Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:46:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Cytaty maryjne
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Cytaty maryjne  (Przeczytany 5923 razy)
Jumbarilla
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« dnia: Marca 18, 2014, 20:10:25 pm »

Szczęść Boże!

Od pewnego czasu poszukuję cytatów ze świętych związanych z różańcem. Dlatego poszedłszy po rozum do głowy, przychodzę w najodpowiedniejsze miejsce do takich poszukiwań.

Szukam wszelkiego rodzaju odwołań do tego czym jest różaniec i kim jest Maryja.
TUTAJ znalazłem trochę, ale potrzebuję takich informacji o wiele więcej.

Bóg zapłać.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 18, 2014, 20:52:51 pm »

Szczęść Boże!

Na wieki wieków. Amen!

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1419.msg182013.html#msg182013
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 19, 2014, 12:34:56 pm »

Pewnego razu, gdy papież bł. Pius IX osobiście oprowadzał grupę gości po watykańskich przestrzeniach, zapytano go o najcenniejszy skarb, jaki kryją okalające mury. Sądzono bowiem, że wskaże na któreś z licznych i cennych dzieł. On jednak sięgnął do kieszeni i wyciągnął z niej różaniec. Uniósł go wysoko i trzymając go tak, powiedział: „To najcenniejszy skarb Watykanu. Dajcie mi armię modlących się na różańcu, a podbiję świat”.

Gdy na dwa dni przed swoją śmierci, zapytano o. Pio, co miałby ważnego do przekazania ludziom, odpowiedział: "Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale mu to się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszyskim i wszystkimi. To ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak ja Jezus nauczył nas mówić Ojcze nasz."

Tu są wpisane te cytaty:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8196.msg182065.html#new


Inne ciekawostki wyczytane:

Pewien student uniwersytetu jadący pociągiem z Dijon do Paryża zajął miejsce obok skromnie ubranego mężczyzny, który odmawiał Różaniec, wolno przesuwając paciorki w palcach.

"Proszę skorzystać z mojej rady i wyrzucić ten różaniec przez okno i trochę poczytać, co na temat wiary w Boga mówi nauka. Proszę mi dać pański adres a ja prześlę panu literaturę, która panu w tej sprawie pomoże". Mężczyzna podał młodemu człowiekowi wizytówkę: "Ludwik Pasteur, Dyrektor Instytutu Badań Naukowych, Paryż". Ludwik Pasteur był jednym z największych naukowców w XIX wieku i twórcą nowoczesnej bakteriologii. Kazdego dnia odmawiał różaniec!



“Filipiny, 25 lutego 1986r. – Ludzie z różańcami w rękach pokonują wojsko dyktatora! F. Marcos ustępuje…

“Podnieśli w górę różańce i zaczęli się głośno modlić. Nie, nie mieli zamiaru się cofnąć. Czołgi zatrzymały się przed modlącym się tłumem ludzi. Po chwili żołnierze przyłączyli się do modlitwy. ”


Większy fragment odnośnie Filipin:

"22 lutego 1986 r. na Filipinach wybuchła rewolucja. Rządzący krajem od 14 lat dyktator Ferdynand Marcos, bezwzględnie tępiący wszelkie działania zagrażające jego władzy, polecił aresztować ministra obrony gen. Juana Ponce Enrile i kilka osób z jego otoczenia. Na wieść o tym generał wraz z dowódcą sił zbrojnych gen. Ramosem i 300 osobową grupą żołnierzy zabarykadowali się w koszarach leżących przy manilskiej Alei Objawienia się Świętych (EDSA). Wojskowi, pragnąc uniknąć rozlewu krwi, zwrócili się o pomoc do cieszącego się wielkim społecznym szacunkiem ks. kard. Jaime L. Sina. Kardynał porozmawiał z nimi, a potem udał się do swojej kaplicy. Po półtoragodzinnej modlitwie wyszedł i wygłosił rozpowszechnione przez radio orędzie do Filipińczyków. Wezwał wiernych, by wzięli różańce, wyszli na Aleję EDSA i utworzyli żywy kordon oddzielający zabarykadowanych rebeliantów od zbliżających się do nich wojsk żołnierzy wiernych dyktatorowi.

