Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 22:06:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Jak odnaleźć się w świecie dzisiejszym, jako Katolik?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Jak odnaleźć się w świecie dzisiejszym, jako Katolik?  (Przeczytany 2945 razy)
Oktawian August
adept
*
Wiadomości: 21

« dnia: Marca 17, 2014, 21:38:16 pm »

Proszę o jakies sensowne propozycje.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 17, 2014, 21:45:45 pm »

A jakie propozycje Pana interesują? Jako katolik nie ma Pan propozycji, tylko konkretne wytyczne. Wiec albo katolik, albo świat.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 17, 2014, 21:49:34 pm »

Katolik zawsze ma się zachowywać tak samo:
1. znać nauczanie Kościoła;
2. stosować się do niego.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 17, 2014, 21:51:02 pm »

Nie jest pan odosobniony z takim pytaniem. Było już spory czas temu o takich dylematach pisane:

Przerażony i zagubiony

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1142.0.html

Wiele wypowiedzi, proponuję poczytać co było pisane w 2009 roku.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 17, 2014, 22:11:43 pm »

Proszę o jakies sensowne propozycje.

Poznać Boga, pokochać Go i służyć Mu.
Ćwiczyć się w cnotach i wiernie i uczciwie wykonywać obowiązki stanu.
Dokształcać się w pożytecznych dziedzinach.
Dbać o własną sprawność duchową, rozumną, cielesną, społeczną i majątkową.
Uczyć się od doświadczonych, wyuczonych, oczytanych, starszych kolegów frontowych.
Ożenić się i zaludnić ziemię.
Czekać na nadchodzące zmiany w wielkim świecie, czekać przygotowanym.

Semper paratus!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #5 dnia: Marca 17, 2014, 22:27:13 pm »

Proszę o jakies sensowne propozycje.
Świat będzie nas prześladował - nie dziś to jutro. Nasza ojczyzna w niebie dopiero.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Oktawian August
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 17, 2014, 22:39:22 pm »

Proszę o jakies sensowne propozycje.

Poznać Boga, pokochać Go i służyć Mu.
Ćwiczyć się w cnotach i wiernie i uczciwie wykonywać obowiązki stanu.
Dokształcać się w pożytecznych dziedzinach.
Dbać o własną sprawność duchową, rozumną, cielesną, społeczną i majątkową.
Uczyć się od doświadczonych, wyuczonych, oczytanych, starszych kolegów frontowych.
Ożenić się i zaludnić ziemię.
Czekać na nadchodzące zmiany w wielkim świecie, czekać przygotowanym.

Semper paratus!

Dziękuję,
bardzo sensownie Pan pisze, ale jak trochę orientowałem się w internecie i w ogóle, to są wspólnoty katolickie, które stosują różne kodeksy. Mnie się wydaje Drodzy Państwo (przepraszam, że będę z Państwem szczery), że ideały wszelkie w tej chwili ulegają niezmiennej od czasów przedchrześcijańskch tendencji podporządkowania ich kultowi mamony. Wiele wspólnot szczyci się szlachetnymi hasłami, jednak widać że zależy im na tym, byludzie sponsorowali idee. I to dosłownie. To co pisze Pan jp7 wydaje się trochę naiwne (proszę wybaczyć) w obecnej sytuacji proszę spróbować jakiemuś silnemu państwu na świecie powiedzieć coś takiego i jego obywatelom (nawet katolikom), ze ich ojczyzna jest w niebie. Tak to by pewnie chcieli, żebyśmy myśleli jacyś antypolacy.
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2014, 22:43:12 pm wysłana przez Oktawian August » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 17, 2014, 23:21:18 pm »

To co pisze Pan jp7 wydaje się trochę naiwne (proszę wybaczyć) w obecnej sytuacji proszę spróbować jakiemuś silnemu państwu na świecie powiedzieć coś takiego i jego obywatelom (nawet katolikom), ze ich ojczyzna jest w niebie. Tak to by pewnie chcieli, żebyśmy myśleli jacyś antypolacy.
Panie Oktawianie Auguście - w sumie tylko powtarzałem co w Ewangelii:
Mt 24:9 "Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia"
Mk 13:13 " będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. "
J 15:20 "Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. "

Flp 3:30 "Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie"

A jedno nie przeszkadza drugiemu.Mówi to Panu ktoś kto ponad 15 lat temu chodził na "Marsz Niepodległości"..
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 18, 2014, 06:55:45 am »

Cytuj
Jak odnaleźć się w świecie dzisiejszym, jako Katolik?

Oto odpowiedź:

Cytuj
Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.  Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę".  On Mu rzekł: "Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości". Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!"

