Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:57:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski  (Przeczytany 62521 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #165 dnia: Czerwca 13, 2015, 18:42:34 pm »


Często mam wrażenie, ze to Pani nie czyta tego, co podaje innym do czytania. I uważam, że powinno wreszcie do Pani coś dotrzeć, mianowicie ze tę sprawę trzeba zostawić Panu Bogu.

Przecież ile jest aktów oddania się Matce Bożej. Czy którykolwiek wyklucza inne, lub jakikolwiek inny? Co przeszkadza, zeby był jeszcze jeden akt intronizacji? Ale o tym Pani raczej decydować nie będzie. Jesli kiedyś dojdzie do tego, to co Pani zrobi?

No comments!  głupoty się nie komentuje! Z ignorancja można jeszcze dyskutować, ale z głupotą się nie da.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #166 dnia: Czerwca 13, 2015, 21:20:43 pm »


Często mam wrażenie, ze to Pani nie czyta tego, co podaje innym do czytania. I uważam, że powinno wreszcie do Pani coś dotrzeć, mianowicie ze tę sprawę trzeba zostawić Panu Bogu.

Przecież ile jest aktów oddania się Matce Bożej. Czy którykolwiek wyklucza inne, lub jakikolwiek inny? Co przeszkadza, zeby był jeszcze jeden akt intronizacji? Ale o tym Pani raczej decydować nie będzie. Jesli kiedyś dojdzie do tego, to co Pani zrobi?

No comments!  głupoty się nie komentuje! Z ignorancja można jeszcze dyskutować, ale z głupotą się nie da.

Wow! Apostołka i teolożka. Pomijając to "no commetns".  ;D
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #167 dnia: Czerwca 13, 2015, 22:05:12 pm »


Wow! Apostołka i teolożka. Pomijając to "no commetns".  ;D

Proszę o napisanie tu jakie zarzuty ma Pan do mojego apostolstwa w tym temacie? publicznie mi zarzucając jw. wprost domagam się jakie to zarzuty ma pan do tego co pisałam.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #168 dnia: Czerwca 13, 2015, 22:25:11 pm »


Często mam wrażenie, ze to Pani nie czyta tego, co podaje innym do czytania. I uważam, że powinno wreszcie do Pani coś dotrzeć, mianowicie ze tę sprawę trzeba zostawić Panu Bogu.

Przecież ile jest aktów oddania się Matce Bożej. Czy którykolwiek wyklucza inne, lub jakikolwiek inny? Co przeszkadza, zeby był jeszcze jeden akt intronizacji? Ale o tym Pani raczej decydować nie będzie. Jesli kiedyś dojdzie do tego, to co Pani zrobi?

No comments!  głupoty się nie komentuje! Z ignorancja można jeszcze dyskutować, ale z głupotą się nie da.

Wow! Apostołka i teolożka. Pomijając to "no commetns".  ;D

Panie Wiewiór,proszę odrobić pracę domową w postaci przeczytania ze zrozumieniem  kilku stronic książeczki o intronizacji, rozumie się że przedsoborowej żeby nie było że to jakaś współczesna propaganda modernistyczna ;D  Jak przeczyta Pan to wtedy z pewnością wiele zrozumie.Pan pamięta ,że jest z implimatur przedwojennym  :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c95e42fed144390f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ab1174f257d3c162.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b727c179e0c5076.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94b260b3de407ad9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/171d592adf512df5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e5f5bf0f344c2a8.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2015, 22:28:30 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #169 dnia: Czerwca 14, 2015, 00:28:17 am »

Wiewiorem o sciane :-)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #170 dnia: Czerwca 14, 2015, 01:33:43 am »


Często mam wrażenie, ze to Pani nie czyta tego, co podaje innym do czytania. I uważam, że powinno wreszcie do Pani coś dotrzeć, mianowicie ze tę sprawę trzeba zostawić Panu Bogu.

Przecież ile jest aktów oddania się Matce Bożej. Czy którykolwiek wyklucza inne, lub jakikolwiek inny? Co przeszkadza, zeby był jeszcze jeden akt intronizacji? Ale o tym Pani raczej decydować nie będzie. Jesli kiedyś dojdzie do tego, to co Pani zrobi?

No comments!  głupoty się nie komentuje! Z ignorancja można jeszcze dyskutować, ale z głupotą się nie da.

