Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 14:00:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Komunia na klęcząco
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: Komunia na klęcząco  (Przeczytany 123426 razy)
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #285 dnia: Grudnia 02, 2009, 21:14:08 pm »

Czy ktoś zwrócił uwagę na dzisiejsze wydanie głównego dziennika w naszej TV. Podobno podano, że w związku z grypą u nas... komunia na rękę i "znak pokoju" bez podawania graby. Kto taki higieniczny?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #286 dnia: Grudnia 02, 2009, 21:21:07 pm »

A ja na rękę nie przyjmę i nie obchodzi mnie to, co sobie zarządzą w związku z grypą, jeśli coś, to ja ryzykuję. mam prawo. Mam nadzieję, że na KRR nie wprowadzą na rękę. Swoją drogą przechodząc koło kiosku widziałam artykuł pt." Kościoły wylęgarnie grypy"- w "Faktach i Mitach". Pewnie jakiś stek głupot o Komunii do ust...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #287 dnia: Grudnia 02, 2009, 21:21:57 pm »

a TV nie oglądam  :P zepsuł się 2 lata temu i nie naprawiam...  ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #288 dnia: Grudnia 02, 2009, 21:23:28 pm »

Czy ktoś zwrócił uwagę na dzisiejsze wydanie głównego dziennika w naszej TV. Podobno podano, że w związku z grypą u nas... komunia na rękę i "znak pokoju" bez podawania graby. Kto taki higieniczny?

Prawda.
http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo
od 11:40

Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Olsztynie wnosił apel do biskupa. Ponoć Główny Insp. Sanit. wyśle pismo do biskupów a ci mogą zalecić odczytanie w kościołach.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #289 dnia: Grudnia 02, 2009, 21:26:58 pm »

Ja im zrobię apele... <wściekła> rozdział jest Kościoła od państwa, odwalić się!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #290 dnia: Grudnia 02, 2009, 21:52:33 pm »


Prawda.
http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo
od 11:40

Dziękuję. No to PKP, (pięknie (.....) pięknie)
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #291 dnia: Grudnia 03, 2009, 08:58:24 am »

Diecezja sosnowiecka, po konsultacjach z sanepidem, również przygotowuje apel do wiernych w/s grypy.
Na szczęście nie przewiduje się zmian związanych z udzielaniem Komunii:

http://sosnowiec.naszemiasto.pl/wydarzenia/87653,nie-chodz-z-grypa-na-msze,id,t.html
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #292 dnia: Grudnia 03, 2009, 11:37:25 am »

Wczoraj w telegazecie była informacja, że podobne zalecenia (m. in. handkomunia) przygotował sanepid w Katowicach, ale z "obawy przed wybuchem skandalu" wstrzymał się z jego wysłaniem do kurii.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #293 dnia: Grudnia 03, 2009, 11:42:04 am »

Jak komunia do ręki jest bardzie "antygrypowa" niż do ust??  Chyba jest akurat odwrotnie !
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #294 dnia: Grudnia 03, 2009, 12:47:21 pm »

Wczoraj w telegazecie była informacja, że podobne zalecenia (m. in. handkomunia) przygotował sanepid w Katowicach,

Główny inspektor sanitarny to (baczność) pan Andrzej Wojtyła (spocznij) - może myśli że z racji nazwiska może się w dyscyplinę Kościoła mieszać...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #295 dnia: Grudnia 05, 2009, 09:11:22 am »

A który z ręcznych komunistów myje łapki przed Mszą???
(Jak się któryś zdecyduje - proponuję DOMESTOSEM - "DOMESTOS zabija wirus grypy". http://rtv.blox.pl/resource/grypa_domestos.jpg)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2009, 09:14:41 am wysłana przez PSFF » Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #296 dnia: Grudnia 05, 2009, 12:00:02 pm »

Prawda jest taka, że księża często nie lubią udzielać komunii do ust, bo niestety co druga babka obślinia im palce. Więc faktycznie istnieje jakieś tam prawdopodobieństwo, że wirusy i inne świństwa od jednej osoby będą przekazane innej osobie.
W moim kościele praktyka jest taka, że ksiądz udzielający komunii w jednej ręce trzyma cyborium i dodatkowy puryfikaterz, drugą ręką podaje do ust komunikanty. Jeśli babka go obślini, to palce wyciera w puryfikaterz.
Być może w warunkach epidemii grypy należałoby po prostu ten puryfikaterz umoczyć uprzednio w Etaprobenie albo choćby zwykłym spirytusie.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #297 dnia: Grudnia 05, 2009, 12:15:10 pm »

Diecezja sosnowiecka, po konsultacjach z sanepidem, również przygotowuje apel do wiernych w/s grypy.
Na szczęście nie przewiduje się zmian związanych z udzielaniem Komunii:
http://sosnowiec.naszemiasto.pl/wydarzenia/87653,nie-chodz-z-grypa-na-msze,id,t.html

Cytuj
(...)sanepid radzi księżom naklejać folie spożywcze na kratki w konfesjonałach, zaś wiernym, aby w trakcie przekazywania znaku pokoju podawanie ręki zastąpić skinieniem głowy(...)

Myślę, że bylibyśmy ukontentowani, gdyby w związku ze zwiększoną zachorowalnością na grypę kuria powiedziała księżom, że teraz okoliczności szczególnie nie przemawiają za wzywaniem ludu do przekazywania sobie znaku pokoju  :D

Cytuj
Następnie, jeżeli okoliczności za tym przemawiają, diakon lub kapłan mówi:

Przekażcie sobie znak pokoju.

Wszyscy według miejscowego zwyczaju przekazują sobie znak pokoju
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #298 dnia: Grudnia 05, 2009, 12:19:41 pm »

Prawda jest taka, że księża często nie lubią udzielać komunii do ust, bo niestety co druga babka obślinia im palce.

A nie wystarczy przed Komunia krotko pouczyc wiernych, ze przystepujacy do Komunii powinni wysunac jezyk w taki sposob, by szafarz mogl pozlozyc na nim Hostie?
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #299 dnia: Grudnia 05, 2009, 13:01:57 pm »

Prawda jest taka, że księża często nie lubią udzielać komunii do ust, bo niestety co druga babka obślinia im palce.

A nie wystarczy przed Komunia krotko pouczyc wiernych, ze przystepujacy do Komunii powinni wysunac jezyk w taki sposob, by szafarz mogl pozlozyc na nim Hostie?

Chyba nie, bo ludzie generalnie nie słuchają, co się do nich mówi. A jak usłyszą, to zaraz zapominają.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Komunia na klęcząco « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!