Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:30:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: witam Użytkowników Forum
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: witam Użytkowników Forum  (Przeczytany 11297 razy)
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #15 dnia: Maja 31, 2009, 20:34:57 pm »

Może Pan liczyć na moją modlitwę :) Myślę, z resztą, że nie tylko na moją.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 01, 2009, 00:46:59 am »

Cytuj
A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się.

Witamy Pana serdecznie.

+
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 01, 2009, 18:24:52 pm »

1) Panu Bogu  niech będą dzięki za to, ze stoi Pan tam gdzie stoi (czyli +)
2) Na dalszą drogę oczywiście też +
3) Za zdrowie i o pracę dla Pana także +
3) W  miarę skromnych możliwości (brak wiedzy i czasu) - o wsparciu merytorycznym zapewniam.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 01, 2009, 18:27:38 pm »

+
Zapisane
+katolik
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 01, 2009, 19:55:27 pm »

Będę musiał całkowicie przenieść się na to forum, bo na forum katolik.pl prym wiodą protestanci. Dowiedziałem się, że z 11 działów tylko jeden jest zarezerwowany dla katolików. W pozostałych można lżyć i szkalować Kościół Katolicki bez żadnych konsekwencji, byle tylko nie używać wulgaryzmów. Trochę dziwne, bo chyba proporcje powinny być odwrotne - 10 działów dla katolików i co najwyżej jeden dla heretyków.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 01, 2009, 20:43:14 pm »

Jak na forum o nazwie "katolik" to rzeczywiście kuriozalne.
Może powinni zmienić nazwę?
Zapisane
+katolik
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 01, 2009, 21:00:53 pm »

Nie ma idealnych miejsc, ale zawsze można wybrać te lepsze  ;)
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 01, 2009, 21:33:54 pm »

Panie +katolik, dla mnie osobiście budujące i umacniające jest kiedy protestant nawraca się na katolicyzm. Częściej dzieje się rzecz odwrotna. Z tymże konwersje na protestantyzm są wydaje mi się płytsze, niż konwersje na katolicyzm, które z pewnością człowieka kosztują i nie są łatwe. Kiedy przeczytałem pana historię od razu przepomniała mi się osoba Scotta Hahna, wybitnego teologa, również konwertyty z protestantyzmu. Może już Pan zna tę osobę, jeśli nie szczerze polecam jego ksiązki, na początek "W domu najlepiej. Nasza droga do Kościoła Katolickiego" i wiele innych. Napewno będą Panu bliskie i pomocne, bo Scott Hahn zmagał się z wieloma problemami przy swojej konwersji z jakimi i Pan też musiał się zmierzyć. Jeszcze raz polecam i obiecuję też się pomodlić w Pańskiej intencji.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
+katolik
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 02, 2009, 07:04:47 am »

Mam księżkę Scotta Hahna  :) Muszę kiedyś też dobyć się na przeczytanie dzieła wybitnego konwertyty, Johna Henry Newmana - który z anglikanina został katolickim kardynałem  :) Piszę "zdobyć się", bo to dość długie i trudne dzieło w języku angielskim - ale dla konwertyty ważne. Dziękuję za wsparcie  :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 02, 2009, 09:23:26 am »

Jak na forum o nazwie "katolik" to rzeczywiście kuriozalne.
Może powinni zmienić nazwę?

kilka lat temu próbowaliśmy się tam wbić. Skończyło się na tem, że jedyny sposób uczestnictwa na forum polegałby na łojeniu posoborowców szpicrutą, co szczególnie pasjonujące nie jest. Wtedy też wymyślona została nazwa "matolik.pl", która miała też swoje drugie życie ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
+katolik
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 02, 2009, 09:55:24 am »

Na wstępie chciałem zwrócić uwagę, że ten wątek został podlinkowany na forum katolik.pl przez jedną z protestantyzujących uczestniczek, więc jesteśmy obserwowani.

Ja osobiście uznaję wszystkie ustalenia dogmatyczne Kościoła Katolickiego, oczywiście w granicach, w jakich udało mi się do tej pory z nimi zapoznać (z pewnością wszystkie te cytowane przez Katechizm Kościoła Katolickiego). Gdybym zaczął sobie wybierać, co mi odpowiada, a co nie, szybko wpadłbym w kolejny błąd, w jakąś herezję czy schizmę, działając na modłę protestanta, który też sobie "wybiera".