Wow! Apostołka i teolożka. Pomijając to "no commetns".  ;D

Pan Wewiór najwyraźniej cierpi na awersję w stosunku do kobiet zabierających głos w sprawach Bożych, a jak wskazuje historia KK, Pan Bóg nie raz jeden posługiwał się mądrymi i pobożnymi niewiastami i dziewicami.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #171 dnia: Czerwca 26, 2015, 00:17:15 am »

"...Z tego Serca wypływa świeto Chrystusa Króla, Ofiara Mszy św. .... "
P.Anno.
Niegodny, jako miotany szatańsko-kiersztyńskimi sztuczkami ignorant(bliźni P.Wiewiórowi, aczkolwiek mam nadzieje, że jeszcze nie głupol), prosi o wskazanie w tekscie encykliki P XI z wiadomego roku stosownego fragmentu. Pytam szczerze bo całej dokładnie nie studiowałem w oryginale. No chyba, że to tylko Pani interpretatio poetica... Cor sacratissimum, miserere nobis!
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #172 dnia: Sierpnia 27, 2015, 20:34:06 pm »


1920 r. - to jest akt dokonany podczas agresji bolszewickiej na Polskę i dzieki temu aktowi dokonanemu przez cały Episkopat na Jasnej Górze 27 lipca 1920 roku nawała bolszewicka została powstrzymana.

1921 r. – to ponowienie tego aktu z 1920 r. ale już w formie dziękczynienia na Małym Rynku w Krakowie 3 czerwca 1921 roku, cały Episkopat z kard. Edmundem Dalborem Prymasem Polski na czele oraz 150 tysięczna rzesza ludzi brała udział w tym akcie poświęcenia i było to bardzo uroczyste wydarzenie.

1951 r. – to akt dokonany na Jasnej Górze przez kard. Stefana Wyszyńskiego 28 października 1951 r., kiedy to w święto Chrystusa Króla ślubował w imieniu narodu polskiego. Za tym aktem stała postać Rozalii Celakówny. Ten ewenement że od Polski upadek komunizmu się rozpoczął, Polska nigdy nie została pokonana, Kościoł w Polsce przetrwał, można się domyślać, że w dużej mierze było dzięki temu aktu intronizacyjnemu, który został dokonany w 1951 r. w latach najgorszego stalinizmu.

2011 r. - ostatni akt jaki miał miejsce 1 lipca 2011 roku w Krakowie, w 90. rocznicę konsekracji Bazyliki NSPJ w Krakowie i zawierzenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, na wzór tego aktu intronizacyjnego z 1921 roku został ten akt odnowiony.


Filmiki z tej uroczystości i treść tego wypowiedzianego Aktu Intronizacyjnego.

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg187179.html#msg187179


To co teraz obserwujemy, można się domyślać, (człowiek wiary patrzy oczami duszy), że jest to odpowiedź Bożej Opatrzności na wybór takiego a nie innego prezydenta Polski, prezydenta katolickiego, o korzeniach katolickich, uchronienie nas, Polski przed tym strasznym złem, jakie miało i ma jeszcze miejsce w Polsce. Teraz ataki na pewno się nasilą, ale TYLKO! ucieczka do NSPJ i modlitwa dziękczynna i błagalna o potrzebne łaski.

Niezbadane są drogi Opatrzności Bożej.


Na 1050. rocznicę chrztu Polski episkopat zawierzy Polskę Królowi Królów

W listopadzie przyszłego roku w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata – donosi „Nasz Dziennik”. Na 3 maja zaplanowano zawierzenie Matce Bożej naszej Ojczyzny.
 
Jak informuje „Nasz Dziennik”, w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski biskupi na Jasnej Górze dokonają Aktu oddania Polski Matce Bożej. Uroczystość z udziałem władz państwa, biskupów, duchowieństwa oraz wiernych zaplanowano na 3 maja 2016 r.
 
Uroczystym obchodom rocznicy Polski towarzyszyć będą również akty oddania NMP Królowej Polski wszystkich diecezji. Wydarzenie to będzie miało miejsce w poszczególnych katedrach diecezjalnych 23 listopada 2015 r.
 
W listopadzie 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Wydarzenia te zostały wpisane do Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017.
 
