Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marzec 01, 2021, 09:12:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
221511 wiadomości w 6397 wątkach, wysłana przez 1591 użytkowników
Najnowszy użytkownik: rafalpeczar
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Hit internetu. Zakonnica jak Alicia Keys!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Hit internetu. Zakonnica jak Alicia Keys!  (Przeczytany 12129 razy)
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #15 dnia: Marzec 21, 2014, 16:58:12 pm »

Niektórym się podobało :P

„Jako dobrzy szafarze różnorakiej łaski Bożej służcie sobie nawzajem tym darem, jaki każdy otrzymał” – tym zdaniem z Pierwszego listu św. Piotra kard. Gianfranco Ravasi odpowiedział na występ siostry Cristiny w „The Voice of Italy”.

http://gosc.pl/doc/1928262.Watykan-odpowiada-na-show-w-habicie
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #16 dnia: Marzec 21, 2014, 17:02:15 pm »


Hmmm....moze by tak Drogę Krzyżowa w tanecznym rytmie odprawić. Ekstatyczny taniec skąpo ubranych za-konnic pod Krzyżem....to może być to co tygrysy lubia najbardziej :D

Proszę posoborowikom nie podpowiadać, bo jeszcze to zrobią...
Zapisane
zenko
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #17 dnia: Marzec 21, 2014, 17:30:44 pm »


Hmmm....moze by tak Drogę Krzyżowa w tanecznym rytmie odprawić. Ekstatyczny taniec skąpo ubranych za-konnic pod Krzyżem....to może być to co tygrysy lubia najbardziej :D

Proszę posoborowikom nie podpowiadać, bo jeszcze to zrobią...

No cos Pan !! Im juz niczego nie potrzeba podpowiadac. Chociażbym wytęzył wszystkie me zmysły i niewyobrażalnie rozbujał wyobraźnie......to i tak bede o koński zad do tyłu. Sa rzeczy u posoborowików o którym sie nawet Aniołom nie sniło :)
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3163


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #18 dnia: Marzec 21, 2014, 17:48:42 pm »

Paddy Kelly to chłopa czy dziewczyna?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7041

« Odpowiedz #19 dnia: Marzec 21, 2014, 17:52:25 pm »

Paddy Kelly to chłopak.

W 2000 roku przeżył załamanie nerwowe. Śpiewająca rodzina zawiesiła koncertową działalność. Szukając odpowiedzi na egzystencjalne pytania Patrick trafił do Lourdes, a później do Medziugorie. Po pewnym czasie zdecydował się wejść na ścieżkę życia konsekrowanego. Paddy Kelly przyjął imiona John Paul Mary i przebywał w zgromadzeniu św. Jana we Francji. W 2010 roku opuścił mury klasztorne i oświadczył, że wraca do muzyki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2014, 17:55:05 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Aleksander
uczestnik
***
Wiadomości: 112


« Odpowiedz #20 dnia: Marzec 21, 2014, 17:59:35 pm »

Fratello Metallo pozdrawia:
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT37362JmeEkCg6GNqNMDw80ypb-4frCGMnXXkoq84F0DWutEVz3Q

http://www.repubblica.it/2008/06/sezioni/persone/frate-metallo/frate-metallo/este_16165415_54420.jpg
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2014, 18:03:52 pm wysłana przez SzEm » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7041

« Odpowiedz #21 dnia: Marzec 21, 2014, 18:15:53 pm »

Odważne wyjście do świata z mocnym świadectwem wiary czy skuteczne wpasowanie się w świat?

Głośny na cały już świat występ we włoskiej edycji “Voice of Italy” włoskiej urszulanki Cristiny Scucci mieściłby się w ramach jej powołania zakonnego jedynie, gdyby wykonała go w wąskim gronie współsióstr lub świadomych, praktykujących katolików. Wtedy taki żart byłby właśnie "żartem", to znaczy chwilowym zawieszeniem obowiązujących reguł po to, żeby umocnić swoje przywiązanie do nich. Nikt by z tego zawieszenia reguł nie pomylił ze zniesieniem reguł albo uznaniem żartu za nową regułę.
 
Jednak taki występ wobec publiczności stojącej z dala od Kościoła jest zwykłym wprowadzaniem jej w błąd co do natury powołania zakonnego.
 
