Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 05:19:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Komunia na klęcząco
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32 Drukuj
Autor Wątek: Komunia na klęcząco  (Przeczytany 123419 razy)
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #240 dnia: Września 20, 2009, 21:19:32 pm »

że w pakamerach ale w kościele który jest "przy okazji" parafialnym to już ciężkie chamstwo zabierać normalnym wiernym klęczniki.

A co na podłodze kolanka bolą?

Panie tkiller drogi, daruj pan sobie takie komentarze. Kto jak kto ale pan proponuje "na kolankach". A może tak na zydelku przysiąść.
Chyba, że pan zmienia punkt widzenia...no to proszę to zdeklarować.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #241 dnia: Września 20, 2009, 21:21:45 pm »

Panie tkiller:
Mimo, że panu roi się, ze to urojenia, to <<"stół ofiarny" wygląda wypisz - wymaluj jak stół weterynarza - chirurga od duuużych zwierząt. Chyba nawet słonia też tam by się dało położyć, nie mówiąc o koniu, czy krowie.  >> - co widać na załączonym przez pana zdjęciu.

Najświętszego sakramentu ani w linku ani w poście nie widać.

A co na podłodze kolanka bolą?
Pan to powie 80 letniej staruszce - która nie może o własnych siłach uklęknąć ani tym bardziej wstać - bo jej zafundowali kościół bez klęczników...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #242 dnia: Września 20, 2009, 21:33:10 pm »

Cytat: jp7 link=topic=832.msg50520#msg50520 date=1253474505

[quote author=tkiller link=topic=832.msg50515#msg50515 date=1253473508
A co na podłodze kolanka bolą?
Pan to powie 80 letniej staruszce - która nie może o własnych siłach uklęknąć ani tym bardziej wstać - bo jej zafundowali kościół bez klęczników...
[/quote]

....bez klęczników i .....bez balasek. Ja dopiero po 60-tce i już zauważam, że mi trudno. Protestuję! Poskarżę się do Brukseli! 
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #243 dnia: Września 20, 2009, 21:59:38 pm »

Jeśli ktoś w takim wnętrzu czuje się zdezorientowanym ....
Tak przecież wygląda większość kościołow w Polsce wybudowanych "ostatnio"!

Uważam, ze katolik nie może tego zaakceptować. Budowane "ostatnio" kościoły wyglądają tak jakby były projektowane przez wrogów Kościoła.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #244 dnia: Września 20, 2009, 22:10:23 pm »

A co na podłodze kolanka bolą?

Prosze sobie wyobrazic, ze do parafialnych kosciolow chodza rowniez starsi ludzie, ktorych nie tylko "kolanka bola", ale wrecz nie sa w stanie ukleknac bez podwyzszenia w postaci klecznika badz stopnia. Ale wy gowno o tym wiecie, boscie w zyciu kolana nie zgieli. Swolocz tylko kpic potrafi.

Wnosze o bana dla tej bezczelnej malpy.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #245 dnia: Września 20, 2009, 22:13:48 pm »

Proszę Pani: to jest człowiek!
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #246 dnia: Września 20, 2009, 22:16:24 pm »

Ja nie wiem co to jest, ale wiem, ze kiedy mowa o poboznosci (Komunia, klekanie etc.), to stworzenie natychmiast zachowuje sie jak opetane i szydzi jak sam diabel.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #247 dnia: Września 20, 2009, 22:19:32 pm »

Proszę Pani: to jest człowiek!

Vere, homo est. Ja panią Murkę rozumiem. Kobieta ma prawo się unieść. Ja komentarz p. tkillera zrozumiałem jako nieprzemyślany, p. Murka jako złośliwość, stąd konkretna retorta.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #248 dnia: Września 20, 2009, 22:26:23 pm »

Problem w tym, że żyjemy w epoce szyderstw. Człowiek się uniesie i nie oceni właściwie rzeczy. A autor szyderstwa jest również ofiarą grupy, której działalność jest bardzo ważna w "kościele posoborowym".
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #249 dnia: Września 20, 2009, 22:27:12 pm »

Dziwnie te "nieprzemyslane" komentarze zawsze pojawiaja sie w chwilach, kiedy temat dotyczy pobozniejszych form oddawania czci Bogu.

Maja czelnosc likwidowac kleczniki w parafii w okreslonym celu - w DN sie nie kleka, to niezgodne z kikoteologia. Normalne ze na samo slowo "klecznik" cisna im sie szyderstwa na usta. I co za przewrotnosc - byk, co sam siedzi przy Komunii, osmiela sie szydzic z kleczacych, ze "kolanka bola".
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #250 dnia: Września 20, 2009, 22:35:09 pm »

Kiedyś zwiedzałem typowy barokowy kościół z osobą z neokatechumenatu. Bardzo jej się podobał, ale uważała, że ołtarze boczne były złem. To jakieś zaćmienie umysłu. Jakoś nie zauważała, że bez tych ołtarzy kościół by wyglądał zupełnie inaczej i że w ogóle jego kształt jest pomnikiem pobożności z którą neokatechumenat walczy.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #251 dnia: Września 20, 2009, 22:40:05 pm »

To jakieś zaćmienie umysłu.

Takie "zacmienia" to egzorcysta leczy.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #252 dnia: Września 21, 2009, 06:47:08 am »

Proszę Pani: to jest człowiek!
Vere, homo est. Ja panią Murkę rozumiem. Kobieta ma prawo się unieść. Ja komentarz p. tkillera zrozumiałem jako nieprzemyślany, p. Murka jako złośliwość, stąd konkretna retorta.
Może u siebie w domu po wyłączeniu komputera. Tu jawi się jako bezduszny funkcjonariusz kikokarmenatu. Komentarze czerpie z zatwierdzonego przez "starszych" zbiorku, więc o "przemyśleniu" , mówić się nie da zaś Pani Murka jest po prostu INTELIGENTNA.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2009, 06:48:51 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #253 dnia: Września 21, 2009, 08:15:20 am »

Inteligencja p. Murki jest niezaprzeczalna, ale skoro padło już tutaj to pojecie (inteligentny/a) poczynię jedną uwagę:

Jakoś nigdy zbyt aktywnie nie komentowałem tutaj i nie zajmowałem się występującym w wielu wątkach  zjawiskiem DN. Bo czym tu się zajmować?
Jednak często zastanawiam się jak może osoba inteligentna (a sądzę, że występujący tu panowie z DN za takich się uważają), osoba orientująca się w historii Kościoła, jego doktrynie, katechizmie itp, jak może taka osoba w ogóle zajmować się, babrać się, i aktywizować w takim "ruchu".
Jakie wartości daje DN, których nie można znaleźć w, powiedzmy, standardowym, klasycznym Kościele Katolickim? Zrozumiałbym jakąś nie zbyt lotną i niedouczoną nastolatkę, ale poważny inteligentny mężczyzna czy kobieta...Proszę wymienić mi chociaż jedną taką wartość, której w Kościele Katolickim nie ma.

P.S. Przy okazji; a spowiedź u nich też na stojąco czy siedząco? To oni tak konsekwentnie nigdy nie klękają? Nóżki bolą?
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2009, 08:18:31 am wysłana przez Fidelis » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #254 dnia: Września 21, 2009, 08:27:50 am »

Mnie zawsze bawi dziwna pozycja facetów podczas podniesienia z tym debilnym przyklękiem na jedno kolano i z pochyłemtułowia do przodu.
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Komunia na klęcząco « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!