Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 07:28:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czy sedewakantyści posiadają jurysdykcję?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Czy sedewakantyści posiadają jurysdykcję?  (Przeczytany 5717 razy)
SzymonKlucznik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 35

Katolik Integralny
« dnia: Marca 06, 2014, 20:19:26 pm »

?
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2014, 12:46:53 pm wysłana przez SzymonKlucznik » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 06, 2014, 20:36:58 pm »

Nawiązując do równoległej dyskusji http://rebelya.pl/forum/watek/72003/ podtrzymuję zapytania:

Powtórzę się: gdzie jest Kościół widzialny, skoro twierdzisz, że:
1) papież nie jest papieżem (od 1958 r. )
2) wszyscy biskupi będący w jedności z nim są heretykami i schizmatykami
3) biskupi tradycjonalistyczni korzystający z jurysdykcji NADzwyczajnej są schizmatykami ?


Kto jest papieżem Koscioła katolickiego ? Jak ma na imię, kto go konsekrował na biskupa?

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 06, 2014, 20:50:01 pm »

Od publicznej odpowiedzi na te właśnie pytania zależy Pański udział w tym forum. Nie będziemy tu tolerować członków podejrzanych sekt pseudokatolickich.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 06, 2014, 21:26:41 pm »

Nu, widzę, że jakiś totalny blitzkrieg sie tu szykował, a wyszło tylko mini pierdnięcie ;D

Zostawimy ten watek. A nawet przywrócimy Pańskie posty ku przestrodze, coby następne szury uważały. Nawet go przykleję na samej górze działu ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
SzymonKlucznik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 35

Katolik Integralny
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 06, 2014, 22:26:24 pm »

Szanowny moderatorze. Wątek założyłem aby dowiedzieć się o jurysdykcji. Jeśli Państwo własciciele tego forum nie życzą sobie mojej obecności na forum to z pokorą żegnam, a wątek proszę skasować.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 06, 2014, 22:51:14 pm »

Szanowny Panie, watek zostanie tak jak napisałem.
Aha i bym zapomniał, ukłony dla br. Krzysztofa.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 07, 2014, 08:36:31 am »

a mnie interesuje coś innego. Panie "Klucznik" co Pan robi do tej pory, jaką Pan zaliczył drogę w sensie duchowym i eklezjalnym ??? Ma Pan wyrobione poglądy na niektóre tematy, zapewne błędne, ale jak Pan do nich dochodził? To mnie ciekawi.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 07, 2014, 09:32:56 am »

Pan Klucznik nie ma wyrobionych pogladów. Lata po wielu forach i stronach internetowych i pyta, oraz czyta. Potem modyfikuje swoja strone internetową kilka razy dziennie (takie doszły mnie słuchy).
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 07, 2014, 10:39:39 am »

Pan Klucznik nie ma wyrobionych pogladów. Lata po wielu forach i stronach internetowych i pyta, oraz czyta. Potem modyfikuje swoja strone internetową kilka razy dziennie (takie doszły mnie słuchy).

Christus Rex

Pan "Klucznik" przeczy sukcesji Apostolskiej i Jurysdykcji nadzwyczajnej (która wypływa z jurysdykcji delegowanej)  co jest bliskie herezji o której jest tu mowa :
http://www.aukcjoner.pl/gallery/016106362-.html#I1

Jeśli ów pan twierdzi że nie ma biskupów bo wszyscy to heretycy i schizmatycy to kto może wybrać papieża jak heretycy schizmatycy i apostaci są wykluczenie z wybierania papieża
ponad to czyni to, że nie ma już sukcesji apostolskiej i żadnej jurysdykcji (co jest oczywiście błędne) znaczyło by to że bramy piekielne zwyciężyły Kościół co jest też niemożliwe.
Z czego jasno i PEWNIE wynika , że jest prawowita sukcesja biskupia która jest godna i ważna oraz jest jurysdykcja nadzwyczajna, zwyczajna i delegowana także ważna.


