Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:24:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Stan warszawskiej tradycji
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: Stan warszawskiej tradycji  (Przeczytany 51563 razy)
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #90 dnia: Grudnia 04, 2014, 23:51:53 pm »

Parafia ma 5000-6000 ludzi. Dwadziescia pare procent przychodzi do kosciola, stary proboszcz jest obojetny i wychodzi liczba ponizej tysiaca.  Starzy proboszczowie zapamietaja dobrobyt a kosciol iles tam wieczny ktos kupi. Po co?
http://www.diecezja.waw.pl/3837
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #91 dnia: Grudnia 14, 2014, 16:02:56 pm »

Wczoraj będąc w Radości dowiedziałem się, że Tridentina odprawiana jest także w każdą niedzielę o 15.00 w kaplicy Św. Barbary (tylko msze ciche). Faktycznie - przypominam sobie, że dotarłszy tam w poprzednią niedzielę trochę przed czasem na "Liturgię Ojca Naszego Grzegorza Oświeciciela" natknąłem się w kaplicy na końcową Ewangelię w/g Św. Jana. Dziś niestety mam wyjazd, ale za tydzień z pewnością postaram się zweryfikować empirycznie i może czegoś więcej dowiedzieć o celebransie.

PS W świetle zapowiedzi o mszy w obrządku ormiańskokatolickim na 28 grudnia byłoby fajnie i "ekumenicznie" gdyby bracia w wierze znów nawiedzili Św. Barbarę
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #92 dnia: Grudnia 14, 2014, 18:51:19 pm »

Tez o tym slyszalem. Ale nie wiem kto jest celebransem.
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #93 dnia: Grudnia 14, 2014, 18:55:09 pm »

@pentuer
ODRADZAM!!!
Pan Barcikowski pisał niegdyś o celebransie.
Ja potwierdzam i w Barbarze przeżyłem najgorszą tridentinę ever. :(
Fajne miejsce, pobożny proboszcz i niestety słaba tridentina ks. Bolesława.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #94 dnia: Grudnia 14, 2014, 19:13:38 pm »

Gdzie to jest? Dodam do mapy.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #95 dnia: Grudnia 14, 2014, 19:18:47 pm »

@Porys zmuszasz
Ordo Iuris miało gości z zachodu. Wzięli ich na starusa do Barbary i po 40 minutach (Msza trwa 2 h) goście wyszli bladzi i powiedzieli "ja byłem na Mszy Trydenckiej i i ona tak nie wygląda".
Kurtyna
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #96 dnia: Grudnia 14, 2014, 19:41:16 pm »

Może to ryt mixtum?  ;D
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #97 dnia: Grudnia 14, 2014, 19:46:37 pm »

No to trzeba się wybrać, żeby zobaczyć co tam jest nie tak.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #98 dnia: Grudnia 14, 2014, 20:38:47 pm »

Wlasnie. Co jest zlego w celebracji tam?
Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #99 dnia: Grudnia 14, 2014, 20:59:23 pm »

Najlepiej żeby każdy się sam przekonał, bo później niepotrzebne ploty się roznoszą jak się bazuje na zdaniu paru osób z internetu. Ja jestem osobiście tego zdania, że jeżeli ksiądz jest nawet świeży i słabo mu to wychodzi to szacunek za to, że się bierze za KRR raz w tygodniu, a nie zabawy po raz w miesiącu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2014, 21:03:49 pm wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #100 dnia: Grudnia 14, 2014, 21:29:43 pm »

A p. Barcikowski pisał tak:
Cytuj
Niestety, ale muszę prosić Państwa o zaufanie, nie mogę na forum publicznym omawiać konkretnych zdarzeń, które publiczne nie są i dla dobra osób, które dotyczą, muszą pozostać niepubliczne. Nie zamierzam czynić zgorszenia.
Mogę jedynie powtórzyć to, co napisałem: odsunięcie ks. Bolesława od jakiejkolwiek pracy duszpasterskiej było, wobec kilku zaistniałych zdarzeń, smutną, ale jednak koniecznością.
I dla jasności: broń Boże nie chodzi o sprawy natury obyczajowej. Łączenie sprawy realizacji SP z obroną rzekomo skrzywdzonego ks. Bolesława moze tylko zaszkodzić.   