Mimo tego jestem zdania, że porządki tam panujące nie realizują nawet postanowień II Soboru Watykańskiego. To nie jest forum katolickie, tylko skrajnie ekumeniczne, gdzie prawdy wiary różnych wyznań w praktyce funkcjonowania forum są ze sobą zrównane, a ingerencje osób odpowiedzialnych sprowadzają się do nadzorowania głównie kultury wypowiedzi. Powstaje chaos, w którym osoby mało utwierdzone mogą się pogubić, a wprawieni w dyskusjach heretycy kaptować zwolenników. Napisałem w tej sprawie email do Księży Salwatorianów.

Chciałbym z Forumowiczami podzielić się pięknym fragmentem klasycznego dzieła Świętej Teresy od Jezusa, Doktora Kościoła, który dla pouczenia zamieściłem też na "katoliku". Oddaje on, jak przez tę wrażliwą przecież i skłonną do wyrzeczeń, a także pełną miłości osobę, odbierany był protestantyzm:

Cytuj
2. W tym czasie doszły mnie wieści z Francji o ciężkich szkodach, jakie tam cierpi wiara od luteran i jak tam coraz bardziej się wzmaga nieszczęsna ta herezja. Odczułam to boleśnie i jak gdybym co mogła albo co znaczyła, poczęłam płakać przed Panem i błagać Go, by tak wielkiemu złu zaradził. Zdawało mi się, że tysiąc razy gotowa bym życie moje oddać w ofierze dla uratowania choćby jednej z tych dusz, których tam tyle ginęło. Lecz nie mając żadnej możności uczynienia czegoś w służbie Bożej na chwałę Pana, gdyż jestem niewiastą, i to jeszcze tak nędzną, tym gorętsze uczułam w sobie i dotąd czuję pragnienie, aby skoro Bóg ma tylu nieprzyjaciół, a tak niewielu przyjaciół, ci niewielu przynajmniej prawdziwymi byli Jego przyjaciółmi. Postanowiłam zatem uczynić choć to maluczko, co uczynić zdołam, to jest wypełniać rady ewangeliczne jak najdoskonalej i tę gromadkę sióstr, które tu są ze mną, skłonić do tego, aby czyniły podobnież, ufna w dobroć Boga, który nigdy nie opuści tych, którzy mężnym sercem wszystko opuszczą dla Niego. Widząc też siostry takimi, o jakich marzyłam w pragnieniach moich, miałam nadzieję, że winy moje znikną w oczach Pańskich, pokryte ich cnotami, że zatem zdołam uczynić cośkolwiek, co by było Panu przyjemne. Czułam, że oddawszy się bez podziału modlitwie za tych, którzy bronią Kościoła, za kaznodziejów i uczonych teologów, którzy są obrońcami jego, będziemy wedle naszej możności wspomagały tego Pana naszego, tak niegodnie poniewieranego przez tych zdrajców, którym On tyle wyświadczył dobrodziejstw, a którzy za to chcieliby na nowo przybić Go do krzyża i nie zostawić Mu miejsca, kędy by skłonił swą głowę.

3. O, Odkupicielu mój, nie może serce moje wspomnieć na to bez gorzkiej boleści i smutku! Cóż to się dzieje dzisiaj między chrześcijanami! Zawszeż to tak ma być, byś od tych właśnie cierpiał największe krzywdy, którym świadczysz najprzedniejsze dobrodziejstwa, którzy więcej niż inni winni są Tobie i których wybrałeś sobie za przyjaciół i między nimi mieszkasz, i w sakramentach swoich samego siebie im udzielasz? Małoż im jeszcze tych mąk, które za nich wycierpiałeś?