Apelu kardynała posłuchało 2 mln osób. Ludzie wyszli na główną arterię Manili i przebywali na niej przez 4 dni, uczestnicząc w wielkim narodowym nabożeństwie różańcowym. Biedni i bogaci Filipińczycy modlili się, śpiewali maryjne pieśni, brali udział w odprawianych przy polowych ołtarzach mszach św. Zakonnice z trzech klasztorów kontemplacyjnych przez 4 dni trwały na modlitwie i pościły. Najtrudniejsze, pełne nienawiści i strachu były pierwsze dni, kiedy naprzeciw tłumu dyktator wysłał armię złożoną z 25 czołgów i 6 tys. żołnierzy. Ludzie uklękli wówczas przed nadciągającym wojskiem, podnieśli w górę trzymane w dłoniach różańce i zaczęli się modlić. Czołgi zbliżyły się, próbując wjechać w tłum, i nagle, zatrzymały się, a żołnierze zamiast zaatakować, przyłączyli się do modlitwy. (…) Widząc fiasko działań pacyfikacyjnych, wściekły dyktator nakazał rozpędzić tłum za pomocą pocisków z gazem. Pojemniki wrzucono w tłum, ale wtedy wiatr zmienił nagle kierunek i ci, którzy je wrzucali, sami zmuszeni zostali do ucieczki. Marcos polecił następnie ostrzelać koszary z moździerzy. Morderczego rozkazu nie wykonano, bo nie znaleziono „odpowiedniego celu”, a co więcej żołnierze nie chcieli strzelać, żeby nie pozabijać cywilów. Kiedy cel wreszcie odnaleziono, odpalone pociski okazały być niewypałami. Także wysłane do boju załogi śmigłowców przyłączyły się do buntowników. Marcos zrozumiał wreszcie, że nie ma szans wygrać ze zbuntowanym narodem i nie ma już czego szukać na Filipinach. 25 lutego uciekł z kraju. Nowym prezydentem wybrana została Corazon Aquino, wdowa po zgładzonym przez dyktatora polityku Benigno Aquino. Bezkrwawa rewolucja uznana została za cud”.


Za: wpis na stronie Stanisława Krajskiego Fragment pochodzi z książki Henryka Bejdy „Księga stu wielkich cudów”, Dom Wydawniczy Rafael, Kraków 2005 s. 248, 279-281.


Na Watykanie w Kaplicy Sykstyńskiej jest ogromny obraz, namalowany na wielkiej ścianie. Przedstawia "Sąd Ostateczny". Mnóstwo postaci: Chrystus, u jego boku Maryja, aniołowie, Apostołowie i rzesze ludzkie, podnoszące się z tej ziemi ku niebu. Ale jeden fragment szczególnie nas zastanawia - oto potężny Duch Boży dźwiga z otchłani człowieka, uczepionego na różańcu!



Zapisane
Jumbarilla
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 21, 2014, 20:27:27 pm »

Bóg zapłać za pomoc. Właśnie czegoś takiego szukałem :)
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 10, 2014, 21:25:00 pm »

Z modlitwy św. Maksymiliana do Maryi Niepokalanej: "Dla Ciebie [tzn. dla Maryi] stworzył Bóg świat. Dla Ciebie i mnie [tzn. całą ludzkość] też Bóg do bytu powołał".

Ks. Karol niedługo wydaje nową książkę o Matce Przenajświętszej!!! Rezerwujmy gotówkę.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
korynt3
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #5 dnia: Września 16, 2014, 03:33:37 am »

tak, Maryja przypomina, o misyjnym zapale, zamiast nienawiści blizniego, okreslania go , bezmyślnego zakazywania tego czy owego.

tego ze każdy człowiek ma swoja osobowość, tego , ze każdy człowiek jest cenny. Tylko zeby nie wykorzystywał swojej osobowości do tego, zeby niszczyć świat, tylko , zeby ją wykorzystywał do tego zeby  świat budować



Wbrew pozorom najgorszy nie jest ów niszczyciel, ale ten ktory w świat budującym bliźnim (pod wpływem krzywych nauk ) widzi niszczyciela.

Jezus podobne zachowania nazwał
GRZECHEM PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU

Cytuj
Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: "On tylko przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy". 25 Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: "Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi. 26 Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo? 27 I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. 28 Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże. 29 Albo jak może ktoś wejść do domu mocarza, i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże? I dopiero wtedy dom Jego ograbi.
30 Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza.




Jest to największe przewinienie, gdyż:

Cytuj
Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym

Ewangelia Mateusza 12:31....

Dziś ekstremiści niestety gwałcą gucha Bożego. Nie idzmy przypadkiem ich śladem!!

Zapisane
korynt3
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #6 dnia: Września 16, 2014, 03:35:14 am »

Warto to przypomnieć sobie i bliznim, oraz rozgłaszać na przykładzie tego fragmentu ewangelii
jak ważny jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu!
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2014, 12:45:08 pm wysłana przez korynt3 » Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #7 dnia: Września 16, 2014, 10:05:34 am »

Panie kornyt3,

Przepraszam, ale może Pan pisać po polsku?

Cytuj
Wbrew pozorom najgorszy nie jest ów niszczyciel, ale ten ktory w świat budującym bliźnim (pod wpływem krzywych nauk ) widzi niszczyciela.

Totalnie tego nie rozumiem, nie rozumiem co ma temat cytatów maryjnych z grzechem przeciwko Duchowi Świętemu (z dużych liter). Jak mają się dwa fragmenty z Ewangelii Św. Mateusza, które następują po sobie do grzechów przeciwko Duchowi Świętemu? Nic Pan nie wyjaśnił z tego. Nienawiść bliźniego, niesprawiedliwe szufladkowanie ludzi nie są grzechami przeciwko Duchowi Świętemu.