http://www.piusx.org.pl/fsspx/konsekracje
5 cześć oraz

http://www.ultramontes.pl/pivarunas_konsekracje_biskupie.htm

Dalej ten pan wybiórczo traktuje nauczanie Kościoła cytuje to co mu pasuje np:

Sobór Tryd. (sess. XIV. cap. 7) żąda do ważności absolucji jurysdykcji zwyczajnej lub delegowanej.
Ponieważ natura i racja tego sądu się domaga, że wyrok tylko na poddanych bywa wydawany, przeto zawsze było przekonaniem Kościoła i to przekonanie ten Sobór uznaje za najsłuszniejsze, iż to roz­grzeszenie nie może mieć żadnego znaczenia, które kapłan nad tym wypowiada, nad którym nie ma zwyczajnej lub delegowanej jurysdykcji.
http://katolikintegralny.wordpress.com/2014/03/03/jurysdykcja-czyli-kolejny-najwiekszy-blad-lefebrystow-i-sedewakantystow/#more-715


Ów pan zapomniał o jurysdykcji nadzwyczajnej :

Kościół miał zawsze takie przekonanie powierzone przez Sobór jako bardzo prawdziwe, iż żadnego znaczenia nie powinno mieć rozgrzeszenie, którego kapłan udziela temu, nad kim nie ma jurysdykcji zwyczajnej lub delegowanej... Jednakże aby z tej okazji nikt nie zginął, w Kościele zawsze bardzo sumiennie przestrzegano, by w niebezpieczeństwie śmierci nie zważać na żadne zastrzeżenie 35

Suarez (w De poenitentia disp. XXVI, sect. IV, n. 6) rozważa, czy ten zwyczaj zachowywany przez Kościół nie jest z ustanowienia Bożego. W każdym razie – wnioskuje Suarez – Kościół nie mógłby go zabronić, gdyż wtedy użyłby swej władzy „nie ku budowaniu, lecz ku niszczeniu”.

a tu mamy całość:
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/247
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2014, 12:27:14 pm wysłana przez LUK » Zapisane
SzymonKlucznik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 35

Katolik Integralny
« Odpowiedz #9 dnia: Marca 07, 2014, 12:34:36 pm »

Oczywiście istnieje uzupełnienie jurysdykcji. Nie istnieje zaś termin jurysdykcji nadzwyczajnej. Został on wymyślony przez lefebrystów i sedewakantystów. Uzupełnienie jurysdykcji nie ma miejsca w przypadku działalności sedewakantystów i lefebrystów, ponieważ są oni poza Kościołem. Uzupełnienie jurysdykcji może mieć miejsce tylko w stosunku do katolickiego duchowieństwa, nie ekskomunikowanego.

Sobór Trydencki, Sesja XXIII (15/07/1563) Nauka o sakramencie kapłaństwa
DENZINGER – Enchiridion symbolorum definitionum, Fryburg 1911, s. 485 (967).
Kan. 7. Jeśli ktoś twierdzi, (…) że ci, którzy nie zostali PRAWNIE wyświęceni i POSŁANI przez władzę kościelną i KANONICZNĄ, lecz skądinąd przybywają, są uprawnionymi szafarzami słowa i sakramentów – niech będzie WYKLĘTY.

Nie twierdzę, że wszyscy biskupi to schizmatycy i heretycy. Moderniści, sedewakantyści i lefebryści to schizmatycy i heretycy.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 07, 2014, 12:45:25 pm »

...i sedewakantystów i lefebrystów, ponieważ są oni poza Kościołem.
Niech Pan tyle pieprzu nie marnuje ;),  Problem tzw "lefebrystów" to wewnętrzna sprawa Kościoła, tak się wyraził jeden z przedstawicieli tegoż Kościoła a żaden inny tego nie zanegował. Więc kimże Pan jest eksmitując ich poza Mistyczne Ciało Chrystusa Pana?


