Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 00:43:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odwrócenie kapłana
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] Drukuj
Autor Wątek: Odwrócenie kapłana  (Przeczytany 26539 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #120 dnia: Sierpnia 24, 2011, 15:56:43 pm »

U mnie w parafii razi mnie co innego. Gdy wierni odmawiają
"Baranku Boży" wychodzą księża z zakrystii, otwierają Tabernakulum i gdy wierni klękają odmawiają "Panie nie jestem godzien", również klękają tyłem do uniesionej Hostii.

I tak dobrze, że wogóle klękają. W mojej parafii nowoprzybyły wikary (z tytułem doktorskim zresztą), kiedy mszy nie odprawia, ale wychodzi udzielić Komunii św., w czasie odmawiania przez wiernych "Panie nie jestem godzien..." nie ma zwyczaju klęczeć. Stoi sobie przodem do wiernych obok stołu ołtażowego.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #121 dnia: Sierpnia 24, 2011, 16:24:59 pm »

U mnie w parafii księża otwierają tabernakulum po "Panie nie jestem godzien", choć czytałem gdzieś, nie wiem czy to przypadkiem nie było OWMR, że puszki z NS powinni księża przynieść jeszcze przed Ecce Agnus Dei, czyli wychodzi na to, że w czasie Baranku Boży.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #122 dnia: Sierpnia 24, 2011, 17:01:34 pm »

U mnie w parafii księża otwierają tabernakulum po "Panie nie jestem godzien", choć czytałem gdzieś, nie wiem czy to przypadkiem nie było OWMR, że puszki z NS powinni księża przynieść jeszcze przed Ecce Agnus Dei, czyli wychodzi na to, że w czasie Baranku Boży.

No bo być może tak ma być, tylko jako że części stałych ksiądz nie odmawia sam tylko ze swoją grupą ludzi to i nie ma czasu.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #123 dnia: Sierpnia 24, 2011, 17:56:30 pm »

W ostatnią niedzielę ministrant rozglądał się po kościele, a koncelebrans w czasie kazania czyścił paznokcie.Miałem ochotę wyjść.

W 1937 roku Kronika Starus Ordo donosiła o CZĘSTEJ praktyce odmawiania brewiarza podczas kazania. Wprowadzono koncelebrę, "podwyższono świadomość liturgiczną", odmawianie Brewiarza i kazanie uznano by dziś jednomyślnie za nie zgadzające się czynności liturgiczne, jednak problem kultury słuchania pozostał.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2011, 18:13:55 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #124 dnia: Sierpnia 24, 2011, 21:35:53 pm »

Ja nie zauważyłem nigdy problemu z puszkami. Kapłani wychodzą w czasie Agnus Dei wyjmują puszki z tabernakulum zanoszą na ołtarz i klękają na Ecce Agnus Dei, po czym zabierają puszki z ołtarza i idą udzielać Komunii Św.... w czym problem?
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #125 dnia: Sierpnia 24, 2011, 21:40:36 pm »

Ja nie zauważyłem nigdy problemu z puszkami. Kapłani wychodzą w czasie Agnus Dei wyjmują puszki z tabernakulum zanoszą na ołtarz i klękają na Ecce Agnus Dei, po czym zabierają puszki z ołtarza i idą udzielać Komunii Św.... w czym problem?

W mojej parafii w tym, że nie wszyscy klękają (mam na myśli tych / tego, którzy wyszli tylko udzielić Komunii św.).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #126 dnia: Sierpnia 24, 2011, 21:47:50 pm »

Ja nie zauważyłem nigdy problemu z puszkami. Kapłani wychodzą w czasie Agnus Dei wyjmują puszki z tabernakulum zanoszą na ołtarz i klękają na Ecce Agnus Dei, po czym zabierają puszki z ołtarza i idą udzielać Komunii Św.... w czym problem?

W mojej parafii w tym, że nie wszyscy klękają (mam na myśli tych / tego, którzy wyszli tylko udzielić Komunii św.).

 :o Z tym się nigdy nie spotkałem.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #127 dnia: Sierpnia 24, 2011, 21:49:02 pm »

Ja do tej pory też nie.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #128 dnia: Sierpnia 24, 2011, 21:52:34 pm »

A ja owszem (z tym że u mnie "dochodzących" jest maximum 2 księży :))
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Strony: 1 ... 7 8 [9] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odwrócenie kapłana « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!