Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:36:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: witam Użytkowników Forum
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: witam Użytkowników Forum  (Przeczytany 11302 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:45:41 pm »

Dziękuję, wpisuję tę pozycję na listę najbliższych zakupów książkowych  :) Na razie przeczytałem cały KKK wydany przez Pallotynów. systematycznie studiuję też Breviarium Fidei.

W wersji elektronicznej jest tutaj: http://www.piusx.org.pl/katechizm/

Przy okazji dziękuję za uświadomienie mnie w temacie tamtego (nie)katolickiego forum. Użyłem kilku wyjątków z Panów wypowiedzi w moim blogu. Jeśli kto się nie zgadza, pousuwam cytaty http://nowainkwizycja.blogspot.com/2009/06/katolikpl-zdecydowanie-nie.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 14:04:49 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
+katolik
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 02, 2009, 14:07:21 pm »

Nieszczęściem współczesnych czasów jest brak jasnych podziałów, kryteriów, relatywizm. Strategia szatana przeciwko Kościołowi to nie tylko frontalne ataki, ale powolna degradacja, rozmycie idei, ujmowanie kawałek po kawałku sfery sacrum, zrównywanie wartości katolickich i niekatolickich. Diabeł wprowadza też pod maską chrześcijaństwa niechrześcijańskie (niekatolickie) idee. Jak przeraźliwie zdryfował Laurence Freeman w swojej książce "Jezus - wewnętrzny nauczyciel" - podążając w stronę buddyzmu czy hinduizmu, gdzie ofiara Jezusa Chrystusa na Golgocie nie ma żadnego znaczenia, albo jest co najwyżej wyrazem "oświecenia". Przeraźliwy dowód błądzenia - przeczytałem do połowy i nie mogłem dalej, bo stawała się bluźniercza. Tak zadziałała "medytacja chrześcijańska". A przecież katolicy mają wspaniałe duchowe dziedzictwo w kwestii kontemplacji, jak mistycy Karmelu. Nawet prosty różaniec może stać się, i jest, modlitwą kontemplacyjną.

Inny przykład - Odnowa w Duchu Świętym, mój ostatni katolicki przystanek przed protestantyzmem, dosłownie mnie zgorszyła (a byłem ledwie kilka tygodni po nawróceniu i nie byłem absolutnie do niczego uprzedzony). Byłem świadkiem tzw. "mówienia językami" (ra-re-ro-ru-a-la-ma-ba-na-fa-ka-ta-ra-la... itp.), ludzi skaczących, zawodzących, kręcących się w kółko pod ręce. I to wszystko w dużym i poważanym kościele na Starym Mieście w Warszawie (konkretnie w podziemiach budowli). Kto wie, gdybym trafił w inne miejsce, może wcale bym nie odpadł - ale stało się. Naśladowanie zielonoświątkowców, w tym małpowanie Ducha Świętego, zwyczajnie mnie odepchnęło i skierowało ku protestantyzmowi. Potem, wśród protestantów, szukałem już tylko tych "niecharyzmatycznych" i konserwatywnych.

Teraz zawitałem na w/w forum "katolickie", a tu jakaś eklektyczna mieszanka nie wiadomo czego.

Ja oczekuję jasności w kwestiach wiary, zgodności obieranych tytułów, nazw itp. z rzeczywistością. Jak widzę "katolicki", to oczekuję stanowiska katolickiego, wyrażonego choćby w Katechizmie. Może to prymitywne pojmowanie świata, ale jak dla mnie zbyt wielu jest na świecie przebierańców. Kościół to niesłychany skarb, drogowskaz w czasach pomieszania, dlatego nie wolno go zaśmiecać, bo jest nie tylko nasz, ale i Jezusa Chrystusa.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 02, 2009, 14:11:59 pm »

A no to przecież ten swąd czy dym szatana, o którym mówił Paweł VI. Zdaje się, że się wietrzy ale jeszcze się nie wywietrzył.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
+katolik
Gość
« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 02, 2009, 14:22:16 pm »

Przy okazji dziękuję za uświadomienie mnie w temacie tamtego (nie)katolickiego forum. Użyłem kilku wyjątków z Panów wypowiedzi w moim blogu. Jeśli kto się nie zgadza, pousuwam cytaty http://nowainkwizycja.blogspot.com/2009/06/katolikpl-zdecydowanie-nie.html

Proszę cytować, wypowiedzi i tak upubliczniłem, chociaż nie chcę zgrywać żadnego "bohatera". Użyłem zbyt wielu ostrych słów i tego żałuję. Natomiast kwestie merytoryczne podtrzymuję w całej pełni.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 02, 2009, 14:58:59 pm »

Proszę cytować, wypowiedzi i tak upubliczniłem, chociaż nie chcę zgrywać żadnego "bohatera". Użyłem zbyt wielu ostrych słów i tego żałuję. Natomiast kwestie merytoryczne podtrzymuję w całej pełni.