4. Zapewne, Panie, nie jest to dziś żadną z siebie ofiarą, stronić i uchylić się od świata. Kiedy Tobie tak niecnie wiarę łamią, czegoż my od nich mamy się spodziewać dla siebie? Czy może więcej zasługujemy na to, by nam wiary dochowali? Czy może większe uczyniliśmy dla nich rzeczy, by nam lepszą niż Tobie miłość okazali ci rzekomi chrześcijanie? Co tu jeszcze mówić? Czego mamy się spodziewać my, którzy z łaski Pana wolni jesteśmy od tego trądu i od tej ohydnej zarazy, gdy oni widocznie już są w mocy szatańskiej? Sprawiedliwie własnymi rękoma swymi gotują sobie karanie, sprawiedliwie za grzeszne rozkosze swoje zasługują na ogień wieczny. Niech go mają, kiedy chcą. Ale serce się kraje na widok tylu dusz, idących na zgubę. Oby już był koniec temu nieszczęściu! Obym już nie patrzała na zgubę dusz, z każdym dniem się mnożącą.

5. O, siostry moje w Chrystusie! Pomóżcie mi to wybłagać od Pana. Po to On was tu zgromadził; to jest powołanie wasze, to ma być jedyne wasze staranie, do tego mają zmierzać nasze pragnienia, nad tym mają płynąć wasze łzy, o to błagać wasze modlitwy. Nie, siostry moje, nie o sprawy tego świata troszczyć się mamy. Uśmiech politowania ale i smutek mnie ogarnia, gdy widzę, jakie to interesy ludzie nam polecają, byśmy o nie prosiły Boga, o powodzenie w rzeczach doczesnych, o pomyślne zakończenie procesu, o nabycie czy zachowanie majątku, kiedy wolałabym raczej, by prosili Boga o łaskę podeptania tego wszystkiego. Intencję mają dobrą i dlatego, czyniąc zadość ich żądaniu, polecam Bogu te prośby, ale czuję to, że w takich rzeczach Bóg nigdy mnie nie wysłuchuje. Oto świat płonie pożarem, oto chcieliby na nowo zasądzić na śmierć Chrystusa i tysiące fałszywych świadków przeciw Niemu stawiają, chcieliby obalić Kościół Jego, a my miałybyśmy czas tracić na pragnienie rzeczy, które, gdyby ich Bóg użyczył, właśnie niejednej duszy zamknęłyby wstęp do nieba? Nie, siostry moje, nie czas teraz w naszych rozmowach z Bogiem zajmować się sprawami błahymi.
źródło: http://www.karmel.pl/klasyka/droga/baza.php?id=01
(podkreślenia moje)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 10:00:53 am wysłana przez +katolik » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 02, 2009, 10:24:04 am »

Pan poda link do tematu, gdzie jesteśmy podlinkowani.

A'propos forum katolik.pl

http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=238254&t=238254

pani ma dylemat...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 02, 2009, 10:38:21 am »

Mam księżkę Scotta Hahna  :) Muszę kiedyś też dobyć się na przeczytanie dzieła wybitnego konwertyty, Johna Henry Newmana - który z anglikanina został katolickim kardynałem  :) Piszę "zdobyć się", bo to dość długie i trudne dzieło w języku angielskim - ale dla konwertyty ważne. Dziękuję za wsparcie  :)
Niektóre spośród tych dzieł są i po polsku ("O rozwoju doktryny chrześcijańskiej") ale niewiele...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 02, 2009, 10:40:13 am »

Witam Pana!

Oczywiście trzeba przyjmować wszystko co Kościół do wierzenia podaje. To przyjmowanie nie oznacza, że musimy się we wszystkim orientować - nie musimy być teologami. Problem polega na tym, czy ostatni sobór podaje coś, nazwijmy to, nowego do wierzenia i jest to tak określone?

Przykładowo: z dokumentów Soboru Trydenckiego wynika jasno co zostało podane do wierzenia.
Zapisane
+katolik
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 02, 2009, 10:41:30 am »

Pan poda link do tematu, gdzie jesteśmy podlinkowani.

Proszę uprzejmie:

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?t=9653&start=1455

Problem polega na tym, czy ostatni sobór podaje coś, nazwijmy to, nowego do wierzenia i jest to tak określone?
Przykładowo: z dokumentów Soboru Trydenckiego wynika jasno co zostało podane do wierzenia.

Przyznaję się, że nie umiem tej kwestii rozstrzygnąć i nawet nie wiem, jak się do niej zabrać  ???
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 10:43:44 am wysłana przez +katolik » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: witam Użytkowników Forum « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!