscy pomrzemy.

Nie wszyscy.Niektórzy doczekają Paruzji i Sądu Ostatecznego i nie pomrą :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 01, 2009, 22:50:00 pm »

Nie wszyscy.Niektórzy doczekają Paruzji i Sądu Ostatecznego i nie pomrą :)

No nie wiem, nie wiem.
Nie ma jednego zdania na ten temat. Niektórzy teologowie mówią, że skoro śmierć jest karą za grzech, to nie ominie ona nikogo, nawet tych którzy doczekają się powtórnego przyjścia naszego Pana. Umrą oni i odrazu zostaną wskrzeszeni na sąd. Św. Paweł mówi, że "nie wszyscy pomrzemy, ale zostaniemy w jednym mgnieniu odmienieni".
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:06:36 pm »

Choć uwielbiam dzieła św.Tomasza, to wydaje mi się, iż mój Patron św.Paweł jest jednak w tym względzie większym autorytetem.:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:08:43 pm »

Tak naprawdę św. Paweł śmierci nie wyklucza. Jak ta przemiana miałaby się dokonać, jak nie przez śmierć i zmartwychwstanie na wzór Pana Jezusa?
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:10:53 pm »

Tak naprawdę św. Paweł śmierci nie wyklucza. Jak ta przemiana miałaby się dokonać, jak nie przez śmierć i zmartwychwstanie na wzór Pana Jezusa?

Tak, faktycznie tego nie wiemy. Możliwe jest takie i inne wyjście, ale się na pewno przekonamy:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:23:08 pm »

Tak, faktycznie tego nie wiemy. Możliwe jest takie i inne wyjście, ale się na pewno przekonamy:)
A co do tego to nie ma najmniejszej wątpliwości.  ;D
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:23:40 pm »

Pana wypowiedź jest niegrzeczna i obelżywa
 dla odprężenia "porozmawiać" z kimś na forum "wybiórczej"....

Nie ukrywam, że wolałbym rozmawiać z kimś na forum wybiórczej niż z człowiekiem, wg którego Bóg doprowadza do śmiertelnego wypadku pielgrzymów dlatego, bo uczestniczyli w NOMie.
Po braku protestów widzę, że nie jest Pan w tym chorym poglądzie osamotniony. Przykro mi, ale grzeczniej na takie bzdury odpowiedzieć nie potrafię.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: tragedia lotnicza - powód do refleksji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!