Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 20:03:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czy sedewakantyści posiadają jurysdykcję?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Czy sedewakantyści posiadają jurysdykcję?  (Przeczytany 5719 razy)
SzymonKlucznik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 35

Katolik Integralny
« Odpowiedz #15 dnia: Marca 07, 2014, 12:52:56 pm »

Niech Pan tyle pieprzu nie marnuje ;),  Problem tzw "lefebrystów" to wewnętrzna sprawa Kościoła, tak się wyraził jeden z przedstawicieli tegoż Kościoła a żaden inny tego nie zanegował. Więc kimże Pan jest eksmitując ich poza Mistyczne Ciało Chrystusa Pana?


P.S. Co do pierwszych się nie wypowiadam, bo nie mam wyrobionego zdania, choć czasami można odnieść wrażenie, że bardziej są w Kościele niż niektóre osoby pozostające w formalnej (ewidentnie faryzejskiej) jedności.

Szanowny Panie, zgodnie z orzeczeniem Piusa XII, z Encykliką Ad Apostolorum Principis, konsekracje biskupie bez zleceń stolicy Apostolskiej są obciążone ekskomuniką. Ta nieomylna nauka ma swoje odzwierciedlenie w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Czy Pan zna Encyklikę Ad Apostolorum Principis?
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 07, 2014, 12:54:45 pm »

Niech Pan tyle pieprzu nie marnuje ;),  Problem tzw "lefebrystów" to wewnętrzna sprawa Kościoła, tak się wyraził jeden z przedstawicieli tegoż Kościoła a żaden inny tego nie zanegował. Więc kimże Pan jest eksmitując ich poza Mistyczne Ciało Chrystusa Pana?


P.S. Co do pierwszych się nie wypowiadam, bo nie mam wyrobionego zdania, choć czasami można odnieść wrażenie, że bardziej są w Kościele niż niektóre osoby pozostające w formalnej (ewidentnie faryzejskiej) jedności.

Szanowny Panie, zgodnie z orzeczeniem Piusa XII, z Encykliką Ad Apostolorum Principis, konsekracje biskupie bez zleceń stolicy Apostolskiej są obciążone ekskomuniką. Ta nieomylna nauka ma swoje odzwierciedlenie w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Czy Pan zna Encyklikę Ad Apostolorum Principis?

Czekamy na odpowiedz na zadanie pytania.


Kto ma prawowitą SUKCESJĘ APOSTOLSKĄ >!?

http://www.ultramontes.pl/pivarunas_konsekracje_biskupie.htm czytaj pan albo pan nie używa rozumu !

Gdzie jest PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ widzialny i łatwo rozpoznawalny z całą hierarchią  ???!!! Pisze o tym PIUS IX !

Więc proszę podać imię i nazwisko biskupa prawomocnego z jurysdykcją oraz godnie wyświęconego ?

Powtórzę się: gdzie jest Kościół widzialny, skoro twierdzisz, że:
1) papież nie jest papieżem (od 1958 r. )
2) wszyscy biskupi będący w jedności z nim są heretykami i schizmatykami
3) biskupi tradycjonalistyczni korzystający z jurysdykcji NADzwyczajnej są schizmatykami ?

Kto jest papieżem Koscioła katolickiego ? Jak ma na imię, kto go konsekrował na biskupa?
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #17 dnia: Marca 07, 2014, 13:03:25 pm »

Panie "Klucznik" proszę odpowiedzieć na pytania, które są Panu zadawane od jakiegoś czasu i to nie tylko na tym forum. Uczciwość zobowiązuje!
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 07, 2014, 13:06:16 pm »

A może to "Słupnik" a nie "Klucznik"?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
SzymonKlucznik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 35

Katolik Integralny
« Odpowiedz #19 dnia: Marca 07, 2014, 13:09:23 pm »

„Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie”
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Marca 07, 2014, 13:12:17 pm »

Proponuje poszukać w necie pytań, które Panowie zadali p. Klucznikowi, gdzie on zadaje je komus innemu. Jak tam dostanie odpowiedź to zapewne odpowie i Panom na FK.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
SzymonKlucznik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 35

Katolik Integralny
« Odpowiedz #21 dnia: Marca 07, 2014, 13:14:01 pm »

Proponuje poszukać w necie pytań, które Panowie zadali p. Klucznikowi, gdzie on zadaje je komus innemu. Jak tam dostanie odpowiedź to zapewne odpowie i Panom na FK.

Szkielet oczywiście obrzydliwie kłamie. Proszę o jakiegokolwiek linka gdzie zadaje pytania po forach a potem gdzieś publikuje. Szkielet widac miał szkolenie na Czerskiej z metod prowadzenia dyskusji i moderacji (czytaj kanalizowania).
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 07, 2014, 13:14:45 pm »

"Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu".

Miastem położonym na górze jest Kościół. Gdzie on jest? Gdzie jest Papież? Czemu Pan skrywa odpowiedź pod korcem?
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 07, 2014, 13:17:17 pm »

Proponuje poszukać w necie pytań, które Panowie zadali p. Klucznikowi, gdzie on zadaje je komus innemu. Jak tam dostanie odpowiedź to zapewne odpowie i Panom na FK.

Szkielet oczywiście obrzydliwie kłamie. Proszę o jakiegokolwiek linka gdzie zadaje pytania po forach a potem gdzieś publikuje. Szkielet widac miał szkolenie na Czerskiej z metod prowadzenia dyskusji i moderacji (czytaj kanalizowania).
Jak już to Pan szkielet.
A jesli chodzi o kanalizowanie to inni skanalizowali Pana tak jak i ja. Jest Pan szurem.

No i czekamy na odpowiedzi na zadane wyżej pytania.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2014, 13:19:04 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Marca 07, 2014, 13:18:36 pm »

Nasz "matolik integralny" ma zakaz mówienia u guru swojej sekty.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
SzymonKlucznik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 35

Katolik Integralny
« Odpowiedz #25 dnia: Marca 07, 2014, 13:19:48 pm »

"Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu".

Miastem położonym na górze jest Kościół. Gdzie on jest? Gdzie jest Papież? Czemu Pan skrywa odpowiedź pod korcem?

św. Ambroży: (Kościół) "zaćmiony być może, odpaść nie może"
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #26 dnia: Marca 07, 2014, 13:22:00 pm »

A mnie się wydaje, że to nie Kościół jest zaćmiony...
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 07, 2014, 13:24:16 pm »

Panie Klucznik, pozdrowił Pan brata Krzysztofa, jak prosiłem??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #28 dnia: Marca 07, 2014, 13:30:38 pm »

Niedoszłego i byłego brata Krzysztofa, przecież on był nielegalnym bratem zakonnym w schizmatyckim i heretyckim, formalnie nieistniejącem stowarzyszeniu kapłańskiem.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2014, 13:45:09 pm wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #29 dnia: Marca 07, 2014, 13:37:09 pm »

Jak przeczytałam to i tu u pana "Klucznika"

Bractwo nie jest Kościołem Katolickim ponieważ nie posiada jurysdykcji:

http://katolikintegralny.wordpress.com/2014/02/23/pius-xii-encyklika-ad-apostolorum-principis-fragmenty/

... nie mam najmniejszej wątpliwości, że tu nie potrzeba polemiki teologicznej tylko konsultacji psychiatrycznej.


Mało tego! niżej napisał, że: "Bractwo nie posiada również sukcesji apostolskiej:
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2014, 13:40:17 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czy sedewakantyści posiadają jurysdykcję? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!