Jeśli użył Pan wyzwisk, to jest czego żałować. Jeśli napisał Pan ostro, taka jest prawda. Mamy być "solą ziemi", a nie glutaminianem czy cukierkiem. Proszę przeczytać http://breviarium.blogspot.com/2005/09/pan-jezus-ocenzurowany.html - do czego to prowadzi łagodzenie wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 15:04:43 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
+katolik
Gość
« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 02, 2009, 15:41:51 pm »

Jeśli użył Pan wyzwisk, to jest czego żałować. Jeśli napisał Pan ostro, taka jest prawda. Mamy być "solą ziemi", a nie glutaminianem czy cukierkiem. Proszę przeczytać http://breviarium.blogspot.com/2005/09/pan-jezus-ocenzurowany.html - do czego to prowadzi łagodzenie wypowiedzi.

W mojej subiektywnej ocenie napisałem za ostro - wszystko jest na forum, więc każdy może sobie przeczytać. Ale do bagna jakim jest katolik.pl więcej nie wchodzę. Nie odnajduję się w tych chorych klimatach.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 17:08:32 pm wysłana przez +katolik » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 02, 2009, 17:12:04 pm »

Mamy być "solą ziemi", a nie glutaminianem czy cukierkiem.
Akurat glutaminian est w stanie "ożywić" smak zwietrzałej soli ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
+katolik
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 02, 2009, 17:42:48 pm »

Ożywia, ale sztucznie. Tak jak łomocząca muzyka na nabożeństwie - też niektórych ożywia, nawet bardzo  ;)
Zapisane
czesiek
Gość
« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 03, 2009, 13:24:46 pm »

Pozwolę sobie jeszcze napisać po przeczytaniu Pana +katolik postów zarówno tutaj jak i na forum katolik, iż jako że wszystkiego nie wiem o Panu ale postawa jaką przyjął Pan w stosunku do tamtego forum ( nie wiem czy słuszna jesli idzie o zarzuty, choć moja opinia bardziej się skłania na nie ale nie to jest istotne co chce powiedzieć) jest mówiąc delikatnie co najmniej dziwna.Dlaczego? Bo jakoś nie pasuje mi to negacje,obsmarowywanie,nienawiść do człowieka nawróconego do Miłości, działania Ducha Świętego. Nie osądzam wyrażam jedynie moje obawy iż coś jest nie tak z prawdziwością czy raczej pełnią może nawrócenia co jest możliwe. Podobnie jest to tym bardziej jakoś nie współgrające z duchem Ewangelii.
Ale to tylko tak chciałem wyrazić moje skromne zaniepokojenie, co najmniej dla mnie dziwną postawą na różnych forach. Mnie stamtąd wyrzucili i to całkowicie nie słusznie choć są przeświadczeni iż słusznie, mogli to tak zinterpretować bo łatwiejsze jest fałsz niż prawda i jakoś nie miałem zamiaru oczerniania tego forum.
No cóż teraz naprawdę już zamilknę ale osoba wyżej wymieniona i jej posty na różnych forach mnie trochę zaniepokoiła.
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 03, 2009, 13:30:58 pm »

Nadużywa pan słowa "miłość".
Zna Pan wiersz Kasprowicza "Rzadko na moich wargach"?
Zapisane
czesiek
Gość
« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 03, 2009, 13:37:43 pm »

Mała mi absurdalny zarzut dla mnie ale przyjmuje:)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 03, 2009, 19:12:02 pm »

Nadużywa pan słowa "miłość".
Zna Pan wiersz Kasprowicza "Rzadko na moich wargach"?

Mała mi absurdalny zarzut dla mnie ale przyjmuje:)

Zapewne jednak nie zna Pan za bardzo Chestertona, który tak napisał:
Cytuj
Moderniści, jak zawsze sentymentalni, odmieniają słowo 'miłość' przez wszystkie przypadki, aż świat dostaje odruchu wymiotnego na sam dźwięk tego najwspanialszego z ludzkich słów.

Powinien się Pan zastanowić, czy i Jego to nie dotyczy.



Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
czesiek
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 03, 2009, 20:47:16 pm »

Cóż jedyne co potraficie to wyciągać jakieś zdumiewające wnioski, cóż prosze dalej to czynić, pozdrawiam.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 03, 2009, 20:52:05 pm »

Drogi panie Czesławie - przyszedł tu Pan z nastawieniem sędziego - zadaje Pan wyłącznie pytania - dziwi się Pan, że doczekał wzajemności???
Dowiemy się chociaż jaki wyrok zapadł?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
czesiek
Gość
« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 03, 2009, 21:04:24 pm »

Panie Jp7 jakiego sędziego? Jak Pan może znać moje intencje naprawdę proszę bez przeginania, bądźcie choć odrobinę obiektywni a bynajmniej próbujcie. Naprawdę widzę że kto nie jest z Wami jest przeciwko Wam, gratuluję:)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: witam Użytkowników Forum « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!