Cytat: Katechizm kard. Gasparriego
571. Ile jest grzechów przeciwko Duchowi Świętemu?

Sześć jest grzechów przeciwko Duchowi Świętemu:

1.    o łasce Bożej rozpaczać;
2.    przeciwko miłosierdziu Bożemu zuchwale grzeszyć;
3.    uznanej prawdzie chrześcijańskiej się sprzeciwiać;
4.    bliźniemu łaski Bożej zazdrościć;
5.    na zbawienne napomnienia zatwardziałe mieć serce;
6.    rozmyślnie trwać w niepokucie.

Przepraszam za uszczypliwość, ale czy nie jest Pan spokrewniony Z TYM PANEM?
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #8 dnia: Września 16, 2014, 10:46:10 am »

Mnie się to jakoś skojarzyło z wątkami zakładanymi przez Pana powszedniego:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3369.0.html
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #9 dnia: Września 16, 2014, 10:49:44 am »

Szczęść Boże!

Od pewnego czasu poszukuję cytatów ze świętych związanych z różańcem. Dlatego poszedłszy po rozum do głowy, przychodzę w najodpowiedniejsze miejsce do takich poszukiwań.

Szukam wszelkiego rodzaju odwołań do tego czym jest różaniec i kim jest Maryja.
TUTAJ znalazłem trochę, ale potrzebuję takich informacji o wiele więcej.

Bóg zapłać.

prosze http://www.fronda.pl/blogi/o-wierze-modlitwie-zyciu/swieci-o-rozancu,30316.html
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
korynt3
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #10 dnia: Września 16, 2014, 12:41:58 pm »

Cytuj
Przepraszam za uszczypliwość, ale czy nie jest Pan spokrewniony Z TYM PANEM?
To faktycznie jest uszczypliwość, gdyż ja reprezentuje zupełnie przeciwny kraniec.

Nie bardzo widze co tu wyjaśniać. No dobrze wyjaśnię więc ewangelię
Jezus  wyrzucał duchy w momencie czynienia dobra Faryzeusze przewrotnie powiedzieli
'' On Mocą belzebuba duchy wyrzuca''

Czy naprawdę nie widzisz tutaj podobieństwa i tej ogromnej pychy?
Gdy ktoś np czyni dobro a go się potwarza? Przecież  to jest  dokładnie ten sam grzech ..


Jeśli nie widzisz to zastanów się nad swoim myśleniem, zastanow się co motywuje Cie do chrześcijaństwa i czy to nie jest przypadkiem chwała własna lub chęć wywyższenia się nad innymi .
Nie zapiekaj się, tylko zastanów.
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #11 dnia: Września 16, 2014, 13:42:11 pm »

Cytuj
Przepraszam za uszczypliwość, ale czy nie jest Pan spokrewniony Z TYM PANEM?
To faktycznie jest uszczypliwość, gdyż ja reprezentuje zupełnie przeciwny kraniec.

Nie bardzo widze co tu wyjaśniać. No dobrze wyjaśnię więc ewangelię
Jezus  wyrzucał duchy w momencie czynienia dobra Faryzeusze przewrotnie powiedzieli
'' On Mocą belzebuba duchy wyrzuca''

Czy naprawdę nie widzisz tutaj podobieństwa i tej ogromnej pychy?
Gdy ktoś np czyni dobro a go się potwarza? Przecież  to jest  dokładnie ten sam grzech ..

Jeśli nie widzisz to zastanów się nad swoim myśleniem, zastanow się co motywuje Cie do chrześcijaństwa i czy to nie jest przypadkiem chwała własna lub chęć wywyższenia się nad innymi .
Nie zapiekaj się, tylko zastanów.

Proszę Pana, nie zapiekam się. Na drobny żart pozwoliłem sobie, żeby uświadomić Panu, że Pańskie wypowiedzi są chaotyczne i niezrozumiałe. Mam nadzieję, że ma Pan poczucie humoru i nie będzie miał mi tego za złe.

Oczywiście pycha jest wielkim grzechem, grzechem samego Lucyfera, który sprowadził rozdarcie w świecie duchowym i obowiązkiem każdego katolika jest uciekanie od pychy, a chlubić się powinniśmy "krzyżem Pana naszego Jezusa Chrystusa" i szukać chwały Boga i Jego Matki, a nie naszej własnej. Tylko cały czas nie rozumiem, co grzech pychy i faryzeizmu ma wspólnego z grzechem przeciwko Duchowi Świętemu. Pan tego nie napisał. Dla mnie ten fragment ze Św. Mateusza jest jest jasny. Nie o grzech pychy tu chodzi, a o grzech zazdrości łaski Bożej. Faryzeusze zazdrościli Panu Jezusowi Chrystusowi łaski Bożej i w konsekwencji odrzucili Go i jego naukę skazując się na wieczne potępienie. Zgodne jest to z nauczaniem katechizmowym.

Dalej nie rozumiem również, co to ma wspólnego z cytatami maryjnymi, o które prosił założyciel wątku.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Cytaty maryjne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!