Źródło: "Nasz Dziennik"

Za: http://www.pch24.pl/na-1050--rocznice-chrztu-polski-episkopat-zawierzy-polske-krolowi-krolow,37787,i.html



Ale "... gdy najwazniejsze telewizje, rozgłośnie radiowe i spora częśc prasy, bierze udział w akcji majacej zniszczyć wizerunek prezydenta Polski, to znaczy, że państwo jest w rozsypce, a trzęsie nim gangsterska grupa interesów."

http://wpolityce.pl/polityka/263282-media-zaangazowane-w-szkalowanie-prezydenta-andrzeja-dudy-to-koronny-dowod-na-polske-w-ruinie
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #173 dnia: Września 01, 2015, 23:45:11 pm »

...Ale...nie widze związku tematu ze szkalowaniem P.P.A.Dudy?
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #174 dnia: Września 02, 2015, 01:52:07 am »

No i przypominam, że zawierzenie to nie jest INTRONIZACJA!
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #175 dnia: Września 02, 2015, 11:30:11 am »

...Ale...nie widze związku tematu ze szkalowaniem P.P.A.Dudy?

Pan wiele nie widzi, ale to juz nie mój problem.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #176 dnia: Września 02, 2015, 12:00:26 pm »

No i przypominam, że zawierzenie to nie jest INTRONIZACJA!

Tam w tekście pisze, że nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata a na 3 maja zaplanowano zawierzenie Matce Bożej naszej Ojczyzny.

Ja tam wyrocznią i "prorokinią" tak jak Pani nie jestem, i nie mam pojęcia jak to będzie wygladać i co to będzie, ale kto dobrze czytał i czyta wątki w temaci Intronizacji, to doskonale sie orientuje w temacie o co chodzi i czym jest Intronizacja NSPJ. Proszę poczytać np. tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg199638.html#msg199638

A kto ma wypaczone przesłanie sł. B. Rozalii Celakówny, nie przeczytał żadnej ksiazki, nie sięgnął do źródeł, to już jego problem.


Rozalia Celakówna nigdzie! powtarza NIGDZIE!!! nie napisała, że Chrystusa trzeba ogłosić Królem Polski! Wymysł śp. ks. Kiersztyna i wszystkich jego zwolenników i zdezorientowanych owiec, którzy za tym poszli. Gdy Rozalia się bardzo niepokoiła, że Intronizacja nie jest przeprowadzana, to usłyszała w swej duszy  "glos wyrzutu". Zacytuję ten fragment z książki "Rozalia Celakówna. Historia życia" , strona 335 - 337 - ksiązki napisanej na podstawie "Dziecko Boże" o. Dobrzyckiego, spowiednika Rozali.

"Czemu się niepokoisz i myślisz po ludzku?"

Gdzieś na początku października Rozalia przyszła do spowiedzi niezwykle cierpiąca i - jak stwierdził ojciec Dobrzycki - "wprost ukrzyżowana". Przechodziła okres napaści szatańskich. Spowiednik uspokoił ją i pocieszył, dzięki czemu Celakówna odeszla uspokojona. Wieczorem niepokój powrócił jednak i trwał do godziny 23.00. Jego powodem byl jej brat Władek, który 4 września rano wyjechal z Krakowa do Warszawy z listem w sprawie intronizacji. Kiedy Rozalia dowiedziała się, że mimo najlepszych chęci nie dotarł do stolicy, a jeden list wyslał poocztą, w jej duszy "powstała straszna walka". Następnego dnia rano chciała iść na Skałkę, by przekazać tę informację ojcu Dobrzyckiemu, ale obawiała się, że bardzo go tym zasmuci lub kapłan będzie zajęty. Poszła zatem rano do kościoła Dominikanów. Tam, klęcząc przed Maryją, prosiła o pomoc, polecając Matce Bożej sprawę intronizacji oraz ojca Dobrzyckiego. Po Komunii Swiętej i podczas wieczornego różańca zupełnie się uspokoiła, a w swej duszy uslyszała "glos wyrzutu":