P.S. Co do pierwszych się nie wypowiadam, bo nie mam wyrobionego zdania, choć czasami można odnieść wrażenie, że bardziej są w Kościele niż niektóre osoby pozostające w formalnej (ewidentnie faryzejskiej) jedności.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 07, 2014, 12:46:35 pm »

Przepraszam Panie Klucznik, Pan sie dobrze czuje??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 07, 2014, 12:46:41 pm »

Oczywiście istnieje uzupełnienie jurysdykcji. Nie istnieje zaś termin jurysdykcji nadzwyczajnej. Został on wymyślony przez lefebrystów i sedewakantystów. Uzupełnienie jurysdykcji nie ma miejsca w przypadku działalności sedewakantystów i lefebrystów, ponieważ są oni poza Kościołem. Uzupełnienie jurysdykcji może mieć miejsce tylko w stosunku do katolickiego duchowieństwa, nie ekskomunikowanego.

Sobór Trydencki, Sesja XXIII (15/07/1563) Nauka o sakramencie kapłaństwa
DENZINGER – Enchiridion symbolorum definitionum, Fryburg 1911, s. 485 (967).
Kan. 7. Jeśli ktoś twierdzi, (…) że ci, którzy nie zostali PRAWNIE wyświęceni i POSŁANI przez władzę kościelną i KANONICZNĄ, lecz skądinąd przybywają, są uprawnionymi szafarzami słowa i sakramentów – niech będzie WYKLĘTY.

Nie twierdzę, że wszyscy biskupi to schizmatycy i heretycy. Moderniści, sedewakantyści i lefebryści to schizmatycy i heretycy.

Christus Rex

Gdzie jest PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ widzialny i łatwo rozpoznawalny z całą hierarchią  ???!!!

Czytaj pan to http://www.aukcjoner.pl/gallery/016106362-.html#I1

Jak nie twierdzi pan że całe duchowieństwo z wszystkimi od 1958 r. to heretycy i schizmatycy, więc zadajemy pytania na które pan nie odpowiada:

Powtórzę się: gdzie jest Kościół widzialny, skoro twierdzisz, że:
1) papież nie jest papieżem (od 1958 r. )
2) wszyscy biskupi będący w jedności z nim są heretykami i schizmatykami
3) biskupi tradycjonalistyczni korzystający z jurysdykcji NADzwyczajnej są schizmatykami ?

Kto jest papieżem Koscioła katolickiego ? Jak ma na imię, kto go konsekrował na biskupa?
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2014, 12:50:40 pm wysłana przez LUK » Zapisane
SzymonKlucznik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 35

Katolik Integralny
« Odpowiedz #13 dnia: Marca 07, 2014, 12:49:23 pm »

Jak nie twierdzi pan że całe duchowieństwo z wszystkimi od 1958 r. to heretycy i schizmatycy, więc zadajemy pytania na które pan nie odpowiada:

Pan najpierw mi przypisuje coś, czego nie twierdzę, a potem to przypisane mi stwierdzenie zwalcza. Nie twierdzę, że całe duchowieństwo to heretycy i schizmatycy. To obsurd.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 07, 2014, 12:52:04 pm »

Jak nie twierdzi pan że całe duchowieństwo z wszystkimi od 1958 r. to heretycy i schizmatycy, więc zadajemy pytania na które pan nie odpowiada:

Pan najpierw mi przypisuje coś, czego nie twierdzę, a potem to przypisane mi stwierdzenie zwalcza. Nie twierdzę, że całe duchowieństwo to heretycy i schizmatycy. To obsurd.

Christus Rex

Gdzie jest PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ widzialny i łatwo rozpoznawalny z całą hierarchią  ???!!! Pisze o tym PIUS IX !

Więc proszę podać imię i nazwisko biskupa prawomocnego z jurysdykcją oraz godnie wyświęconego ?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czy sedewakantyści posiadają jurysdykcję? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!