Zgadzam się. Róbcie państwo jak chcecie ale ja miałem mini depresję po Mszy ks. Bolesława.

zagadka
Hostia w czasie prefacji jest na patenie. Po konsekracji jest na patenie. Na sed libera nos... jest na patenie. Kapłan robi znak krzyża pateną. Co się dzieje z okruchami?
Niektórzy powiedzą że nic złego a inni że profanacja.

Co do wpisu Pana DNRa ws. Mszy nieregularnej u św. Tomasza.
Ks. prałat to stary prałat chory na serce. On się szykuje... 2 tygodnie na Mszę. Psychicznie i fizycznie. Dbamy o jak najczęstsza celebrację. Kwestia ludzi. Miała być bomba. Liczyłem 50 osób.
Czemu chodzę na Imielin?
Jakoś chcę uzyskać jak najwięcej z obecności z ks. prałatem Porywa mnie to stare wychowanie. Dziś nazywają je przedsoborowe.  Porywa mnie głowa wysoko, ale nie z pychy a z osiągnięć w życiu. Ks. Tomasz był proboszczem, jest prałatem. Jakoś mi monarchiście tęskno w świecie za tym... Czasem widzę w nim Sapiehę.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #101 dnia: Grudnia 14, 2014, 23:34:16 pm »

Szanowny Panie Konzebie,

Cytaty z p. Barcikowskiego to jak cytaty z Żołnierza Wolności w stanie wojennym. Taka maja wiarygodnosc.

Jak odprawia x Bolesław tak odprawia. Nie jestem nastoletnim podnieconym "fanem" x B. Ale...

W przeciwieństwie do innych kaplanów, którzy mają na ustach melasę, kreują sie na autorytety a nigdy nie odprawili mszy (a sa nawet tacy ktorzy przesladuja tych ktorzy odważyli sie siegnac reka po Mszal Rzymski) takich jak: xx Nycz, proboszcz z Brwinowa, probosz z Jazgarzewa, Hoser, kanclerze i moderatorzy z otoczenia Nycza, red naz Idziemy Zielinski etc etc
X Boleslaw odprawia Mszę.

X. Boleslaw, powtorze to po raz kolejny, odmowil siadania podczas mszy w Brwinowie tylem do tabernakulum, tylko kleczal. Pozostali x siadali na krzeslach na osi oltarza, nawy. Ludzie dostrzegali to i nawet komunikowali u X B. a nie u proboszcza. Tego nie mogli mu darowac.
Probowali go zniszczyc.
Byly oskarzenia o rzeczy, o ktorych nikt na fk by nawet nie pomyslal na trzeźwo.

Gdyby nie fachowcy, np. Znany w Polsce prawnik koscielny ( ... auto cenzura i ustawa o nieulatwianiu lobuzom zycia ... ) wskazal takie osrodki koscielne wykorzystywane do tych celow jak osrodek dla x oblakanych i x alkoholikow. Jeden z nich znajdowal sie bodajze w Pulawach.
Nie chcialem o tym pisac, ale wystarczy przerzucic stare watki fk by sprawdzic.
W Brwinowie, gdzie Christianitas ma "wlasne koncesjonowane laboratorium liturgiczne", byla kiedys odprawiana msza pogrzebowa, versus skoroszyt z kwitami soborowymi. Krucyfiksu koscielny zakazal.

Benedykt to wspanialy umysl. Pomylil sie tylko z wizja wspolistnienia dwoch rytow vel dwoch religii.