Wierni oczekują od kapłanów tylko jednego, aby byli specjalistami od spotkania człowieka z Bogiem. Nie wymaga się od księdza, by był ekspertem w sprawach ekonomii, budownictwa czy polityki. Oczekuje się od niego, by był ekspertem w dziedzinie życia duchowego
 
mówił w Warszawie papież Benedykt XVI.
 
Trzeba teraz do tego dodać - wierni nie oczekują od zakonnicy, by była specjalistką od publicznego wykonywania utworów rozrywkowych. Niezależnie od intencji siostry Cristiny przekaz jej występu był taki: my chrześcijanie, katolicy, osoby konsekrowane jesteśmy tacy sami jak wy. Tymczasem Kościół powinien mówić: mamy do zaoferowania coś, czego nikt inny poza nami nie ma. Jeżeli Kościół ma do zaoferowania to samo, co świat nie dziwmy się, że ludzie wybiorą oryginał a nie kościelną podróbkę.
 
Ksiądz mógłby być świetnym ojcem i mężem, pośrednikiem w handlu nieruchomościami, cyrkowcem, producentem nawozów sztucznych itp. Każda z tych czynności jest sama w sobie dobra, potrzebna a wykonując ją solidnie ksiądz dawałby pozytywne świadectwo wobec ludzi stojących z dala od Kościoła. Pokazywałby, że są w Kościele nie tylko te Msze, modlitwy i inne smuty, czyli cały ten zapyziały, zdaniem świata, "stuff". Nie trzeba jednak wielkiej wyobraźni żeby dojść do wniosku, że ewangelizacyjna skuteczność takich zabiegów byłaby pozorna. Bo nawet jeśli ktoś zainteresuje się Kościołem pod wpływem takiego księdza i postanowi się mu przyjrzeć bliżej to w większości wypadków doświadczy rozczarowania. W końcu przy bliższym poznaniu okazuje się, że nie chodzi jednak o handel nieruchomościami, występy w “Mam talent”, ale o te nudne modlitwy, Msze itp.

Jeśli ktoś mówi, że siostra pokazała radość, spontaniczność, szczerość to mogę tylko przywołać słowa Jezusowe: “Czyż i poganie tego nie czynią?” Wezwanie Chrystusa polega na tym by się od świata odróżniać, że miarą chrześcijaństwa jest właśnie to, czego nikt inny, żaden "talent" nie ma do zaoferowania. Nie negując tego, że można śpiewać piosenki, handlować nieruchomościami trzeba pamiętać, że do tego człowiek nie potrzebuje Kościoła, czy zakonów. Za to do sakramentów, nauczania, oddawania publicznej czci Bogu Kościół jest niezbędny.

Nieprawdziwe jest przyjęcie założenia, że tylko udział w świeckich rozrywkach może być remedium na "przesadną powagę, ascezę, ponuractwo i nieustanne umartwienie". Dlaczego tylu ludzi Zachodu przestało kojarzyć duchowość z katolickimi zakonami a odruchowo szuka jej w religiach Dalekiego Wschodu. Może dlatego, że nawet najbardziej zeświecczony człowiek podświadomie wie, że świat potrzebuje mnichów, zakonnic i zakonników. Potrzebuje ich w ich pewnym dystansie, odosobnieniu, rezygnacji z wielu spraw. I podświadomie czuje, że w żaden sposób nie kłóci się to z prawdziwą radością.
 
Historia Kościoła uczy, że takie zeświecczające działania NIGDY nie przełożyły się na liczne nawrócenia czy wzrost powołań kapłańskich czy zakonnych. NIGDY. Jeśli cokolwiek przekładało się na widoczny wzrost nawróceń, powołań kapłańskich i zakonnych to ZAWSZE było to wzmocnienie dyscypliny, powrót do pierwotnej surowości i likwidacja takich właśnie świeckich ciągot wśród księży i zakonników.
 
I to trzeba powiedzieć w sprawie siostry Cristiny.
 
