Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:39:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Stan warszawskiej tradycji
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: Stan warszawskiej tradycji  (Przeczytany 51482 razy)
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #75 dnia: Grudnia 01, 2014, 20:23:42 pm »

No, ale mówiąc "w szkole", mam też na myśli to, co jest po godzinach :-)
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #76 dnia: Grudnia 01, 2014, 21:20:51 pm »

Wiele racji ma Pan Krusejder. Chodzi o rolę właśnie rodziny, której nic nie zastąpi i tego czasu wolnego, który trzeba jeszcze umieć należycie wykorzystać, bo największym problemem czy dużego czy małego to NUDA i lenistwo jest.
Zapisane
zelus
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #77 dnia: Grudnia 01, 2014, 21:30:31 pm »

Nie chciałbym wgłębiać się w Pańskie sprawy, ale regularne chodzenie na Mszę to absolutne minimum dla pozostania katolikiem. Oraz jakaś modlitwa w trakcie dnia. Bez tego bardzo łatwo spoganieć, okazyj ku temu nie brakuje.

Oczywiście. Od tego może się zacząć odrodzenie. Brak Mszy Świętej wyjaławia. A nikt przecież nie jest doskonały.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #78 dnia: Grudnia 01, 2014, 22:08:21 pm »

.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #79 dnia: Grudnia 01, 2014, 22:18:25 pm »

A czy ktoś się zachwyca...?  ;D
Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #80 dnia: Grudnia 01, 2014, 22:24:59 pm »

@ATW:
Cytuj
BTW, pańskich obaw, panie DNR, trochę nie rozumiem: toż nie dalej jak parę dni temu sam Pan pisał, że w szkole SSPX jest wiele z tego, co w publicznej, jeśli rozumieć przez to młodzieńczy bunt, papierochy, podpijanie browarków za winklem, mówienie "motyla noga" (że tak to ujmę dyplomatycznie) itd. :-) Czyli się dzieci pani Laetitii o wszystko otrą, o co się mają otrzeć, haha.
Jak to Panu wytłumaczyć :) Po prostu to nie jest wszystko takie kolorowe jak się wydaje na stronie akwinaty, że dzieci takie pobożne oh ah, chodzące aniołki, słuchające posłusznie swoich przełożonych jak to widać na fotografiach.
Ja nie mam zamiaru tu nikogo przekonywać, ale rzeczywistość jest po prostu trochę inna :) I rzeczywiście dzieci po 15-16 lat w szkole FSSPX popijają browarki za winklem, "motyla noga" to codzienność, a zdarzały się przypadki brania innych używek.
Młodość to okres buntu. To, że przy rodzicach jest wszystko klawo nie znaczy że dziecko się z tym dobrze czuje i jak dostanie chwile "wolności" jest całkiem inne. Czasem takie wpajanie na siłę dziecku wartości jakich chcą rodzice może mieć odwrotny skutek w przyszłości.

Cytuj
Odsyłam tu: http://www.legitymizm.org/historia-onr ; http://www.legitymizm.org/osiem-lat
Hehe 2004 chyba to także moje początki z nacjonalizmem.  ;) Ja to jednak zawsze byłem autonomiczny. Na nacjonalizm to bardziej trafiłem jako smarkacz przez towarzystwo na stadionach i muzykę RAC. Szelek, flyersa nigdy nie preferowałem przez co często byłem uważany za pariasa  :D Pewnie pamięta Pan mnie jeszcze z forum nacjonalisty - robiłem grafiki będąc jeszcze gnojkiem, np. http://skroc.pl/c0ea6 , http://skroc.pl/743fe

Cytuj
BTW2: pański znajomy, jeśli to o tym była mowa, o którym myślę, preferuje chyba szeleczki takie jak ja 10 lat temu
Cytuj
kto biednemu zabroni? To działanie rozsądne nie było. Zwłaszcza jeśli ów znajomy jest aktualnie jednym z głośniejszych lecz niekoniecznie rozsądniejszych sedewakantystów.
Dokładnie to ten osobnik, który przebył już wszystkie możliwe drogi tradycjonalizmu i z wszystkich organizacji narodowych został wyrzucany (aż w końcu stworzył KINR z kolegą z gliwickiego Trynku) :D Nie rozmawiamy tu jednak o nim, bo to faktem jest że to idiota ale po prostu o danej sytuacji.

@Krusejder:
Cytuj
Z tego, co kojarzę, to zwykle kapłani sami odchodzili z FSSPX Polska ....
No nie byłbym tego taki pewny w tej sytuacji. Pozostają mi jedynie domysły, a czekam aż ktoś "kumatszy" coś tutaj napisze.
Z opinią na temat szkoły FSSPX zgadzam się z Panem. I życzę jej jak najlepiej.

@zelus:
Cytuj
Oczywiście. Od tego może się zacząć odrodzenie. Brak Mszy Świętej wyjaławia. A nikt przecież nie jest doskonały.
Czy temat brzmi "życie duchowe Pana DNR" ? Proszę sobie odpuścić, a jak ktoś tak bardzo ciekawy to zapraszam na priv.

@kamilek:
Cytuj
Edukacji swojej otrzymanej nie szanuje, wszystkiego i tak trzeba sie uczyc samemu.
Otóż to :) Po prostu czasem rzeczywistość jest brutalna, bo rodzicom wydaje się że z dzieci wyrosną osoby na jakie by chciały, a tu bum. 180 stopni inaczej.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2014, 23:33:05 pm wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #81 dnia: Grudnia 01, 2014, 22:44:18 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2014, 22:59:56 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #82 dnia: Grudnia 01, 2014, 23:00:15 pm »

@kamilek: Tak odchodząc od tematu to po podwójnym inżynierze i magistrze jest naprawdę tak słabo? Jak Pan nie chce odpowiadać proszę bez odbioru :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2014, 23:02:13 pm wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #83 dnia: Grudnia 01, 2014, 23:08:44 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2014, 23:15:14 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #84 dnia: Grudnia 01, 2014, 23:13:08 pm »

Chodziło mi bardziej o sytuacje na rynku pracy z takim wykształceniem :) Nie wiem co Pan studiował - nie wnikam.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2014, 23:15:25 pm wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #85 dnia: Grudnia 01, 2014, 23:48:11 pm »

.
Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #86 dnia: Grudnia 01, 2014, 23:50:04 pm »

Mądrze Pan gada :) Ok, wróćmy do tematu.
Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #87 dnia: Grudnia 02, 2014, 10:15:55 am »

.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #88 dnia: Grudnia 02, 2014, 10:34:01 am »

a nasze społeczeństwo buduje się na prymitywiźmie i głupocie, bo łatwiej nim rządzić ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #89 dnia: Grudnia 04, 2014, 23:13:57 pm »

Prosiłbym panów o rozmowie w tem wątku o samej warsiaskiej tradycji tak jak w drugiej połowie 2 strony wątku, miasto o szkołach i motylach Maryny.
;)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Stan warszawskiej tradycji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!