Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 07:06:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wspólnoty Jerozolimskie Komunia Świeta
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wspólnoty Jerozolimskie Komunia Świeta  (Przeczytany 1662 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« dnia: Marca 20, 2014, 15:14:23 pm »

 Fragmenty liturgii Wspólnot Jerozolimskich w Warszawie podczas pobytu wspólnoty Pustynia w Mieście na rekolekcjach tamże w listopadzie 2011 r.
 
 http://youtu.be/1rNInW34bgg
 
 Co państwo na takie gorszące sceny? Co sądzicie o wspólnotach jerozolimskich?
 
 
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 20, 2014, 15:21:43 pm »

To taki francuski new age. Kiedyś widziałem plakat z napisem że używają śpiewów bizantyjskich. Aż mi czapka ze zaskoczenia podskoczyła, więc przy najbliższej okazji wybrałem się. I okazało się, że nie śpiewy byzantyjskie, a ruskie polifonje klawiaturowe! Ci Francuzi, wszystko pokręcą...
Po co im te kielichy, tego do prawdy nie wiem.
Z drugiej zaś strony Jeruzelscy są na prawdę świetni, jeśli chodzi o modlitwę. Kiedy wszedłem do ichniego chramu, pierwsze co mię uderzyło do namacalna aura modlitwy. Tam duchowni się modlą! I bracia i siostry w habitach klęczeli przed Sanctissimum co jest w bocznej ławie. U nich tak codziennie na kilka godzin przed nieszporem!!  I to w wolnym czasie!!! Nigdy wcześniej nie spotkałem modlącego się duchownego. I wtedy to zauważyłem.
Także jeśli ci ludzi się modlą, są szczerzy i pobożni. Niestety szkodzi im mieszanie rytów, obrządków i porządków. Wychodzą z tego śledzie w orenżadzie. Smacznego.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 20, 2014, 17:19:59 pm »

Także jeśli ci ludzi się modlą, są szczerzy i pobożni. Niestety szkodzi im mieszanie rytów, obrządków i porządków. Wychodzą z tego śledzie w orenżadzie. Smacznego.

Jak ludziom zabrano starą Mszę, to szukają czegoś w zamian. Niestety jest to ersatz.

A co do filmu to dziwne są te siostry jako akolitki do usługiwania przy kielichu - przecież było dużo kapłanów do koncelebry.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 20, 2014, 19:19:22 pm »

A co do filmu to dziwne są te siostry jako akolitki do usługiwania przy kielichu - przecież było dużo kapłanów do koncelebry.
Parytet musi być ;)
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 20, 2014, 20:31:25 pm »

Dać im Starą Mszę :)
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 20, 2014, 20:46:25 pm »

Namacalna aura modlitwy jak wspomniał Kefasz jest zauważalna. Oprócz tego od zakonników i zakonnic bije niesamowita radość i uśmiech. To mi szczególnie zapadło w pamięć gdy z kilkoma rozmawiałem.
A ryt, cóż, przynajmniej o swoją liturgię dbają, może nie tak jakbyśmy my to widzieli, ale nie ma parafialnego odwalania pańszczyzny.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 20, 2014, 20:58:54 pm »

Pierwsze wrażenie to takie katolickie Taize :)
Faktycznie co do liturgi i dbania o nią to jest to o wiele lepiej niż odwalana parafiańszczyzna - ale i tak w porówniniu do Tridentiny to ...
Byłem u nich na Nieszporach i Mszy w Paryżu w Kościele bodaj św. Genewefy.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 20, 2014, 21:03:54 pm »

Zapomniałbym. W Warszawie mają całkiem zgrabny ten kościółek w porównaniu do dzisiejszych kanonów sztuki sakralnej to jest naprawdę przyzwoicie.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #8 dnia: Marca 20, 2014, 22:34:46 pm »

Dostali go, nie budowali. Ale w środku to oni urządzili. No i jest misz masz...
Ale mówię wam - jak ktoś w Warszawie zahacza o tę dzielnicę trzeba koniecznie wpaść pozdrowić Pana Jezusa. Jest tam dobrze goszczony, dbają o Niego i prawdopodobnie czuje się jak u siebie. :)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #9 dnia: Marca 21, 2014, 07:49:09 am »

Pewnie dobrze się czuję. A bokotematując mój proboszcz wczoraj machał kropidłem na otwarciu galerii handlowej Amber w Kaliszu.
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 21, 2014, 10:55:07 am »

Byłem kiedyś na rekolekcjach, które głosił o.Delfieaux - ich założyciel. Godne pochwały (!) jest to, że traktują sprawy poważnie: habit, modlitwa, adoracja, praca, żyją naprawdę skromnie. Budynek podarował im kard.Glemp.
Nie wiem, jak to jest w Polsce (nie byłem w Wawie u nich na Mszy - nie wiem, czy zawsze jest tam tak, jak na tym filmiku), ale widziałem ich Msze i Nabożeństwa we Francji za pośrednictwem tv (jest taka francuska tv (posoborowa) katolicka, która transmituje np. Nieszpory z Notre Dame) - zdziwiło mnie, że używają tych takich taize'owskich stołeczków do klęczenia, ale na samo Podniesienie nie klękają (tylko pokłon), tak samo na Ecce Agnus Dei. A Komunia na stojąco i do łapy.
Także ten...
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2014, 11:12:45 am wysłana przez superfluus » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 21, 2014, 11:46:22 am »

Także niłejdż ale z opcją na prawo ;)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 21, 2014, 22:10:50 pm »

Nie jest to Liturgia Kościoła Rzymskokatolickiego, ale jest ładniejsza niż przeciętny NOM. Jeśli chodzi o samą estetykę. Dać im KRR... tylko czy wezmą?
Zapisane
Taki sobie o...
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wspólnoty Jerozolimskie Komunia Świeta « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!