"Czemu się niepokoisz i myślisz po ludzku (bo zastanawialam się nad słowami: "teraz albo nigdy"), czy czas u Boga jest czasem ludzkim, czyż nie przygotowuję serc ludzkich do tej wznioslej chwili, jaką ma być Intronizacja? Czy sądzisz, jakoby ma zapowiedź nie miala się spełnić, czy nie widziałaś tego wszystkiego, co mialo nastąpić, a co się teraz ziszcza? Bądź, dziecko, spokojna, bo to, co cię niepokoi, nie pochodzi z Ducha Bożego. Duch Boży jest duchem pokoju, nie zaś zamieszania. Nie mogło być Intronizacji bez tego oczyszczenia, a to oczyszczenie ma być całkowite, bo Polska popełniała straszne występki, o których wiele wiesz. Ojciec jest wybrany za narzędzie do tego wznioslego celu. Wam należy się modlić gorąco, składać z siebie ofiary, cierpieć to wszystko, co macie z nieskończonej mądrości i dobroci Bożej przeznaczone, i cierpliwie czekać na wszystko. Bóg wie, co czyni, a co czyni, czyni wszystko dobrze. Oddajcie się Mnie i bądźcie spokojni. Trzeba mieć wiarę bez rozumowania".

Słysząc te słowa, Rozalia zawstydziła się i pokornie przeprosiła Pana Jezusa za swój brak wiary i ufności. Co do Intronizacji, była już spokojna. Wierzyła, że kiedyś - w znanym tylko Bogu czasie - zostanie ona przeprowadzona. "Chocby mi glowę ścinano, że to nigdy nie nastąpi, nie uwierzyłabym temu - pisała. - Już nigdy nie będę myślała, dlaczego tak czy inaczej się stało, dlaczego nie teraz, lecz później. O, jakże serce ludzkie jest ślepe i rozum szalenie ograniczony. Ojciec Kochany jeszcze będzie musiał przypomnieć o tej sprawie Jego Eminencji Prymasowi Polski".

« Ostatnia zmiana: Września 09, 2015, 22:34:08 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #177 dnia: Września 02, 2015, 12:30:53 pm »

Druga sprawa, dlaczego "intronizatorzy" optujący za ogłoszeniem Chrystusa na króla Polski nie mówią o co chodzi w tej detronizacji o której pisał w swojej ksiazce abp Lefebvre? tylko wypaczaja naukę katolicka w temacie intronizacji jaka zawsze była i wypaczają przesłanie Rozalii Celakówny? Dlaczego nie mówią o Deklaracji o wolności religijnej - Dignitatis Humanae (DH) i konstytucji Gaudium et spes, które to dokumenty abp Lefebvre z całą siłą piętnował? Abp Lefebvre nigdzie nie wspominał o ogłaszaniu Chrystusa na Króla jakiegokolwiek kraju i nie mieszał tu i nie wypaczał tematu Intronizacji, bo doskonale znał naukę papieży i wiedział, że nabożeństwo i poświęcenie się Najśw. Sercu jest najdoskonalszym przygotowaniem i sposobem na potwierdzenie królowania Chrystusa Króla w rodzinie, państwie i świecie. Wielokroć to w swoich kazaniach powtarzał.  Dużo by tu pisać, ale nie widzę takiej potrzeby, bo w wątkach tematycznych napisałam juz bardzo duzo. Intronizatorzy promują jakąś karykaturę Tradycji, to nie jest postawa katolicka, lecz niemal sekciarska,  ruch skupiony na samym sobie, z ludźmi, którzy myślą, że są jedynymi dobrymi i sprawiedliwymi na ziemi, że przywrócą królestwo Chrystusa na ziemi jak ongiś Żydzi chcieli. Oby wam się "intronizatorzy" Kolumbia nie powtórzyła i obyście też kiedyś nie usłyszeli jak Rozalia "głos wyrzutu" od Chrystusa.
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #178 dnia: Września 09, 2015, 16:59:56 pm »

Nie mam pojęcia czy nam sie Kolumbia powtórzy (i w jakim znaczeniu-gdyby zechciała Pani uraczyć niedowidzących),ale kocham Pani wpisy, niemal jak serial z...Wenezueli:-)
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #179 dnia: Września 09, 2015, 20:41:19 pm »

Nie mam pojęcia ...

I tu Pan napisał prawdę, "nie mam pojęcia" i nie ma o czym dyskutować, bo i w kwestiach wiary się nie dyskutuje, tylko przyjmuje, to co Koscioł zawsze nauczał. Wszystko tu jest napisane i wyjaśnione, tylko czytać i MYŚLEĆ!, bo zarówno i rozum i wiara to dary od Boga i jedno drugiego nie wyklucza. Jeden punkt regulaminu mówi: "3. Zabrania się zaśmiecania Forum wypowiedziami niezwiązanymi z jego tematyką, niewnoszącymi nic nowego do dyskusji, uprzednio już przedyskutowanymi, "
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!