Michał Barcikowski

https://www.facebook.com/notes/christianitas/odwa%C5%BCne-wyj%C5%9Bcie-do-%C5%9Bwiata-z-mocnym-%C5%9Bwiadectwem-wiary-czy-skuteczne-wpasowanie-si/10152322092367139
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3184


« Odpowiedz #22 dnia: Marzec 21, 2014, 18:17:30 pm »

Trudno mi sobie wyobrazić, żeby pajacowanie tej siostry mogło służyć czemuś innemu poza autopromocją, ale niech tam. Widziałem już zakonnice robiące gorsze rzeczy, więc się nie dziwię.

Natomiast jestem trochę zawiedziony widząc tutaj komentarze typu  "atrakcyjnością nie grzeszy" lub "jest szpetna jak Novus Ordo". Jakbym czytał nastolatków komentujących na onecie - doprawdy żenujące.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3163


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #23 dnia: Marzec 21, 2014, 18:27:26 pm »

O nie nie, panie Regiomontanusie, ta pani sama się zrobiła zakonnicą i sama zrobiła się shołłomenką. Kto publicznie występuje jest publicznie komentowany. Uwaga o Novus Ordo jest łącznikiem między takimi praktykami a nową religią Novus Ordo.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #24 dnia: Marzec 21, 2014, 18:50:52 pm »

Na marginesie tematu: cały ten występ wygląda na jakąś tanią ustawkę. Jurorzy niby zaszokowani, ale jak bliżej się przyjrzeć, to można dojrzeć sztuczną reżyserkę. Poza tym wykonanie tej piosenki jest nijakie. Siostrzyczka miota się i wyje, ale interpretacja naprawdę jest kiepska. Poniżej można posłuchać i zobaczyć jak fantastycznie radzi sobie z tym utworem 6-latka w Britain's Got Talent. Nie ma porównania między 6-latką, a tą wrzeszczącą siostrą. Dziwny i bardzo na wyrost jest zachwyt włoskich jurorów.
http://www.youtube.com/watch?v=6FdFfmfLp50
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2014, 18:56:45 pm wysłana przez Rita » Zapisane
michal260189
aktywista
*****
Wiadomości: 1026

« Odpowiedz #25 dnia: Marzec 21, 2014, 19:39:13 pm »

Wolę zdecydowanie to
http://www.youtube.com/watch?v=h1Eebt_lgXM#t=114

 :D 8)
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #26 dnia: Marzec 21, 2014, 20:40:28 pm »


Hmmm....moze by tak Drogę Krzyżowa w tanecznym rytmie odprawić. Ekstatyczny taniec skąpo ubranych za-konnic pod Krzyżem....to może być to co tygrysy lubia najbardziej :D

Proszę posoborowikom nie podpowiadać, bo jeszcze to zrobią...

No cos Pan !! Im juz niczego nie potrzeba podpowiadac. Chociażbym wytęzył wszystkie me zmysły i niewyobrażalnie rozbujał wyobraźnie......to i tak bede o koński zad do tyłu. Sa rzeczy u posoborowików o którym sie nawet Aniołom nie sniło :)

aż zmieniłam sobie nicka na bardziej żeński, bo kolejna osoba mi tu dżęder stosuje  ;)

poza tym pełna zgoda. Niestety.
Zapisane
Oktawian August
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #27 dnia: Marzec 21, 2014, 21:34:23 pm »

W związku z "występem" tej zakonnicy są nawet jakieś komentarze pod artykułem ten występ "wychwalającym" : http://gosc.pl/komentarze/pokaz/492478
Zapisane
zenko
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #28 dnia: Marzec 21, 2014, 21:57:35 pm »

Cytuj
aż zmieniłam sobie nicka na bardziej żeński, bo kolejna osoba mi tu dżęder stosuje 

Wybaczenia prosze Pani Laetitio :)
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 635


« Odpowiedz #29 dnia: Marzec 21, 2014, 21:58:43 pm »

Pani Rito, dziewczyna ma 10 lat a nie 6 :) i śpiewa stokroć ładniej od siostry.

Zaś w Polsce: ks. Jakub Bartczak - Rap.

https://www.youtube.com/watch?v=T0wTtg3t45M

http://www.tekstowo.pl/piosenka,ks__jakub_bartczak,wolnosc___feat__fragua_.html

Jak miałem z 10 lat słuchałem paktofoniki....teraz wolę sobie tego posłuchać.
Zapisane
Taki sobie o...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Hit internetu. Zakonnica jak Alicia Keys! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!