Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 11:25:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Od ilu lat jesteście tradsami?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Od ilu lat jesteście tradsami?  (Przeczytany 32657 razy)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 19, 2014, 16:54:44 pm »

Od ilu lat jestem tradsem?

Od 1981 lat, a dokładniej od Dnia Piędziesiatnicy A.D 33.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Marca 19, 2014, 17:02:43 pm »

to jest Pan starszy nawet ode mnie ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 19, 2014, 17:04:07 pm »

ale czuje sie dosyc mlodo;)
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #33 dnia: Marca 19, 2014, 17:11:17 pm »

Od ilu lat jestem tradsem?

Od 1981 lat, a dokładniej od Dnia Piędziesiatnicy A.D 33.
Duch Święty ???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 19, 2014, 19:49:10 pm »

Pierwszy kontakt to artykuły Niecikowskiego i Nogackiego w "Szczerbcu", pierwsza Msza w 2003r. w krakowskiej kaplicy FSSPX.
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #35 dnia: Marca 19, 2014, 20:17:01 pm »

a wracajac do tematu, to patrze sami neofici konwertyci tutaj
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Oktawian August
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #36 dnia: Marca 19, 2014, 20:43:31 pm »

Ja jestem tu na forum nowy, ale zdążyłem w tej poczekalni już zadać kilka pytań i otrzymać kilka bardzo dobrych odpowiedzi. Zastanawiam się czy pozwolą mi na wyjście z poczekalni i kiedy to nastąpi, ale n razie tutaj jest dużo fajnych tematów. Pozdrawiam wszystkich.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #37 dnia: Marca 19, 2014, 22:24:57 pm »

Od ilu lat jestem tradsem?

Od 1981 lat, a dokładniej od Dnia Piędziesiatnicy A.D 33.

A sądziłem, że trudno będzie tu znaleźć kogoś z dłuższym doświadczeniem tradycjonalistycznym niż Pana Majora :)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #38 dnia: Marca 19, 2014, 22:27:14 pm »

Łatwo. Przecież jest Pan Fons Blaudi :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #39 dnia: Marca 19, 2014, 22:54:04 pm »

To chyba jestem tu najstarszym (no nie tradsem - zwykłym najzwyklejszym katolikiem): od 28 listopada 1958 r - kiedy to też słuchałem pierwszej Mszy św. (no może trochę przysypiałem). Potem pamiętam w latach 60-siątych msze (też VOMy) no i dzisiaj mam też szczęście bo ks. Grzegorz tu jest.

Preferuję msze ciche.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #40 dnia: Marca 20, 2014, 01:01:18 am »

Jakies grupy, moze nie zorganizowane, ale powiazane wiezami towarzysko-ideowymi, ktore mozna by okreslic jako tradycyjne (kryterium liturgii i doktryny), a nie tylko konserwatywne pojawily sie w Polsce gdzies w polowie lat 80. Przedtem nie ma nawet co szukac - ot wyizolowane jednostki w posoborowej zawierusze.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #41 dnia: Marca 20, 2014, 10:09:47 am »

Zastanawiam się czy pozwolą mi na wyjście z poczekalni i kiedy to nastąpi, ale n razie tutaj jest dużo fajnych tematów.
Nie czytało się regulaminu :)

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,2845.0.html
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #42 dnia: Marca 20, 2014, 11:57:17 am »

Na Forum może trudno. Ale początki to dzięki oblatom w niższym seminarium i matematyce. Ja i kolega mieliśmy hobby nie chodzić na matematykę a w tym czasie z kolegą ukrywaliśmy się w bibliotece gdzie były Mszaliki. I tak to się zaczęło. Z Kalisza pierwsze osoby do Chartres pojechały w 1991 roku z Konradem Szymańskim. Pierwsza Msza św. w Bazylice św. Józefa to 1995 rok. Pierwsza próba była w 1993 roku ale nie udało się. Brak zgody. 1997 rok u jednej rodziny celebruje ks. Stehlin a rok później ks. Wesołek, który z kaliskiego klasztoru jezuitów przeszedł do FSSPX. I tekntakty z FSSPX trwają z różnym natężeniem. I trzeba też wspomnieć na pobliski Poznań gdzie są 3 miejsca celebracji.
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #43 dnia: Marca 20, 2014, 13:18:31 pm »

też złożę świadectwo ;)
wychowałam się w posoborowiu i po dojściu do pełnoletności pożegnałam się z Kościołem na wiele lat
kilka lat temu, tuż po moim nawróceniu, brat wyciągnął mnie na Karolkową, wtedy zaczęłam interesować się Tradycją (wcześniej jedyne pojęcie, jakie miałam o Tridentinie to "tyłem do ludu" i "po łacinie") i tak zaczęłam odkrywać bogactwo i piękno tradycyjnej liturgii i przedsoborowej teologii.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2014, 14:24:43 pm wysłana przez avv » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #44 dnia: Marca 20, 2014, 14:39:28 pm »

Ja to od urodzenia, czy może raczej od Chrztu Świętego. Potem była "czarna dziura", której odcieni zrazu nie zauważałem, choć jako b. młodej osobie ale z "czarnym podniebieniem" wydawało mi się podejrzanym, że komuna tak wychwala SW_II i J_XXIII. Potem były pielgrzymki piesze, zrazu patriotyczne a od ~1984~, jakby ktoś przestawił wajchę i zaczęły się wygłupy. No i przełomowy styczeń 1998 r., popielgrzymkowe spotkanie Grupy Biało-Czarno-Czerwonej poprzedzone Mszą Świętą w Kaplicy Res Sacra Miser. Wtedy poczułem się na powrót w Domu Rodzinnym.  Od tego czasu NOM to tylko śluby i pogrzeby a poza tym to tylko z konieczności do policzenia na palcach jednej ręki. I zaraz w tym samym roku Chartres i dziesięciolecie Ecclesia Dei, październik w Rzymie. Można powiedzieć, że ten 1998 rok był szczególny. No i jeszcze jedna ważna okoliczność, Żona też od razu w to weszła, więc było dużo łatwiej. Wcześniej Ona szczególnie cierpiała męki od "oprawców muzycznych" i Chartres było ukojeniem dla duszy. Obecnie planujemy tak wyjazdy, żeby na Mszy być u siebie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Od ilu lat jesteście tradsami? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!