Co do zniesmaczonych zagranicznych gosciach fundacji Ordo Iuris. Jezeli sie nie myle to fundacje zalozyli ludzie pobierajacy nauki w Pralaturze. Ciekawe dlaczego sami w W-wie nie doprowadzili do porannej celebracji tridentiny, np. u Zbawiciela ?
Mieliby blisko na Filtrową i Gornoslaską.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2014, 10:42:07 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #102 dnia: Grudnia 15, 2014, 00:01:19 am »

A p. Barcikowski pisał tak:
Cytuj
Niestety, ale muszę prosić Państwa o zaufanie, nie mogę na forum publicznym omawiać konkretnych zdarzeń, które publiczne nie są i dla dobra osób, które dotyczą, muszą pozostać niepubliczne. Nie zamierzam czynić zgorszenia.
Mogę jedynie powtórzyć to, co napisałem: odsunięcie ks. Bolesława od jakiejkolwiek pracy duszpasterskiej było, wobec kilku zaistniałych zdarzeń, smutną, ale jednak koniecznością.
I dla jasności: broń Boże nie chodzi o sprawy natury obyczajowej. Łączenie sprawy realizacji SP z obroną rzekomo skrzywdzonego ks. Bolesława moze tylko zaszkodzić.   

Zgadzam się. Róbcie państwo jak chcecie ale ja miałem mini depresję po Mszy ks. Bolesława.

zagadka
Hostia w czasie prefacji jest na patenie. Po konsekracji jest na patenie. Na sed libera nos... jest na patenie. Kapłan robi znak krzyża pateną. Co się dzieje z okruchami?
Niektórzy powiedzą że nic złego a inni że profanacja.

Co do wpisu Pana DNRa ws. Mszy nieregularnej u św. Tomasza.
Ks. prałat to stary prałat chory na serce. On się szykuje... 2 tygodnie na Mszę. Psychicznie i fizycznie. Dbamy o jak najczęstsza celebrację. Kwestia ludzi. Miała być bomba. Liczyłem 50 osób.
Czemu chodzę na Imielin?
Jakoś chcę uzyskać jak najwięcej z obecności z ks. prałatem Porywa mnie to stare wychowanie. Dziś nazywają je przedsoborowe.  Porywa mnie głowa wysoko, ale nie z pychy a z osiągnięć w życiu. Ks. Tomasz był proboszczem, jest prałatem. Jakoś mi monarchiście tęskno w świecie za tym... Czasem widzę w nim Sapiehę.

Tez tak mam... Jako dawny ministrant przyglądam sie uważnie udzielaniu Komunii w TV, np. dziś na POLONII o godz. 13, piękny kościół w Gdańsku, szacowna celebra z arc. Głódziem, ale rozdają komunie bez paten najczęściej...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #103 dnia: Grudnia 15, 2014, 00:20:32 am »


Co do zniesmaczonych zagranicznych gosciach fundacji Ordo Iuris. Jezeli sie nie myle to fundacje zalozyli ludzie pobierajacy nauki w Pralaturze. Ciekawe dlaczego sami w W-wie nie doprowadzili do porannej celebracji tridentiny, np. u Zbawiciela ?
Mieliby blisko na Filtrową i Gornoslaską.


O co chodzi z tym Ordo Iuris ? Nie widzę związku z poprzednimi wątkami, a i samo (novus) ordo iuris jakoś mi się z Tradycją katolicką nie kojarzy. Niestety :(
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #104 dnia: Grudnia 15, 2014, 10:17:38 am »

Ordo Iuris po prostu opowiadało mi tę historię. Niektórzy szukają haka na każdego po prostu...


@Vita Romana
Ja zadaję pytanie z zakresu logiki. Problemem nie jest brak pateny przy komunii. Problemem jest w momencie (przed Pax Domini...)

@Rysio
Widział Pan kiedyś zdjęcie z Mszy pontyfikalnej czy Kaplicy papieskiej?
Jak ktoś próbuje odprawiać to niech się wpierw nauczy odprawiać. Jest ojciec Krzysztof, ks. Kadziński czy neoprezbiterzy...
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Stan warszawskiej tradycji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!