Mk 10, 17-21
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 18, 2014, 08:25:22 am »

@Oktawian August
Proszę Pana, zawsze robić tak jak powinien robić Katolik, zupełnie nie zważając na otoczenie.
Najpierw będzie Pan dziwakiem, później oryginałem a na końcu wzorem ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Oktawian August
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 18, 2014, 15:30:31 pm »

Dziękuję za wskazówki.
To w takim razie drugie pytanie w tym wątku: W jakiej (jeżeli tak można powiedzieć) grupie katolików można przylgnąć do tych prawd? Pytam, bo - jak opis wskazuje - to jest forum tradycyjne i Tradycjonaliści majązapewne  jakieś głębsze (chyba) pojęcie prawdy? Od czego warto zacząć, by nim zostać?
Zapisane
Aleksander
uczestnik
***
Wiadomości: 112


« Odpowiedz #11 dnia: Marca 18, 2014, 16:00:01 pm »

Dziękuję za wskazówki.
To w takim razie drugie pytanie w tym wątku: W jakiej (jeżeli tak można powiedzieć) grupie katolików można przylgnąć do tych prawd? Pytam, bo - jak opis wskazuje - to jest forum tradycyjne i Tradycjonaliści majązapewne  jakieś głębsze (chyba) pojęcie prawdy? Od czego warto zacząć, by nim zostać?
Sądzę, że sformułowanie "grupa katolików" jest błędne, podobnie jak wydzielanie z grona wiernych "tradsów". Tradycja katolicka nie jest bowiem jedną z równorzędnych, równowartościowych opcji. Jeżeli ktoś nie uznaje Tradycji, nie jest katolikiem.
Zapisane
Oktawian August
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 18, 2014, 17:28:26 pm »

Dziękuję za wskazówki.
To w takim razie drugie pytanie w tym wątku: W jakiej (jeżeli tak można powiedzieć) grupie katolików można przylgnąć do tych prawd? Pytam, bo - jak opis wskazuje - to jest forum tradycyjne i Tradycjonaliści majązapewne  jakieś głębsze (chyba) pojęcie prawdy? Od czego warto zacząć, by nim zostać?
Sądzę, że sformułowanie "grupa katolików" jest błędne, podobnie jak wydzielanie z grona wiernych "tradsów". Tradycja katolicka nie jest bowiem jedną z równorzędnych, równowartościowych opcji. Jeżeli ktoś nie uznaje Tradycji, nie jest katolikiem.

O, właśnie widzi Pan, to jest kwestia bardzo ciekawa. Bo jak to rozumieć "uznawać Tradycję"? Trochę na ten temat czytałem i przeczytałem, że są grupy, które mówią, że Tradycja Kościoła to jest coś ścisle związanego z jego nauką i z obrzędami Nowej Mszy oraz doktryną po Soborze Watykańskim II nie wiele chcą mieć wspólnego. Inne środowiska mówią, że z nowymi obrzędami i doktryną wszystko jest w porządku, ale tradycja jakby lepiej oddaje (albo po prostu inaczej) to, co jest prawdą. Czytałem jeszcze, że jest neokatechumenat i odnowa w duchu świętym i że te grupy jakby odkrywają coś nowego w Kościele. Brakuje mi rozeznania, więc być moze należy się gdzieś przyłączyć, żeby lepiej to zrozumieć.
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #13 dnia: Marca 18, 2014, 17:59:45 pm »

Jako ex-neon dam panu radę: omijać neoństwo szerokim łukiem. Krótka odpowiedź niewiele panu wyjaśni, ale jest na forum kilka wątków na ten temat.
M.in. wątek "Neokatechumenat": jest najobszerniejszy i dobrze oddaje, co tam się dzieje. Polecam.

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3012.0.html
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Marca 18, 2014, 19:11:32 pm »

Dziękuję za wskazówki.
To w takim razie drugie pytanie w tym wątku: W jakiej (jeżeli tak można powiedzieć) grupie katolików można przylgnąć do tych prawd? Pytam, bo - jak opis wskazuje - to jest forum tradycyjne i Tradycjonaliści majązapewne  jakieś głębsze (chyba) pojęcie prawdy? Od czego warto zacząć, by nim zostać?
Sądzę, że sformułowanie "grupa katolików" jest błędne, podobnie jak wydzielanie z grona wiernych "tradsów". Tradycja katolicka nie jest bowiem jedną z równorzędnych, równowartościowych opcji. Jeżeli ktoś nie uznaje Tradycji, nie jest katolikiem.

O, właśnie widzi Pan, to jest kwestia bardzo ciekawa. Bo jak to rozumieć "uznawać Tradycję"? Trochę na ten temat czytałem i przeczytałem, że są grupy, które mówią, że Tradycja Kościoła to jest coś ścisle związanego z jego nauką i z obrzędami Nowej Mszy oraz doktryną po Soborze Watykańskim II nie wiele chcą mieć wspólnego. Inne środowiska mówią, że z nowymi obrzędami i doktryną wszystko jest w porządku, ale tradycja jakby lepiej oddaje (albo po prostu inaczej) to, co jest prawdą. Czytałem jeszcze, że jest neokatechumenat i odnowa w duchu świętym i że te grupy jakby odkrywają coś nowego w Kościele. Brakuje mi rozeznania, więc być moze należy się gdzieś przyłączyć, żeby lepiej to zrozumieć.

Należy trzymać się z daleka od posoborowia. Równocześnie nie polecam wyboru "Tylko FSSPX" czy "Tylko postindult" czy "Tylko sedewakantyzm", bo przyjmowanie takich stanowisk nie powinno być domeną świeckich. Należy zachowywać katolicyzm bez wchodzenia w te spory, które nic dobrego nie mogą nam dać.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Jak odnaleźć się w świecie dzisiejszym, jako Katolik? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!