Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 02:08:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Komunia na klęcząco
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: Komunia na klęcząco  (Przeczytany 123885 razy)
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #360 dnia: Kwietnia 09, 2012, 12:15:53 pm »

czy na prawdę przyjmowanie Komunii świętej na klęcząco działa na nie których kapłanów jak płachta na byka ??

Niestety, tak. Kiedyś jeden ksiądz (związany z neokatechumenatem) próbował mnie zabić wzrokiem, gdy klęknąłem . Nieprzyjemne uczucie być tak potraktowanym.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #361 dnia: Kwietnia 09, 2012, 12:19:07 pm »

Klękać, klękać i jeszcze raz klękać! Ewentualne upokorzenia ofiarować w intencji kapłana. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło by ktoś mnie próbował 'wstawać', albo potraktował jakoś źle. Raz usłyszałem jakiś komentarz, nie pamiętam jaki.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #362 dnia: Kwietnia 09, 2012, 12:47:19 pm »

Mnie też, szczerze mówiąc nigdy nie odmówiono Komunii gdy klęczałem.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #363 dnia: Kwietnia 09, 2012, 18:01:43 pm »

W tym roku byłem z żoną na rekolekcjach. Myślałem, że będę musiał toczyć boje o pozycję klęczącą, a tu nie. Ksiądz już pierwszego dnia powiedział, że zwyczaj przyklękania przed przyjęciem Komunii, jest bez sensu, bo już się z tym spotkał i było tak, że staruszka przyklękała, a dziesięciu gimnazjalistów za nią już nie. Zapowiedział, że Komunia święta tylko na klęcząco. Opowiadał, że jak był w Niemczech, spotkał się z wyciągniętą ręką, ale ominął ją i podał komunikant do ust.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #364 dnia: Kwietnia 10, 2012, 09:27:23 am »

 :o
 ;D
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #365 dnia: Kwietnia 10, 2012, 09:40:35 am »

Swego czasu spotkałem polskiego księdza, który 20 lat pracował w Niemczech. Wrócił do Polski na kilka dni. Podczas Komunii mówił: nie rozdaję do łapki.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #366 dnia: Kwietnia 10, 2012, 11:15:08 am »

Komunię przyjmuję ZAWSZE na kolanach i zawsze do ust. W sumie to mnie niewiele interesuje co sądzi na ten temat ksiądz.
Nie miałem z tym problemu ani razu, gdyby zażądał powstania to bym odszedł bez komunii.

NIGDY nie przyjmuję komunii od żadnych "szafarzy", jeżeli stoję w kolejce (przez niedopatrzenie) do takiego delikwenta, to zmieniam kolejkę, nawet tuż przed "panem prawie księdzem".

W czasie przekazywania znaku, ZAWSZE mam opuszczoną pokornie głowę i zamknięte oczy - w celu uniknięcia nachalnych macaczy, którzy choć całą Mszą są zazwyczaj średnio zainteresowani, to akurat na ten moment ożywiają się i próbują uściskać wszystkich w promieniu kilku metrów od siebie. Macaczom mówię stanowcze NIE!

P.S. W parafii do której uczęszczam na NOM, ksiądz zaraz po objęciu parafii przywrócił balaski i normalnie komunikuje przy balaskach. Zmienia się to w czasie świąt, powodem ma być bardzo duża liczba przystępujących i tylko (po za świętami proboszcz jest sam) dwóch księży. Jednak ta codzienna praktyka komunii przy balaskach powoduje w sercach i duszach wiernych (oczywiście nie tych odświętnych katolikach tylko takich, którzy są co niedzielę na Mszy) odruch przyklękania przed przyjęciem komunikantu. Naprawdę znacząca grupa (~30%) przyklęka. Wydaje się, że człowiek który co niedzielę klęka przyjmując Ciało Boże nabiera takiego szacunku, że później trudno mu po prostu podejść ordynarnie i "sobie zabrać" jak śledzika ze Szwedzkiego stołu. Przynajmniej Ja to sobie tak tłumaczę :]

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #367 dnia: Kwietnia 10, 2012, 12:03:11 pm »

czy na prawdę przyjmowanie Komunii świętej na klęcząco działa na nie których kapłanów jak płachta na byka ??

Niestety, tak. Kiedyś jeden ksiądz (związany z neokatechumenatem) próbował mnie zabić wzrokiem, gdy klęknąłem . Nieprzyjemne uczucie być tak potraktowanym.

w mojej parafii ksiądz rekolekcjonista powiedział niesłychane zdanie.
Grupa ludzi uklękła do komunii rekolekcjonista( redemptorysta) powiedział zdanie.
wielka zbędna troska o nic, zamarliśmy z wrażenia nikt nie wstał ale szok był ogromny. Po Mszy chcieliśmy dowiedzieć się oco chodziło. Odpowiedzi prosta o klęczenie, dlaczego ksiądz tak sądzi padło pytanie. Odpowiedzi już nie było.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #368 dnia: Kwietnia 10, 2012, 14:55:11 pm »

Do mnie jeden ksiądz miał halo 13 lat temu u orionistów w Kaliszu.
Co do "grabuli na znak pokoju" to najlepiej uklęknąć już na początku Baranku Boży. Podaję rękę tylko w wypadku jeśli wyciąga do mnie jakaś babulinka, upośledzone dziecko itp. W innych wypadkach nie ma takiej opcji.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #369 dnia: Kwietnia 10, 2012, 15:44:50 pm »

Swego czasu spotkałem polskiego księdza, który 20 lat pracował w Niemczech. Wrócił do Polski na kilka dni. Podczas Komunii mówił: nie rozdaję do łapki.

Milo slyszeć, że są takie wyjątki. Bo ja w swojej wieloletniej praktyce emigranta spotkałem się wyłącznie z czymś dokładnie odwrotnym: księża z Polski kiedy tylko wyjadą na zachód, to natychmiast przyjmują z entuzjazmem wszystkie nadużycia, w tym Komunię na rękę.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #370 dnia: Kwietnia 10, 2012, 18:07:16 pm »

:o
 ;D

Skąd zdziwienie?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #371 dnia: Kwietnia 10, 2012, 20:44:18 pm »

Stąd, że większość kapłanów z Polski jest "nowoczesnymi metodaami" umierajacego Kościoła zachodniej Europy zauroczona...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #372 dnia: Kwietnia 10, 2012, 22:31:50 pm »

Na szczęście nie wszyscy.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #373 dnia: Kwietnia 11, 2012, 09:37:20 am »

Zaczynam wierzyć w wizję Leona XIII...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #374 dnia: Maja 14, 2012, 18:40:47 pm »

X. Prałat Kneblewski przekonuje do Komunii św. na klęcząco:
www.youtube.com/watch?v=b98tM7yFmQ4
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Komunia na klęcząco « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!