Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:06:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odwrócenie kapłana
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Odwrócenie kapłana  (Przeczytany 26324 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #30 dnia: Czerwca 03, 2009, 13:56:03 pm »

A jak zdaniem xiędza miałem postąpić?? Odwrócić się tyłem do Tabernakulum??
Wybralbym takie miejsce, zebym mogl byc przodem i do tabernakulum, i do oltarza, na ktorym sprawowana byla msza swieta. Pan rowniez odwrocil sie od Pana Jezusa spoczywajacego na oltarzu (nawet jesli mial on brzydka forme stolu, czego oczywiscie nie wiem)
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 03, 2009, 13:56:40 pm »

A jak (...) miałem postąpić?? Odwrócić się tyłem do Tabernakulum??

Można obrać neutralną pozycję. Tj. stoimy bokiem do tabernakulum i do kapłana odwróconego do nas tyłem.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 03, 2009, 13:57:27 pm »

Na NOM-ie wszystko jest możliwe. Kościoły w średniowieczu były budowane z jednym ołtarzem w nawie głównej. Po SVII mamy tam ołtarz i stół, a w starych kościołach gotyckich między stołem a ołtarzem jest mnóstwo miejsca. Często są tam wierni podczas Mszy. Kto do cholewci jest WAŻNIEJSZY??? Pan Jezus w Tabernakulum, czy xiądz za stołem??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #33 dnia: Czerwca 03, 2009, 13:57:58 pm »

A jak (...) miałem postąpić?? Odwrócić się tyłem do Tabernakulum??

Można obrać neutralną pozycję. Tj. stoimy bokiem do tabernakulum i do kapłana odwróconego do nas tyłem.
I tak stanąłem (a właściwie to uklęknąłem) podczas Przeistoczenia.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 03, 2009, 14:05:30 pm »

Dalej nie oceniam (przeciez nie bede tego pisal przy kazdej swojej opinii), ale pisze jak to wyglada, gdy wszyscy sa odwroceni w jednym kierunku, a jeden czlowiek w drugim.

I oczywiściwe wie ksiądz, że w większości przypadków ludzie chcący stać przodem, do Tabernakulum, ew. chcący uklęknąć do Komunii robią to dla zaprezentowania światu swojej pobożności, a nie ze czci do Pana Jezusa...
Pytanie: SKĄD ksiądz to wie?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 03, 2009, 14:08:41 pm »

Cytuj
Kto do cholewci jest WAŻNIEJSZY??? Pan Jezus w Tabernakulum, czy xiądz za stołem??
Problem w tym, że ksiądz podczas mszy to już nie ot tak sobie ksiądz. Sam byłbym za przyklęknięciem przed tabernakulum, ale czepiam się określeń. Pan Jezus też jest podczas mszy w księdzu obecny (chociaż Panu Jezusowi w Postaciach Eucharystycznych dałbym tutaj pierwszeństwo, wbrew wielu liturgistom niestety, stąd też się bierze przenoszenie Tabernakulów na bok).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 03, 2009, 14:16:10 pm »

Dalej nie oceniam (przeciez nie bede tego pisal przy kazdej swojej opinii), ale pisze jak to wyglada, gdy wszyscy sa odwroceni w jednym kierunku, a jeden czlowiek w drugim.
I oczywiściwe wie ksiądz, że w większości przypadków ludzie chcący stać przodem, do Tabernakulum, ew. chcący uklęknąć do Komunii robią to dla zaprezentowania światu swojej pobożności, a nie ze czci do Pana Jezusa...
Pytanie: SKĄD ksiądz to wie?
Czesc wobec Pana Jezusa mozna w takiej sytuacji w nie mniejszy sposob wyrazic rowniez na stojaco - po prostu, zeby nie robic widowiska z wlasnej osoby i swojej poboznosci.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 03, 2009, 14:18:27 pm »

Cytat: Pauluss
Czesc wobec Pana Jezusa mozna w takiej sytuacji w nie mniejszy sposob wyrazic rowniez na stojaco - po prostu, zeby nie robic widowiska z wlasnej osoby i swojej poboznosci.

To może pójdźmy na całość: "Czesc wobec Pana Jezusa mozna w takiej sytuacji w nie mniejszy sposob wyrazic rowniez adorując w dłoni".

A po co w takim razie klękać podczas podniesienia? Przecież "Czesc wobec Pana Jezusa mozna w takiej sytuacji w nie mniejszy sposob wyrazic rowniez na stojaco".
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 03, 2009, 14:54:47 pm »

Czesc wobec Pana Jezusa mozna w takiej sytuacji w nie mniejszy sposob wyrazic rowniez na stojaco - po prostu, zeby nie robic widowiska z wlasnej osoby i swojej poboznosci.

Jeżeli się nie mylę tekst ten wychodzi spod rąk Pana kleryka. Brr...
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 03, 2009, 14:58:07 pm »

Diakona.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 03, 2009, 15:13:34 pm »

Diakona.

Ajć, czyli nie per Pana kleryka, lecz księdza diakona. :)
Skoro już w temacie, to ksiądz, z którego jest seminarium?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #41 dnia: Czerwca 03, 2009, 15:16:27 pm »

Święcenia tuż, prawda, księże pauluss ? I co będzie dalej z takim nastawieniem ?   :(
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #42 dnia: Czerwca 03, 2009, 15:28:42 pm »

Prawda w oczy kole co poniektórych widzę.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #43 dnia: Czerwca 03, 2009, 15:33:22 pm »

Można obrać neutralną pozycję. Tj. stoimy bokiem do tabernakulum i do kapłana odwróconego do nas tyłem.

"Neutralność" w sprawach zbawienia jest bardzo niebezpieczna raczej...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #44 dnia: Czerwca 03, 2009, 15:34:29 pm »

Prawda w oczy kole co poniektórych widzę.

A konkretniej? U kogo tę kolącą prawdę Pan widzi?

"Neutralność" w sprawach zbawienia jest bardzo niebezpieczna raczej...;)

Cieszę się, że to nie jest sprawa decydująca o zbawieniu. Ani - jak sądzę - wybór między dobrem, a złem.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odwrócenie kapłana « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!