Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:03:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Hit internetu. Zakonnica jak Alicia Keys!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Hit internetu. Zakonnica jak Alicia Keys!  (Przeczytany 14513 razy)
Oktawian August
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 21, 2014, 22:13:22 pm »

Pani Rito, dziewczyna ma 10 lat a nie 6 :) i śpiewa stokroć ładniej od siostry.

Zaś w Polsce: ks. Jakub Bartczak - Rap.

https://www.youtube.com/watch?v=T0wTtg3t45M

http://www.tekstowo.pl/piosenka,ks__jakub_bartczak,wolnosc___feat__fragua_.html

Jak miałem z 10 lat słuchałem paktofoniki....teraz wolę sobie tego posłuchać.

Przepraszam, a czy Pan jest modernistą? W ogóle na czym polega ten modernizm, może mi ktoś zechciałby wytłumaczyć. Jestem zielony dość. To jest dobre czy złe?
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 21, 2014, 22:13:54 pm »

Cytuj
aż zmieniłam sobie nicka na bardziej żeński, bo kolejna osoba mi tu dżęder stosuje 

Wybaczenia prosze Pani Laetitio :)

nic się nie stało  :)
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 22, 2014, 00:00:12 am »



Jednak taki występ wobec publiczności stojącej z dala od Kościoła jest zwykłym wprowadzaniem jej w błąd co do natury powołania zakonnego.
 
Michał Barcikowski


Polski guru hermeneutyki ciaglosci musi jak najszybciej napisac nowy tekst, bo siostra spiewaczka wlasnie dostala entuzjastyczne poparcie Watykanu dla swojego wybryku.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Oktawian August
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #33 dnia: Marca 22, 2014, 13:39:22 pm »

To jak to jest z tym modernizmem?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 22, 2014, 14:49:47 pm »

Modernizm jest ściekiem wszystkich herezji.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #35 dnia: Marca 22, 2014, 14:53:41 pm »

Modernistyczny oznacza współczesny. Właśnie przejrzałem moje słowniki do greki i łaciny i nie znalazłem bezpośrednio odpowiadającego słowa klasycznego. Od czego to pochodzi - od modo 2)o czasie właśnie, dopiero co, zaraz : niedawno, właśnie teraz, wnet za moment ? W każdym razie modernizm to prąd w umysłowości XIX wiecznej, która zdawszy sobie sprawę że świat po wywrotach społecznych jest zupełnie inny niż był za ancient regim`u czy Europejskiej Christianitas postanowił całą filozofię, teologję, architekturę i sztuki dostosować do mentalności współczesnego człowiek i pognać je z duchem czasu. 
Co jest oczywiście bez sensu, bo jak zauważył Chesterton: "Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie."  I "Kościół może co najwyżej ugrzęznąć w bagnie razem z duchem czasów, by razem z nim cuchnąć i gnić."
Modernizm wyrósł we Francji na gruncie liberalnego katolicyzmu. Otóż po kolejnych rewolucyjach po jednej stronie byli zwycięzcy bezbożnicy - demokraci a  z drugiej opozycja katolików - monarchistów. W pewnym momencie jakiś cwaniak wymyślił że można prywatnie być katolikiem a publicznie republikaninem. Na tej schizofrenji został modernizm zbudowany i właśnie takimi sofizmatami operuje i do takiej głupoty prowadzi.
Modernizm jako nauka heretyków został dokładnie opisany przez papieża Piusa IX w encyklice "Syllabus Errorum' czyli "Spis błędów" gdzie zbiera i potępia kilkadziesiąt heretyckich tez głoszonych przez modernistów. Gorąco zalecam zakupienie tej pozycji i jej przeczytanie. Lektura tej książeczki człowieka młodszego niż Novus Ordo baardzo dziwi.
Umysłowość, poglądy i rodzaje modernistów opisał papież Pius X w encyklice "Pascendi dominici gregis[mandatum]" czyli "Wypasania pańskiej trzody [przykazanie]".
Jako że szczególną cechą tych odszczepieńców jest wybiórczość w wybieraniu sobie w co w wierzy a w co nie wierzyć ma współczesny człowiek papież Pius nazwał modernizm ściekiem wszystkich herezyj. Naprzeciw wybiórczości prawd wiary staje integryzm bo zachowuje całość, naprzeciw modernizmowi jest Tradycja.


« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2014, 14:55:33 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #36 dnia: Marca 22, 2014, 21:20:54 pm »



Jednak taki występ wobec publiczności stojącej z dala od Kościoła jest zwykłym wprowadzaniem jej w błąd co do natury powołania zakonnego.
 
Michał Barcikowski


Polski guru hermeneutyki ciaglosci musi jak najszybciej napisac nowy tekst, bo siostra spiewaczka wlasnie dostala entuzjastyczne poparcie Watykanu dla swojego wybryku.

Generalnie mam wrażenie, że Watykan nie rozpieszcza "hermenautyków ciągłościowych" ostatnimi czasy  8)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #37 dnia: Marca 22, 2014, 21:54:41 pm »

Dla Franciszka to też są pelagianie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
zenko
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #38 dnia: Marca 22, 2014, 21:59:33 pm »



Jednak taki występ wobec publiczności stojącej z dala od Kościoła jest zwykłym wprowadzaniem jej w błąd co do natury powołania zakonnego.
 
Michał Barcikowski


Polski guru hermeneutyki ciaglosci musi jak najszybciej napisac nowy tekst, bo siostra spiewaczka wlasnie dostala entuzjastyczne poparcie Watykanu dla swojego wybryku.

Panie Fons Blaudi.....bądźmy uczciwi. Nie Watykan tylko jeden kardynał, nie poparcie, ale paręnascie znaków na Twitterze.

P.S.
Chociaz kto wie, może w dzisiejszych czasach to jedyny dopuszczalny sposób w jaki Watykan bedzie sie porozumiewał z wiernymi.....a na fejsie w odpowiedzi na pytanie "O czym teraz myslisz?", bedzie sie Encykliki publikowało.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #39 dnia: Marca 23, 2014, 00:39:08 am »

"uczciwosc" i "hermeneutyka ciaglosci" w tym samym zdaniu?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #40 dnia: Marca 23, 2014, 01:31:07 am »

Obejrzałem tę śpiewającą zakonnicę. Jakie to jest kiepskie.
Nasz heavy metalowy kapucyn zjada ją bez popity

https://www.youtube.com/watch?v=BSGUq_nYkQo
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #41 dnia: Marca 24, 2014, 11:55:23 am »

Śpiewająca zakonnica. Czego wy od niej chcecie?

Wszyscy oszaleli na widok zakonnicy, która wystąpiła w Voice of Italy. Fronda ślepo zakonnicy broni. Czyni tak też Gość Niedzielny posuwając się nawet do dziennikarskiej manipulacji, a Deon żałośnie zachwala. Skąd bierze się to szaleństwo? Ta ślepa euforia? Czy Bóg nie działa po cichu? A może i tu odnieść trzeba znane słowa, że biskup niech wygląda jak biskup, ksiądz jak ksiądz, a zakonnica jak zakonnica, co się tyczy także zachowania? Przecież to szatan lubuje się w hałasie, sławie i we wszystkim, co ziemskie. I pytanie: czy osobie konsekrowanej wypada występować w programie, gdzie jurorzy wprost nawiązują do diabła i wyrażają to poprzez gesty?

(...)



całość artykułu, wiele zdjęć tu:
http://konserwatywnie.com/6461/spiewajaca-zakonnica-voice-of-italy
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2014, 11:57:34 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #42 dnia: Marca 24, 2014, 19:38:16 pm »

O nie nie, panie Regiomontanusie, ta pani sama się zrobiła zakonnicą i sama zrobiła się shołłomenką. Kto publicznie występuje jest publicznie komentowany.

Owszem, ale komentarze mogą być mądre i głupie, a ja generalnie uważam publiczne nazywanie kobiety "szpetną" za głupie.

Jak Pan pożyje na świecie wystarczająco długo, to wcześniej czy później Pan zrozumie, że nie ma brzydkich kobiet. A nawet jeżeli są, to dżentelmeni tego nie mówią.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #43 dnia: Marca 24, 2014, 19:46:18 pm »

Weterani Forum Frondy z pewnością pomyśleli teraz o kremie Vichy ;)))))
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #44 dnia: Marca 24, 2014, 20:39:05 pm »

Weterani Forum Frondy z pewnością pomyśleli teraz o kremie Vichy ;)))))

Mnie krem Vichy od razu przyszedł na myśl, mimo że nie jestem weteranem FForuma  ;D
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Hit internetu. Zakonnica jak Alicia Keys! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!